Jump to content

* * * * * 1 votes

Nemam podrske u svemu ovome

• Please log in to reply
115 replies to this topic

#101 Dina

Dina

Član

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 18 June 2017 - 21:34

Ne znam gde da ostavim ovaj sjajan tekst, neka moderatori prebace ako sam pogresila. Nadam se da ce bar malo oraspoloziti one koji su u situaciji kao autorka, a puno je takvih...

"Objasnite mu da u svijetu postoje cijele nacije koje nemaju zdravu vodu za piće, koje žive na rubu gladi, gdje trajno bjesne građanski ratovi, a gladna dječica prekrivena muhama mole za suhu koru pljesnivog kruha… a vaš sugovornik samo misli na sebe!"
http://zlihologija.c...ati-depresivce/

#102 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,863 posts

Posted 18 June 2017 - 21:59

Možda ja mašim neku poentu ali meni ovde ništa nije sjajno :wacko:
Hajd neko nek pojasni... jel ovo kao duhovito... :dry:

#103 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 18 June 2017 - 22:01

View Postpogresna, on 18 June 2017 - 21:59 , said:

Možda ja mašim neku poentu ali meni ovde ništa nije sjajno :wacko:
Hajd neko nek pojasni... jel ovo kao duhovito... :dry:

crni humor :D

#104 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,863 posts

Posted 18 June 2017 - 22:04

View Postkruška, on 18 June 2017 - 22:01 , said:

crni humor :D

Aha...  izgleda nemam više sluha za tu vrstu humora :blush:

#105 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,035 posts

Posted 18 June 2017 - 22:08

View PostDina, on 18 June 2017 - 21:34 , said:

A gde je ovde "Trgni se" i "Bori se?" :huh2: To nisu smeli da izostave...

Edit: Evo tek sad vidim....Ipak ima "Trgni se" :dry:

#106 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,017 posts

Posted 19 June 2017 - 00:54

View PostDina, on 18 June 2017 - 21:34 , said:

"Objasnite mu da u svijetu postoje cijele nacije koje nemaju zdravu vodu za piće, koje žive na rubu gladi, gdje trajno bjesne građanski ratovi, a gladna dječica prekrivena muhama mole za suhu koru pljesnivog...
Koji tekst, kao da se moja mama probudila. Zamislite, rekla je mojoj psihijatrici da je njena depresija nasu kucu gradila. Neki ljudi bas ko bez pameti trkeljaju rodjeni samo da gnjave ostale.

Jadna sirotinja svijeta. Moje im suze ne pomazu kao ni meni njihove. Nikad me tudja patnja nije mogla utjesiti.

#107 Dina

Dina

Član

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 19 June 2017 - 01:30

View Postarchaic_tiger, on 18 June 2017 - 22:08 , said:

A gde je ovde "Trgni se" i "Bori se?" :huh2: To nisu smeli da izostave...

Edit: Evo tek sad vidim....Ipak ima "Trgni se" :dry:

Nedostaje "nasmej se, nemoj se tolko mrstiti", "izadji na svez vazduh i sunce" i "nadji decka/devojku".

A ako krenemo u analizu uzroka depresije u detinjstvu obavezno krecu pravdanja kako su roditelji "radili najbolje sto su umeli" i "samo su brinuli/nisu hteli da ponovis njihove greske". Ako ne daj Boze pomenes da si emocionalno zlostavljan, odma te poklope sa tim da se "vazi" samo seksualno/ekstremno fizicko zlostavljanje, a na listu se upisuju i oni koji bi i najteze psihicke poremecaje lecili pozitivnim razmisljanjem :mellow2: Cini mi se da isto tako lose prolaze ljudi sa psih.problemima koji su ujedno mladi ili materijalno bogati, jer kako mozes biti tuzan kad imas para i/ili mladost.
Lista je dugacka, a da sve ovo nismo i sami doziveli mozda bi nam i bilo smesno :(

#108 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 19 June 2017 - 09:41

View PostDina, on 19 June 2017 - 01:30 , said:

"nadji decka/devojku".

ova je bila najpopularnija kod mojih psihijatara, a i kod svih ostalih

#109 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 02 April 2018 - 21:44

Pa dobro, to moze da pomogne malo kruska :)

Nekako je grozan osecaj kada te neko recima podrzava, a ti to ne osecas... Ne mozes ni da se pozalis naglas da nemas podrsku tada jer je navodno imas...

#110 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 03 April 2018 - 10:16

može da pomogne ali ne liječi dpresiju i glupo je da takvo nešto govori psihijatar, šta će meni uopće iko govoriti da nađem momka, valjda kad ti se neko svidi i ti njemu budete zajedno, a ne onda kad ti psihijatar kaže :D

#111 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 03 April 2018 - 16:47

A znam, ali mi depresivci imamo tendenciju da se povucemo od takvih kontakata. Mozda je psihi na to mislio :) A menja hormonsko stanje, sto jes jes:D

#112 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 03 April 2018 - 16:57

vjerojatno se ljudi povuku zbog nerazumijevanja i ja se povlačim od svakakvih kontakata ne zato što mi se sviđa tako nego zato što mi nečije nerazumijevanje još više poveća osjećaj nezadovoljstva i realno podrška za nas depresivne je vrlo rijetka, s nama se rijetko ko želi baviti, tako da mi je u svakom slučaju glupo govoriti nešto takvo pacijentima

#113 Ina81

Ina81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 116 posts

Posted 01 May 2018 - 12:34

Ja nemam niciju podrsku.Zivim sama,daleko od rodbine i prijatelja,ali sam tako ja odabrala.One prave,iskrene prijatelje vidjam retko a i oni su u nekim svojim svetovima i ja za to imam razumevanje.Sa porodicom sam u cudnim,ali i ne tako losim,odnosima.Jednostavno se ne razumemo,iako jedni drugima zelimo najbolje.Nije bas lako sve sam nositi.

#114 nnnn

nnnn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 667 posts

Posted 08 May 2018 - 00:52

Mozda cu ispasti sebican, ali ovo moram reci jer mislim da ce mi biti barem malo lakse iako se ne radi o depresiji, a i autorica teme vjerojatno nece niti vidjeti ovaj post jer je tema zapoceta prije 3 godine, a i ne vidim da se autorica pojavljivala u skorije vrijeme. Svejedno cu pisati kao da se njoj izravno obracam: Volio bih da sam u tim godinama imao hrabrost da napravim ovo sto si ti tj. da potrazim pomoc. To sto si potrazila pomoc ja jednostavno ne znam kako se ja to nisam tada sjetio u tim godinama. Kad je jos bilo vrijeme, kad jos steta nije bila preduboka. Ti si tako jedna hrabra lavica i ja ti se iskreno divim kako si potrazila pomoc i tim vise usprkos misljenju svojih roditelja. Uzela si svoj zivot u svoje ruke. Koja li je to samo odgovornost u tebi a nisi jos niti punoljetna, to ti je ono kad djete mora biti odgovornije od roditelja i uzeti stvari u svoje ruke rekao bih prerano. Ovo ti sve pisem iskreno i od srca. Divim ti se na hrabrosti i snalazljivosti. Sretno lavice, tek si mi ti sada otvorila oci da postoje ljudi tj. jos uvijek djeca koja su spremna sama samostalno traziti ovakav vid pomoci odnosno podrske pa cak i kontra svojih roditelja i stoga ti iz sveg srca hvala.

#115 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,035 posts

Posted 08 May 2018 - 01:22

Predivno napisan post,nnnn...

#116 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 08 May 2018 - 14:45

iskreno ljudi možda vam ne bi ništa značilo da ste potražili ranije pomoć, ne kažem da ne treba što ranije, ali to opet nije nikakva garancija da bi vam bilo išta bolje nego sada, kaže vam osoba koja je to uradila sa 16 godina i sad ima 28 a stanje nije bolje nego tad, nego gore, uz sve psihoterapije i lijekove.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users