Jump to content

Tabletomanija - iskustva

Tablete

• Please log in to reply
117 replies to this topic

#41 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 10 April 2015 - 20:16

ja imitiram anksioznost da bi mi lekar prepisao bromazepam hahahah :D
I ON MI PREPISE
kako je samo naivan.
mada sumnjam, mislim da zna sta radi ali da zna da nista ne moze da mi bude

#42 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 12 April 2015 - 22:04

Osim sto sam depresivna, tabletomanija mi je najveci problem.

Imala sam problem i s alkoholom, to sam stavila pod kontrolu. Popijem ponekad i preteram ponekad... ali bez buza mogu.

S lekovima je teze.

I ja sam ih otkrila krajem osnovne, pocetkom srednje. Tada je to bilo zezanje, zloupotreba.

No, vec 10god mi psihici prepisuju sedative, a moja tolerancija je toliko porasla. Vise me i ne smiruju i ne uspavljuju, tu su da ne bih krizirala.

Rivotril mi je najveci problem.

Zelim da se skinem. I lomim se, da li na suvo... Kriza je gadna, dotakne se ludilo. A postepeno traje jako, jako dugo. Ima dosta literature... krize mogu da traju dugo, posledice takodje.

Ja sam dosla do znacajno smanjene koncentracije, zaboravnosti, rasejanosti, nesanice, apatije. I zivci su otisli.

Ali da se prvo pozabavim aktuelnom depresijom, a onda tabletomanija. Bar kod mene je toliko izrazena, da bih je svrstala u red sa heroinomanijom.

#43 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2015 - 11:00

izgleda da je rivas hahh tj rivotril bas no.1 sto se navlakuse tice, ja sam znala po 7 dnevno da rokam ;(

#44 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 13 April 2015 - 12:35

Zasto je to tako ne znam. I nema mi logike.
Najgori su kazu xanax i lorazepam.
Tj. najgori su oni brzodelujuci s kratkim vremenom polueliminacije.
Riv. je sve suprotno od toga.
Ali kad se navuces, gadno.
Inace ja imam za njega utisak da su isto i 3 i 10 kom. Isti rad. Samo da nisi skoz bez njega.

#45 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2015 - 17:47

mene lorazepam nije ni dotakao heh

#46 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 13 April 2015 - 18:00

Pre 5 god sam se skinula, krizirala 15 dana. No, na srecu, bio je tu i psihostabilizator i antipsihotik sa sedativnim dejstvom, itd.

Pre skoro 3 god sam ostala bez lekova, skoro da sam dotakla ludilo.

Mozda sad nije trenutak, ali moracu da se skinem.

Na suvo me plasi, rizik od epi.

#47 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2015 - 19:40

ja ne smem ni u ludilu da prkidam terapiju, jednom sam, na svoju  ruku pre trudnoce bacila lekove u smece, 7 vrrsta, naime.. imala sam apst. krize, tresla sam se, preznojavala, halucinirala.. tokom trudnoce ono kao ok, ali posle porodjaja krize svesti, paranoja,depersonalizacija..sve

#48 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 13 April 2015 - 21:10

Pa kako si tokom trudnoce izgurala?

I je l si ono presekla skroz i na suvo? Koliko dugo su ti trajale krize?

Meni se cini da vec 5 dana ako se izgura, postaje OK. Osim sto ostaje psiholosko, navikli smo da se oslanjamo na njih.

Nekada tome nisam pridavala znacaja. Male doze, zivim s tim.

Ali tek sad vidim koliko im robujem, koliko vise ne pomazu, pa cak i posledice. Zato skidanje mora da bude jedan od mojih ciljeva.

#49 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2015 - 21:15

presekla

krize 4 meseca

ja ne mogu bez lekova, tako dr kaze

#50 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 13 April 2015 - 21:19

To znam iz citanja. To da mogu da traju toliko dugo, kao i njihove posledice.

Verujem da kad bi se skinula i progurala krize, da bi mogla. Mozda ako treba sediti anksioznost i sl. to raditi necim drugim, antipsihoticima koji deluju sedativno, u malim dozama, itd.

Sta sad pijes i koliko, ako nekog reda ima?

Ja prilicno neuredno i vise od propisanog, inace 3 puta po 1/2 riv.

#51 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 13 April 2015 - 21:23

Šta znači ne moći bez lekova?

Recimo, meni je dr. isto rekla da ću verovatno do kraja života morati da pijem lekove zato što imam bipolarni poremećaj i potrebni su lekovi (antidepresiv i psihostabilizator) da ga drže pod kontrolom.
S druge strane, ja imam jako retku i slabu anksioznost i bez anksiolitika bih mogla da živim. Otkako sam se opametila i prestala da ih gutam svako veče ko budala da se uradim, sad uzmem retko tu i tamo neki bromazepam da se smirim ili uspavam, ali baš retko - mislim da bez toga i mogu, samo je lakše ovako.

#52 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2015 - 21:24

ja sam zbog deteta.... imala sam motivaciju, ali sam se muicila, imala sam neke halucinacije, panicne napade i hipohondriju, ali sam lepo izgurala i porodjaj, nije me ni boleo, mada ja sam dosta inace tolerantna na bol

sad pijem antidepresiv alventa 150
pijem lamictal 50 x 2
rivoril 2 mg x 2
za spavanje pijem belbien
onda seroquell to je kombinacija natipsihotika, stabilizatora i sedativa
anti psihotik Azaleptin ne znam koliko mg jer ga muz daje, on ga je digao, pijem ga ujuru i uvece kao  i sve ostalo..osim belbiena za spavanje i anti depresiva

pijem prpafen za aritmiju..

pa ne znam sta znaci, rekao je da necu moci bez lekova

#53 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 13 April 2015 - 21:27

Na to i mislim :) ako lekar kaže da ne može bez lekova, da li može bez lekova da se živi i po koju cenu?
Tj. ja inače ne bih ni postavila to pitanje nego se tu provuklo, ali sam shvatila kasno da se odnosilo na sam rivotril a ne lekove generalno :D

#54 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2015 - 21:33

bila sam bez lekova i upala sam u strasnu krizu da se nije sa mnom moglo komunicirati. imala sam neke ideje o zaveri ... i sl.

#55 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 13 April 2015 - 21:41

Jedno su svi drugi psihofarmaci, a drugo sedativi koji su svi hemijski uglavnom benzodiazepini - bensedin, bromazepam, demetrin, rivotril, itd.

Za sve njih pise da su izuzetno adiktivni, da bi terapija trebalo da je 4 do 6 nedelja, ali mislim da niko od psihica to ne postuje.

Em ti raste tolerancija, em ti vise ne pomazu, em imaju dugorocne nuspojave.

Aj za sve drugo, ali ne mogu da verujem da ti je rekao i mislio da ces ceo zivot biti na sedativima.

I meni je jedna doktorka to nedavno rekla. Tacnije rekla mi je da ce biti perioda bez lekova, kad cu moci svojim snagama i kad iscrpem te snage, periodi na lekovima. I rekla mi je da je kod mene mozda najbitniji psihostabilizator.

#56 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2015 - 08:21

meni samo pojacava doze.. :(

#57 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 14 April 2015 - 08:37

Doze svih lekova ili rivotrila, sedativa?
Kako si inace zadovoljna lekarom?
I uzgred, koje su tvoje dijagnoze da imas toliko lekova?
Nekad preteraju i ja koja sam samo blagi border i depresivac sam pre jedno 7-8 god iz Palme izasla kao zombi. Potpuno nepotrebno.
Ja od ponedeljka idem kod stare psihicke za koju sam mislila da me je nogirala. Verovatno cu imati i novu terapiju. Mozda ne sve novo, ali neke izmene. U poslednja 2 meseca i nisam bila na lekovima sem na sedativima, jel, s kojih je najteze skinuti se. Pitacu je kojim drugim sedativom da premostim rivotril. Cini mi se da bi to mogao biti nobrijum (ansilan) ili librijum, ako ih uopste ima.

#58 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2015 - 09:13

stabilizatora i anti psihotika

moja dijagnoza je manicno depresivna psihoza
i f 29  nespecificna neorganska pshoza

#59 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 14 April 2015 - 09:18

Meni pase lamictal, a od AP koji mi daju za smirenje, jer i nema manije neke prave, a ni psihoze godio mi je trixifen, ali njega malo malo pa nema i povucen je pre par godina.

Pa kako se nosis? Je l si OK sad?

#60 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2015 - 12:19

pa ja se osecam ok, bila sam jedno vreme bas down, ali sam funkcionisala, valja lamictal sanirao donekle depresivnu epizodu, mada kod mene je bilo vise manicnih, a to automatski ne znaci da sam ja bila samo hiperaktivna , cak naprotiv. ljudi zive u zabludi da je manicna epizoda ono lebdis i imas energije, pa svaka osoba ima pad energije i dizanje... to nije manija, to je ushicenost

seroquell recimo nema pa ga narucujem

a lamictal mi pojacava postepeno jr tako treba, kao i seroquell.. e sad nekad zavisi i od stanja u kom sam

mislim, za druge lekove

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users