Jump to content

Litijum Karbonat (Litijum)

litijum bipolar

• Please log in to reply
80 replies to this topic

#21 Deleted Profile

Deleted Profile

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 13 January 2010 - 04:48

Pio nekih 5,6meseci.
Dosta me smirivao i ublazavao obsesivno kompulzivne misli i radnje ali nije imao nekog uticaja na moju depresiju i anksioznost sem ako nisam mesao sa alkoholom,tada bi me potpuno inhibirao i delovao na mene ko lek za spavanje.

#22 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 15 January 2010 - 10:35

nemojte mi uzeti za zlo ali ja ne mogu da shvatim kako mozete da pijete alkohol sa lekovima i tako se ubijate jos vise........ne znam neka mi neko objani zasto to ljudi rade...jednostavno ako ti nije do zivota ubi se odmah a ne muci ni sebe ni druge a to sa alkoholom....ma ne znam sta da kazem osim uzmite se ljudi malo u pamet!!!!!!!

#23 filter

filter

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 posts

Posted 15 January 2010 - 23:16

samokaznjvanje, autodestrukcija.....tesko je shvatiti i jos banalnije pojednostaviti taj problem.

#24 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,826 posts

Posted 01 March 2012 - 08:11

psihijatar hoce da mi poveca dozu onog SNRI Velefaxin-a sa 300 na 375mg i hoce da mi da Litijum. Jel to neko pio zajedno? Meni je taj Litijum pre jedno 10 godina skoro unistio zdravlje, nisam bukvalno mogla da hodam, noge, ruke, misici, sve je bilo onako pod tremorom, dobro, bio je neki kineski lek uvezen tada u srbiju ali Litijum je litijum, sta tu ima... pa mislim, koliko to pomaze? ja sam mogla samo 5 dana da pijem, posle sam prestala, pocelo srce da mi lupa nonstop i zamarala sam se uzasno... pa sad neznam, nesmem da rizikujem jer moram da idem na posao itd. sta mislite o tom Litijumu?

#25 bobo1

bobo1

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 01 March 2012 - 09:08

Ruzza,
> litijum ...  ja sam mogla samo 5 dana da pijem,

Poslušaj ga, probaj par dana, ali pažljivo: MONITOR CLOSELY: Lithium may enhance the pharmacologic effects of serotonin reuptake inhibitors (e.g., SSRIs, SNRIs, nefazodone, trazodone) and potentiate the risk of serotonin syndrome, which is a rare but serious...
Irritability, altered consciousness, confusion, hallucinations, tremor (ako si konobarica, ne nosi punu čašu ;))
ref.: drug-interactions http://www.drugs.com...523-1477-0.html

Povećanje doze sa 300mg si ti tražila? Ja kad mi je loše i tražim sve duplo, ne daju. :)

#26 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 01 March 2012 - 10:19

Ruzo, nemoj Litijum ako Boga znas. I taj doktor, koji li je taj strucnjak da mi je znati...

Toliko stabilizatora ima (Tegretol, Eftil, Depakine, da ne nabrajam), a on hoce Litijum sa sve tvojim problem sa secerom.

Prva stvar - njegov nivo moras meriti redovno, svakih mesec dana. Premalo Litijuma - nema dejstvo. Previse Litijuma - deluje toksikoloski, mozes dobiti trovanje. U velikom broju slucajeva ubija bela krvna zrnca koju su nam zastitnici zdravlja. Mnogo je los lek za organizam. :(

U kombinaciji sa SNRI i ostalim AD-ima nije previse dobar... Napisi kako se osecas, sta te najvise muci, reci cu ti sta bi ti bila najbolja terapija.

Ruzzo nasa, ne daj se. :meda:

#27 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,826 posts

Posted 08 March 2012 - 10:20

joj hvala vam divni ljudi!!!
izvinite sto tek sad vidim ovo,nisam ni pri svesti ni pri vremenu ni pri ...neznam...

no srecom, nisam bila ni "pri"psihijatru pa jos nisam imala dijalog o Litijumu.
Hvala ti Imaster,necu bre Litijum.
Bolje da crknem regularnonego ko misicno blokirana osoba.
msilim, necu i necu.
mislim da i ove antidepresive skinem, pa sta miBog da.
trujem mozak godinama, decenijama bre, pijem ovo nonstop i kao, treba da budem "konkurentna" na trzistu kao nekakav misaoni radnik. Kako bre?
uglavnom, da ne gnjavim, HVALA!!!!!
ljubim sve
vasa baba ruzza

#28 Aziz

Aziz

Baby

• Banned
  • Pip
  • 18 posts

Posted 14 September 2013 - 13:51

Ne znam bas gde spada ovaj lek pa vi pomerite temu ako nije ovde, naime ja sam pio zoloft i rivotril koji mi je sada ukinut zoloft a rivotril pijem polovinu doze do sledeceg utorka kada treba da pocnem sa litjum, da li neko ima iskustvo sa taj lek? i jeli se osecam depresivno zbog smanjenja rivotrila ? Procitao sam da od zolofta nastaju razne njuspojave i imao sam i jos imam idalje po malo ....ustvari dakle hteo sam da pitam za litijum utiske?

#29 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 665 posts

Posted 14 September 2013 - 20:28

Pokazao se efikasnim u terapiji manije i slican je po efikasnosti valproatima kao i atipičnim antipsihoticima. Studije ukazuju da je više efikasan kod “čiste” euforične manije, a manje efikasan kod mešovitih epizoda. Oko 75% pacijenata ima neželjena dejstva. Ona su dozno zavisna i karakterišu se drhtanjem ruku, dobijanju na težini, kognitivnim disfunkcijama (poremećaji pamćenja, slaba koncentracija, zbunjenost, mentalna usporenost), sedacija i letargija, neadekvatna koordinacija pokreta, i gastrointestinalni poremećaji (muka, povraćanje, dispepsija, proliv).
Litijum ima izuzetno uzak terapijski prozor, gde se toksičnost javlja pri gornjim graničnim koncentracijama leka u krvi. Obično se postepeno uvodi u cilju smanjenja neželjenih dejstava (na pr. 300 mg tri puta dnevno) i postepeno se povećava da bi se optimizovala efikasnost i podnošljivost, sa koncentracijama od 0.5-1.2 mEq/L (koji se dobija određivanjem koncentracije u krvi).
U kliničkoj praksi  oko 50% pacijenata nemaju puni odgovor na monoterapiju litijumom..

#30 demijan

demijan

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 14 September 2013 - 22:19

Litijum je dobar stabilizator raspolozenja. Meni je dosta pomogao. Medjutim, od njega mi se uvecala tireoidna zlezda (stitasta) pa sam morao da ga prekinem. Nadam se da ces ti imati dobra iskustva sa njim.

#31 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,133 posts

Posted 14 September 2013 - 23:12

Ja sam ga pila... I meni,licno mi se smucio...
Imala sam bezbroj nus pojava...
Koncentracija,usporenost,drhtavica ruku,dobitak na tezini, povecana pospanost(non stop mi se spavalo)
A da ne pricam o tome da sam od njega bila sve depresivnija i depresivnija.... -.- Kao da sam pila depresiv, a ne psihostabilizator....
Na kraju sam prestala da ga pijem bez ikakvog problema...Sve nus pojave su nestale kompletno....U roku on nedelju dve...

#32 TPL

TPL

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 714 posts

Posted 15 September 2013 - 15:18

pila 6 god. nisam bila svjesna efekata dok nisam prestala da ga pijem. malo mi je sjebao bubrege i vratila sam se na svoju kilazu kad sam ga prestala. to je ono sto sam primjetila. kakve su stvarno njegove posljedice na mene ostavile nemam pojma. predugo sam ga pila da bih mogla reci to i to je zbog litijuma.
sad pijem seroquel i bolje se osjecam.

#33 Aziz

Aziz

Baby

• Banned
  • Pip
  • 18 posts

Posted 26 September 2013 - 12:22

E divno,sad nesto razmisljam da i ja prestanem pre nego sto sam i poceo sa litijumom...poseno sto mi je juce jedan drug koji ima manicnu depresiju uspricao da litijum jedino suzbija manije tako da imamo samo depresivne epizode a on kaze meni je bolje da imam i depresivne i euforicne i prestao je da ga pije,verovatno cu i ja...(samo da prezivim sledecu kontrolu za njih je samoinicijativno ukidanje leka tabu tema)

#34 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,133 posts

Posted 26 September 2013 - 21:11

Aziz, on 26 September 2013 - 12:22 , said:

E divno,sad nesto razmisljam da i ja prestanem pre nego sto sam i poceo sa litijumom...poseno sto mi je juce jedan drug koji ima manicnu depresiju uspricao da litijum jedino suzbija manije tako da imamo samo depresivne epizode a on kaze meni je bolje da imam i depresivne i euforicne i prestao je da ga pije,verovatno cu i ja...(samo da prezivim sledecu kontrolu za njih je samoinicijativno ukidanje leka tabu tema)

Ja sam samoinicijativno prestala..Pricala i pricala da mi nije dobro sa njim a oni ni da cuju..E je l tako? Prestajem sama i dovidjenja...GROOOOOOOOZAAN lek.. ufff...Postane mi lose na sam pomen njega...Ne da mi je skroz skinnuo plus fazu, nego je pojacao - fazu.... Bila sam na ivici suicida...Samo sto pod litijumom nemas snage ni ruku da mrdnes a kaaamoli sad da napregnesviuge i da smisljas kako da se roknes, ili ti da odes do prozora/zileta/konopca/mosta itd...(u mom slucaju do apoteke xD)

#35 demijan

demijan

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 15 January 2014 - 15:14

Meni se cini da mi je litijum malo pomogao. Doduse pijem ga 4 meseca. Sad mi je koncentracija litijuma u krvi 0.7 i nadam se da ce me izvuci u neko stabilno stanje...

#36 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,133 posts

Posted 15 January 2014 - 16:47

marko552, on 15 January 2014 - 15:14 , said:

Meni se cini da mi je litijum malo pomogao. Doduse pijem ga 4 meseca. Sad mi je koncentracija litijuma u krvi 0.7 i nadam se da ce me izvuci u neko stabilno stanje...

Blago tebi kad ti je pomogao ... :P
Prvi si od kog to cujem :P

#37 demijan

demijan

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 15 January 2014 - 19:13

Wrong_Personality, on 15 January 2014 - 16:47 , said:

Blago tebi kad ti je pomogao ... :P
Prvi si od kog to cujem :P
Pa ja sam ga pio pre 10-ak godina i tada mi je pomogao, ali mi je napravio problem sa stitastom zlezdom pa mi je ukinut.
Sada ga ponovo pijem. Imam oscilacije. Mislim da ima pomaka na bolje, ali videcemo...

#38 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,133 posts

Posted 15 January 2014 - 23:48

marko552, on 15 January 2014 - 19:13 , said:

Pa ja sam ga pio pre 10-ak godina i tada mi je pomogao, ali mi je napravio problem sa stitastom zlezdom pa mi je ukinut.
Sada ga ponovo pijem. Imam oscilacije. Mislim da ima pomaka na bolje, ali videcemo...

I ja sam isto imala problem sa stitnom zlezdom dok sam ga pila. Kazem bivsoj doktorki ona kulira....E mrs dr. :)
Ako ga nadjem u kuci ima da ga spalim,unistim,izgazim i da ga bacim sto dalje od moje kuce.. >.<

#39 nizure

nizure

Baby

• Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 28 August 2014 - 09:12

Molio bih iskustva svih koji su koristili litij kao stabilizator? Imam bipolarni poremečaj II, 5mjeseci faza + (hipomanija) pa sljedi 5 mjeseci depresije pa 5 mjeseci normale i tako 12 godina. Lamital mi nije ništa pomagao, depakine (Eftil) nisam podnosio, razmišljam o litiju ali me strah njegovih nuspojava.

#40 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 28 August 2014 - 12:51

To ces morati da vidis s lekarom na kraju. Koliko dugo pijes lamictal? Da li jos nesto uz njega? Inace imam istu dijanozu.

Also tagged with litijum, bipolar

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Google