Jump to content

Nikotinizam - iskustva

nikotinizam ovisnost o cigaretama nikotin

• Please log in to reply
226 replies to this topic

#21 derpina.

derpina.

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 posts

Posted 13 April 2014 - 10:42

Ja nemam iskustva sa zavisnoscu od duvana, pusila sam tri puta u zivotu (mozda). Ali moja keva je, recimo, ustala jedan dan i rekla: "Ja necu vise da pusim!"
I evo vec sesta godina, ni dim.
A imala je pola boksa cigareta kad je prestajala. Pakao je bio tih meseci, ali proslo.

#22 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 13 April 2014 - 11:20

Kazu da ni te elektronske cigarete nisu nikako dobre,kao za razliku od ovih obicnih su mnogo kancerogenije jer ima nekakvih jedinjenja koja su jako stetna a koja ove klasicne ne sadrze,sad dal' je to kampanja duvanskih industrija,sto je sasvim moguce,ne znam ali znam da dok god budem pisio pusicu klasicne cigarete i uvlaciti dim a ne paru.
Sad,u pravu si Angela sto se tice poskupljenja i prelaska ljudi na elektronske cigarete ali kakve god bile mnogo je vece zlo onaj duvan sto se prodaje po pijacama na kilo' jer 99% ljudi koji koriste taj nazoviduvan i ne zna sta pusi ali na srecu zet mi je rodom iz Bilece,Hercegovac,taj duvan se nekad kod njih gajio pa mi je onako iz prve ruke objasnio o cemu se radi.
Dakle,seljak dobija od zadruge sjeme za duvan besplatno i po ugovoru je duzan da sav rod preda istoj za neke mizerne pare odakle duvan ide u fabrike na preradu,e tu je caka.
Nasi su se ljudi dosjetili da sa strane sklone malo tog duvana,obicno najlosijeg koji se i ne klasira,rezu ga i prodaju narodu koji je ubjedjen da pusi "zdraviji",duvan a ustvari pusi neobradjen otrov pun pesticida i uz to nikakvog kvaliteta koji se,naravno,zove hercegovacki duvan ili cak i Virdzinija koja ni pomocu magije ne moze uspjeti u Hercegovini i koji iz to smrdi na kilometar a cigareta gori po pola sata?!
Gdje je tu logika - nema je,naravno!
Duvan kao proizvod,nakon otkupa od seljaka i predaje u fabriku prolazi rigorozne procese prerade i fermentacije i pritom se mijesa sa drugim vrstama duvana da bi se dobio krajnji proizvod,znaci,ne koristi se samo jedna vrsta duvana kao sto vecina misli.
Naravno,fabrike mu u procesu prerade dodaju razne aditive i sastojke kao npr ugljen monoksid i ugljen dioksid zbog brzeg sagorjevanja i pitaj Boga sta jos ali je svakako "zdraviji",od ovog domaceg.
Doduse,primjetio sam da u posljednje vrijeme fabrike duvana izbacuju na trziste njihov duvan za rucno motanje cigareta ali je i on opet dosta skuplji od cuvenog "domaceg".

#23 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,790 posts

Posted 13 April 2014 - 11:57

Pusim od 19te,od kad sam pocela da spremam ispit iz Anatomije na MF.
Dakle nisam mogla da ucim napamet nikako i onda sam bila zaljubljena u moju prvu ljubav (nikad nista bilo nije) a on je pusio Sarajevsku drinu. Te se cigarete vi deca  sa Foruma necete setiti al pravili su je u Sarajevu gde i Marloboro i bogme, bila je dobra... io ja pocnem da kupujem cigarete i pusim dok se preslisavam, kao fol, tzamisljam da sam na televiziji i dajem intervju (na latinskom sa imenima kostiju, krvnih sudova i ostalih gluposti).
Polozim ispit al mi ostadose cigarete.
Sada sam skoro imala upalu pluca i srcanu neku malu dekompenzaciju i kupim elektricnu cigaretu. Ljudi,to nije lose. Vuces i kao da pusis. Ali nesto mi neda, meni se pusi jer se od pousenja dobija rak (a s rakom umrespa nemoras vise da izdrzavas decu itd) i pusi mi se jer mi je mama umrla od raka na licu, tj na grlu koji joj je pojeo polovinu glave pa bih ja isti takav, da i ja otpatim kao mama, hocu da i mene toliko boli, neznam zasto.
Pusim kutiju do dve, jer je preksupo ovde u enmackoj a inace bi pusila ko zna koliko...

Svega covek moze da se odrekne i odvikne. Ako hoce. Ako ima cilj. Ako zna sta nece i sta hoce.
Ali ja neznam nista od toga.
Srecni su ljudi koji to znaju.Onda je lakse. Kad imas cilj, odmah je lakse.
Zelim vam svima da bacite cigarete cim pre mozete i da se ne trujete bez potrebe jer je zivot ionako odvratan, dajte makarnek vam ne smrdi na duvan...
molim vas da probate da ostavite

a nema tu trikova,terapija... jok, nego bacis cigarete u djubre i vise ne pusis i gotovo.
Sa srecom!

#24 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 13 April 2014 - 12:41

Kad i zasto se poceli?Sa 16 godina..ili 15 .. Rano, meni veooma rano -.- ... Razlozi su skroz debilni:Računala sam da ću tako brže umreti, da ću smršati i da će me to smiriti .... Ništa se od toga nije ispunilo..(Tj.smršala sam al nije od cigara :P)
Zbog cega ste pusac? Zato što sama ne mogu a se odviknem.. Pokušavala sam ali to bi bili bolovi u stomaku, jaka,jaka nervoza,agresija itd.. A zavisna sam postala gotovo od druge cigare... Od druge sam ja počela da duvanim puno..
Koliko dugo? Pa 3 godine.. :P
I hoću da idem na odvikavanje al to tek za leto... Moža ... Hahhahaha :P
Meh.. I meni su cigare bitnije nego hrana -.- ..

View Postruzza, on 13 April 2014 - 11:57 , said:

Pusim od 19te,od kad sam pocela da spremam ispit iz Anatomije na MF.
Dakle nisam mogla da ucim napamet nikako i onda sam bila zaljubljena u moju prvu ljubav (nikad nista bilo nije) a on je pusio Sarajevsku drinu. Te se cigarete vi deca  sa Foruma necete setiti al pravili su je u Sarajevu gde i Marloboro i bogme, bila je dobra... io ja pocnem da kupujem cigarete i pusim dok se preslisavam, kao fol, tzamisljam da sam na televiziji i dajem intervju (na latinskom sa imenima kostiju, krvnih sudova i ostalih gluposti).
Polozim ispit al mi ostadose cigarete.
Sada sam skoro imala upalu pluca i srcanu neku malu dekompenzaciju i kupim elektricnu cigaretu. Ljudi,to nije lose. Vuces i kao da pusis. Ali nesto mi neda, meni se pusi jer se od pousenja dobija rak (a s rakom umrespa nemoras vise da izdrzavas decu itd) i pusi mi se jer mi je mama umrla od raka na licu, tj na grlu koji joj je pojeo polovinu glave pa bih ja isti takav, da i ja otpatim kao mama, hocu da i mene toliko boli, neznam zasto.
Pusim kutiju do dve, jer je preksupo ovde u enmackoj a inace bi pusila ko zna koliko...

Svega covek moze da se odrekne i odvikne. Ako hoce. Ako ima cilj. Ako zna sta nece i sta hoce.
Ali ja neznam nista od toga.
Srecni su ljudi koji to znaju.Onda je lakse. Kad imas cilj, odmah je lakse.
Zelim vam svima da bacite cigarete cim pre mozete i da se ne trujete bez potrebe jer je zivot ionako odvratan, dajte makarnek vam ne smrdi na duvan...
molim vas da probate da ostavite

a nema tu trikova,terapija... jok, nego bacis cigarete u djubre i vise ne pusis i gotovo.
Sa srecom!

Evo ja dete pušim sarajevsku drinu.. :)

#25 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2014 - 15:01

Duvanska industrija na sve nacina pokusava da opstane, a cigare sve skuplje i skuplje. E-cigare su stetne koliko i kofein (ja se sve raspitala jer hipohondrija) i ne kasljem, i nije mi muka. Sve pet! :))
Meni se sad povaca od pravih cigara, ali me hvata sad evo panika jer imam jos malo jako ulja, nedelja je, samo mislim na to kako sto pre da idem spavati da ne mislim na to ahaha

Pusila sam od 2004. do 2010. tad sam ostavila zbog trudnoce, uspela samo zbog toga inace zbog sebe ne bih ostavila nikad..Opet sam se 2011. vratila cigarama pa mi bilo muka, ali pusila sam eto. Onda sam 2012. na zimu kupila elektronsku, od tada ne vadim iz usta. Fenomenalan izum ;)

ne mogu ostaviti ove, ne znam sta bi bilo verovatno bih bila hopsitalizovana.
Kaze mi muz uvek kad spomenem da nemam ulja "Ajaaaaoooj sad ce biti napad histerije" hahhaha

#26 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 13 April 2014 - 15:25

View Postangela_delamorte, on 12 April 2014 - 22:15 , said:

Ja sam na kraju dosla do 3 kutije 100s cigareta dnevno....
Ja sam zala i po 7 paklica ... :wacko:

#27 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 13 April 2014 - 17:45

Ružin post me podsetio na Jergovićevu knjigu 'Sarajevski Marlboro'. Dobra stvar...

Pušila kao klinka, što zbog nervoze i besa, što jer sam mislila da je to mnogo rokenrol i zajebano. :rolleyes:
Prestala odjednom, rekla "ovo je poslednja" i batalila.
Sad zapalim povremeno, mada baš retko. Mislim da nikad nisam razvila pravu nikotinsku zavisnost.

#28 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2014 - 18:26

View PostWrong_Personality, on 13 April 2014 - 15:25 , said:

Ja sam zala i po 7 paklica ... :wacko:

SEDAM? Brate previse je

Mada sta ja s.rem ulje od el. cigare mi traje 2 dana... a menja ne smem pitati koliko kutija

View Postempire-of-dirt, on 13 April 2014 - 17:45 , said:

Ružin post me podsetio na Jergovićevu knjigu 'Sarajevski Marlboro'. Dobra stvar...

Pušila kao klinka, što zbog nervoze i besa, što jer sam mislila da je to mnogo rokenrol i zajebano. :rolleyes:
Prestala odjednom, rekla "ovo je poslednja" i batalila.
Sad zapalim povremeno, mada baš retko. Mislim da nikad nisam razvila pravu nikotinsku zavisnost.

Isto sam pocela jer je to KUUUl, a nisu mi prijale uopste medjutim pusila sam ipak

#29 cappiplfoks

cappiplfoks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 13 April 2014 - 19:51

View Postangela_delamorte, on 13 April 2014 - 15:01 , said:

Duvanska industrija na sve nacina pokusava da opstane, a cigare sve skuplje i skuplje. E-cigare su stetne koliko i kofein (ja se sve raspitala jer hipohondrija) i ne kasljem, i nije mi muka. Sve pet! :))
Meni se sad povaca od pravih cigara, ali me hvata sad evo panika jer imam jos malo jako ulja, nedelja je, samo mislim na to kako sto pre da idem spavati da ne mislim na to ahaha

Pusila sam od 2004. do 2010. tad sam ostavila zbog trudnoce, uspela samo zbog toga inace zbog sebe ne bih ostavila nikad..Opet sam se 2011. vratila cigarama pa mi bilo muka, ali pusila sam eto. Onda sam 2012. na zimu kupila elektronsku, od tada ne vadim iz usta. Fenomenalan izum ;)

ne mogu ostaviti ove, ne znam sta bi bilo verovatno bih bila hopsitalizovana.
Kaze mi muz uvek kad spomenem da nemam ulja "Ajaaaaoooj sad ce biti napad histerije" hahhaha

Meni uvek nedeljom uveče nestane ulja , čudo jedno i onda kriziranje do ponedeljka , al sjetim se ja da imam duvana u šteku pa sad zavijam , smrdi brate , jes da ima svojee zadovoljstvo ali evo sad me i probada ponešto okolo nije bitno čega , (ne volimd a spominjemd a ne baksuziram )   .
Uglavnom prst gore za elektronske jer rade posao a  manje katrana , (tj nikako ) nema dima , ništa ne gori , osim što isparava tečnost , e sad , tu mora da ima nešto da ne valja ali ebiga , ne može pušenje i zdravlje .Posebna priča je nikotin koji je drogica samo takva , i ja sam se navukao na elekktronske i pušim više , dimim li dimim , samo ništa ne smrdi već miriše u sobi što je wow .
Meni mislim da nema spasa da prestanem , no ja dosta šetam i vozim biciklo te tako izbacujem nečistoće i održavam kondiciju .
I naravno kupiti kvalitetnu elektronsku .garantujem prelazak na njih i ostavljanje preko 400 otrovnih supstanci (pa da se ne čudimo posle što trokiramo) kojih ima u klasičnim analognim cigaretama .

#30 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2014 - 20:17

Uf to kao da sam ja pisala, takodje dimim kao da sam placena za to, i u stanju sam totalne histerije kad nema ulje. Imam srece sto sam glavna musterija i jedna od prvih koja je to cudo kupila pa mi zena koja drzi prodavnicu izadje u susret kao recimo danas tako sto dodje do radnje zbog moje ovisnosti haha

imam vise kondicije otkako pusim e cigarete i ne kasljem kao da sam na samrti

koje ulje koristis btw?

#31 cappiplfoks

cappiplfoks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 13 April 2014 - 20:55

View Postangela_delamorte, on 13 April 2014 - 20:17 , said:

Uf to kao da sam ja pisala, takodje dimim kao da sam placena za to, i u stanju sam totalne histerije kad nema ulje. Imam srece sto sam glavna musterija i jedna od prvih koja je to cudo kupila pa mi zena koja drzi prodavnicu izadje u susret kao recimo danas tako sto dodje do radnje zbog moje ovisnosti haha

imam vise kondicije otkako pusim e cigarete i ne kasljem kao da sam na samrti

koje ulje koristis btw?

Probao sam preko 15  vrsta , najviše sam se zadržao na Cuban od Richy  Liqua ( e ubi me ne mogu se setim kako se piše :-) ) ali sad ga nešto nema pa uzmem šta nađem npr Joytech RY4  ili Tobacco .Trenutno ni jednu , uh al me bole pluća od ovoga rezanog i to sam kupio onaj iz fabrike  fuj je .

#32 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2014 - 21:08

Ja sam sad na Dekand aromatizovanim uljima, favorit breskva, badem, banana i Flavour Art aroma shade (slatkasta duvanska), jabuka, breskva im je isto dobra,kapucino i irish cream. Ja volim te slatkaste, a na pocetku sam one Tobacco ako se tako zovu, u zelenim kutijama, pusila sam marlboro i winston, ali sad uvidjam koliko su bolja ova nova ulja od tih na pocetk koje sam pusila :D

#33 cappiplfoks

cappiplfoks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 13 April 2014 - 21:17

Ulja rasturaju , ima zaista izbora , preko 50 vrsta  iz svake fabrike  , ja od slatkastih Čokoladu od Džojteka inače volim duvanske , mada do sad sam naišao na par njih , koje su mi iz početka bile gadne ili nedovoljnog ukusa ali kad nema ni jedne ili posle nekog vremena i one budu dobre a ove dobre izgube ukus  no svejedno , mislim da nikad neću se vratiti potpuno na cigarete .Od Dekanga sam probao Desert Ship , Marlboro , Dunhil , RY4 , dakle sve četiri njihove koje ima u apoteci  .Flavor Art sam odstranio nakon probanih 4-5 vrsta kao previše prehrambreni ukus .
Kod mene su loša ulja jedino neka jeftina po 150 dinara flašica od 10 ml , brutalno jeftino ali zato i loša , nemaju čak ni ime fabrike a prodaju ih u apoteci na naselju .No zato Lily ima ako zatreba Dekang

#34 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2014 - 10:05

Nego, meni nije jasno, zbog cega smo ovisni o cigarama? Ja zaista ne mogu da prestanem. Upadam u opste stanje ludila kad nemam ulje.

Ima li to veze sa onim Frojdovim nepravilnim dojenjem?

#35 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 14 April 2014 - 11:16

Pušim od 17 godine. Ne pušim mnogo. kao pre, jer koristim i E cigaretu. Uz E cigaretu ne mogu da pijem kafu, sladak je ukus te E Virdžinije.

#36 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2014 - 11:31

Pusis i el. i redovne zajedno?

#37 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 14 April 2014 - 11:47

Bolje su klasicne...barem gledas kako ti pare gore pred ocima :D

#38 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2014 - 11:51

Hhahah neka hvala. Ja sam iskasljala nesto nalik na proliv nindza kornjace i tad sam rekla NE cigarama i kupila el. Nisam ni pomislila na redovne cigare. Bljak.

#39 cappiplfoks

cappiplfoks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 14 April 2014 - 12:16

Pušimo jer smo navikli , nedostaje nam nikotin , tu je i psihološka ovisnost

#40 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2014 - 12:18

A najdebilnije je to sto sam pocela da pusim iz ciste gluposti,a nisu mi ni prijale cigare.. A najvise volim onako kad nesto uradim pa zapalim, tj uvucem dim ;)
I dok radim nesto mislim da ne mogu raditi bez cigare. kad sam studirala pusila sam dok sam ucila inace ne mogu zapamtiti ni rec

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users