Jump to content

Izrecite svoje opsesije na glas - preko tipkovnice

• Please log in to reply
643 replies to this topic

#621 DTQ

DTQ

Radar iz tame

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,218 posts

Posted 30 November 2017 - 16:29

Imam jednu jako gadnu prisilnu misao koja se opet aktivirala prosle godine nakon sigurno 8-10 godina pauze.
Sada se javi s vremena na vreme, u opet, odredjenim uslovima.

Pricala sam jednom sa terapeutom o tome ali se nikad nisam izborila...

Malo me hvata panika jer to pocne na nekom nesvesnom nivou i onda shvatim i opteretim se pa krene da se desava svakodnevno, imam osecaj da cu eksplodirati. I onda opet stane.

Ne znam da li tome ima kraja ikad ili covek navikne da zivi s tim.

"...Često i kada poseti psihologa ona od njega traži da joj pruži dokaze da ona nije ono što joj poručuju njene misli. Kada nađe relativno dobre dokaze da ona nije ono što je mislila da jeste osoba se smiri ali opet privremeno, jer  pored toga što osoba traži dokaze da ona nije ono što joj poručuju opsesivne misli ona često nalazi i dokaze da ona možda to i jeste a poseban problem pravi pitanje „Ako ja to nisam zašto se meni takve misli motaju po glavi?“. Nakon toga ponovo kreće proces razuveravanja i tako u nedogled."

Bilo bi jako smesno ubedjivati me da nisam to.Zato mi je i glupo nenormalno da pricam.

#622 Stojke

Stojke

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 584 posts

Posted 02 December 2017 - 17:40

Uznemirim se kada pomislim da ću nekoga da povredim. Ne znam šta da radim.. :(

#623 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 08 December 2017 - 05:16

Mene isto jako uznemiri ako znam da cu povrediti nekoga...

Kada Sam bila mala brojala Sam korake dok hodam... I to u ritmu, Jen dva tri cetri, jen dva tri cetri..
D
Sada imam razvijenu opsesiju, a i spoljasnje uzroke koji je dalje potkrepljuju, ali o tome cu ako se uklopim na forum, sad sam jos uvek stranac :)/>

#624 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 08 December 2017 - 05:21

Mene isto jako uznemiri ako znam da treba nekog da povredim...

#625 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,363 posts

Posted 08 December 2017 - 09:45

View PostLustina, on 08 December 2017 - 05:21 , said:

Mene isto jako uznemiri ako znam da treba nekog da povredim...

Meni je isto.
Takodjer isto brojim korake.

#626 Biljanam

Biljanam

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 22 December 2017 - 13:24

View Postpukla_ko_kokica, on 18 September 2011 - 14:13 , said:

Kad bi  timne kako pomičemo neke predmete mogli sprječiti nečiju eventualnu smrt više ne bi bilo mrtvih. Smrt je sastavni dio života i to je tako već tisučljećima. Nažalost tu nitko od nas ništa ne može i ničim se to ne može sprječiti!!

STOGA NE!!! Neće nitko umrjeti ako pomjeriš mobilni lijevo ili desno ili bilo koj predmet, isto kao što ne možeš sprječiti ikog da umre ako mu je vrijeme, time što nećeš neki predmet pomaknuti. Samo glupa opsesija, samo glupa poruka u mozgu, koja te laže i obmanjuje, pusti ju da priča, ali ne obračaj preveliku pažnju na nju, jer si x puta već sama sebi dokazala kako to nema smisla!!!!  Pusa :*

#627 GrapeSeed

GrapeSeed

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 05 February 2018 - 05:13

Imam opsesivne misli da sam smece, bezvredno bice, krivicu za nesto strasno nesto uzasno cega nisam ni svestan, da sam fizicki unakazen jer to zasluzujem, jer mi dolaze misli da sam moralna nakaza..

#628 Uzalud_je_budim

Uzalud_je_budim

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 216 posts

Posted 05 February 2018 - 15:04

Ne znam da li je opsesija ili ne, ali kada se mažem mlekom za telo, ja moram da zaigram od sreće.

#629 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,458 posts

Posted 05 May 2018 - 18:38

Invazija misli i analiziranja..ovo je strasno...

#630 alexa66

alexa66

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 06 May 2018 - 21:38

Imam, dosta "opsesivnih crta"...koje mi cesto u misli dolaze, ali ni jednu ne bih mogao da nazovem pravom opsesijom... :wacko:

#631 Najgore iz mene

Najgore iz mene

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 30 September 2018 - 04:48

Dakle, ovde je poenta izbaciti svoje opsesivne misli...evo nekih 10%+ jedna koja me mucil pre 7 godina, i koje sam se resio: 1. Nezreo sam jer imam, ponasanje, intetesovanja itd kao ostale nezrele osobe, svestan toga,izgubih i ta interesivanja i postadoh 0. 2.imam percepciju zivota kao nezrela osoba, samim tim me svu gledaju kao nezrelu osobu samim tim me niko ne moze postovati ko odraslu osobu, a ja to ne mogu da prihvatim, a ne mislim da cu napredovati uz ostale nezrele ljude, dakle, ne znam gde da pocnem.3.zrelost ljudi definisu kao sposobnost donosenjaodluka,istrajnu sveobuhvatnu filozofiju zivota, emotivnu i finanskisku nezavisnost, sa druge strane zna se da je covwk zreo onoliko koliko ima iskustva i koliko je dobro naucio od njih.na osnovu iskustva i ucenja iz njih covek gradi svoju licnost, zajedno sa njom i samopouzdanje koje podrazumeva svest o licnim sposobnostima i njihovo ispoljavanje keoz raclizite aituacije. Ja kao samosvesni, neiskusni i nesposposobni mLadic za svoje godine cu da snosim posledice svoje nesposobnosti, stoga mi ne gine patnja i nesigurnost, sta da radim? 4.Menjam zivotne vrednosti kako vetar dune, dakle ko sam ja i cime se interesujem? Da li imam granicni poremecaj licnosti, koji je, da se ne lazemo ne izleciv, posto to nije rak pluca kao svaka ,,normalna,,bolest nego struktura same osobe? Rekli su mi da patim samo od ocd-a, dal me ti ljudi zezaju? Sve manje i manje se druzim, propadam li? Prosecan pritisak mi je 160, da li je bitno onda sto igram ulogu zrtve? I bonus misao koju sam prevazisao: Sta ako je ceo ovaj zivot plod moje imaginacije, i nista ne postoji? ( koga to muci nek mi se javi da mu pomonem,je ako sam za nesto sposoban to je u pomaganju ljudima oko psiho sranja, iako ne mogu uvek sebi :)

#632 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 02 October 2018 - 19:35

Opsednuta sam time da sprečim da me neka buba ujede ili samo da mi se zgadi ako stane na mene. Iz tog razloga svaki put kad treba da legnem da spavam pretresam posteljinu, ako obuvam papuče koje su napolju obavezno ih prvo okrenem i istresem, a ako sedam negde gde je mračno, opipam i sedeći deo i naslon. Plus smatram i da je bolje da ceo život pretresam nego da me jednom ujede na primer osa. I tako...

#633 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,496 posts

Posted 03 October 2018 - 20:20

:offtopic1: :batine: :giggle:

View PostMarginalna, on 02 October 2018 - 19:35 , said:

Opsednuta sam time da sprečim da me neka buba ujede ili samo da mi se zgadi ako stane na mene. Iz tog razloga svaki put kad treba da legnem da spavam pretresam posteljinu, ako obuvam papuče koje su napolju obavezno ih prvo okrenem i istresem, a ako sedam negde gde je mračno, opipam i sedeći deo i naslon. Plus smatram i da je bolje da ceo život pretresam nego da me jednom ujede na primer osa. I tako...

Kad budeš provjeravala 25 puta prije nego legneš u krevet ima li buba u njemu i to zato što je broj 25 magičan i tek onda kad taj broj puta budeš provjerila tek onda ćeš moć biti sigurna da zaista nema buba, e onda će taj post biti za ovu temu, sad radiš ono što radi jako velik broj ljudi (uključujući i mene svojevremeno), dakle nothing OCD-ish about that :D :D :D

#634 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,069 posts

Posted 03 October 2018 - 20:27

Jedenje buba je prebačeno u pričaonicu:
http://www.depresija...showtopic=19771

A ja i dalje imam utisak da ovo i socijalnu fobiju ljudi samima sebi najviše dijagnostikuju. Evo, volim da složim pare u novčanik tako da najvrednije budu pozadi, a najbezvrednije napred. Ponekad moram da dotaknem svaki pravougaonik na "zebri", nekako je zabavno. To nije OCD. Ovo što si ti, Kokice, opisala je...jezivo, jer znam da donosi bol. :(

#635 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,496 posts

Posted 04 October 2018 - 06:05

View PostHyperdrive, on 03 October 2018 - 20:27 , said:

Jedenje buba je prebačeno u pričaonicu:
http://www.depresija...showtopic=19771

A ja i dalje imam utisak da ovo i socijalnu fobiju ljudi samima sebi najviše dijagnostikuju. Evo, volim da složim pare u novčanik tako da najvrednije budu pozadi, a najbezvrednije napred. Ponekad moram da dotaknem svaki pravougaonik na "zebri", nekako je zabavno. To nije OCD. Ovo što si ti, Kokice, opisala je...jezivo, jer znam da donosi bol. :(

Ma ja se šalim! Ne možemo na ovim našim temama uvijek biti straight on topic i nije loše ponekad malo razbiti tematiku. Nadam se da me nitko nije ozbiljno shvatio. Htjedoh samo reći da niste opsesivne :D

P.s: Da jezivo je, teško je, i pobjedivo je, da ne kažem da naš styling to može podnijeti :dance3:

#636 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,458 posts

Posted 05 October 2018 - 11:56

Ja mislim (nisam sigurna) da sam opsednuta nervozom i to BAS...sta god radila, sta god ja sam vidim i ocekujem nervozu..
Mozda lupam ali rekla bih da sam opsednuta nervozom..

Sto je najgore, samim tim sam jednim korakom vec u nervozi pa se cesto i obistini da cu se iznervirati..

(imam ona 4 koraka sto mi je kokica napisala..)

#637 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 10 November 2018 - 21:36

Moja glavna opsesija je da cu poludeti...il.da.cu izgubiti kontrolu...to mi je kljucna opsesija koja mi se mota po glavi od koje se uznemirim pa padnem u depresiju..te analiziranje svakog svog pokreta...ma uzas...dajte mi te vase opsesije sa.kompulzijama eto kupacu se po 25 puta i brojacu 25 puta sve...mislim da bi mi bilo lakse

#638 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,496 posts

Posted 11 November 2018 - 05:07

@Pisces84 be careful what you wish for :shifty:

Ja sam isto više PURE O gril, a strah od gubitka kontrole i ludila je svojstven svim neurotičarima. No na kraju dana možemo mi dubiti na glavi dragi moj, ako ćemo odprdit, odprdit ćemo i svi to znamo.

Analize su mentalne kompulzije inače, ideja je bataliti analize.
Ja sam u jednom trenutku kad sam "cijelo vrijeme bila čudna" (one of many PURE o bullshits) prihvatila da sam čudna, da sam luda, da apsolutno ni najmanje nisam normalna, ali imam kvalitetan život i ljude koji me vole, pa jebi ga, čudna, luda, ovakva, onakva... bolje od toga trenutno ne mogu.

Jesi čuo za Brain Lock knjigu? Ne znam ima li link za download na forumu, ako nema, pustim ti ju već nekako, imaš je i na srpskom jeziku...

#639 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,371 posts

Posted 12 November 2018 - 20:35

View Postpukla_ko_kokica, on 03 October 2018 - 20:20 , said:

Kad budeš provjeravala 25 puta prije nego legneš u krevet

Zanima me da li "one stvarčice" imaš potrebu ponavljati određeni broj puta za redom? :rolleyes:  

E to bi bilo zakon. :D

#640 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,496 posts

Posted 12 November 2018 - 21:04

View Postmailer-daemon, on 12 November 2018 - 20:35 , said:

Zanima me da li "one stvarčice" imaš potrebu ponavljati određeni broj puta za redom? :rolleyes:  

E to bi bilo zakon. :D

Joj stari hvala ti na ovome. Nemaš poima koliko mi u ovoj odvratnoj fazi života znači zajebancija s tobom na ovom forumu. Tako sam sjebana sjela na stolicu i mislim si sad ću svu tugu pustiti ovdje i onda evo tebe s ovom gluparijom.

Da ti ozbiljno odgovorim na ovo neozbiljno pitanje: One stvarčice bi ponavljala cijelu fucking noć. Nema onog kompulzivnog zadovoljavanja točno određenog broja puta. Kad sam u good fazi što se toga tiče onda bi se doslovno montirala i ne silazila. Imam i jako bed i aseksualnu fazu i stalno se izmjenjuju te dvije krajnosti. Fucked up do kraja. :( :( :(

Sad si malo razmišljam; Postoje li ustvari nimfomanke ili samo zadovoljavaju neku suludu opsesiju jahanjem po k*rcu? J*bote! Mislim da smo na tragu nečega :D :D :D Sex kao kompulzija :D :D :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users