Jump to content

* * * * * 1 votes

Vasa iskustva sa psihozom

psihoza sizofrenija sizoafektivni

• Please log in to reply
207 replies to this topic

#201 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 921 posts

Posted 17 January 2018 - 00:26

mama dobila f32.1

hormoni me unistise nisam imala snaga da hodam od laze do klinike 20m, sve sam umornija i slabija jedva sam se okupala inace stan mi je u haosu a ja iskreno nisam imala snage 10 dana da se okupam i sedela sam znojava i upisana,umorim se dok se skinem i udjem u kadu, svaki dan sam sve slabija, povremeno gubim svest
danas me muz jedva povratio sa 5 casa vodei secera, lekari kazu hormoni prave haos u organizmu, neki lekari kazu da sam i tumor na materici imala od visokih hormona tsh,koji su ranije inace bili niski ,pa eto divljaju i unistavaju me, meni je svakim danom sve gore, moja draga mama ne zna da se 10 dana nisam kupala i menjala ves i garderobu, da cesto i ne mogu ustati iz kreveta da me  juce muz kupao i ostale moje muke, nemam ni dovoljno vazduha tesko disem.....

samo zelim da mogu da disem i da hodam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nikakve specijalne zelje, ponekad otezano govorim, i dodje mi lepo da raskrstim sa ovim posranim zivotom i da prekratim sebi muke, ko ima savet kako to da uradim brzo bezbolno i efikasno neka mi kaze.

#202 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,592 posts

Posted 17 January 2018 - 09:28

Cako trebala bi nekako svoje zdravlje da staviš pod kakvu-takvu kontrolu i to mi se čini prioritet nad prioritetima...
Mislim, zdravlje ti je ugroženo sa više strana, još će ovaj tvoj f ispasti najmanji problem :(
Pusti sad kakva ti je kuća, i slične stvari, na kraju krajeva, to sve može da se plati i  lako će se srediti, a zdravlje odlazi u nepovrat, samo da tebi bude bolje pa ćeš stići sve, ne brini...
Muž mora da ti pomogne, makar oko svakodnevnih obaveza i kad si malaksala da ti pomaže oko kupanja, normalno, pa ko će ako neće on... Zamoli ga da te kontroliše da li redovno jedeš, piješ vodu, higijena itd... nadam se da bi se potrudio oko toga...
A ostalo sve neka čeka, računajući i tvoju mamu i ostale, pitam se što se taj tvoj brat malo ne pobrine da je voda po lekarima nego moraš ti mrtva bolesna...? Mislim, ovo sve samo okvirno pričam, ne želim da te huškam protiv tvoje familije, ti si sama dovoljno svesna koliko je za a koliko protiv, ali samo mislim da si se precenila kolike su ti mogućnosti zdravstveno i psihički sve ukupno, mislim da te tvoje telo opominje, eto ako me razumeš :unsure:

#203 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 921 posts

Posted 17 January 2018 - 10:50

u pravu si pogresna
juce i jutros mi je lose i muz me jutros posto nisam imala snage nahranio
doveo mi je i svestenika da me ispovedi i pricesti, obecao mi je da ce me kupati,vodice me kod lekara privatno, moje boli dupe a brat ima privatan zivot i samo zna da filozofira, a upravo mi se desavaju cudne stvari, mesaju mi se san i java , a malopre lezeci u krevetu pozelala sam da pridjem prozoru i kao nekim cudom sam se nasla pored prozora a sekund kasnije bila sam u krevetu,kao da mi je dusa izasla iz tela i vratila se. ne znam sta je to.

#204 Hyperdrive

Hyperdrive

Nobody is from nowhere.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,086 posts

Posted 17 January 2018 - 13:58

To poslednje liči na paralizu sna, dešava se i nama koji nismo psihotični.

#205 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 921 posts

Posted Yesterday, 18:44

srecan praznik svima Krstovdan!

danas je dan mog vaskrsenja!!!!!

otkrili su konacno od cega bolujem i lek!!!!

muz me vodio kod privatnog lekara

bolujem od insuficijencije stitne zlezde i imam tumor

dobila sam lek od kojeg ce tumor nestati a moji simptomi takodje, nestace slabost umor, astmaticni napadi, bolovi u telu, gojaznost, opadanje kose, nepravilan rad srca, psihicke tegobe i sve!!!!!!

posle smo isli u kafanu Lipov lad i to je velika promena posle toliko dana kucnog  zatvora, pili smo kafu, svirala je moja omiljena muzika, ambijent super, ljudi okolo, o Boze koja sreca.

cela moja crkva se molila imoli za mene, svastenik me pre neki dan ispovedio i pricestio I REKO DA CU PREZIVETI I DA SE CELA CRKVA MOLI ZA MENE!!!

necu vise psovati, svima sam sve oprostila opet sam ona od ranije caka, hvala Gospodu!!!!!

i svima vama ljudi hvala na podrsci!!!!!  

SLAVA BOGU ZA SVE!!!!

#206 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 970 posts

Posted Yesterday, 20:49

Ja sam danas radio ultrazvuk štitnjače..Pisao sam vec da se ne ponavljam.Drago mi je da su ti otkrili problem.Vjerojatno ti je dr. rekao da ces morati uzimati ljekove tj hormone dozivotno.Pretpostavljam da je tako,ali nije to ništa strašno.Prije nego su mi otkrili da imam bolesnu štitnjacu imao sam brdo problema.Kosa mi je opadala,nokti su mi bili lomljivi,problemi s probavom,problemi s kožom i vlasištem,umorom i još brdo problema kojih se sad ne mogu sjetiti..Uglavnom sve je to nestalo nakon 3 godine uzimanja hormona.Tako ce i tebi,jedino sto ne mozes ocekivati je to da nestanu psihicki problemi.Kolko god štitnjaca utiče na psihu,ipak je kod nas psiha primarna bolest i lječenje štitnjače može samo ublažiti te probleme,ne ih iizlječiti.Sretno sa lječenjem.

#207 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 921 posts

Posted Yesterday, 22:19

hvala ti Joed sve sto si reko tako je i iste probleme imamo kosa , umor, idr....
ali nece valjda tek posle 3 god da nestanu simptomi????valjda ce mi biti bar malo bolje kada pocnem uzimati lekove, nadam se jer ovo je ne izdrzivo----umor prate bolovi itd....
nadam se da ti je uz dobar :)
ali borimo se, zar ne? :)
veliki pozdrav

#208 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 970 posts

Posted Yesterday, 22:46

Biće ti bolje već za par mjeseci.Ja sam htio reći da se 3 godine lječim.Drži se uputa endokrinologa i pij redovito lijekove....
Na ultrazvuku mi se vidjelo da se štitnjaca smanjila.Imam kronicnu bolest i s vremenom ce sve više se smanjiti i propasti,zato ću cijeli zivot morati piti ljekove jer nikad nece normalno raditi.

Also tagged with psihoza, sizofrenija, sizoafektivni

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users