Jump to content

prisilne radnje ...etc

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 26 December 2014 - 18:38

ceo zivot mislim da imam okp i radim odredjene stvari zbog njega i sad mislim.... tj ja cu navesti nesto sto moram raditi a zamilio bih ko da mi kaze jer to okp ili psihoticne misli

- ako dotaknem oko u trenutku kada se nesto lose izgovori moj pogled na svijet ce postati takav
-kada vidim tuznu sliku bicu tuzan ako ne vidim srecnu
-kada vidim crnu zivotinlju bice lose po mene dok nevidim bijelu
-desna strana tela mi je negativna
-ako gledam se u ogledalo i pomislim nesto lose to ce se i ostvariti
-ako ne otkucam pa ne obrisem rijec lose ce biti
-odredjeni brojevi i slova su negativna
ako to i to ne uradim ljudi ce mi opet ukrasti misli
- ako izgovorim negativnu rijec moram pozitivnu da ne bi bilo negativno po mene

i jos dosta ali shvatate da se sve svodi na isto neke prisilne radnje

#2 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 26 December 2014 - 21:57

Jedino što meni liči na OKP je ono vezano za brojeve... Više mi liči na psihotične misli koje sam ovde već čitala... Ali ovde niko nije psihijatar pa da presudi.... Dakle meni DELUJE ali ja NE ZNAM i NE MOGU da kažem da je to to....

#3 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 26 December 2014 - 22:15

nisam bas najsigurnija ali mislim da je razlika izmedju psihoticnih misli i OKP-a to sto psihoticari veruju u te svoje misli dok osobe koje imaju OKP se samo previse brinu da se to nesto ne desi i nesigurni su, dok psihoticari su skroz sigurni u to nesto i samim tim i u sebe.. odnosno tako deluju spolja. zapetljala sam se, al' valjda kapiras sustinu

#4 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 27 December 2014 - 09:31

View Postdzejvi, on 26 December 2014 - 22:15 , said:

nisam bas najsigurnija ali mislim da je razlika izmedju psihoticnih misli i OKP-a to sto psihoticari veruju u te svoje misli dok osobe koje imaju OKP se samo previse brinu da se to nesto ne desi i nesigurni su, dok psihoticari su skroz sigurni u to nesto i samim tim i u sebe.. odnosno tako deluju spolja. zapetljala sam se, al' valjda kapiras sustinu
e hvala to mi je pravi odgovor :)

#5 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 27 December 2014 - 09:31

View PostVeronika, on 26 December 2014 - 21:57 , said:

Jedino što meni liči na OKP je ono vezano za brojeve... Više mi liči na psihotične misli koje sam ovde već čitala... Ali ovde niko nije psihijatar pa da presudi.... Dakle meni DELUJE ali ja NE ZNAM i NE MOGU da kažem da je to to....
znamo da nisi strucna :) samo sam pitao za misljenje... :)

#6 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 27 December 2014 - 11:39

View Postdzejvi, on 26 December 2014 - 22:15 , said:

Tako nekako i ja mislim... xD

#7 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,300 posts

Posted 28 December 2014 - 11:55

I OKP-ovci imaju određeni stupanj uvjerenja. Da nebude zabune :) I nama je to neki naš svijet koji postoji i dešava se, samo kada se udubimo u te misli kopčamo da to nema veze sa stvarnošću. Najbolje ćeš si odgovoriti na pitanje jeli psihoza, ako moraš dobro razmisliti prije nego što to podjeliš sa ostatkom svijeta, jer ti je bed da neko ne pomisli da si luda, e onda je (recimo) OKP. Psihotična osoba nema problema svoje deluzije objelodaniti, jer su one za nju ekskluzivna, bezrezervna istina, dapače svijet (ljudi) koji ju okružuje je taj koji je deluzivan i ne razumije.

To što imaš kompulzije ne isključuje psihozu i psihotični ljudi imaju kompulzije, u ovisnosti o kojoj dijagnozi pričamo... OKP zna lijepo oponašati psihozu i psihoza njega i u tom smislu je težak za dijagnostiku pogotovo kada je PURE O u pitanju, pritom ne mislim na onaj "Jesam li gay", "Hoću li protivno svojoj volji ozljediti nekog" i drugi PURE O klasici, već na one "Predmeti imaju negativnu energiju", "Smrt je zarazna" i slične poludeluzivne opsesije. U svakom slučaju ovo tvoje mi liči na OKP, ne na psihozu, ali kao što je netko već rekao, nismo mi tu da pogađamo dijagnoze, niti smo za to kvalificirani :)

Ljubim te sestro kremirana, usput :heart: :heart:

#8 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 28 December 2014 - 12:01

View Postpukla_ko_kokica, on 28 December 2014 - 11:55 , said:

Ijaoooo :blush: :wub:  I ja tebe sestro e sad, meni je ovo plavo. :D Znači sestro plava. :D :heart:

#9 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 29 December 2014 - 10:54

View Postpukla_ko_kokica, on 28 December 2014 - 11:55 , said:

I OKP-ovci imaju određeni stupanj uvjerenja. Da nebude zabune :) I nama je to neki naš svijet koji postoji i dešava se, samo kada se udubimo u te misli kopčamo da to nema veze sa stvarnošću. Najbolje ćeš si odgovoriti na pitanje jeli psihoza, ako moraš dobro razmisliti prije nego što to podjeliš sa ostatkom svijeta, jer ti je bed da neko ne pomisli da si luda, e onda je (recimo) OKP. Psihotična osoba nema problema svoje deluzije objelodaniti, jer su one za nju ekskluzivna, bezrezervna istina, dapače svijet (ljudi) koji ju okružuje je taj koji je deluzivan i ne razumije.

To što imaš kompulzije ne isključuje psihozu i psihotični ljudi imaju kompulzije, u ovisnosti o kojoj dijagnozi pričamo... OKP zna lijepo oponašati psihozu i psihoza njega i u tom smislu je težak za dijagnostiku pogotovo kada je PURE O u pitanju, pritom ne mislim na onaj "Jesam li gay", "Hoću li protivno svojoj volji ozljediti nekog" i drugi PURE O klasici, već na one "Predmeti imaju negativnu energiju", "Smrt je zarazna" i slične poludeluzivne opsesije. U svakom slučaju ovo tvoje mi liči na OKP, ne na psihozu, ali kao što je netko već rekao, nismo mi tu da pogađamo dijagnoze, niti smo za to kvalificirani :)

e hvala na ovome.... ja imam dijagnozu skizofrenije,ali za nesto od navedenog sam skroz siguran

mislim da je psrisilne radnje opsesije i konplusije svakako bas je/....

#10 kicavac

kicavac

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 221 posts

Posted 31 December 2014 - 10:06

Jesi l citao Viktora Frankla, mozda tu nadjes neke odgovore, prica o okp, psihozi i paradoksnoj intenciji na nekim mestima u svojim knjigama. U svakom slucaju knjige su mu kratke.