Jump to content

Lamotrigin (LAMICTAL)

• Please log in to reply
233 replies to this topic

#221 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,733 posts

Posted 14 January 2018 - 16:32

Meni je apotekarka rekla da ne-epileptičari ne mogu da dobiju te napade, ali ja joj ne verujem.

I ja ne znam radi li on išta. Treba mi malo besa u životu, izgleda da me sprečava da pobesnim. JA VOLIM BES.

#222 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 634 posts

Posted 15 January 2018 - 00:41

Ja pijem Lamictal po šemi 2+0+2 od 25 mg, znači ukupno 100 mg.

Pošto imam cerebralnu paralizu, dr ga je prepisala zbog eventualnih epi napada, mada ja nemam epilepsiju. Rekla mi je da se kod osoba sa CP nikada ne zna kada su epi napadi u pitanju.

Takođe mi je prepisan i kao stabilizator raspoloženja. Posle te moje dr, bila sam pacijent kod lekara koji je sada u penziji. Malo smo pričali o Lamictalu i rekao je da on ne namerava da ga ukine, a sadašnja psih je rekla kada sam poslednji put bila kod nje da svi lekovi mogu da se menjaju, ali Lamictal će mi ostati.

Nemam i nisam imala nikakve nuspojave. Dugo ga već pijem i ok mi je.

E, sada, što se tiče povećanja ili smanjenja doze lekova, ta moja ex psihijatar mi je na početku lečenja a davno je to bilo rekla da NIJEDAN lek ne sme samoinicijativno da se smanjuje ili povećava..nevažno da li su to lekovi za psih.poremećaje ili su antibiotici ili neka treća vrsta lekova.
Ja se toga pridržavam..jedino ne smem da pijem onaj Onzapin..zaista imam paničan strah od njega.

#223 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,733 posts

Posted 01 February 2018 - 19:00

Posle jedanaest meseci, ja bih rekla da je ovo najbolji lek ikad izmišljen. :)

Pre svega, NIKAKVE nuspojave. Održavam ravnotežu na bajsu i na najtežim i najopasnijim stazama, nijednom nisam pala. Sa probavom i izlučevinama je sve kako treba. Na kilažu ne deluje ni 'vako, ni 'nako, a u kombinaciji sa Gluforminom i Flunisanom to manje-više znači da se masne naslage tope pre nego što se i stvore. Koža kako treba, ciklusi kako treba, bukvalno ništa se nije promenilo. Neke stvari nikad neće biti sređene, kao ta pojačana emotivnost oko menstruacije, jer je to vezano za policistične jajnike, ali nemam problema.

Onda...na najvećoj dozi za nas ne-epileptičare, bar kod mene, eliminiše potrebu za redovnim uzimanjem anksiolitika. A to je dobro.

I najbolje od svega - ne menja ličnost, ne menja dušu, samo smanjuje bolne reakcije i pretvara ih u komične. I dalje sam ja.

Ma, god bless Lamictal! <3

#224 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,414 posts

Posted 08 February 2018 - 18:52

ne pijem ga već dva dana
dr nije tu da se sa njom konsultujem a baš me je zombirao
smanjivao sam postepeno naravno

#225 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 08 February 2018 - 20:32

Hyperdrive, on 01 February 2018 - 19:00 , said:

Posle jedanaest meseci, ja bih rekla da je ovo najbolji lek ikad izmišljen. :)

Pre svega, NIKAKVE nuspojave. Održavam ravnotežu na bajsu i na najtežim i najopasnijim stazama, nijednom nisam pala. Sa probavom i izlučevinama je sve kako treba. Na kilažu ne deluje ni 'vako, ni 'nako, a u kombinaciji sa Gluforminom i Flunisanom to manje-više znači da se masne naslage tope pre nego što se i stvore. Koža kako treba, ciklusi kako treba, bukvalno ništa se nije promenilo. Neke stvari nikad neće biti sređene, kao ta pojačana emotivnost oko menstruacije, jer je to vezano za policistične jajnike, ali nemam problema.

Onda...na najvećoj dozi za nas ne-epileptičare, bar kod mene, eliminiše potrebu za redovnim uzimanjem anksiolitika. A to je dobro.

I najbolje od svega - ne menja ličnost, ne menja dušu, samo smanjuje bolne reakcije i pretvara ih u komične. I dalje sam ja.

Ma, god bless Lamictal! <3

Rekoh ja da je to veoma dobar lek. ;)
A veruj mi, isprobala sam gomilu antiepileptika.

#226 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 12 February 2018 - 16:40

Definitivno najbolji psihostabilizator i antiepileptik!

Dobio sam ga za epilepsiju i psihijatrijski.

U oba slučaja je vrhunski, bez ijednog neželjenog dejstva.

Inače pijem maksimalnu dozu - 400 mg.

#227 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 28 February 2018 - 14:06

Kako djeluje ovaj lijek na anxioznost i napade panike ?  Budući da mi se lyrica i još neki lijekovi nisu pokazali ok ...baš me zanima ? :unsure:

#228 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,733 posts

Posted 28 February 2018 - 18:06

Kod mene relativno dobro, prekosutra će biti godinu dana kako ga uzimam, a malo kasnije pola godine od kako ga uzimam sa fluoksetinom. Osećam zebnju, povremeno brigu, ali skroz se eliminisala potreba za anksioliticima. Sad, ja sam na 200 mg dnevno, dijagnoze su F 60.3 (definitivno) i F 33 (diskutabilno...).

#229 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 01 March 2018 - 22:25

Hyperdrive, on 28 February 2018 - 18:06 , said:

Kod mene relativno dobro, prekosutra će biti godinu dana kako ga uzimam, a malo kasnije pola godine od kako ga uzimam sa fluoksetinom. Osećam zebnju, povremeno brigu, ali skroz se eliminisala potreba za anksioliticima. Sad, ja sam na 200 mg dnevno, dijagnoze su F 60.3 (definitivno) i F 33 (diskutabilno...).

Psihić mi je objašnjavao da baš i nema pojma kako bi ga izdao meni budući da ja imam samo F41.1 ...eh da. imam i još neku dijagnozu cephalea (glavobolje) pa mislim da bi mi prije mogao izdati Katenu ...budući da je ona za neuropatsku bol kao i Lyrica.

#230 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,733 posts

Posted 01 March 2018 - 22:44

Ne bih ni ja mogla da ga dobijam besplatno, da mi i dalje ne stoji F31.7 kao uslužna dijagnoza. Čim se budem finansijski stabilizovala, plaćaću ga sama, i neka stoji prava dijagnoza. I ovako i onako niko u ovoj zemlji ne veruje u poremećaje ličnosti niti zna šifre, a šifre za bipolarni, kao i psihotične poremećaje, znaju napamet.

Danas je godinu dana kako sam na ovom leku. Nemam nijednu jedinu zamerku.

#231 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 01 March 2018 - 23:59

Hvala za info. Javim kako će proći kod psihijatra :happy:

#232 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 02 March 2018 - 11:31

Počela sam na psihijatriji da pijem ovaj lek. Nije loš.

#233 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,733 posts

Posted 02 March 2018 - 13:03

Ulepšaće ti život. Garantujem. :wub:

#234 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,733 posts

Posted 12 April 2018 - 14:13

Ponavljam...ako nisi u onih par ljudi koji mogu da dobiju taj fatalni osip, ne osećaš ga, a zaustavi te pre nego što napraviš golemo sranje. A i dalje možeš da plačeš, da se smeješ, da se naljutiš. Ako imate izlive besa, nagle promene raspoloženja, napade plača ni od kud - rešava problem.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users