Jump to content

SMANJITI PUŠENJE

• Please log in to reply
64 replies to this topic

#61 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 113 posts

Posted 24 December 2017 - 08:50

Ko hoce neka izvoli

Dr sc med  Ika Pešić
Šef Kabineta za prevenciju i odvikavanje od pušenja
Klinika za pulmologiju
Klinički Centar Srbije

Tel.: 011 3663287
Mob.: 063 310812
066 8301470
E-mail: ika.pesic@kcs.ac.rs

#62 DownTown_Queen

DownTown_Queen

drkos mili

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 712 posts

Posted 08 January 2018 - 04:51

Obecavam sebi da danas necu ni jednu cigaretu ispusiti, ali ne obecavam i za sutra.

#63 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,131 posts

Posted 08 January 2018 - 11:23

Jao kako mi je super što vidim ovaj topic, noćaš razmišljao nešto slično.

Mrzim se jer po prvi put u životu osjetim da mi cigareta i škodi ali nemam nikakve volje da smanjujem ili prestajem. Znam da sam glup i znam da sam tisuću pusta sebi govorio da ću prestati čim osjetim da mi škodi. Međutim izgleda da ću poput nekih iz moje obitelji skončati baš od duhanskog dima. Nije mi nito to nešto strašno i ne plaši me. Plaši me jedino mogućnost da se neko dulje vrijeme prije smrti patim baš poput njih.

Bože ovo me toliko naživciralo. Moram ići zapaliti da se smirim...

#64 Rodja

Rodja

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 08 January 2018 - 12:51

Dosta zavisi i od toga na koji način škodi. Mnogi i ne osete da im škodi i nastave da puše decenijama... Meni je srećom škodilo na vidljivom mestu, oticale su mi desni i osećao sam krv u grlu (a kad se sve sabere nisam pušio više od 5-6 intenzivnih-paklica-dnevno godina; šta bi tek bilo posle 20,30??), i to mi je toliko smetalo da sam zato i prestao da pušim (2 puta). Dakle imam sve predispozicije za rak grla ili paradentozu, ili bilo koju drugu boleštinu koja hvata gornji deo 'pušačkog' trakta. Tako sam shvatio da cigarete nisu za mene. Ja jesam za njih, voleo sam da pušim, ali one nisu za mene, organizam mi se buni i daje signale da mu ne prija. I tako sam prestao jer neću da čikam sudbinu.

#65 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,131 posts

Posted 08 January 2018 - 12:56

Osjećam da se uspušem dok vježbam... NIje da cmoljim i paničarim, dapače kada znam da će me cigareta i ubiti. Jedino se mrzim što ne mogu bez toga, haha. Jebeni ovisnik :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users