Jump to content

Napad panike?

panični napad

• Please log in to reply
5995 replies to this topic

#5981 LeaUsakovic

LeaUsakovic

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 1 posts

Posted 15 November 2016 - 22:16

Niko vise nije aktivan ovde?

#5982 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,962 posts

Posted 15 November 2016 - 22:23

Aktivni smo, samo nekad zavisi od teme :)

Pisi slobodno sta te muci.

#5983 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,788 posts

Posted 16 November 2016 - 13:32

Dobro došla! Aktivni smo, slobodno piši svoje probleme.

#5984 andrija87

andrija87

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 24 posts

Posted 01 November 2017 - 20:13

Covece...poceo sam da citam ovu temu od samog pocetka...klise-kao da sam ja pisao svaki drugi post...Nisam uspeo sve da procitam naravno ali sam se tako smejao na smesni osvrt na panicne napade sa pocetka teme kada su neke devojke i neki tip iz Novog Sada prepricavali iz perspektive kad im je bilo dobro najsmesnije momente... Ja se sa panicnim napadima borim godinama...Dosta su me naterali da se povucem u sebe iako s vremena na vreme pokusavam da im prkosim...Poslednji ozbiljan sam imao u subotu kada sam izasao u klub, sve je bilo ok pola sata a onda srce krece kao ludo, nesvestica, gusenje, knedla u grlu, borba za vazduh...Samo sam izleteo i usao u prvi taxi i vratio se kuci...

#5985 The way we see the world

The way we see the world

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 01 November 2017 - 21:38

View Postandrija87, on 01 November 2017 - 20:13 , said:

Covece...poceo sam da citam ovu temu od samog pocetka...klise-kao da sam ja pisao svaki drugi post...Nisam uspeo sve da procitam naravno ali sam se tako smejao na smesni osvrt na panicne napade sa pocetka teme kada su neke devojke i neki tip iz Novog Sada prepricavali iz perspektive kad im je bilo dobro najsmesnije momente... Ja se sa panicnim napadima borim godinama...Dosta su me naterali da se povucem u sebe iako s vremena na vreme pokusavam da im prkosim...Poslednji ozbiljan sam imao u subotu kada sam izasao u klub, sve je bilo ok pola sata a onda srce krece kao ludo, nesvestica, gusenje, knedla u grlu, borba za vazduh...Samo sam izleteo i usao u prvi taxi i vratio se kuci...
dobro je kad znas sa cim se boris..ja ni ne znam sa cim se borim vise ali borit cu se dok ne krepam..nemoze i nece biti jace od mene "nas"..eto samo cu to napisati...

#5986 andrija87

andrija87

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 24 posts

Posted 01 November 2017 - 23:55

View PostThe wy we see the world, on 01 November 2017 - 21:38 , said:

dobro je kad znas sa cim se boris..ja ni ne znam sa cim se borim vise ali borit cu se dok ne krepam..nemoze i nece biti jace od mene "nas"..eto samo cu to napisati...
Ma borim se na sest frontova, panicni su samo jedan deo, ali mi se svidja tvoj fajterski duh ! Moramo da se borimo, drugi izbor i nemamo.

#5987 andrija87

andrija87

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 24 posts

Posted 02 November 2017 - 18:59

Ja sam danas imao zvanicno prvu psihoterapiju (mada sam pre ovog imao tri seanse ali vise smo radili na upoznavanju i nalazenju prave terapije i odradio sam psiholoska testiranja) zbog izmedju ostalog panicnih napada...

Mada sam ja toliko smorio sa njima da je to bilo u fokusu...Meni je terapija malo promenjena i dobio sam bukvalno naredjenja sta da radim...

Naravno, lekarka je sjajna i to je bilo vise u sali ali mi se dopada njen stav...

#5988 Annebg

Annebg

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 06 November 2017 - 10:02

Zdravo svima, dugo nisam bila aktivna pa pronadjoh temu. Panicni napadi su mi opet poceli i shvatila sam da cim se nalazim u nekom velikom problemu koji ne znam kako da resim oni se aktiviraju . Evo pre neki dan u autobusu, pogotovo kada je veliki broj ljudi oko mene a svi nezadovoljni, cokcu i prave face. ( svi lude od guzve)
Ja pocnem da se osecam nelagodno i zelim da pobegnem. Tacno osecam da mi je u mozgu preosetljivost i dovoljno je jedan negativan impuls da se napad pokrene. Zanima me da li neko ima neki specifican nacin na koji se izbori sa panicnim napadima ? Ja sam probala i disanje i distrakciju i svasta nesto ali i dalje mi se aktivira i onda se grozno osecam. Citala sam da nije resenje bezati nego se suociti ali ja se suocavam pa se stalno ponavlja isto. Sve je  pocelo posle niza ogromnih stresova i shvatanja da u zivotu nisam postigla ono sto sam zelela.
Ako ima neko neko neki savet dobro bi mi dosao ? :glasses:

#5989 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,738 posts

Posted 06 November 2017 - 12:28

panični napadi su mi na svu sreću skoro nepoznati u zadnjih 2 godine
a do tad su bili vrlo česti

#5990 Hyperdrive

Hyperdrive

Nobody is from nowhere.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,043 posts

Posted 14 December 2017 - 03:09

Nisam imala nijedan od negde aprila-maja i uhvati me danas, iz debilnog razloga: pela sam se uz stepenice koje imaju razmak između stepenika, pa može da se gleda ispod njih.

#5991 Panov lavirint

Panov lavirint

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 14 December 2017 - 13:09

Otkad sam prestala sa tolikom hipohondrijom, skoro da su i oni prestali. A inače, to je infarkt, kraj, merenje pritiska, pulsa. Najstrašnije je kad ostanem bez daha i sluha, čujem samo bubanj od srca.. :biggrin:

#5992 DEL

DEL

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 15 December 2017 - 22:48

Ja bih postavio jedno pitanje...Da li je bilo ko od vas na forumu,izlecen od panicnih napada ?!

#5993 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,884 posts

Posted 16 December 2017 - 07:22

Nisam skroz izlijecen ali ih je puuno manje i slabiji su.

#5994 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,007 posts

Posted 18 December 2017 - 12:02

Jel imao neko napad panike usred noći?
Spavam recimo tri-četiri sata i tras, buđenje u znoju, lupa srce, nema spavanja do ujutru.
Što je zanimljivo, to je toliko jako da ništa od "uspavljivača" ne pomaže.
I to samo danima kada idem na posao.

#5995 nobadi

nobadi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 posts

Posted 18 December 2017 - 13:36

Ja sam se redovno budio unazad nedeljama tako do skoro, lupanje srca, znoj i ne mogu zaspati po sat-dva. Prosla je sada takva vrsta budjenja mada se i sada povremeno budim usred noci, inace nikada nisam imao tako nesto ranije mada je meni od stresa kroz koji sam prolazio poslednjih par meseci.

#5996 Derealizacija

Derealizacija

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 21 December 2017 - 12:43

Dobar dan, dobri ljudi :) Imam sve češće napade panike, sa simptomima jakog crvenila nalik koprivnjači po grudima oko nosa ispod očiju, ubrzan rad srca, gubitak daha, zastajanje knedle u grlu i nemogućnost izgovaranja željenog. Dešava se najčešće kada se od mene očekujem da nešto kažem. Nisam se do sada obratio nikom za stručnu pomoć, tako da je ovaj forum prvo mesto gde predstavljam svoj problem, a zakazao sam danas kod doktora kako bih eventualno uzeo uput za psihijatra, neurologa, psihologa... ili kome već treba da se obratim. Uz to imam i jak osećaj nerealnosti dana, kao da sam pijan ili kao da sanjam. Vidim stvarnost kroz nekakav mozaik, nalik pahuljicama koje su prozirne raznih boja (crveno, žuto, zelene). Za početak toliko, kasnije ću o detaljima... Povišen pritisak, vrtoglavica...

Also tagged with panični napad

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users