Jump to content

LSD?

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#21 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 504 posts

Posted 02 August 2017 - 09:17

View PostMaltener, on 02 August 2017 - 00:40 , said:

ma sve mi je drugacije bilo, bas cudno sam se osecao, nisam imao neku konekciju sa sobom, vidim i dalje neke stvari iz drugih uglova, simetrija bas cudno nekako, kad pogledam u nebo vidim neke linijice providne bas haos al to mi ni ne smeta toliko, koliko me nervira sto mi je dosta cudno sve

Da ne vidis mozda tragove aviona?

#22 Maltener

Maltener

Baby

• Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 02 August 2017 - 12:45

ne znam stvarno kako se to zove, al to je normalna stvar i to mi ne smeta uopste , to sam vidjao i pre LSD samo u manjim kolicinama....

#23 Maltener

Maltener

Baby

• Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 03 August 2017 - 11:51

Mene zanima samo da li ovo stanje moze da se popravi, msm verovatno da moze jer mi je i slicno bilo prvi put pa mi je posle odredjenog perioda se sve vratilo u normalu , a znam da ce mi psihijatar prepisati lekove a nisam bas za njih

#24 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,345 posts

Posted 03 August 2017 - 16:43

Mi ti ovde nemamo iskustva, guglaj na stranim forumima i cekaj. Drugu opciju nemas. Ni ja ti ne bih preporucila odmah lekove. Cekaj mozda se nesto sredi bez.

#25 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,005 posts

Posted 03 August 2017 - 18:45

View PostMaltener, on 03 August 2017 - 11:51 , said:

Mene zanima samo da li ovo stanje moze da se popravi, msm verovatno da moze jer mi je i slicno bilo prvi put pa mi je posle odredjenog perioda se sve vratilo u normalu , a znam da ce mi psihijatar prepisati lekove a nisam bas za njih
Ti jednako mozes psihijatru reci da ne zelis lijekove.
Ne moze te na nista prisiliti ali moze puno bolje nego mi objasniti o cemu se radi.

Inace, razmisljam, koje sve otrove YouTube generacija trosi da bi drustvu izgledali pametniji a nece trositi da bi se osjecali bolje.
Koja te sila tjerala da uzimas LSD? I koja ti sila ne da otici doktoru?
Zasto se bojis otici doktoru koji je jedini kompetentan da ti odgovori na pitanja i jedini tko ti moze zaista pomoci.
Nitko te ne moze natjerati da trosis tablete ako neces. Tvoj izbor.

Zasto vise vjerujes nepoznatim ljudima sa interneta? Zbog cega?
Teorije zavjere sa interneta?
Gomila clickbite videa o stravi kod psihijatra? Zbog raznih predrasuda?
Sve to kreiraju nepismeni i nestrucni klinci da zarade lovu, razocarani ameri koji imaju sasvim drukciji sustav.
U neke stranice i videa su cak polijepili i slike iz muzeja u Vrapcu i prikazuju kao da se to i danas koristi. Da ne vidjeh to u muzeju, da nisam bio pacijent, ne bih to znao.
Prikazuju tehnike od prije vise od 100 godina kao sadasnje!
Ma kao da i ne vrijedi lajati vise.

#26 Maltener

Maltener

Baby

• Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 03 August 2017 - 18:51

Pazi, sila koja mi ne da odem kod doktora je ta da mi je slicno ovako bilo prvih 20 dana posle  LSD-a i sve se popravilo sve mi je bilo odlicno, zbog toga i cekam da vreme sredi to, a ako se stanje ne popravi u iducih 10-ak dana oticu nije mi problem da odem kod psihijatra, msm ne znam koliiko kosta vrv je skupo, al oticu kod "drzavnog " besplatan je, nemam ja nista protiv lekova bas, sigurno da bi mi oni popravili sve to, al uvek ostaje to da kad se skinem sa njih da ce mi se sve ovo vratiti

#27 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,005 posts

Posted 03 August 2017 - 19:01

Lako je moguce da ti i ne trebaju lijekovi.
Puno se toga moze dogoditi da imas takve simptome.
Mlad si, bit ce super sve ali provjeri za svaki slucaj.
Bolje sprijeciti na vrijeme nego lijeciti. Sretno!
Drzavni, besplatni doktor mozda ima i bolju racunicu da problem rijesi trajno. Mislim, nije placen po komadu ;)

#28 Maltener

Maltener

Baby

• Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 03 August 2017 - 23:34

HVALA !!

#29 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 23 November 2017 - 14:34

Mogu da podelim svoje iskustvo sa acidom koje zapravo nije lose a ni dobro. Prvi put sam probala LSD pre nekih 8 godina. Bila sam na nekoj zurci sa ortakom i samo mi je sinulo kroz glavu "hocu da probam LSD". Rekla sam to ortaku a lik koji je stajao iza mene je cuo i samo me potapsao po rameni i rekao "Imam blue star ako hoces". Uzela sam celu slicicu i vrlo brzo su krenuli tripovi. Imala sam osecaj kao a neke kapljice padaju na mene, a bila sam u zatvorenom prostoru, pa sam utripovala da me neko pljuje xD To mi je zapravo bilo jako smesno u tom trenutku. Kako se zurka privodila kraju u prostoriji je ostalo svega desetak ljudi i zapazila sam nekog lika koji je odudarao od svih tu jer jer imao jako drecavo-narandzastu majicu. Kada sam ga bolje pogledala videla sam da mi je okrenut ledjima ali faca mu je okrenuta ka meni ( glva okrenuta za 180 stepeni ). Tu sam dobila prvi jos vajb i zajedno sa ortakom istrcala odatle.

Ustanovili smo da smo jako gladni i resili da sa Novog Beograda odemo do Vukovog spomenika jer tu negde ima neka palacinkarnica koja radi 24h. Dok som isli bulevarom zapazila sam 20ak metara ispred nas grupu ljudi koja ide u nasem pravcu. Prosli smo pored njih i ortak je zastao i gledao me u fazonu "sta je sa tobom? Ljudi su stranci i ne znaju put". Ja to uopste cula nisam, okrenula sam se i brzim koram krenula ka njima. Ta grupica ljudi je izvalila da idem ka njima, malo vecom brzinom pa su i oni poceli da odmicu vecom brzon konstantno gledavsi u mene. Na kraju sam odustala i uputila sam se u tu poslasticarnicu.

Poslasticarnica je imala velike crno-bele plocice na podu koje su pocele da se vrte oko mene kako sam usla unutra. Trudila sam se jako da ne gledam u njih i dosla do dela gde se peku palacinke. Zena me je ljubazno pitala sa cim zelim palacinku i da imam izbor ispred sebe u stalazi. Gledala sam redom dok nisam stigla do maslina. Kako pogledam u masline tako jedna specificna krece ka meni i uvecava se kao da hoce da me napadne. Istrcala sam napolje i pocela da se smejem kao manijak. Ortak je odmah istrcao za mnom misleci da nisam dobro ili da mi se slosilo. Jedva sam od smejanja uspela da isgovorim "masline huligani"

To su neki highlighti mog prvog iskustva sa LSD-em.

A da, nikada do sada nisam izvalila koliko zalepljenih zvaka ima po Terazijama sem na LSD-u. Bukvalno svetle i upadaju ti u oci, ne mozes da ih ne primetis.
I da, inace, ortak koji mi je rekao da ta grupica ljudi su stranci i ne znaju put zapravo uopste nije ni progovorio :)

Posle toga sam mozda jos 5 puta radila LSD i vise mi nije bilo zanimljivo jer je i krenulo iz znatizelje.

Moje misljenje je da LSD ne treba da radi / proba svako. Ako si osoba koja je labila, paranoicna itd NIKAKO NEMOJ NI DA PROBAS LSD.
LSD nije droga za igranje.

#30 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 23 November 2017 - 16:07

Zaboravila sam da napomenem da nisam imala nikakve posledice posle uzimanja LSD-a. Umela sam da uzimam Hoffmana dva dana za redom i nisam imala posledice.

Kao sto sam napisala gore, nije LSD za svakoga. Stanja mozga i emocija su jako bitna za halucinogene supstance. Znam lika koji je na LSD-u gadno istripovao da ce voz da ispadne iz sina i da grune i njega. Lik je inace jako plasljiv i ne bas stabilan. Od tada dan danas ima ogromnu fobiju od vozova...

#31 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 posts

Posted 23 November 2017 - 20:18

Jel sigurano Lsd. Koliko znam njega nema već decenijama, posebno kod nas. Prodaju MDMA ili tako nesto.

#32 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts

Posted 23 November 2017 - 21:20

Lsd nije za nikoga, vodi u stanje izmenjene svesti i to nije dobro bez obzira na stanje mozga i emocija.

#33 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 24 November 2017 - 02:06

View Postkicavac, on 23 November 2017 - 20:18 , said:

Jel sigurano Lsd. Koliko znam njega nema već decenijama, posebno kod nas. Prodaju MDMA ili tako nesto.

Bilo ga je pre 8 godina na svakom koraku. Nije bio ni trud potreban da bi se nasao.

View Postserafim, on 23 November 2017 - 21:20 , said:

Lsd nije za nikoga, vodi u stanje izmenjene svesti i to nije dobro bez obzira na stanje mozga i emocija.
Ako gledas u globalu naravno da nije dobro, ja sam samo pricala za ljude koji zele da ga iskuse jer je stanje same osobe jako bitno. U svakom slucaju, meni je bilo lepo iskustvo.

#34 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts

Posted 24 November 2017 - 17:12

Kako nešto što ti trigeruje psihozu i izaziva halucinacije može biti lepo iskustvo?
Možda mogu i da razumem kada neko koristi drogu ili druge psihoaktivne supstance da bi bio high, veseo, raspoložen, pun energije, jak u seksu,... Ali ako koristiš opijate i izazivaju ti takve stvari, to nikako nije lepo ni mormalno iskustvo i treba da se držiš što dalje od takvih stvari jer ti ne prijaju i pitanje je trenutka kada ćeš pod uticajem nečega napraviti nešto zbog čega ćeš posle zažaliti, a nisi ni svesna bila.

#35 ĐeneĐene

ĐeneĐene

dramulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,333 posts

Posted 24 November 2017 - 17:20

puno je razloga da ne kažem izgovora zbog kojih ljudi probaju teže droge
adrenalin društvo glupost... ali probaju jbg
i marys je više bila u fazonu da upozori da ne mogu baš svi time da se bave

ove psihodelične droge što izazivaju disocijacije i halucinacije su posebno opasne za osetljive ljude

#36 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts

Posted 24 November 2017 - 17:36

Ma razumemo se, slažem se ja sa njom. Samo kažem da su ti tripovi pokazatelj da joj droga ne odgovara.

Mada sam ja po pitanju toga možda suviše isključiv, postoje jedan ili dva prava razloga da se proba, sve ostalo je apsolutna glupost i nepotreban rizik.

#37 ĐeneĐene

ĐeneĐene

dramulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,333 posts

Posted 24 November 2017 - 17:47

nepotreban rizik baš tako
ludost čista

#38 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 posts

Posted 25 November 2017 - 02:21

Aldous Haksley je uzimao meskalin i opisivao u knjizi Vrata percepcije.

#39 Hyperdrive

Hyperdrive

BITCH BOŽIJA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,572 posts

Posted 25 November 2017 - 21:49

Ako ćemo tako, i Crowley je napisao "Dnevnik uživaoca droge". Ali...što bismo veličali drogu? :blink:

#40 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 posts

Posted 25 November 2017 - 23:50

Zanimljivo je što oni smatraju da je to proširenje percepcije, odnosno  imaš bolji uvid u realnost. Mozak registruje i ona sto u normalnom stanju ne može.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users