Jump to content

- - - - -

Bipolarni poremećaj - vaša priča

bipolar movie film bipolar disorder documentary f31

• Please log in to reply
258 replies to this topic

#21 danica

danica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 09 May 2006 - 21:02

ULTRA RAPIDNI - to ima bipolarac. Njemu se isto brzo smenjuju + i - faze. I kod njega je - faza teza i cesca. Sigurno sam zapamtila (razmenili smo i PM) da pije litijum i povremeno, samo povremeno u malim kolicinama anti psihotik. On ima i problem sa hormonima. On mi je i preporucio tog dr. iz novog sada. On je imao problem sto dugo nisu prepoznali o cemu se radi i davali mu dosta rispolepta.

#22 real thing

real thing

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

Posted 09 May 2006 - 21:07

a ne znam.. javila sam se ebony... njemu ?u poslat PM sutra.. premorena sam... spava mi se od ovog lijeka ( bar mislim da je zbog njega)
hvala svima na informacijama....
puno mi zna?i... laku no?!

#23 balqtazar

balqtazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts

Posted 09 May 2006 - 22:44

View Postdanica, on 9 May 2006, 09:18 PM, said:

Kod njega je + faza teska, jer je manican, trosi pare, neracionalno se ponasa, stalno bi nesto da gradi-rusi i tako to. - faze su mu blage, skoro neprimetne. Obicno ide ovako blaga - faza, pa iz nje ulazi u +. Kod njega se to ispoljava u prolece (upravo je u + fazi, ali ovog puta smo prilicno na vreme odreagovali i poceli sa uvodjenjem antipsihotika i povecanjem stabilizatora) pa  prolazi bez preterano puno problema.

Ima sli?nosti sa mnom, ali ja sam ina?e ?emer i kad' sam u + fazi ispadne da ja troim pare koliko i svi ostali, a kad sam u - fazi, e onda mi je svejedno za pare.

Ne znam, nemojte ovome gore da se smejete, jer stvarno je tako.

Ipak kad pomislim koliko sam bolesti mislio da imam jer su mi simptomi bili naizgled sli?ni, vie se ne palim zbog poklapanja nekog simptom?i?a.

kako to da ?e i sad odjednom mijenjat dijagnozu ako ti je dobro?

I ja sam se bio iznenadio kad' sam ?uo. Dodue poto sam igrom slu?aja promenio i shrinka, ovaj novi to ne pominje, a ja i ne pitam.
Ne znam nisam pametan.

#24 real thing

real thing

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

Posted 10 May 2006 - 18:37

View Postbalqtazar, on 9 May 2006, 11:44 PM, said:

Ne znam, nemojte ovome gore da se smejete, jer stvarno je tako.

Ipak kad pomislim koliko sam bolesti mislio da imam jer su mi simptomi bili naizgled sli?ni, vie se ne palim zbog poklapanja nekog simptom?i?a.

bez brige nikome tu nije to smijeno.
a to se ti?e prepoznavanja raznih simptoma na sebi.. to je ono najgore. po?ne se vrtit u krug i stvarno mili da nema pomo?i... jer ispada da boluje od svega- pogotovo kad je psiha u pitanju....

#25 balqtazar

balqtazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts

Posted 10 May 2006 - 18:50

View Postreal thing, on 10 May 2006, 07:37 PM, said:

bez brige nikome tu nije to smijeno.
a to se ti?e prepoznavanja raznih simptoma na sebi.. to je ono najgore. po?ne se vrtit u krug i stvarno mili da nema pomo?i... jer ispada da boluje od svega- pogotovo kad je psiha u pitanju....

Pa da, tako nekako. Ja sam toliko simptoma nalazio kod sebe, da sam na kraju shvatio da sam "psiholoki hipohondar", jer nemogu?e je da od toliko bolesti bolujem koliko sam to u glavi mantao. Na kraju sam shvatio da je vie u pitanju moja uobrazilja i moja zainteresovanost za psihologiju, nego to su stvarni problemi.

I eto, od kako sam prestao sebi da nalazim razne "psiho boljke", pravo da ti kaem, mnogo se bolje ose?am.

#26 real thing

real thing

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

Posted 10 May 2006 - 18:55

meni se nekad ?ini kao da sam si umislila sve ove simptome koje i imam... zato sam dosta dugo odbijala tablete..
ne znam da li si jednostavno nisam mogla priznati da mi se to doga?a ili sam jednostavno mislila da sam ih pokupila iz ne?ije tu?e glave....
moj bivi de?ko je imao depresiju tako da sam sam mislila da sam si umislila njegove simptome.
valjda nije tako jer ga ne vi?am ve? godinu dana a ja i dalje s takvom psihom...

#27 balqtazar

balqtazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts

Posted 10 May 2006 - 19:38

View Postreal thing, on 10 May 2006, 07:55 PM, said:

meni se nekad ?ini kao da sam si umislila sve ove simptome koje i imam... zato sam dosta dugo odbijala tablete..

I ja sam. Jo sam tvrdio da bog zna kako loe deluju na mene.

Sada kada je sve prolo, bar mi se tako ?ini, pijem te lekove i sem to me uspavaju nikakvo drugo dejstvo ne vidim. K'o cedevita.

ne znam da li si jednostavno nisam mogla priznati da mi se to doga?a ili sam jednostavno mislila da sam ih pokupila iz ne?ije tu?e glave....

Verovatno oba.

Poprili?no prepoznajem sebe u tvojim postovima.

moj bivi de?ko je imao depresiju tako da sam sam mislila da sam si umislila njegove simptome.
valjda nije tako jer ga ne vi?am ve? godinu dana a ja i dalje s takvom psihom...

Ko zna godinu dana i nije mnogo.

Sa druge strane moda on i nema nikakve veze, moda je moralo tako da bude, da i ti pro?e svoje probleme ?
ta ?e, takva tura naila.

Vano je da sve prolazi !

#28 real thing

real thing

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

Posted 10 May 2006 - 19:47

ja osje?am neke promjene tek sad sa zyprexom....
ak nita drugo- bar nuspojave :P

pila sam xanax, zoloft , xeroxat....
sad sam na zoloftu, xanaxu i toj zyprexi..
i po prvi puta mogu re?i- OSJE?AM SE BOLJE..

dugo mi se doga?alo da sam se osje?ala jako depresivno i prije upoznavanja to de?ka...
i stalno sam mislila da samo traim izlike da bi bila depresivna (umislla sam si a sam mazohist)
al sam sad s ovim lijekovima shvatila da sam traila objanjenje ato sam depresivna a ne razlog da bi bila....

kad si ti shvatio da treba te lijekove? koji ti je bio taj prijelomni trenutak kad si shvatio da ti trebaju?

?ekaj, ti ima bp od nedavno dijagnosticiran a prije toga poreme?aj li?nosti?

meni je ?udno to su mi prepisali istu terapiju kao ebony a ona ima poreme?aj li?nosti....

#29 Sendy

Sendy

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 645 posts

Posted 01 June 2006 - 12:08

Ja imam tu dijagnozu,ali kod mene su podjednako teske i + i - faze.
Imam jos i anksioznost koja mi se povremeno javlja,zatiim bulimiju a ne reko posegnem i za kokainom ili alkoholom sto mi sve pogorsava stanje i na kraju dodjem do dna da vise ne znam sta cu od sebe.
Kao sad.
A isto tako znam da mi i ne prija bolnica niti bilo koji drugi vid hospitalizacije.
Cesto mi se desava da ne popjijem lek,zaboravim a nema ko da me podseti.

#30 danica

danica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 01 June 2006 - 13:01

Predlozila sam ti ranije da navijas sat na mobilnom da te podseti da pijes lekove.

#31 Sendy

Sendy

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 645 posts

Posted 01 June 2006 - 14:02

I to nekad zaboravim da uradim :meda:

#32 Sophia

Sophia

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 29 April 2010 - 17:08

Dragi moji forumashi,

Zelela bih da podelim sa vama razmishljanja koja me muche vec duze vreme. Lechim se od bipolarnog afektivnog poremecaja vec 7-8 godina. Sad sam u remisiji, tako reci zdrava.
Pred maturu u gimnaziji sam imala porodichnih i ljubavnih problema, bezala sam iz shkole i tako zapadala u sve vecu i vecu letargiju. Na kraju godine bila sam neocenjena iz mase predmena, raskinula sam dugu vezu, i nisam znala odakle da pochnem sa razreshavanjem situacije. to je za mladog pubertetliju bio veli kamen oko vrata.
po preporuci pedagoga uputili su me u Palmoticevu, na lechenje. Tada pochinje moja borba sa boleshcu i samom sobom.

Mislim da je vazno i da kazem da je i moja majka nekoliko puta bila hospitalizovana u IMZ. Nemamo iste dijagnoze. Majka godinama ne pije lekove, iako lekar na tome insistira. Dobro se oseca, u penziji je, ali je vechito nezadovoljna. Chini mi se da je jednostavno takva.
Majka bolnicu vidi kao drugu kucu i slepo veruje psihicima.

Prvi put su mmi dijagnosticirali prolaznu psihozu i otpustili me ranije, kako bih polagala maturu i prijemni za faks. Od tada sam promenila 3 doktora.

S druge strane, moj otac nije zelo da poveruje da mu sa cerkom neshto ipak nije u redu. Tako da sam, u dogovoru sa njim, jer sam vidno emocionalno i mentalo otupljivala od lekova i bila jako stondirana, batalila terapiju. Teshko mi je bilo i da se skoncentrishem. Ubrzo sam se upisala na fax i trudila se da tu bolnu epizodu zaboravim.

I stvarno mi je neko vreme bilo dobro. Pochela sam da dajem ispite i nashla novog dechka.
A onda, pri prvoj prepreci, poklekla sam. Pitam se, da li je to nama nizi prag tolerancije i organizam manje otporan?! Ponovo sam se nashla u bolnici. Kakvo muchenje. Trebalo je gledati sve one lekare koji su me dozivljavali kao svoj lichni neuspeh.

Skoro sam bila na kontroli. Od poslednje hospitalizacije proshlo je vishe od 9 meseci. Dobro se osecam, zivot mi je sredjen, pred udajom sam i radim.
Ipak, ne muchi mene to shto su mi rekli da cu lekove morati da uzimam do kraja zivota, pijem eftil i metoten, vec to shto mi se stalno mota po glavi misao da pred svakim vecim problemom bezim u bolest, jer, mozda glupo zvuchi, ali tu sam sigurna, zatvorena u svoja 4 zida.

Poslednji put sam se razbolela kad sam ostala bez posla, a uzimala sam terapiju redovno. Ne znam kako to da opishem, svesno sam se predala. Kako da ne verujem dovoljno u sebe.
Zimu sam se ponovo nashla, tako se bar to tada chinilo, u groznoj situaciji. Uplashila sam se za zravlje brata, osnovano i pojavila se akcioznost, lupanje srca, nisam mogla da zaspim, rojile su se svakave misli... I shta sam uradila? Sela sam i otvoreno razgovarala sa verenikom. Razumeo me je, ohrabrio, uverioi me je da ne mogu nishta da promenim - pokushala sam. Tada kao da mi ukalupio mozak da pochne da proizvodi pozitivne misli. Spasio me je bega u ponor, a samo me je saslushao i kriza je proshla. Spavala sam kao beba u njegovom zagrljaju, a nisam uzela nishta!

Sada vishe od svega zelim da budem mama. Zivim u drugom gradu, mirnijim nachinom zivota. Nema maskarada po chitavu noc, sumnjivih likova i zbunjujucih situacija.
Pitam se samo da li bih ostatak svog zivota mogla da provedem bez potpore lekova ne plasheci se da se uhvati u koshtac sa onim shto nosi novi dan.

Treba josh i da kazam da mi je dr. na poslednjoj kontroli priznala kako su, od mojih 10 hospitalizacije bile zaista potrebne 3-5 (ni sama nije sigurna).
Dok me izjeda ovaj crv, pitam vas, i trazim savet i mishljenje, da li neko ima slichna razmishljanja i da li je prolazi kroz slicno?

Hvala forumashi

#33 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 29 April 2010 - 18:34

sve je moguce!
strah koji imam, kao i ti, jeste vracanje u depresivno stanje. mislim da bih umrla kada bi me opet zadrzali na psihijatriji zbog nervnog sloma ili napada panike. plaism se.
probaj bez lekova, ne znam. bice sve drugacije kad se rodi dete. nadam se da ce i u mo slucaju da bude tako.
ja sam vec 5 meseci bez lekova i nije me do sada hvatala depresija, samo hipohondrija i nekolicina sumanutih ideja (kako je to moja doktorica rekla, mada ja ne vidim nista sumanuto u tome).... mislim da nas samo saznanje da smo bolesni tera nazad u ambis (tamo gde smo sigurni u kandzama nase dijagnoze)...
pokusaj da se ponasas kao da nisi psihicki u kurcu i bice ti bolje, barem ja tako postupam, veruj mi delotvorno je.
cak sam i pogazila doktoricin savet vezan za trudnocu gde spominje post porodjajnu depresiju. samo treba da se izboris sa sobom i kazes 'mogu ja to, sa mnom je sve u redu' i da zacrtas cilj, pre svage razlog zasto si ti u redu, dakle, ti imas CILJ. sve ostalo je lako.

srecno!

#34 Sophia

Sophia

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 29 April 2010 - 18:45

Hvala ti na podrshci! Tvoj primer me zaista hrabri. I moj verenik se plashi, moracu ponovo da razgovaram sa njim o tome.

Kada sam sa dobrom drugaricom prichala o porodici, otvoreno mi je rekla da nije za to da se se produzuje takva loza - bukvalno tim rechima. Sachekacu da se josh neko javi pa cu rezimirati utiske... Josh jednom, hvala ti!

#35 Finger

Finger

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 97 posts

Posted 03 May 2010 - 03:58

Drgarica ti je ba dobra. Koja okrutnost.

#36 Sophia

Sophia

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 03 May 2010 - 06:35

QUOTE(Finger @ 3 May 2010, 04:58 AM) View Post
Drgarica ti je ba dobra. Koja okrutnost.

Nazalost...

#37 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 03 May 2010 - 08:25

nemoj slusati ljude!!!
nemoj dopustiti da takav komentar ima uticaja na tebe i tvoj zivot.

#38 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 18 October 2010 - 21:10

Od skoro sam dobio novu dijagnozu - bipolarni afektivni poremecaj.

Za pocetak zanima me koliko na ovom forumu ima bipolaraca?

A kasnije i da pricamo nekim iskustvima. Recimo da li jos neko sem mene voli manicne epizode? smile.gif

#39 MARRASA

MARRASA

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 25 October 2010 - 10:14

QUOTE(spirit @ 18 Oct 2010, 10:10 PM) View Post
Od skoro sam dobio novu dijagnozu - bipolarni afektivni poremecaj.

Za pocetak zanima me koliko na ovom forumu ima bipolaraca?

A kasnije i da pricamo nekim iskustvima. Recimo da li jos neko sem mene voli manicne epizode? smile.gif

Ne znam zasto niko ne odgovara, ali evo tu sam ja. Mislim prirodno da vise volimo manichnu epizodu od depresivne, ali manichna sa sobom donosi i puno kajanja.

Koja su tvoja iskustva? clapping.gif

#40 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 25 October 2010 - 14:27

QUOTE(Migoda @ 25 Oct 2010, 11:14 AM) View Post
Ne znam zasto niko ne odgovara, ali evo tu sam ja. Mislim prirodno da vise volimo manichnu epizodu od depresivne, ali manichna sa sobom donosi i puno kajanja.

Pa realno mislim da i nema toliko bipolaraca ovde. Zato se niko ne javlja.

Koja su tvoja iskustva? clapping.gif

I ja volim maniju najvise na svetu. Ono kad ne prespavas pola ili celu noc. Kada si pun energije, pricas 200 na sat, kad mozes da radis mnogo toga... kad si ko supermen. biggrin.gif

Ali ja sam sada u nekom mracnom raspolozenju i to traje barem 2 dana.  sadangel.gif

I naravno da usled manije ima kajanja, jer posle nekad ne mozes da verujes sta si tada radio.

Ne znam meni je prijala ta ekstrovertnost posle mnogo godina introvertnosti, a onda sam se smorio jer sam skapirao da sam se ipak previse otvorio.

Treba imati neku granicu. Jer su neki ljudi kao vukovi, jedva cekaju da cuju nesto od tebe, i onda da to zloupotrebe prvom prilikom. sad.gif

Also tagged with bipolar, movie, film, bipolar disorder, documentary, f31

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users