Jump to content

Patološki strah od online komunikacije (uglavnom emaila), negativnog feedbacka, loših vesti i odbijanja - anksioznost? Simptom BPD/GPL? OBA?

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,371 posts

Posted 14 July 2018 - 00:17

View PostHyperdrive, on 14 July 2018 - 00:13 , said:

Savršeno se razumemo i izvini ako sam te triggerovala neki dan. :(

A čime si ti to mene triggerovala?!? Majke mi moje, pokojne ne sjećam se da se tako što desilo. :)

#22 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 14 July 2018 - 05:38

View Postmailer-daemon, on 14 July 2018 - 00:08 , said:

Iskreno, znaš da sam ja neko vrijeme (dok sam u isto to vrijeme savršeno funkcionirao u reali) imao panični strah od fejsa, twittera i svih, bilo kakvih, soc. mreža ili načina online komunikacije (poput maila, kao što si spomenula) Pisao sam davno ovdje kako je ovo mjesto gdje se nitko ne bi trebao ljutiti na neodgovaranje jer je red da se prvo zapitamo da li je uopće ta druga osoba trenutno psihički dovoljno jaka i sposobna da nam odgovori. Manje treba misliti na samog sebe a malo pažnju pokloniti i drugima. Ne samo pažnju nego i razumijevanje.

E izvini, ali ja mislim na samu sebe skoro uvek i tesko mi je da poklanjam paznju drugima, kad i drugi ne poklanjaju ni delic paznje koji mi je potreban. A razumevanje mi isto treba, jer nemam gde naci, a ovde puno pisem. I sad kakvo razumevanje npr. je ovo - neko je u ocigledno ocajnom stanju i ti ga podbodes i on tebe treba da razume? Plus ne znas da ta osoba ima traume od toga iz reale, da su je takve stvari i dotukle..

Zapalite me kao vesticu, ionako sam govno.

Edit: Cast izuzecima. Nadam se da nije potrebno da nabrajam koji su. Svi koji obrate paznju su izuzeci. :flower:

#23 pablo

pablo

Napredni član

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 409 posts

Posted 14 July 2018 - 14:09

Ako te neko dira Hyper pretvoricu se od Picasa u Pabla Eskobara.

#24 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,070 posts

Posted 14 July 2018 - 22:25

View Postpablo, on 14 July 2018 - 14:09 , said:

Ako te neko dira Hyper pretvoricu se od Picasa u Pabla Eskobara.

Super, mrzim obojicu. Ja sam u PAS sekti koju je na ovom forumu osnovao Nevidljiva sjena.

View Postmailer-daemon, on 14 July 2018 - 00:17 , said:

A čime si ti to mene triggerovala?!? Majke mi moje, pokojne ne sjećam se da se tako što desilo. :)

Pa, imali smo prepisku...

#25 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 17 July 2018 - 21:33

Ja imam relativno mnogo drugova nainternetu, od facebook-a pa do ovog foruma. Volim sve te ljude i nemam nikakav strah od kontakta sa njima. E sad, postoji jedan los covjek (grijeh je i reci za takvu osobu da je covjek) iz Amerike sa kojim sam tamo imao nerasciscene racune i koga sam htio da likvidiram me je jedno vrijeme progonio na internetu, naravno kad sam se vratio kuci, dok sam bio tamo on se plasio mene i nije smio nicim da me izazove. Sad se ohrabrio kad zna da sam na drugoj strani svijeta pa se ja tripujem, a mozda i ne tripujem da pokusava da mi hakuje racunar. Zato sam instalirao Linux koji ne moze hakovati.

#26 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,371 posts

Posted 22 July 2018 - 13:23

View Postmailer-daemon, on 14 July 2018 - 00:17 , said:

View PostHyperdrive, on 14 July 2018 - 22:25 , said:

Pa, imali smo prepisku...

Kada bih ja pamtio (tj. zlopamtio) pa bio bi 24/7 lud. :D

Kratko je meni pamćenje po takvim pitanjima  

Iako, opet sumnjam da je to bilo neš´ tako da bi se i triggeri javljali. ;)

#27 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 13 August 2018 - 16:09

Fora je da gde god da se odvija komunikacija, uživo ili online, ulaže se energija u nju. Samim tim ako si uložio deo sebe u nešto, može da se dogodi da se to zloupotrebi protiv tebe.

Ako su ovi strahovi nastali tek nakon prvih pretnji, onda je to neka normalna reakcija na nenormalnu situaciju.

Ja recimo imam strah od onih koje pustim bliže... Dakle ne bi me iscimala neka tamo likuša koja se povampirila da bi došla do slave, ali bi me iscimao neko kome sam dopustila da mi priđe bliźe.

Možda da izanaliziraš gde je to ona našla prođu... U kojoj emociji na početku, da uspe da te toliko iscima kasnije...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users