Jump to content

Alkoholizam - iskustva

alkohol

• Please log in to reply
508 replies to this topic

#21 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 15:30

Ponavljam pitanje. Jel te sram o tome  re? psihijatrici. Ja bi sebe mogla nazvat umjetnicom al bogami ne lo?em.Al to više pripisujem neumjetni?kom roditelju alkoholi?aru i svom spolu. Da sam muško utapala bi se garant u alkoholu.

#22 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,239 posts

Posted 25 November 2008 - 15:40

QUOTE(hartera @ 25 Nov 2008, 03:23 PM) View Post
nisam bila mjeseci pol na treningu ... i o?ajno sam se udebljala ... znam da trebam krenut al teško se pokrenut ..nAravno dda se nedam ..ne bi ni piisala da sam se prepustila ne?emu ...
za rad ..a nezanm ..ja sam patološki radoholi?ar .... nacrtala sam takve stvari nwugodno mi je to pokazivat kolko sam napravila ... i radit ?u još ..želim da na guzicu padnu kad vide .. i uvijek dan prije predaje budem tolko iscrpljena pshi?ki od tog rada da se imam potrebu opustit ...još me ju?er bilo strah u kuži jer je jako puhalo pa su se svakakvi zvukovi ?uli ...prije bi popila xanax ..ali sad ..vino je ju?er bilo .... neznam zbr?kana sam skroz ....

evo ja bas sad uzeh drugi ksanaks za danas.
15 kila nije strasno! izvini´nisam znala da se bvis sportom vec...
kuca isto, tj pesica, setnje...
divno je sto crtas... pasce na guzicu kad tad... al najvaznije je da se tebi dopada!!!
ja imam sada mislim oko 40kg viska. otprilike. Ne takmicim se naravno, nego samo kazem...

@Haubice moja, eto vidis... ja sam zaista pukla. NA poslu vise neznam ni osnovne stvari... zaboravljam sve... samo nikako tugu jebenu da zaboravim... i samoprezir...
treba me ubiti na mestu!

ja ne pijem jer mi je frka zbog dece a i nekako ne volim alkohol. a umela sam da popijem bas mnogo, i da povracam i sve... ali dobro, sad mi je Bljak. a bas bih volela...

#23 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 15:42

I opuštanje se ne mjeri u flašama bar ja tako mislim. Ja ionkao budem drink od jedne pive ili koji gutljaj rakije.

#24 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 25 November 2008 - 15:45

da se bar meni gadi ..ja baš volim skupa vina ona su stvarno fina ..a probala sam ih  sva na festivalu vina ... da ne pi?am kolko sam se tamo opila ..al to je jedini put da si opraštam .....

baš sam bila fizi?ki altivna ..prije godinu dana sam bila u top formi ...ono baš fit ...gledala sam ju?er slike pa sam se zbedirala.. sad sam troma celulitna užasna ... moram neš u?initi sa sobom ...  
da imam dijete sigurno ne bi pila ..... a pesica se igra samnom stalno ..ona me voli u svim oblicima i ja nju  srculenca.gif

#25 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 15:47

?ek kad naraste vjeruj mi ne?e te volit pijanu. Osim toga ona ti je sad dijete.

#26 Allsentra

Allsentra

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 25 November 2008 - 18:04

Hartera, mislim da se oko stanja organizma ne trebaš brinuti, treba puno, puno godina i puno, puno alkohola da bi oštetio organizam. A i nije da piješ neku brlju smile.gif
Ali razmisli o situacijama u kojima piješ, ako je to tvoj na?in nošenja sa stresom, možda bi bilo dobro da poslušaš haubi?in savjet i popri?aš o tome sa svojim terapeutom.

#27 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 25 November 2008 - 18:26

da trebala bi re?i psihijatrici ... neugodno mi je skroz..al ?u joj re?i .... da uvijek kad mi se nešto loše dogodi odem se opit i tako zalje?it to .. ali to je ve? godinama tako ... ma ne bih se brinula da to nije postalo u zadnje vrijeme tj.godinu i pol i više odkad sam upala u ovo stanje ?eš?e .... i to bez beda ...
ma nemogu vjerovatda sam ovo uspjela uop?e re?i jer me sramota ..ja si u glavi sve to racionaliziram a to ne valja .... prijateljica koju sam spomenula uop?e takve stvari ne mu?e a 10 puta je gora od mene ..al ona ne boluje od depresije ... neznam ..sve je to povezano i depresija i taj alkohol .... ma joj ..

#28 filozofica

filozofica

zafrkantica ;)

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,894 posts

Posted 25 November 2008 - 21:42

Ta prijateljica o kojoj pišeš mi djeluje koa prava alkoholi?arka neovisno o njenim uspjesima (2 litre vina svaki dan!). Ali to je sad manje bitno.
Slažem se da bi trebala o tome popri?ati sa psihijatricom jer teško da ?eš ovdje dobiti prave odgovore. Ali ako ti je ovo pomoglo da na?neš ovaj problem, super da si pokrenula temu!
Zašto te toga toliko sram?

#29 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 21:55

Gle sasvim je glupo zvati alkosima one koji rade p****,naprotiv ima i tihoh alkosa.Mada ja to još nisam srela ali vjerujem u to. I frendica ti je alki?ka mislim piti 2 litre vina dnevno. Nijedan moj djed nije pio toliko a obojica su sa sela.Jedan oto?an,a drugi kopneni.

#30 filter

filter

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 posts

Posted 25 November 2008 - 22:31

hartera@ cugam isto kao i ti 2 do 3x puta tjedno i isto su u pitanju butelijice 1.2.... sad sam u fazi zlahtine.
pricala sam o tome sa svojim psihijatrom i on je na moje cudo nastavio pricu i tako smo mi sat vremena pricali koje vrste alkohola su najfinije. ni u jednom trenutku mi nije rekao da prestanem. ne znam kakvu to igra igru. al ne mirise mi na dobro.

#31 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 22:40

Borderlineci sam ?ula naginju alkoholizmu

#32 filter

filter

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 posts

Posted 25 November 2008 - 22:51

naginju oni svemu sta stvara ovisnost. alkohol. droga. hrana. sex...

#33 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 25 November 2008 - 23:56

QUOTE(hartera @ 25 Nov 2008, 01:55 AM) View Post
... da ve? dulje vrijeme ....o ... nikad doduše nije bilo svaki dan ..ali 3 puta tjedno po koje3 pivie to je znalo biti ?esto ..neznam ... što o?ekujem ..imam potrebu to podijeliti sa vama ...,. sva ta hipohondrija..baš se loše osje?am ..frendica koja puši 2 kutije na dan i pije SVAKI dan 2 litre vina ..i sa 5 prolazi (DA žena je osvojila top stipendiju države) govori mi što se ja brinem ...i naravno da je stvar u psihi ..ja mislim da ?e ona 100 godina doživjet ..ali me živcira ta moja patološka briga za zdravlje ..za svaku mrlju ..simptom .... svaku ranu .. ..... a najradije bi kao ona...da me boli briga i da jednostavno ŽIVIM !  srcka.gif

Nekako ne vjerujem da itko na duze staze moze piti 2 litre vina i ostati normalan. I fizicki se razboli. Tako da ili je ona vec imuna na alkohol ili nesto u prici ne stima. Nego zasto ona pije?

A ako te pita sto se zivciras - pa zivciras se jel pijes tablete koje NIKAKO ne idu sa alkoholom. AD i alkohol je put u pakao, pogotovo ako je alkohol redovita pojava.

I mislim da se s razlogom brines i za zabrinuti se ako ne mozes izaci van a ostati na sokicima. Ja imam ekipu koji svi pijucakju koktelice, vinceka ovo ono kad se ide po clubovima, lijepo kazem ne necu alkoholno nis i nije frka. Jeidno je bed da onda jedina ja mogu voziti doma a to mi je vec dojadilo.
Dakle nema problem samo onaj tko ne moze dan dva bez alkohola nego netko tko se bez istoga ne moze zabaviti i opustiti.

onda probas da malo po maloizbegavas, da ne kupujes alkohol i ne primas na poklon, jednostavno kazi "alergicna sam" ili "necu, hvala"

Jako dobar prijedlog.

Ne kuzim podjelu od Care jer na jeziku na kom sad radim nema te podjele, alkoholicar je osoba koja treba redovito alkohol. I mislim da nije normalno kad smo napeti popiti butelju vina...i da bi se trebali nauciti opustati na druge nacine. Vruci tus, trcanje, cd, itd.

I ja volim popiti casu kvalitetnog vina, ne pijem duze, prepali me rezultati jetrenih proba ali da sam sama popila bocu icega je bilo jednom u mnogo godina a a to je bilo nedavno zbog soka kod veterinarke.

Hartera ti lijepo zapisuj par tjedana koliko si popila cega i u kojim situacijama pa to lijepo izanaliziras sa svojom psihijatricom!

.i sve bi to bilo ok da ja ne popijem CIJELU bocu ili dvije ..

Slazem se.

I zapravo zasto ne vidite problem samo zato jel ne pije svaki dan? Cim ima redovitu potrebu za alkoholm to je prilicno siguran put u pakao. Jer hartera tvoj buduci posao ce isto imati deadlineove i rokove i budes li se pred svaku predaju projekata tako opustala...nece biti dobro.

?ek kad naraste vjeruj mi ne?e te volit pijanu. Osim toga ona ti je sad dijete.

Slazem se. Hartera nazalost ima mnogo mama koje piju, apiju jer su ih ljudi tijesili da je o.k. tu i tamo se napiti. Jer im nisu na vrijeme rekli da imaju problem, kuzis?

Hartera, mislim da se oko stanja organizma ne trebaš brinuti, treba puno, puno godina i puno, puno alkohola da bi oštetio organizam. A i nije da piješ neku brlju

To bi jos i bila istina da u igri nisu lijekovi. Oni sami po sebi srede jetru i bez alkohola.

Ta prijateljica o kojoj pišeš mi djeluje koa prava alkoholi?arka neovisno o njenim uspjesima (2 litre vina svaki dan!).

Ma naravno. I sad gdje ce alkoholicarka reci nekome da se nek brine zbog alkohola, hartera mislim pravu si nasla pitati.

I naravno psihijatrici reci, ja svojoj kazem sve sramotne stvari, bas sve, nista zivo ne presutim, to je JEDINI nacin da ti pomogne. Jeidno ako zna sve o tebi.

frances citam da i tebi nije dobro, jel ti draga mazes onaj ruz svako jutro? flying kiss.gif

#34 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 26 November 2008 - 00:15

QUOTE(kefir @ 25 Nov 2008, 11:56 PM) View Post
I mislim da se s razlogom brines i za zabrinuti se ako ne mozes izaci van a ostati na sokicima. Ja imam ekipu koji svi pijucakju koktelice, vinceka ovo ono kad se ide po clubovima, lijepo kazem ne necu alkoholno nis i nije frka. Jeidno je bed da onda jedina ja mogu voziti doma a to mi je vec dojadilo.
Dakle nema problem samo onaj tko ne moze dan dva bez alkohola nego netko tko se bez istoga ne moze zabaviti i opustiti.
Jako dobar prijedlog.

Ovo skoro svi rade. Ja ne. Što ne zna?i da se nisam opila al to je bilo jednom jer mi nisu dali. I to mi je iskustvo bilo sasvim dovoljno.Pored oca alkosa nisam ni imala neku želju za alkoholom.I uvijek se mogu opustiti bez alkohola. Samo da je društvo dobro.

#35 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 26 November 2008 - 08:28

QUOTE(hartera @ 25 Nov 2008, 03:03 PM) View Post
se možemo vratit na alkohol .....
nemogu si objasnit tu naviku .... ali nAJgore mi je kad mi se nešto loše dogodi e onda se odem opit i na taj na?in to zaljje?im ..i tako ve? godinama .... ima naravno situacija da to ne napravim ali su rijetke .....

@hartera, ne?u uop?e ?itat što su drugi napisali, nego ?u se osvrnuti samo na ovo što kažeš da kada ti se nešto loše dogodi da se ideš napiti da zalije?iš rane i to ti je ve? navika. Možeš lijepo kada ti se dogodi neki bed uzet svog peseka i oti?i u dugu šetnju. Možeš uzet litru coca-cole ili bilo kakvog soka, pijuckat ga i prošetati sama i razbistriti glavu. Možeš urlati u jastuk ili ga ispremlatit jer njega to ništ ne boli, a tebi ?e biti lakše. Dozvoli si ?ak da urlaš, vi?eš i histeriziraš. Okreni misli s alkohola na nešto drugo, kao ja npr. na ?okoladu i hebe mi se živo za kile, meni je bitno da se osje?am dobro! Na kraju krajeva, što imaš od alkohola, mamurluk, glavobolju i na kraju osje?aj krivnje, pa strah da ?e ti jetra oti? k vragu. Šutni taj alkohol i na?i nešto drugo što te opušta. Kao što kažeš, nisi ovisnik, dakle pretpostavljam da ti ne?e biti teško odvi?i se od cuge.

#36 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 26 November 2008 - 09:36

hvala vam ljudi svima  srculenca.gif  srculenca.gif nemate pojma koje je ovo olakšanje ...

@kefir znam da to nije normalno ni zdravo .... mislim mogu ja bez alkohola i mjesecima tako prije godinu dana na terapiji nisam pila 2 mjeseca .... ali me nervira koli?ina i u?estalost .... sada ne?u piti do daljnjeg pa javim kad kiksam ...
sve je to na psihi?koj osnovi .... trebala bi na?i nešto drugo za taj ponedjeljak prije predaje u utorak i ovaj vikend ?u imati test ..... probat ?u pesicu prošetat ..oti?i malo do mora se prošetat ...pa ?u vidjet kolko pomaže .....
for aje što ja nisam svjesna stresa dok on ne kulminira ..onda explodiram i u tom trenutku odem do du?ana .... prije bi umjesto toga uzela xanax ..ali sad odkad ih ne pijem poja?ao se alkohol ... za?arano krug .....

@care za hranu isto imam obi?aj kad sam pod stresom da navalim na hranu ..znam da je to manje štetno od alkohola ali je isto loše .....

za zabavljanje meni ne treba alkohol .... mogu se i bez njega zabavit jer sam vesela i vedra osoba tako da mi netreba alkohol da se razveselim u tom smislu nego kad sam jako anksiozna .... da bar to ostane na 2 ?aše vina ... vidjet ?u kako ?e to i?i ...stavljanjem ove teme sam svjesnija i imam sad obavezu poradit na tome ....psihijatrici ?u re?i sljede?i put pa ?u vidjet što ?e re?i ...

a ona prijateljica ne pije svaki dan 2 litre vina ..ali pije svaki dan skoro ..nekad 1 pivu nekad 4 .... nekad vino ..ima dana i kad ne pije .... al ona je jedna druga tema pa ne?u sad o tome ... spomenula sam ju zato jer mi se svi?a zbog svog pozitivnog pogleda na stvari ... bez briga ...briga koje su moja svakodnevica .....

#37 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 26 November 2008 - 09:42

Obavezno o ovome pri?ati na psihoterapiji

#38 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 26 November 2008 - 11:21

QUOTE(Care @ 26 Nov 2008, 08:28 AM) View Post
@hartera, ne?u uop?e ?itat što su drugi napisali, nego ?u se osvrnuti samo na ovo što kažeš da kada ti se nešto loše dogodi da se ideš napiti da zalije?iš rane i to ti je ve? navika. Možeš lijepo kada ti se dogodi neki bed uzet svog peseka i oti?i u dugu šetnju. Možeš uzet litru coca-cole ili bilo kakvog soka, pijuckat ga i prošetati sama i razbistriti glavu. Možeš urlati u jastuk ili ga ispremlatit jer njega to ništ ne boli, a tebi ?e biti lakše. Dozvoli si ?ak da urlaš, vi?eš i histeriziraš. Okreni misli s alkohola na nešto drugo, kao ja npr. na ?okoladu i hebe mi se živo za kile, meni je bitno da se osje?am dobro! Na kraju krajeva, što imaš od alkohola, mamurluk, glavobolju i na kraju osje?aj krivnje, pa strah da ?e ti jetra oti? k vragu. Šutni taj alkohol i na?i nešto drugo što te opušta. Kao što kažeš, nisi ovisnik, dakle pretpostavljam da ti ne?e biti teško odvi?i se od cuge.

Amen.

Haubice ne rade to svi. Pa ni vecina. Nego se manjina uvjeri da to svi rade, kako bi trivijalizirali problem.

Hartera - ne znam kad imas sljedeci temrin kod psihijatrice ali neka ovo bude jedina tema kojoj cete se tad posvetiti. Naime znala sam se i ja napiti ali NAKON polozenog ispita, ne prije. Prije toga bas tako, jedes coksu, seksas se, ako nemas nekoga zadovoljis se sama, izdivljas na plesu, sportu, itd. nacina ima. Ocito vec dugo u stresnim situacijama posezesd sa losim stvarima anksioliticima ili sad - alkoholom. To je stvar za terapiju.

Sorry macka mi je stisnula enter idem napisati ostatak odgovora.

#39 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 26 November 2008 - 11:23

Znam to je isto ko i sa pušenjem.

#40 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 26 November 2008 - 11:31

I jos sam htjela pitati jel ti alkohol bas pomaze? Nekako ne vjerujem. Jer onda si pijan (nakon litre vina) i samo si narkotizirao strah, on je i dalje tu. Strah treba lijeciti i eliminirati trajnije.

Razumijem da te strah, mene je cesto strah i to bas jako - sto ako necu moci zadrzati posao (ekonomska kriza) zavrsiti cu na cesti. Sto ako se razbolim - zavesiti cu na cesti. Dakle gdje je ugrozena osnovna egzistencija. Gdje vidim da ne mogu raditi 16 sati na dan a bas tako mi je sad. Dakle svi imamo strahove. Odlucujuce je kako na njih reagiramo. Draga, ja sam ti napisala ne tako danvo da ti treba terapija a ti si meni odgovorila da se cudis mojoj reakciji jer je tebi bas dobro. I uvjerila si me tad u to.

Ali kakve vajde mene u nesto uvjeriti?

Tako dugo dok ne mozes izaci sa svojim stanjima sam na kraj BEZ alkohola ili neke tablete (AD ukljucen) tako dugo je terapija - NUZNA. Svwe ostalo je zavaravanje samih sebe.

a ona prijateljica ne pije svaki dan 2 litre vina ..ali pije svaki dan skoro ..nekad 1 pivu nekad 4 .

Ta osoba je alkoholicarka. Bez obzira koliko ona sama trivijalizirala to.

Kloni se takvih "veseljaka".

Njen pozitivan pogled na svijet je guranje glave u pijeska da ne vidi vlastito sranje i ovisnost. Nemoj to nikad zamijeniti sa pozitivnim pogledom na svijet.  rolleyes.gif

Pozitivnjaci ne trebaju nikakve stimulanse da bi im bilo dobro.

Also tagged with alkohol

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users