Jump to content

* * * * * 1 votes

imate li problema s higijenom?

• Please log in to reply
55 replies to this topic

Poll: imate li problema sa higijenom? (27 member(s) have cast votes)

stepenujte vaš odnos prema higijeni

1. svakodnevno održavam higijenu bez po muke (8 votes [29.63%])

Percentage of vote: 29.63%

2. održavam higijenu jer se uspešno nateram (12 votes [44.44%])

Percentage of vote: 44.44%

3. ne održavam higijenu koliko je to neophodno (4 votes [14.81%])

Percentage of vote: 14.81%

4. imam problem sa održavanjem higijene (3 votes [11.11%])

Percentage of vote: 11.11%

Vote Guests cannot vote

#41 klementina_je_slađa

klementina_je_slađa

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 137 posts

Posted 12 September 2017 - 21:27

ne tuširam se uopće. ćak ni posli sranja se ne tuširam. ne koristin ni bide i nge su mi prljave jer hodam u japankama, a da mi majica smrdi to skužin kad pomirišen čistu majicu iz ormara pa skužin razliku (no i dalje nosim istu).
Volim ljenost, imam pravo na svoj smrad i to pravo koristim! Zbog toga nemam "problem s higijenom" kako mu se tepa u anketi. Ako drugi imaju s tim problem, to je njjihov problem.

#42 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,766 posts

Posted 13 September 2017 - 13:54

bravo, tako trebaa.
nema labavo klementinko
sve ih sjebi

#43 ĐeneĐene

ĐeneĐene

correct me!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,901 posts

Posted 15 December 2017 - 16:25

jej zima ne moram da se kupam ama baš svaki jebeni dan jejeje

#44 Riot

Riot

Najgora od sve dece.

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,032 posts

Posted 15 December 2017 - 17:04

Ja obozavam da se tusiram, nekad cak po 3 puta na dan.
Samo imam problem sto se previse znojim, i hjebiga ako nesto fizicki radim dugo vremena oseti se.
Meni cak i pomaze kad sam jako depresivna da skinem fizicku i mentalnu prljavstinu sa sebe.
Koliko god neko bio siromasan ili u sranjima, cistoca je stvar kulture i vaspitanja, neki osnovni red.

#45 Rodja

Rodja

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 425 posts

Posted 15 December 2017 - 17:47

Glasao za

održavam higijenu jer se uspešno nateram

Mrzi me da se kupam, zimi jer je hladno a leti jer 10 min nakon što završim sa tuširanjem počnem opet da se znojim k'o taliban. Kad ne izlazim iz kuće desi se da se ne tuširam po 2-3 dana, mislim da mi je rekord 5 ili 6, jednog leta, kada nisam izlazio van isto toliko dana. Leti se trudim da se kupam svaki dan ako izlazim napolje, a kosu perem što ređe (ako je kraća na svaka 2-3 dana, ako je duža na bar 5-6), problem je što se brzo masti.

Mrzi me da se brijem a i volim da nosim brade, pa sam kupio mašinicu za trimovanje. Mrzi me i da se šišam na vreme, uvek još malo poraste, nemam naviku redovnog šišanja kao neki čudaci što se šišaju na svake 2 nedelje (a nemaju problema sa opadanjem kose)*, nego kad osetim da mi smeta.. Pre nekoliko dana sam se šišao nakon 3-4 meseca, preporodio sam se. Ne volim prekratku niti predugu kosu na sebi, uvek šišam na sa strane mašinicom 4 a gore dovoljno da može da se podigne i to je to... Pranje zuba redovno, da mi se ne upale desni opet. Čak sam do nedavno nosio četkicu sa sobom gde god da pođem.

* Tako u salon ušao čovek sa baš-baš kratkom kosom, i kaže nešto kao ''baš mi porasla kosa za ove dve nedelje'', i frizer ga ošiša na još kraće (nulu ili kec). Po meni je to debilno.

#46 Dreamcatcher

Dreamcatcher

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 421 posts

Posted 15 December 2017 - 18:04

Kupam se samo na crveno slovo u kalendar...Prestupne godine se ne kupam nikako

#47 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,957 posts

Posted 15 December 2017 - 19:39

Imam.

#48 ĐeneĐene

ĐeneĐene

correct me!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,901 posts

Posted 15 December 2017 - 19:42

eh bre a ja svima pričam za matildin metodtm

#49 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,594 posts

Posted 15 December 2017 - 20:34

Nemam, otkad radim, moram sve po redu, svaki božji dan, tako da šta se mora - nije teško :D :unsure:

#50 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,957 posts

Posted 15 December 2017 - 20:40

Ahahhaha dji dji moj. Radim ja sve to tako. Ali ne sa dobrom voljom. Zato kazem da imam.

#51 klementina_je_slađa

klementina_je_slađa

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 137 posts

Posted 15 December 2017 - 23:02

Andy kauffman sprda Južnjake za koje vrijedi snažna predrasuda da su seljačine (kao u Splitu dalmatinci iz Dalmatinske zagore). Zovu ih i "hill billy's", "redneck", žive pretežno na jugu i imaju deformiran izgovor. .

#52 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 113 posts

Posted 16 December 2017 - 00:00

Ja volim da se kupam, ali imam problema sa pranjem zuba.

#53 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 16 December 2017 - 03:52

U načelu nemam. Tuširanje i pranje kose su mi osnovne stvari na koje se natjeram jer znam da ću se bolje osjećati.
Čak sam ranije to manje radio, a sada kad sam shvatio da se bolje osjećam čist, tuširam se bar svaka 2 dana zimi. Ne mogu zamisliti da se negdje pojavim, i osjetim na znoj. To traje 10-15 min, i stvarno ne zahtjeva veliki trud.
Nekad stavim i kreme, ili korektor za podočnjake. Ovisi o raspoloženju.

Eh da, perem i zube najmanje jednom dnevno

#54 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 16 December 2017 - 03:54

Zaboravio sam brijanje. I to radim svakih 4-5 dana

#55 Rodja

Rodja

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 425 posts

Posted 16 December 2017 - 09:52

To traje 10-15 min, i stvarno ne zahtjeva veliki trud.

Da, ali sledeće radnje odmah nakon tuširanja zahtevaju:

- Konstantno skidanje i oblačenje jakne u zavisnosti od temperature okoline, kako ne bi došlo do pregrevanja i znojenja.
- Kontrolisanje pokreta i kretanja kako ne bi došlo do znojenja.

Živim trenutno na trećem spratu zgrade koja se greje na gas, i vrelo je i leti i zimi. Dok se sjurim uz/niz stepenice, ja već znojav. Nakon tuširanja nedo bog da uključim fen, ni leti ni zimi. Leti kako izađem iz tuš kabine, na ogledalu para a mene već oblije znoj. Ko voli leti da se kupa u takvim uslovima, svaka mu čast. Pre izlaska iz stana boravak u jakni duži od nekoliko desetina sekundi, već se preznojim - nedo bog da u jakni vezujem pertle, pa to znoj lipti. Zimi ulazak u kola / autobus sa bilo kojom jaknom je smrt, leti neću ni da spominjem - preznojim se dok stignem na odredište busom, ko da se nisam ni tuširao. Zimi dok skinem sneg sa kola ja već zagrejan kao da sam trčao triput oko bloka.
Tako često izađem zimi u duksu napolje i tek kad se smrznem obučem jaknu. Leti izađem go, pa na svakih sto metara obučem po jedan odevni predmet. I opet uspem da se oznojim.

#56 Hyperdrive

Hyperdrive

*BIČARKA*

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,122 posts

Posted 16 December 2017 - 10:50

Imala sam problema sa ovim dok je depresija bila teška. Srećom, nisam od onih što smrde kad su biljke, pa sam uspela da to bude neprimetno.

Sad je sve kako treba - svaki ili svaki drugi dan se tuširam, jednom u 5-7 dana perem kosu, dvaput dnevno se umivam, triput dnevno perem zube (po potrebi i češće), ruke perem kad god je potrebno.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users