Jump to content

Nikotinizam - iskustva

nikotinizam ovisnost o cigaretama nikotin

• Please log in to reply
189 replies to this topic

#181 M.Kurtz

M.Kurtz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 26 September 2017 - 15:45

View Postisolatedpawn, on 26 September 2017 - 07:33 , said:

Sljedom toga i Kurtz. Iako baš uživam (e sad je već i pitanje kako ćemo kategorizirati boema, haha - na ono tvoje: "Za nas koji volimo razmišljati", da li boem približno jednako bon vivan ili boem klasično i jednako T. Ujević, lol) ipak po meni su (u HR.) istinski boemi jedino tamo kod Iloka, po Istri, Možda djelovi Međimurja.ali to je bon vivan tip, a ovih ostalih imaš ispred svakog dućana, na svakom zidiću ili klupici, haha. To da pušiš američko, bolje da ne kažem što pušiš, haha. Osim ako na E-bayu kupiješ od seljaka iz Virginije, lol. Pušiš samljevene ostatke neprodanih cigareta sa svih strana svijeta+papirići+plus filteri, to ti nekako ide u današnje cigarete ma kako one skupe bile. Navučen sam i ja na kojekakve fensi-šmensi markica ali nažalost samo zbog aditiva koje trpaju u njih.

E pa ne znam za te, tj takove boeme, jelt u lepoj nasoj. A pusim bili marlboro, a u hrv bilo sta, stvarno, ovde mi je svejedno. Dakako, ovde pusim onaj na motanje, al me konstantno iritira to sto trebam motat. Sto se tice alkohola pijem crno vino, becks, i jelte, jack za jacka, lol....Naravno, u kronicnom nedostatku alkohola, sve se pije, da se razumimo :D
A uostalom, nikad nisam razmislja o definiciji boema. Kako bi ti to nazvao?

#182 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,478 posts

Posted 26 September 2017 - 19:59

View PostM.Kurtz, on 26 September 2017 - 15:45 , said:

E pa ne znam za te, tj takove boeme, jelt u lepoj nasoj. A pusim bili marlboro, a u hrv bilo sta, stvarno, ovde mi je svejedno. Dakako, ovde pusim onaj na motanje, al me konstantno iritira to sto trebam motat. Sto se tice alkohola pijem crno vino, becks, i jelte, jack za jacka, lol....Naravno, u kronicnom nedostatku alkohola, sve se pije, da se razumimo :D
A uostalom, nikad nisam razmislja o definiciji boema. Kako bi ti to nazvao?

To su ti Česi, hahahahahaha nikada nisi osjetio ono Bohemia after dark? :P

Boemi svakako prkose uvrježenim društvenim normama ali nisu nužno i klošari. Svi klošari jesu boemi ali svi boemi nisu klošari. Zato sam spominjao bon vivane, a u Iloku imaš Iločke vinograde, poslovao sam s njima. Istra je poznata po tartufima, vinu i za ostatak zemlje nekonvencionalnim ponašanjem. Ako si ikada hodao s kojom Riječankom nemam što dalje objašnjavati, sve ti je jasno ;) Međimurje kao kraj isto, jako fina papica i jako fina vina ne oni zagorski kiseliši. Međimurje ustvari za nas i je mala Njemačka. Tamo osim Roma gotovo nema nezaposlenih a provezi se tim krajem kroz sela, lijepša su nego Švisarska, hihi...

#183 M.Kurtz

M.Kurtz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 26 September 2017 - 20:10

View Postisolatedpawn, on 26 September 2017 - 19:59 , said:

To su ti Česi, hahahahahaha nikada nisi osjetio ono Bohemia after dark? :P

Boemi svakako prkose uvrježenim društvenim normama ali nisu nužno i klošari. Svi klošari jesu boemi ali svi boemi nisu klošari. Zato sam spominjao bon vivane, a u Iloku imaš Iločke vinograde, poslovao sam s njima. Istra je poznata po tartufima, vinu i za ostatak zemlje nekonvencionalnim ponašanjem. Ako si ikada hodao s kojom Riječankom nemam što dalje objašnjavati, sve ti je jasno ;) Međimurje kao kraj isto, jako fina papica i jako fina vina ne oni zagorski kiseliši. Međimurje ustvari za nas i je mala Njemačka. Tamo osim Roma gotovo nema nezaposlenih a provezi se tim krajem kroz sela, lijepša su nego Švisarska, hihi...

ucinilo mi se jel, da je bijelim na staklu napisano "ja nisam odavde". Zapravo, jos mi se tako cini.
Sta se tice boema, da, razumin te. Istrijani i rijecani su cudni, al me gore slavonije i medimurje oduvik zanimalo. :)

#184 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,478 posts

Posted 26 September 2017 - 20:39

View PostM.Kurtz, on 26 September 2017 - 20:10 , said:

ucinilo mi se jel, da je bijelim na staklu napisano "ja nisam odavde". Zapravo, jos mi se tako cini.
Sta se tice boema, da, razumin te. Istrijani i rijecani su cudni, al me gore slavonije i medimurje oduvik zanimalo. :)

Nije staklo - fasada je ;)

#185 M.Kurtz

M.Kurtz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 26 September 2017 - 21:37

View Postisolatedpawn, on 26 September 2017 - 20:39 , said:

Nije staklo - fasada je ;)

drugaciji naglasak na "bijelo", lol :lol:

#186 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,221 posts

Posted 02 October 2017 - 11:10

Ja se ostavljam cigareta.

Plus na sve, pijem još do novembra Mendilex, a on je antinikotinik.

Ne osećam ništa pozitivno od cigareta, a i otac moj, sveštenik, objasnio mi je da su cigarete porok i moram Ispovediti ako pušim.

Tako da se nadam da ću se ostaviti cigareta što pre.

Imam tačno 30 cigareta u kući.

Ispušiću za ovih par dana to, i kraj. ENDE.

A Božićni post počinje tek 28. novembra, pa ću tada Ispovediti onako "profi", pod epitrahiljem u hramu.

#187 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,221 posts

Posted 02 October 2017 - 15:33

Upravo sam dao tati neotvorenu kutiju da je nosi na plac.

Komšija često nema cigareta pa da njemu može dati.

Meni je ostalo još 4 da ispušim, to ću obaviti danas, i kraj.

Glory to Lord!

#188 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,497 posts

Posted 02 October 2017 - 16:14

Zivio Api!

#189 Apoptosis

Apoptosis