Jump to content

Haloperidol (HALDOL, HALOPERIDOL)

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 13 March 2016 - 10:57

View PostFreakElixir, on 13 March 2016 - 01:01 , said:

Da napomenem da sam u potpunoj remisiji psihoze vec par meseci sa Haldolom

Ne znaš koliko mi je drago što sam ovo pročitao draga moja, kad se samo setim u kakvim si krizama bila, ne daj Bože, ne ponovilo se.

@ topic:

Pio sam 90 mg Haloperidola uz 18 mg Mendilexa, znači 9 Haloperidola i 9 Mendilexa dnevno.
Urnisao me je tremorom i blokiranjem vilice i pored 9 Mendilexa.
Inače, ta kombinacija mi je izbrisala ceo period od 3 meseca koliko sam je pio.
A psihoza, ili se nije povukla ili je podivljala, na bazi iskustva mame i tate to znam.
Negativno iskustvo uglavnom.

#22 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 635 posts

Posted 13 March 2016 - 13:21

90mg?! Previse..zato si i imao negativno iskustvo ili ti jednostavno nije odgovarao,kod mene su se tipicni AP bolje pokazali nego atipicni..Najveca doza Haldola mi je bila 30mg i to je bio UZAS ali na 4mg savrseno funkcionisem,mada sad pijem cak i 2 samo..Atipicni AP na mene imaju jako sedativno dejstvo i GOJE brate na svinju se napravis,,sad sam inace smrsala skoro 30 kg. 83kg pa 72kg sad imam 53kg i ne vracam se na atipicne!

Inace hvala @Apoptosis naravno ne ponovilo se,nadam se da ces se osecati dobro kad-tad :) Ima kriza naravno,pogotovo depresije koja me akuca za krevet ali dobro prezivi se :wub: :wub:

#23 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,656 posts

Posted 13 March 2016 - 17:56

View PostFreakElixir, on 13 March 2016 - 13:21 , said:

sad sam inace smrsala skoro 30 kg. 83kg pa 72kg sad imam 53kg

Svaka čast! :)

#24 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 635 posts

Posted 13 March 2016 - 19:48

Hvala @kolac :wub: :wub:

#25 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,921 posts

Posted 28 May 2016 - 08:47

Meni je dat bez mendilexa.... Ću se žalim osećam se sva ukočeno, zgrčeno.... ili neka mi ga ukine.... (pa nek mi navrnu misli ponovo joj...)

#26 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 635 posts

Posted 08 June 2016 - 09:13

@Veronika tako  je meni bilo kad sam pocela da ga uzimam ( pre davnih 5 god) samo sam cupkala setala se u krug i tresla sad ga i ne osecam ali nema haludza i povracanja sa kojim sam imala problem na nervnoj bazi ,tako da valjda deluje,meni dr kazu da bi trebalo da se prebacim na ap nove generacije ali jok smeta mi sedativno dejstvo i povecan apetit(kad sam pila leponex nabila sam 30kg vise , na rispoleptu sam jela na 10min i spavala samo isto kao i na olanzapinu) tako da , ipak HALDOL + 4 mg mendilexa i super

#27 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,921 posts

Posted 08 June 2016 - 20:08

View PostFreakElixir, on 08 June 2016 - 09:13 , said:

@Veronika tako  je meni bilo kad sam pocela da ga uzimam ( pre davnih 5 god) samo sam cupkala setala se u krug i tresla sad ga i ne osecam ali nema haludza i povracanja sa kojim sam imala problem na nervnoj bazi ,tako da valjda deluje,meni dr kazu da bi trebalo da se prebacim na ap nove generacije ali jok smeta mi sedativno dejstvo i povecan apetit(kad sam pila leponex nabila sam 30kg vise , na rispoleptu sam jela na 10min i spavala samo isto kao i na olanzapinu) tako da , ipak HALDOL + 4 mg mendilexa i super
Koliko haldola?
Ja pijem 4mg al i dalje viđam ononšto viđam.
Mendilex ne pijem a malu dozu pijem jer imam ispod 50kila...
Neću na hospitalizaciju ponovo pa se plašim da kažem da imam to što imam...
Ja druge APove nisam ni osećala, probali ali jedne noći je bilo katastrofa, 10 dana sam primala depo... ne želim da se sećam..

i koliko ti je trajalo to cupkanje?

#28 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 09 June 2016 - 15:36

Meni su se oči tresle i mogao sam da gledam samo na gore od Haloperidola od 2 mg kad sam pio.
Pokojni doktor je rekao da je to ekstrapiramidalni sindrom bio.
Cupkanje sam imao od Leponexa, a inače se zove akatizija, i snimljena mi je na EEGu.
Posle sam pio 90 mg Haloperidola i 9 tbl Mendilexa uz to i nije bilo tih EPS simptoma.
Valjda sam u međuvremenu oguglao.

#29 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,921 posts

Posted 10 June 2016 - 05:34

View PostApoptosis, on 09 June 2016 - 15:36 , said:

Meni su se oči tresle i mogao sam da gledam samo na gore od Haloperidola od 2 mg kad sam pio.
Pokojni doktor je rekao da je to ekstrapiramidalni sindrom bio.
Cupkanje sam imao od Leponexa, a inače se zove akatizija, i snimljena mi je na EEGu.
Posle sam pio 90 mg Haloperidola i 9 tbl Mendilexa uz to i nije bilo tih EPS simptoma.
Valjda sam u međuvremenu oguglao.

Ja sam prekinula na dva dana sve se povuklo, i opet nastavila al ovaj put ne ujutru nego uveče. 1 popodne i 1 uveče...
Api meni se povremeno trese levo oko. E sad povremeno ne smeta.. I imam tikove pojačane..

#30 FollowTheSun

FollowTheSun

Baby

• Members
  • Pip
  • 14 posts

Posted 04 January 2017 - 19:16

Ima li netko tko je na ovom lijeku, a da ima problema s pisanjem? Ja ne mogu upravljati olovkom duže od dvije rečenice i pri tome imam užasan rukopis (a prije sam imao lijep i čitak rukopis). Pokušavam dokučiti je li to od lijeka ili mi se "spržio" mozak nakon 4 manije... :/

#31 filter

filter

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 posts

Posted 04 January 2017 - 20:40

Nisam na tom lijeku ali sam na leponexu, prazinama i rispoleptu. Od onda ne znam pisati stampanim slovima jos donekle ali pisanim nikako...koma. jedva se potpisem.

#32 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 05 January 2017 - 16:13

Na Haloperidolu sam imao problema sa pravilnim pisanjem po tipkovnici. Taj lek je horor.

#33 FollowTheSun

FollowTheSun

Baby

• Members
  • Pip
  • 14 posts

Posted 06 January 2017 - 10:05

Apoptosis, je li to prestalo nakon što si prestao uzimati lijek? Koliko ti je trebalo da se vratiš u normalu?

#34 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 06 January 2017 - 10:36

Uzimao sam uporedo Mendilex (Akineton) ali nije koristio. Prestalo je posle 2 nedelje nakon prekida Haloperidola.

#35 vihoni

vihoni

Član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 117 posts

Posted 26 August 2017 - 08:43

Dal zna neko kako deluje na simptome Šizofrenije, osim Psihoza. npr. strahove izražene, gubljenje želje za uobičajenim aktivnostima, izolaciju, gubitak volje itd.

Bežao sam od ovog leka uspešno do sad, ali polako me sustiže :)

#36 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,616 posts

Posted 26 August 2017 - 08:56

znam da je haldol stari antipsihotik i da ima jako puno nuspojava.
koristi se uglavnom kad noviji ne djeluju.

#37 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 26 August 2017 - 09:15

View Postvihoni, on 26 August 2017 - 08:43 , said:

Dal zna neko kako deluje na simptome Šizofrenije, osim Psihoza. npr. strahove izražene, gubljenje želje za uobičajenim aktivnostima, izolaciju, gubitak volje itd.

Bežao sam od ovog leka uspešno do sad, ali polako me sustiže :)

Ja ga pijem 30 mg dnevno, podeljene u 3 doze.

Ne deluje na negativne simptome shizofrenije.

Sve ti što si nabrojao imam i sam.

Pio sam Olanzapin, Risperidon, Aripiprazol, Sulpirid i šta sve ne od neuroleptika, ali ipak mi je Haloperidol najbolji.

Mnogo mi je lakše živeti bez pozitivnih simptoma, na ove negativne sam oguglao.

Bar ne moram smišljati šta ću sa sobom preko dana...

#38 vihoni

vihoni

Član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 117 posts

Posted 26 August 2017 - 10:11

Pa da očekujem dosta nuspojava. Psihoze su najgore, a kažu da je tu dobar. al nisam znao kako utiče na negativne. hvala ti Apoptosis!

za negativne imam Lorazepam, preporodim se kad ga popijem, ali većinu vremena nisam dobro to je problem. strah me razbija.

#39 Infrastructure

Infrastructure

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 355 posts

Posted 26 August 2017 - 12:04

hoce da boli glava al od spavanja

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users