Jump to content

- - - - -

Solucija za hiperseksualnost

bipolar sex hypersexuality abilify

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#21 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 18 July 2015 - 11:51

upravo je ono sto si rekao, vezano je uz moje psihicko stanje. a di ces kad si umoran i po ovim vrucinama, btw. trenutno i meni smeta bilo kakav dodir zbog vrucina.

sto se tice lijekova, pila sam svasta, najbolje stanje je trenutno sad na ovome i to su samo 2 lijeka, a tocno prije toga sam bila na 6 njih i ne zelim to. medju tih 6 je bio i risset, antipsihotik, medju nuspojavama se pojavljuje i poremecaji ejakulacije i orgazma. prestala sam ga piti na svoju ruku jer me uzasno uspavljivao.
ugl. pila sam unazad 3,5 godine: 6 vrsta ad-a, 3 vrste anksiolitika, 3 vrste sedativa, ovaj stabilizator, 3 antipsihotika. u raznim kombinacijama. mislim da je to to. plus sad ovo sto je i ad izmedju ostalog, i jos uvijek isti stabilizator (lamictal). nijedno od toga mi nije smanjilo zelju, samo jedan ad orgazme. ali ja ni ne zelim to. a ovaj dio osjcaja nezeljenosti sredjujem kad se smirim i racionalno razmisljam ;)

dalje, takodjer cesto zaboravim popiti terapiju. i jucer sam zaboravila i otkad sam se probudila si govorim kako moram uzeti moram uzeti i nikako, a ako u iducih 2-3 sata ne uzmem ce biti lose, znam. i to ce me kriza pocet pucat vec, jer sam u cetvrtak u 6-7 ujutro uzela, tako da je sad vec proslo 53 sata. a inace vec nakon 48 moze krenut kriza, samo ja nisam na velikim dozama pa mogu duze.

ugl, to nikako ne valja, i znam, ali kad stalno radim nesto okolo ili ne radim nista, ali se zadubim u misli i zaboravim. najbolje mi je bilo kad sam tek izasla iz bolnice, radila sam po tom redu tocno kako kad sta, i ustajanje i jelo i terapija, ali brzo sam prestala paziti. iako dok sam pila po saku tableta sam imala u posudici onoj rasporedjeno sta ujutro sta popodne sta navecer, za 2 dana. i onda sam se relativno drzala toga, ovako sad kad su samo 2 lijeka moram razmisljati.

#22 Ninche

Ninche

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,672 posts

Posted 19 July 2015 - 09:03

Evo ja samo da se upisem u knjigu. :lol:

Ja sam bipolarna, a emocionalno i fizicki (kad to ne steti nikome) promiskuitetna. Kao klinka sam bila hiperseksualna, imala avanture, bila sam sa nekima samo zbog dobrog seksa.. ali naravno, imala sam i normalne veze kad nisam zelela da uradim strasnu stvar kao sto je prevara. Sad imam meru, imam druga koji je sam, pa smo i u toj vrsti odnosa, ali bih imala seks sa nekima kad bih bila u mogucnosti.

#23 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 131 posts

Posted 21 July 2015 - 20:26

@green_eye drago mi je da imas kombinaciju lekova koja radi za tebe. Sto se tice seksualnog nagona, ako tebi stvarno to samo po sebi ne smeta, onda ok, to je tvoja stvar. A sa terapijom se nemoj saliti, pij redovno i pridrzavaj se toga, to je za nas koji patimo od ovih poremecaja kao insulin za diabeticare.

@Ninche, ne znam sta da ti kazem, isto mislim kao i za green_eye, to je, ako mene pitas, sve patoloski. Sve sto je preterano u smislu toga da ti kontrolise tok dana i zivota uopste, i ometa druge aktivnosti, i da si zbog toga u konfliktu sa samim/samom sobom, to je za mene pravi patoloski problem. Upravo zato sam ja svoj problem resio resiti od kad ga imam, i propatio toliko puno dok nisam konacno naisao na Aripiprazole. Ali opet cu reci - ako vama taj nagon ne smeta, i nemate problem sa tim sto ponekad zbog njega uradite nesto sto niste hteli, onda sta da vam kazem, vasa stvar, ja tu ne mogu i ne zelim da se mesam, mogu samo dati svoje misljenje, koje sam eto vec dao vise puta.

Na kraju krajeva bitno da smo svi zadovoljni sa samim sobom ma koliko to bilo cudno i drugacije od "standarda", sve je to ok, svako ima pravo na svoj izbor dok god to ne ugrozava druge oko nas.