Jump to content

* * * * * 1 votes

Vasa iskustva sa psihozom

psihoza sizofrenija sizoafektivni

• Please log in to reply
999 replies to this topic

#981 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,779 posts

Posted 03 October 2018 - 13:15

I još nešto: ti ne sediš zaglavljena u prošlosti. Jednostavno znaš kako stoje stvari, ali pritom znaš i da nas iskustva menjaju - i to ne samo nas ovde, već i njih, "normalce".

#982 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,122 posts

Posted 03 October 2018 - 19:57

Naravno, Hiperdrive, hvala na podrsci

ono sto me muci jeste ponizavajuci odnos prema grupi populacije kojoj mi pripadamo, cim cuju dusevni pacijent odmah misle lud, ali i sa time smo naucili da zivimo i da se borimo,

i tako je, ne sedim zaglavljena u proslosti, to ne bi imalo smisla.

evo u utorak nas sestoro putuje u Rijeku na Hearing voices susret onih koji cuju glasove bice ljudi iz celog regiona mi predstavljamo Srbiju,

psihijatar koji nas leci je rekao da niko iz nase dnevne bolnice i iz Laze uopste nije postigao tako visoki nivo uspeha i napretka, i to mi je satisfakcija, ne hvalim se ali to je tako..

#983 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,122 posts

Posted 03 October 2018 - 20:00

sad me muz pohvalio da su mi feferoni bolji od kupovnih, ( juce sam ih ukiselila) :) :) :)

#984 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,122 posts

Posted 03 October 2018 - 20:03

mmm....stvarno su dobri! :P :P :P

#985 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,122 posts

Posted 04 October 2018 - 18:13

danas nismo nista zaradili, ja se zajebala pa slucajno dvaput popila jutarnju terapiju, i bila osamucena ko neki narkos,
zato nisam mogla da izdrzim posao, nema veze, sutra je novi dan.

#986 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,122 posts

Posted 06 October 2018 - 13:55

u utorak putujemo na Hearing voices, i Mental fest u Rijeku, muz ja i jos sestoro prijatelja, sve nam je placeno, smestaj prevoz, klopa, idemo kombijem
:)
pustam dugu kosu posto se dobro zgusnula od pantenola i etarskih ulja masline i ricinusa. :)

presrecna sam, :D
:D :D
moj dragi je juce dobio otpust iz dnevne bolnice :)

malopre smo pili nes kafu u dvoristu jer je divan topao suncan dan a tako ce biti i u Rijeci, pa cemo se kupati u moru!! juhuuuuu!!!! :D :D :D

#987 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,779 posts

Posted 07 October 2018 - 01:12

Oprosti ako je pitanje indiskretno, ali ko sve ovo finansira?

#988 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,122 posts

Posted 07 October 2018 - 08:25

Finansiraju Englezi, clanovi engleskog pokreta hearing voises tj organizacije voises, toga ima u raznim drzavama ali Englezi su prvi osnovali to, tu se radi na tome da se pomogne ljudima koji imaju muku sa glasovima, i svake godine oni u nekoj drzavi organizuju skup medjunarodni skup, bilo je jedne godine u Solunu, bilo je u Spaniji, sada u hrvatskoj, a u beogradu kao i u svim drzavama postoji grupna psihoterapija voises.

#989 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,122 posts

Posted 07 October 2018 - 08:39

sto je dobro--stalno se nesto organizuje za pomoc bolesnima

1. ima na 20 spratu Beogradjanke besplatna psihoterapija za one kojima je potrebno, posebno za one koji se lece u Lazi.

2. uvek bude happening za dan mentalnog zdravlja.

3. Liceulice magazin koji prodaju psih, bolesnici da zarade koji dinar,

i mnogo drugih desavanja da ne nabrajam, samo treba aktivirati se
ja i moj dragi i jos ljudi, drzimo konferencije pred lekarima iz EU, i drugim profesorima iz Srbije,
snimili smo i film , Glasovi. nazalost nema ga na youtube, a bio je par puta na televiziji Vice.

borimo se za sebe ali i za druge koji imaju slicne probleme, psihoze neuroze itd...

organizovali smo humanitarne dogadjaje, skupljali garderobu za bolesne i siromasne,

jedne godine na moju inicijativu organizovali smo da se skupe pare i napravili smo novogodisnje paketice za decu na decijoj psihijatriji u bolnici u Dr, Subotica.
tu je bilo igracaka, knjiga, slatkisa, odece i svasta jos.

ne hvalim se, ali osecam potrebu da aktivno ucestvujem u poboljsanju zivota obolelih, a i meni takodje, a kad pomognes bliznjem to pomaze i tebi i tako se unapredjuje mentalno zdravlje i zivot. humanitarni rad je predivna stvar.

#990 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,779 posts

Posted 07 October 2018 - 19:39

Što se tiče dana mentalnog zdravlja, planiram da idem na par događaja. I ne, ne mislim da se hvališ. To je super. :)

Istovremeno mi je interesantno kako su ove "funkcionalnije" grupe, kod kojih postoje rizici, ali simptomi nisu očigledni, marginalizovane, na neki način...sad, to nije za ovu temu.

#991 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,779 posts

Posted 07 October 2018 - 19:46

I zaista, KOJI događaji u Beogradu postoje povodom 10. oktobra? Ja ne vidim nigde ništa, a prošle godine smo saznali tek kad je već bilo gotovo.

#992 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,122 posts

Posted 08 October 2018 - 08:44

u Beogradu ima ali nazalost TELEVIZIJA TO NE OBJAVLJUJE; sto je isto jedan od oblika DISKRIMINACIJE, a ima svasta, konferencije seminari radionice druzenje.
ali ZA TO SE NE ZNA!
zna se za gejeve, rome, izbeglice itd ali za nas NE!!! s tim sto nemam nista protiv njuh ali ako ima vise grupa diskriminisane populacije, onda SVIMA treba dati paznju, prava za sve jednako, ali kod nas nije tako, za razliku od ostalih zemalja u regionu i celoj evropi i celom svetu.

takodje o nasim aktivnostima osim drugih medija nema ni na internetu!!! sto je stvarno sramota!!!

#993 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,122 posts

Posted 08 October 2018 - 17:08

sutra idem pa, pa...

#994 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 374 posts

Posted 09 October 2018 - 12:03

Da li ima neko mesto u BG gde se psihotične osobe druže? Brat mi je psihotičar, kaze doktor sizofrenija i non stop je kuci, sedi tako sam sa mamom i tatom kad smo mi na poslu. 37 god ima. Moli se, ode do crkve ponekad. Stalno je kući. Ne može da se druži sa društvom koje je imao zbog bolesti.

#995 Dusko123

Dusko123

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 09 October 2018 - 15:49

Ima udruženje Videa.

#996 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,779 posts

Posted 09 October 2018 - 22:04

I Duša, to bi Caka objasnila, ali ode ona na more...

#997 WANNABE

WANNABE

mackoljubac

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,614 posts

Posted 13 October 2018 - 16:30

View Postkicavac, on 09 October 2018 - 12:03 , said:

Da li ima neko mesto u BG gde se psihotične osobe druže? Brat mi je psihotičar, kaze doktor sizofrenija i non stop je kuci, sedi tako sam sa mamom i tatom kad smo mi na poslu. 37 god ima. Moli se, ode do crkve ponekad. Stalno je kući. Ne može da se druži sa društvom koje je imao zbog bolesti.

mozes li mi reci zasto zbog bolesti ne moze da se druzi?
ne prihvataju ga? brat ti ima ispade jer terapija ne deluje?

nazalost mnogo sizofrenicara zivi kao tvoj brat
nije to nista neobicno za to moje pleme

krajnji cilj terapije bi trebalo da bude puna funkcionalnost i socijalizovanost
medjutim mnogo je faktora koji uticu na ishod sizofrenije
koliko sam ja shvatio najvazniji su nivo premorbidnog funkcionisanja kao i duzina trajanja akutne psihoze

tu su i mnogobrojni negativni i kognitivni simptomi koji se danas jednostavno ne lece
a oni mogu biti jako izrazeni kod jednih a slabije kod drugih nema pravila

voleo bih da ti brat nadje dobru terapiju jer je to osnova
do tada je ok da mu ne stvarate pritisak sto se ne druzi jer kao sto rekoh nije to nista neobcno

#998 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 374 posts

Posted 13 October 2018 - 19:54

WANNABE, on 13 October 2018 - 16:30 , said:

mozes li mi reci zasto zbog bolesti ne moze da se druzi?
ne prihvataju ga? brat ti ima ispade jer terapija ne deluje?

nazalost mnogo sizofrenicara zivi kao tvoj brat
nije to nista neobicno za to moje pleme

krajnji cilj terapije bi trebalo da bude puna funkcionalnost i socijalizovanost
medjutim mnogo je faktora koji uticu na ishod sizofrenije
koliko sam ja shvatio najvazniji su nivo premorbidnog funkcionisanja kao i duzina trajanja akutne psihoze

tu su i mnogobrojni negativni i kognitivni simptomi koji se danas jednostavno ne lece
a oni mogu biti jako izrazeni kod jednih a slabije kod drugih nema pravila

voleo bih da ti brat nadje dobru terapiju jer je to osnova
do tada je ok da mu ne stvarate pritisak sto se ne druzi jer kao sto rekoh nije to nista neobcno
Pa čudno se ponaa, ima svoje radnje i rituale, priče su mu oko jedne teme, uglavnom verske. Nije zanimljiv starom drutvu verovatno i on sam nije aktivan.

#999 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 posts

Posted 15 October 2018 - 08:48

Da to sa verskim stvarima, pricama i ritualima je dobro poznata stvar, ja sam isto tako ponekad opterecen time, tesko je skrenuti misli,
pogotovu kod cistog shizofrenicara, dosadis i Bogu i ljudima, sto bi se narodski reklo, kad bi mogao da ga usmeris na neku umetnost, to je mene savetovao psihijatar, meni je znatno pomoglo kad sam poceo da ucim da slikam ikone.

#1000 WANNABE

WANNABE

mackoljubac

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,614 posts

Posted 15 October 2018 - 16:31

faaantasticna ideja pablo

ma treba ici kod strucnjaka bre i tacka

Also tagged with psihoza, sizofrenija, sizoafektivni

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users