Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

ksalol

• Please log in to reply
564 replies to this topic

#221 ivana:)

ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 12 October 2009 - 16:22

QUOTE(psyspirit @ 12 Oct 2009, 03:11 PM) View Post
Potpuno  se ja  slazem  sa  ovim ! prica  se o   vecih  miligrama ,  to  0,75 mg   dnevno  ,  to je  naj  minimalan a  doza ,  ako  ti je   doktor  prepisao  ovu  dozo  onda ,   nisi  u  opshte ,  u  loshem   stanje ...  pola  sveta   je na   te   tvoje miligrame ! danashnji  shivot !!! STRES!   dokle  shto  se  tice  tvoje  doze, tvoje stanje , je super .... radise  o  najmanjim  MG-a dnevno ,  dokle  dnevna   doza  je   do  6mg  ako ne  greshim ! ako  se  radi  o vecim  strahovima , panike  itd... !!

Shto  se  tice xanaxa , on  ima  i  antidepresivno  dejstvo  (malo  se  razlikuje  od  ostalih  anksioltika!) ,  citaj  na  onaj  paprcish  i  dobijesh  vishe  info ...

Posted Image

psyspirit...pa upravo mu ja o tome sve vreme i govorim...
hvala što si tu...da još više pojasniš..očito je zbunjen...ili zaista ne zna za ksalol...

#222 Coni

Coni

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 24 posts

Posted 12 October 2009 - 18:25

Hvala na savetima. smile.gif

#223 ljiljan

ljiljan

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 posts

Posted 12 October 2009 - 20:02

QUOTE(ivana:) @ 11 Oct 2009, 05:17 PM) View Post
ksalol 0,25mg. o,5mg. i 1mg
koristi se kod uznemirenja,osećaja teskobe,anksioznosti...
postoji indicija zavisnosti.

Da,upravo to.Koristim ga samo povremeno,to mora da bude velika teskoba da ga uzmem!

#224 vudi alen

vudi alen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 14 October 2009 - 00:16

Džudi, Ksalol je malo dete za Remeron,
Ivana, I Rivotril spada u gropu benzodizepina isto kao i Ksalol i Bromazepam i Diazepam, ali stvara najveću zavisnost.

#225 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 19 October 2009 - 19:13

QUOTE(vudi alen @ 14 Oct 2009, 01:16 AM) View Post
Ivana, I Rivotril spada u gropu benzodizepina isto kao i Ksalol i Bromazepam i Diazepam, ali stvara najveću zavisnost.

Onda sam nadrljala čvrsto... Posted Image rivotril pijem 3x1/4 a ksalol 3,do 4x0.5 mg..... Posted Image

#226 Deleted Profile

Deleted Profile

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 20 October 2009 - 00:07

Meni je uveden 2x0,25mg. dnevno.
Danas poceo s terapijom.

#227 taichi

taichi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 21 October 2009 - 12:36

E sad kad sam iscitala sve ovo,pocele su da mi se znoje ruke od nervoze. Ja sam pocela da pijem ksalol 0,25mg ujutru i uvece. Ko zna dali ce mi povecavati doze i koliko dugo cu da ga pijem. Necu da budem zavisna ni od cega!!!!! unsure.gif ohmy.gif

#228 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 21 October 2009 - 12:50

QUOTE(taichi @ 21 Oct 2009, 01:36 PM) View Post
E sad kad sam iscitala sve ovo,pocele su da mi se znoje ruke od nervoze. Ja sam pocela da pijem ksalol 0,25mg ujutru i uvece. Ko zna dali ce mi povecavati doze i koliko dugo cu da ga pijem. Necu da budem zavisna ni od cega!!!!! Posted Image Posted Image

ne sekiraj se...piješ  relativno male doze...

#229 taichi

taichi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 21 October 2009 - 13:26

QUOTE(ivana:) @ 21 Oct 2009, 01:50 PM) View Post
ne sekiraj se...piješ  relativno male doze...

Za sad...

#230 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 21 October 2009 - 16:42

QUOTE(taichi @ 21 Oct 2009, 02:26 PM) View Post
Za sad...

iskreno se nadam da će tako i ostati... Posted Image

#231 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 21 October 2009 - 18:17

QUOTE(vudi alen @ 14 Oct 2009, 01:16 AM) View Post

Rivotril  pripada  gupi  benzodiapina  jeste   tocno , ali  pripada  starih  grupa   benzodiazepina (barbiturati !) zbog  toga  stvoru  veliku  zavisnost  ,   zbog  toga  sada  se  koristu   kao  antipileptici  poshto  imaju  snazno  dejstvo  ,  dovoljno   da  sprecu  epi  napade ,  ali   ga  mnogi  DR   prepisaju  i  kao   anksiolitik   u  manjim kolicinama ..

ps: moje  iskustvo na  rivotril ,   samo pohvalu  za   taj  lek ...

#232 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 23 October 2009 - 21:39

Bila sam danas kod psihijatrice..U dogovoru s njom,na njen predlog,počinjem sa umanjenjem ksalola...Nadam se da će mi biti dobro..Bar tako ona kaže..Videću već..Samo me je zbunilo to što mi je malo povećala dozu Rivotrila,sada kada polako ukidamo Ksalol..
Bilo kako bilo...videću već i sama narednih dana kako ću proći..

#233 vudi alen

vudi alen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 24 October 2009 - 13:32

QUOTE(taichi @ 21 Oct 2009, 01:36 PM) View Post
E sad kad sam iscitala sve ovo,pocele su da mi se znoje ruke od nervoze. Ja sam pocela da pijem ksalol 0,25mg ujutru i uvece. Ko zna dali ce mi povecavati doze i koliko dugo cu da ga pijem. Necu da budem zavisna ni od cega!!!!! Posted Image Posted Image

nije problem što piješ lekove, bitno je da nadješ razlog svoje anksioznosti i da poradiš na tome, onda ti lekovi neće ni trebati.
To nekad nije lako, ali nije ni nemoguće.
Pozz

#234 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 26 October 2009 - 22:00

QUOTE(ivana:) @ 23 Oct 2009, 09:39 PM) View Post
Bila sam danas kod psihijatrice..U dogovoru s njom,na njen predlog,počinjem sa umanjenjem ksalola...Nadam se da će mi biti dobro..Bar tako ona kaže..Videću već..Samo me je zbunilo to što mi je malo povećala dozu Rivotrila,sada kada polako ukidamo Ksalol..
Bilo kako bilo...videću već i sama narednih dana kako ću proći..

Nemoj  da  se  zbunish  shto  se  tice  povecanje   doze  Rivotrila , jedno  tako   ukinesh  ksalol ... pazi  na   Rivotrile  ,  brzo  stvoru  ovisnost !

Posted Image

#235 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 26 October 2009 - 23:04

QUOTE(psyspirit @ 26 Oct 2009, 10:00 PM) View Post
Nemoj  da  se  zbunish  shto  se  tice  povecanje   doze  Rivotrila , jedno  tako   ukinesh  ksalol ... pazi  na   Rivotrile  ,  brzo  stvoru  ovisnost !

Posted Image

hvala prijatelju... Posted Image tvoji saveti su mi uvek dobrodošli...

#236 taichi

taichi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 28 October 2009 - 09:23

QUOTE(vudi alen @ 24 Oct 2009, 01:32 PM) View Post
nije problem što piješ lekove, bitno je da nadješ razlog svoje anksioznosti i da poradiš na tome, onda ti lekovi neće ni trebati.
To nekad nije lako, ali nije ni nemoguće.
Pozz

Razlog moje anksioznosti su obaveze oko dve male bebe,kuce,posla,nedostatka slobodnog vremena itd,da ne davim. Ma dobro mi je sad od kad pijem ksalol. Uopste nisam u stanju da se iznerviram,deca se valjaju po kuci,cupaju,otimaju za igracke,biju a ja samo mogu da im kazem,polako ne tucite se,ajde igrajte se lepo... Do pre 3 nedelje bi vikala na njih dok ne ostanem bez glasa,a mozda bi ih i klepila po dupetu,nasta bi oni jos jace udarili u dreku i doveli me na ivicu nervnog sloma. I naravno,sto bi ja vise vikala,to bi oni bili sve gori. Al otkako im mama pije lekice,oni me slusaju. Valjda zato sto ne vicem na njih. Posted Image

#237 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 30 October 2009 - 09:46

Moram da ostavim komentar...
Prošlo je nedelju dana od kada sam u fazi postepenog ukidanja ksalola iz terapije...
Prvih dana nije bilo sjajno,mada tvrdim da je osećaj zavisti više bio psihički nego fizički..
Već danas..sa znatno umanjenom dozom,odlično mi je...
Iskreno,rivotril mi je za 1/4 povećan...ali je i sa tim ok.

#238 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 30 October 2009 - 17:59

QUOTE(ivana:) @ 30 Oct 2009, 09:46 AM) View Post
Moram da ostavim komentar...
Prošlo je nedelju dana od kada sam u fazi postepenog ukidanja ksalola iz terapije...
Prvih dana nije bilo sjajno,mada tvrdim da je osećaj zavisti više bio psihički nego fizički..
Već danas..sa znatno umanjenom dozom,odlično mi je...
Iskreno,rivotril mi je za 1/4 povećan...ali je i sa tim ok.

'ivana ... rivotil  pocecan  samo na  1/4 mg to je  sjajno  Posted Image ... ne  radi  se  o  velikom dozama ,sta bi trebalo  zanciti   da   idesh ka  dobrom ...

samo nastavi .. Posted Image

#239 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 30 October 2009 - 19:20

QUOTE(psyspirit @ 30 Oct 2009, 05:59 PM) View Post
'ivana ... rivotil  pocecan  samo na  1/4 mg to je  sjajno  Posted Image ... ne  radi  se  o  velikom dozama ,sta bi trebalo  zanciti   da   idesh ka  dobrom ...
samo nastavi .. Posted Image

psyspirit..puno hvala...lepo je ?uti ovako dobre prognoze...hvala ti Posted Image

#240 vudi alen

vudi alen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 31 October 2009 - 20:26

Taichi, pa i nisi me baš oborila s nogu s pričom kako si rešila problem.
super je što ti lek pomaže da ostaneš pribrana, ali pokušaj da pronadješ razlog svoje iritabilnosti
dečijom vriskom , urlanjem i plačom. Sva deca to rade, ali ne piju sve majke anksiolitike ( barem ja verujem u to)
Za početak je dobro.
Pozz Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users