Jump to content

Nikotinizam - iskustva

nikotinizam ovisnost o cigaretama nikotin

• Please log in to reply
179 replies to this topic

#41 cappiplfoks

cappiplfoks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 14 April 2014 - 12:39

Ono što znam o nikotinu  ,bez da googlam sad  , je  da jača pažnju koncentraciju , učestvuje u nekim razmenama bitnih materija u organizmu , bez nikotina ti procesi se ne bi dešavali , navodno . Ja osjećam da sam što bi rekli pod vinklom sa cigarom  bez obzira koja je .Onda nikotin je i jak pesticid u većim količinama služi za ubijanje buba kod zaprašivanje biljaka. Kao stimulans se daje pilotima za održavanje i jačanje koncentracije .Ovo sam sve pokupio do sad info u čast moje ovisnosti  . A ko zna , bez njega bi bio mlitav izgleda . Ili normalan tip , primetio sam da se nepušačima ne žare oči , oni onako izgledaju bezstrastveno normalno :) i kad pričaju uvek su precizni dok pušači lupetaju ili cinišo ironišu , mada su mi pušači draži , ne lezi vraži , nisam pušio od sinoć pa mi mozak vlaži , Odo do radnje po naravno ulje -zvano tečnost

#42 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,895 posts

Posted 14 April 2014 - 14:24

View Postangela_delamorte, on 14 April 2014 - 12:18 , said:

A najdebilnije je to sto sam pocela da pusim iz ciste gluposti,a nisu mi ni prijale cigare.. A najvise volim onako kad nesto uradim pa zapalim, tj uvucem dim ;)
I dok radim nesto mislim da ne mogu raditi bez cigare. kad sam studirala pusila sam dok sam ucila inace ne mogu zapamtiti ni rec

Hahahhaha ni meni nisu prijale.. Koga lažem? NI SAD MI NE PRIJAJU!! Koji ih moj pušim.. Skroz na skroz debilna stvar. :P
Aham, pušim zbog fizičke zavisnosti i zato što ne mogu da nađem motivaciju da prestanem ... Agrrrhhh .. Tražim razloge ali na svaki prokleti razlog odgovor da ne prestanem je mnogo jači od razloga da prestanem -.- ...
Dakle:
1.Umreću-Ma koga briga to i hoću.
2.Dobiću neku tešku bolest-Od toga se isto umire.
3.Smrdim na cigare-Ma baš me briga ko da me neko miriše.. xD
4.Manjak koncentracije- A za kaj će mi uopšte koncenntracija?
5.Nemam pare za cigare- Ma nabaviću nekako, moram!
6.Nesvestice, bolovi u grudima, glavobolje-Preživeći ka to..Na žalost..
7. Šta sedam? xD

#43 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2014 - 16:27

nema sedam hahaha

Ja sam primetila da me nerviraju ljudi kod kojih se ne pusi u stanu, mislim da su dosadni hahha

#44 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 14 April 2014 - 16:35

Ja kad se doseljavala u ovaj stan u kom sad živim, dečko gledao sa mnom stanove, i vlasnik kaže nama: "nemojte ni slučajno da pušite one specijalne cigare"... winkwink... :rofl:
Pa ja uz specijalne cigare :lol: zapalim mirišljavi štapić i nema da se oseti.

#45 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2014 - 16:58

Hahahha specijalne cigare, kakav old school :P

Au ja imam jako lose iskustvo sa specijalnim cigarama.. Imala sam gadne vizije.. :ph34r2:

#46 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 14 April 2014 - 20:11

Dobar je sa tim "specijalne",zvuci mnogo modernije nego da Vam je rekao "cudne cigare" :D
Nego,juce sam pretjerao sve granice,nesto sam doduse bio i sjeban pa sam uspio popusiti 3 i po kutije winstona 100s,tako da sam se sinoc cijelo vece gusio ali bukvalno.
I tako,posto sam skontao prostom racunicom da mjesecno trosim 365 maraka sto je u svakoj valuti mnogo para za bacanje,danas sam kupio na trafici neki duvan Bali Shaq,valjda se tako pise,onu masinicu za punjenje,kutiju sa vazda nesto onih praznih cigareta za punjenje,neku tabakeru  i sve sam to platio oko 4o maraka i cura na trafici mi rece da je to kao isto kao i winston.
I,tako,dosao ja kuci i zinuo ko tele u onaj arsenal,nisam uspio ni jednu cigaru da napravim kako treba,jedna mi je bila prepuna pa nisam mogao da je pusim,druga do pola napunjena,treca poluprazna.
Onda sam sisao do iste trafike i kupio lulu,ona me cura nesto cudno gledala,dosao sam kuci,natrpao onaj duvan u lulu,povukao i kad nisam pao,jako ono udodjavola,ima slican ukus winstonu ali je ono teska zajebancija dok napravis cigaretu,mene je prosla volja dok sam uspio napraviti jednu da iole valja.
Nego,vidjeh na toj trafici te umbrella e cigarete,60 maraka kod nas kosta taj neki ko fol bolji model pa se tacno mislim da probam i to ali znajuci sebe tesko cu ja moci bez pravog duvana.

#47 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 April 2014 - 20:26

e, probaj elektronske, mnoogo je dobar trip.. ubice te taj duvan

#48 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 14 April 2014 - 22:10

Nesto mora i da me ubije valjda :)

#49 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 15 April 2014 - 16:56

View Postangela_delamorte, on 14 April 2014 - 11:31 , said:

Pusis i el. i redovne zajedno?

Pa ne u isto vreme, prave uz kafu i kad sam pod stresom, a El uglavnom posle prave..posle nekih sat vremena, npr.

#50 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 15 April 2014 - 17:55

Bolje izbaci redovnu jer ti je jos gore mesati i jednu i drugu nego recimo pusiti samo redovnu. Najbolje preci samo na el. prava postaje gadna.

@Shone pa nemoj od duvana, ima boljih smrti :P

#51 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 15 April 2014 - 18:14

Stvar je u tome što sam baš zavisna od prave cigarete. Električna ima neki slatkast ukus.

Stvarno imam problem sa nikotinom ali i sa slatkišima, zavisna sam od šećera...ali to je već druga tema.

#52 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 16 April 2014 - 09:20

Q Angela
Pa mora se od necega umreti a ja sam upro kao lud sto se tice cigara pa racunam to je to :D

#53 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 16 April 2014 - 09:26

Posto inace imam osetljiva pluca, i kasljem kao magarac redovno, posebno sam kasljala od cigareta, ostavila sam. Dokle god ne vidis tako neke simptome ti dimi, uvek mozes pod stare dana preci na el.
Ali ja bas preterujem sa elektronskom.. Ulje mi ode za dva/tri dana, dok nekima traje po nedelju dana. Mislim da pusim od nervoze, ne mogu da se kontrolisem, moram da pusim, ne znam ni zasto to radim, preteram bas, ali moram prosto MORAM. Posebno ako moram da pricam sa nekim, onda ne mogu bez cigare, kao da mi odrzava koncentraciju. Moja svekrva je, na primer, pokusala da ostavi cigare kad je imala oko 60 godina i kaze da se nije mogla setiti adrese svog zeta, kao ni njegovog prezimena ha,ha,ha

#54 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 16 April 2014 - 10:35

Sa 60 godina me i ne cudi :D

#55 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 16 April 2014 - 10:36

A nenene ona ima odlicnu memoriju inace :)

#56 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 16 April 2014 - 17:01

Pa da,kao i svaka svekrva :D
Nego,moras i njoj nabaviti jednu elektricnu cigaretu ali vidi da radi na 220v,ovaj mrezni napon,pa joj napravi kratak spoj ;)

#57 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 17 April 2014 - 07:52

nece ona to, paranoicna je :D

#58 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 17 April 2014 - 09:16

A mozda joj ni struja ne bi nista,sve je moguce :)

#59 cappiplfoks

cappiplfoks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 18 April 2014 - 13:12

Evo jedno frojdovsko objašnjenje  koje sam negdje pročitao pa ga tada i usvojio kao najtačnije na odgovor " zašto pušimo " .

Naime , kad se rađamo dolazimo u svjet potpuno nov za nas , za razliku od materinske utrobe  . Novi svjet u kom nismo više tako sigurni i plačemo plačemo taj porođaj boli a tete sa špricevima okolo izgledaju kao zli anđeli , definitivno su veće i snažnije od nas te nas vuku za noge ruke glavu , a mi plavi cičimo pod temperaturom i kad izlazimo polivaju nas hladnom vodom jer smo pomodreli i dobijamo sisu da sisamo , sisamo sisu i sisamo i mir se vraća u naše nerve , opet je sve nekako mirnije sigurnije , hrana hrani i zadovoljava , toplo je , luče se hormoni i srećniji smo , zadovoljniji , jer mama( u tom trenutku velika neočekivana pomoć ..koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar jel te ) je tu , spasila nas je .I tako sve dok ne porastemo mi sisamo i dobijamo znanje da to nešto ulazi na usta .Posle je tu cuclica , kao zamena navici sisanja .
Kad odrastemo to adaptivno srestvo nošenja sa večno prisutnom anksiozom (neodređenog generalizovanog straha ) postaje  cigareta .

#60 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 18 April 2014 - 13:40

Taj Frojd je bio najobicnija seoska dzukela i budaletina sto svako ko je iole citao njegove spise moze zakljuciti!
Samo poredjenje sisanja majcinog mlijeka sa pusenjem duvana je dovoljan dokaz za to!
Sta je onda sa ljudima koji nisu pusaci,sta oni "sisaju"?!
Ljudi puse zato sto se navuku na nikotin te usled nekoristenja istog imaju apstinencijsku krizu,kao i alkoholicari,narkomani,dakle,postaju zavisnici i ja prosto ne vidim tu nikakvo drugo objasnjenje,jednostavno,pusaci su zavisnici - nepusaci nisu i tacka,s'tim sto je nikotin kao i alkohol drustveno prihvacena i legalizovana droga pa konzumente istih niko ne smatra cudnim i to nije nikakav tabu dok korisnike drugih opijata smatraju nizim slojem drustva i posmatraju sa nipodastavanjem.
Uostalom,o Frojdovoj "pameti",dovoljno govori Edipov kompleks!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users