Jump to content

- - - - -

Trenutak istine,depresija nakon psihoze

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 02 April 2018 - 01:54

Evo vec druga psihoza iza mene,lakse je prosla nego prva,Puno krace je trajala i oporavak je bio puno brzi,mozda jer se ovaj put na vrijeme uhvatilo u samom pocetku.

Ono što je sad ostalo nakon svega je potpuno nezadovoljstvo,neinteres u svemu i nista da me pokrene. Jedina zabava koja mi je preostala je ustajanje po noci i pusenje cigareta,prije spavanja nabiti slusalice i slusati radio.

Poceo sam raditi i to mi je veliki problem,jedva se natjeram ujutro zube oprati.prosli put sam imao nakon psihoze fazu da bih počinio samoubojstvo i tada sam zavrsio na antidepresivima,sada nakon druge psihoze nemam tu fazu ali me nije volja nista raditi,nemam poticaja niti volje za nista,Kao da je netko svu energiju iz mene iscrpio koja me je gonila naprijed. Zena mi kaze da sam u depresiji a ja ne znam sto je depresija osim kad sam bio u tolikoj depresiji da sam si zelio zivot oduzeti. Ne znam vise sto da radim,kako da se ispravnim iz ovog,polako me ubija i sve vise i vise bih želio da me uopš;e nema jer nemam snage se boriti sa ovim svijetom vise. Sto reci kad imas sve za normalan zivot,nista mi ne fali niti za icim patim,ali jednostavno ja nemam energije niti snage vise.zaustavio bih vrijeme kad sam krenuo u krevet da cu spavati.pored toliko stvari što bi me trebale veseliti ja ne pronalazim nijednu,sve mi je bez veze i zivim samo da zivim. Pa koliko jos ovako,baš mi je doslo da ne mogu izdrzati i probati cu sa vama podijeliti moje stanje nebi li netko dao kakav savjet ili pokazao svjetlo na kraju tunela jer dragi moji

Ne znam koliko je ovaj zivot zbilja vrijedan da ga ovako prezivljavam. Imam 2 divne djece malene za njih se i borim i ne pomišljam na nikakve ludosti,cupam se i rukama i nogama ali kad nemam više snage. Od sada za 2 sedmice idem kod psihijatra na termin pa ću opet sa njime popricati ali nakon toga ja sam 2 dana dobro a onda opet krece,malo imam i problem pricati sa psihijatriji jer sam u inozemstvu kratko a jezik bas i nisam dobro naucio. Dragi moji snage sve manje ponor sve veci.dali je ovo depresija? Sad kad malo bolje promislim možda i je,depresija kojoj ne znam kako pruziti otpor i kako ponovo naći sreću u tome što bih trebao raditi u zivotu tj. Zivjeti. Zaboravio sam zivjeti,ne znam kako se to radi sa olaksanjem kao prije.tamni oblak je nada mnom i mislim da ć;e uskoro biti i gore,ne znam možda je ovo vrhunac ali ne mogu vise. Ne mogu vise ovako u patnji zivjeti. Ne znam dali bi mi pomogla jos kakva magicna tabletica da je pijem,nemam pojma. Ja samo zelim zivjeti normalno. Sto napraviti Ne znam ni sam, razbijam glavu već; mjesec dana ali sve sto sam probao bilo je bezuspjesno.

Dali je ovo faza koja će proci, dali da cekam,sto da radim? Pomaganje jer ne znam što ć sa svojim biljka zivotom u kojem se hranim kavom i cigarama da bih prezivio i opstao.

Edited by Hyperdrive, 02 April 2018 - 17:28 .
Odvojila pasuse i (valjda) ispravila sve kvačice i kodove.

#2 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,263 posts

Posted 02 April 2018 - 16:10

Imam istoriju psihoza od 7. godine.

Uvek je sledila depresija...

#3 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 02 April 2018 - 18:03

Da I ja sam čitao negdje da slijedi depresija,nadao sam se da ću je izbjeći ali ipak se je usuljala polako i sad je zahvatila dobro.
Ponavlja se priča od prije 4 godine koju sam mislio da sam ostavio iza sebe,koja me je naplatila,ovaj put je malo drugacije,blae je ali je ipak polako depresija krenula sad ne znam koliko će biti jaka. Nadam se da ću izdrzati nekako bez antidepresiva

#4 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 02 April 2018 - 19:08

ej ja sam nakon psihoze imao taj neki "depresivni pomak" kad nisam mogao iz kreveta ustati
sredilo se vremenom i uz pomoć lekova valjda
teško mi je razgraničiti šta je postpsihotična depresija šta primarni a šta sekundarni negativni simptomi
ali je trebalo možda dve godine da dođem sebi ma i manje

#5 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 03 April 2018 - 18:48

Ja bih nekako probao da ne uzimam antidepresive,pio sam ih zadnje 3 godine i sad nakon nove psihoze sam samo na antipsihoticima.
Tesko mi je ali se nadam da mogu preci krizu bez antidepresiva.

#6 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 03 April 2018 - 18:55

kako hoćeš...

meni ad i nisu toliko pomagali al kad je kriza daj šta daš

#7 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 08 April 2018 - 18:19

Ipak ću piti antidepresive ovo nije dobro,potuziti ću se psihijatru da sam u teko depresija i da mi treba nesto,kad bolje razmiljam zato ne,ipak je on doktor i zna to je bolje za mene. Stvarno je ovo nakon psihoze teko proci

#8 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,444 posts

Posted 08 April 2018 - 18:55

Ja sam samo na antipsihotiku vec 3 godine,depresija se čak smanjila.Prije sam 9 godina uvijek pio antidepresiv uz antipsihotik.Ne znam jel to do olanzapina jer ima i antidepresivna svojstva,ili do nečeg drugog,uglavnom ja zadovoljan.

#9 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 23 April 2018 - 19:14

Dobio sam antidepresive,Sad ih piti dok ne prodjeluju,stanje je katastrofa,za nita nisam niti mogu obavljati ista,na posao jedva idem i jedva čekam doma doci i spavati u miru,jedino fali suicidalne misli koje mislim da nisu daleko u ovakvom stanju. Moj ivote to mi jo sprema!
Ne znam kako si vie pomoći!! Koliko će jo ovo trajati,od psihoze je proslo skoro 1,5 mjesec

#10 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 27 May 2018 - 07:18

Evo prošlo je vec 3 sedmice otkako pijem AD,stanje je još katastrofa ne znam kako da vam ti opisem.najgora stvar os svega su obaveze,lome me kad imam nekakvu obavezu,najradije bih mira da imam.poceo sam raditi par mjeseci nakon hospitalizacije od psihoze i bilo mi je u početku dobro ali sad mi je katastrofa.ne znam što mi je više.koliko će ovo trajati,kako se izvući iz ovog stanja.tek za 2 sedmice imam termin u psihijatra pa ću se potužiti opet.lakse mi je kad me netko razumije.svo svoje slobodno vrijeme ili pijem kavu i pusim ili slušam radio međugorje i spavam.nikakav interes za ista drugo a i bolje jer mi sve što moram raditi navija presing.probao sam na youtube gledati o duševnim bolestima i po mislima kako ih kontrolirati. Pomisli sam nekako uspjeo iskontrolirati donekle,tako da mi nema stresa od prije što je bilo kad su me misli proganjale sad mi je Samo teško nositi se sa životom da kažem iskreno. Imao sam kratko razdoblje samoubilačke misli ali su hvala bogu prosle,znam da je život lijep,da treba živjeti zivot. Nikad nisam ni pomislio da se mozak ovako može sa mnom igrati i uništavati mi život.sve je nusproizvod mog lošeg stanja,a trebao bih imati lijepi život. Nemam nikakve probleme niti u braku niti novčano,imam sasvim normalan život ali sam ja nenormalan trenutno i ne mogu se ponovo naći u svojoj koži,izbjegavam sve kao da bježim od samog sebe,malo mi fali da opet psihoza ne krene.ali blokiran sve misli vezane uz to,nekidan sam mislio da mogu svijet spasiti i da mogu mislima se sinkronizirani sa drugim ljudima. Trajalo je 2 dana dok me nije iscrpilo pa je ta misao prosla.tesko je nositi se sa ovim životom a ne znam kako da dobijem opet onu volju što sam imao od prije. Prijatelj mi je rekao da ima rhodiola za piti da probam sa time,na prirodnoj bazi,iako već pijem aswagandu ne pomaze mi baš pa ne znam da probam i tu rhodiola. Ma zakompliciralo mi se sve više u glavi a samo je jedno a to je da mi je tesko i da nemam volje za ništa niti interesa

#11 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 02 June 2018 - 17:43

Dragi forumasi,stanje jo uvijek isto,čak se pojavila i psihoza kratka,mislio sam si opet da sam reinkarnacija isusa i da mogu kontrolirati svijet mislima,pojavilo se u trenutcima kad sam htio pobjeći od depresije,tog sam sada svjestan.borim se jako da se izvučem iz ovog jer ne mogu nita,pojela me depresija,Uzeo sam 4 dana slobodno od posla da bih ih proveo u krevetu pokuavajući skupiti snage za dalje. ivot je lijep to znam ali moja podsvijest to ne zna. Za 4 dana idem kod psih. Opet ću mu reći da ne mogu vie da pomaga sa bilo kakvim lijekovima koji će mi pomoći,samo da normalno mogu raditi bar. U zadnje vrijeme imam i veliko preznojavanje valjda od nervoze iako Doktor tvrdi da je od lijekova. Puno se molim Bogu i sluam religiozni radio,to me popusta i vrijeme mi prolazi bre,nadajući se brem ozdravljenju.

Zajeb..a ova bolest mozga,nikad ne bih vjerovao nekom kad sam bio normalan jo da moe biti tako teko.  

Sve pokuavam to znam,gledam na youtube i na internetu ne bih li pronaao nekog sa sličnim iskustvom kako se je on/ona probila kroz ovo razdoblje nakon psihoze.
Proao sam već jednu psihozu ali sam 1 godinu bio nesposoban za nita,skoro 2 sa represijom ali je bilo drugačije,Nije kao ovdije opisano u ovoj temi. Sad proivljava neto skroz drugačije. Kao da me netko muci. Kao da najteu patnju proivljavam.

Sve misli sam blokirao,sve obaveze osim ići na posao sam rijeio, znam da je ivot lijep,naspavam se,imam enu koja mi prua potporu,nemam nikakvih problema a ja sam slomljen u ovom stanju pa da mi ne dođe da opet poludim kao to se i dogodi kad imam te epizode psihoze koje produ nekad za par sati nekad za par dana. A Boe pomozi i daj Ti snage kaem si dnevno 10 puta.

Kao da sam opsjednut demonima,vragom se osjecam. Kao da mi mira ne da.

Bio sam lijepo izliječen u remisiji kako se kaze a ja budala prestao uzimati tablete jer mi je bilo bolje i psihoza mi se vratila i sad mi je jo vie zakompliciralo ivot.

#12 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,444 posts

Posted 02 June 2018 - 17:56

Najveća greška,vidio to milijun puta i nikad nisam, ni neću napraviti tu grešku,a to je prestanak uzimanja lijekova kad sam bolje.Zato i imam jednu hospitalizaciju prije 13 godina.Svi rade ti grešku,osjećaju se dobro i prestanu uzimati lijekove,i onda opet hospitalizacija i sve isponova.Mislim da nije problem popiti tu jednu tabletu,u većini slučajeva.

#13 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 02 June 2018 - 18:20

Istina,najveća greka mi je bila to sam prestao uzimati tablete na svoju ruku,u početku bih preskočio i onda mi mi bilo bolje bez tableta pa sam na kraju odlučio vie ne uzimati i jednostavno sam nakon par sedmica puknuo opet.eh da sam znao prije da mi se to moe dogoditi...

#14 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 21 July 2018 - 16:57

Evo jos jedna hospitalizacija iza mene,mjesec i neto sitno dana u bolnici,tolika me je depresija bila uhvatila da sam preao u psihozu.opet sve isto,mislio da sam mesija,novi isus.. toliko mi je depresija bila teka da sam spas pronaao u psihozi,jadan ja,sad opet sve ispočetka,pijem dosta tableta ovaj put,čak mi se i dijabetes tipa 2 pojavio,vjerovatno od stresa.nije lako nikako.sad sam izaao ima 3 dana iz bolnice i ne znam to da radim sa sobom.na posao nisam spreman jo nikako,ko zna i kad ću biti. Toliko mi je teko bilo u depresiji da mi je psihoza dola kao budali pljuska,izvukla me iz depresije ali je onda bilo mjesec dana u bolnici liječenje psihoze. Sad kad sam kući doao ne znam to ću sa sobom,nita odmarati ivce do daljnjeg. Kako ću opet normalno funkcionirati ne znam,a niti znam kad ce to biti.. Kako dalje? To ne znam niti imam ideje,odmaram koliko mogu i nadam se da će sve samo doći na svoje..

#15 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,995 posts

Posted 21 July 2018 - 19:15

E Bobano baš mi je žao :(  baš šteta, taman se činilo da ti je bolje, ali dobro, nije kraj sveta, oporavljaj se polako, ne požuruj sebe, uzimaj propisanu terapiju ozbiljno, verujem da ćeš uskoro biti bolje :)

#16 pauk21

pauk21

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 21 July 2018 - 23:33

Nazalost stanja su takva da ne ide uvek putem napredka i boljitka, nekad se desi da padne covek na dno iznenada. Bitno je verovati u bolje sutra, sto je nekad takodje tesko, mnoge ruzne misli andiru same, ali treba naci motiv da se gura dalje, nece biti bolje preko noci, ali vremenom, radom na sebi, uz podrsku okoline bice bolje i najvise moguce normali. Pokusaj sa setnajma po mogucstvu u prirodi. Ne valja biti u kuci. meni su pomagala i gledanja motivacionih videa na yt, predavanja vladete jerotica i sl. Stvari da skrenu misli u trenutku.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users