Jump to content

- - - - -

Antisocijalni poremećaj osobnosti

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#41 VanjaCro

VanjaCro

Zadrti Realist

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 260 posts

Posted 29 August 2015 - 12:45

View PostNero, on 29 August 2015 - 12:32 , said:

Da li je moguće biti antisocijalac (ili sociopat ako hoćete hehe) a da nije završio u... zatvoru?
pa moguce je ali u rijetkim slucajevima ovisi kako se kod koga manifestira
evo ti malo detaljniji opis tog poremecaja pa mozda uvidis zato zavrsavaju po zatvorima

http://psihoterapijs...-i-psihopatija/

#42 Saša23

Saša23

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 30 August 2015 - 10:32

Ja sam bio u pritvoru viš puta, ne znam možda postoji neko ko nije bio.

#43 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 30 August 2015 - 17:29

• nedostatak poštovanja zakona kroz ponavljane prekršaje i kriminalno ponašanje - IMAM DOSIJE
  • višestruke prevare i obmane u odnosima s drugima, prisutne kroz krađe, laži, lažno predstavljanje, ili varanje drugih zarad postizanja ličnog zadovoljstva- znala sam da lapnem nekad nesto iz bahatosti i adrenalina
  • nemogućnost mišljenja ili pravljenja planova unapred (impulsivnost)- impulsivna sam, ali i pragmaticna
  • iritabilnost, bes i agresivnost, iskazane kroz ponavljane uvrede drugih ili ulaženje u česte fizičke obračune - uvek
  • neobraćanje pažnje, kako na ličnu, tako i na bezbednost drugih ljudi- na licnu, najvise.
  • perzistentni nedostatak odgovornosti, manifestovan kroz nemogućnost uspostavljanja radnih navika ili finanskijske odgovornosti - recimo
  • nedostatak osećanja krivice za počinjena nedela- ja nikad ne osecam krivicu, samo imam neki nametnut osecaj krivice, lazni

ja sam na neki nacin ati soijalna, ali sam preljubazna ili jako neprijatna, nekad mi neko kaze "kako si ljubazna, ne mogu da verujem"

i ne pripadam nigde naravno. sve mi je uvek strano pa i moje telo, samo neke lutajuce misli

#44 GrapeSeed

GrapeSeed

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 143 posts

Posted 02 September 2015 - 02:05

View Postangela_delamorte, on 30 August 2015 - 17:29 , said:

• nedostatak osećanja krivice za počinjena nedela- ja nikad ne osecam krivicu, samo imam neki nametnut osecaj krivice, lazni

ja nasuprot.. imam uzasan osecaj krivice koji me jede i patoloski je i nikako ne mogu da ga se oslobodim, da sebi oprtostim neke stvari, za koje zapravo mozda i nisam kriv, ali se osecam krivim......

#45 Nero

Nero

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 329 posts

Posted 29 January 2016 - 17:02

Da li je covjek asocijalac, ako nakon pravljenja ispada osjeca nelagodu ili sramotu ako drugi su to svjedocili ali ne osjeca krivicu tj. jos uvijek krivi druge za ispade?

#46 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 posts

Posted 27 August 2016 - 17:37

Da li su ljudi s ovim poremecajem sposobni da vole?

#47 Mracni

Mracni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

Posted 28 August 2016 - 12:56

View PostNero, on 29 January 2016 - 17:02 , said:

Da li je covjek asocijalac, ako nakon pravljenja ispada osjeca nelagodu ili sramotu ako drugi su to svjedocili ali ne osjeca krivicu tj. jos uvijek krivi druge za ispade?

osobe sa ASPD-om ne secaju sramotu niti nelagodu. Slucaj je isti kod mene osecacu blagu sramotu pre nego krivicu ali to ne znaci da sam antisocijalan. Mislim da krivicu nekako mozes da iskljucis nekim stavovima i razmisljanjima i bice te bas briga za sve, ali sramotu ne mozes jer znas da si ipak napravio nesto lose i ona je tu :D

View Postborderija, on 27 August 2016 - 17:37 , said:

Da li su ljudi s ovim poremecajem sposobni da vole?

Nisu, mogu samo da glume da vole koliko ja znam
dobro ce da odglume ;)

Nadam se da ce va tema da zazivi ponovo jer meni su ti ljudi poprilicno interesantni. Cela ta prica meni zvuci kao da su uspeli da dodju do prave slobode. Kad skines okove koji si sam napravio nista vise ne moze da te zaustavi.

#48 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 posts

Posted 28 August 2016 - 13:18

Mracni zasto mislis da su oni slobodni? Oni se stalno bore s nekim ili necim. Ne vidim ja u tome nikalvu slobodu.

#49 Mracni

Mracni

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

Posted 28 August 2016 - 13:40

Slobodni su od krivice i svih ostalih gluposti vezanih uz to. Neki od njih mozda nisu slobodni jer su zatvoru ali isto tako nemaju krivicu da se muce s njom, a i kazu da ih zene vole jer imaju puno samopouzdanja. Ne znam ali meni to ne zvuci kao toliko lose. Naravno bilo bi lose kad bi sreo jednog. U isto vreme me i nerviraju.

takodje retko osecaju strah. Ja bih dusu prodao za tako nesto :D

#50 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 posts

Posted 28 August 2016 - 18:43

mislim da ti to sve malo olako shvataš....nije njima lako u životu kao ni tebe ili meni ili bilo kome drugom...samo imaju drugačije probleme

#51 Carpe_diem

Carpe_diem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Posted 15 September 2016 - 00:14

Asocialan covjek je onaj koji bi se htio druzit,ali u grupi ljui ili na otvorenom osjeca stres i anksioznost, tako se je osjecam,u zadnje vrijeme.. To nestane skoro ili ne kad sam sretna,a to ne znam kad je bilo.

#52 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 posts

Posted 07 August 2017 - 12:39

Carpe nije to to...ovo je puno gori poremecaj....znam iz prve ruke jer zivim sa covjekom koji ims tu dijagnozu 😞

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users