Jump to content

Litijum Orotat

litijum orotat

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 13 February 2018 - 23:29

Pošto se intenzivno spekuliše da imam bipolarni (jer je određena dijagnoza ispala iz igre), pored svih lekova koje sam do sada uzimala, smatram da je budalasto uzeti litijum u "najpoznatijem" obliku, tj. karbonatu. Pogotovo zbog posledica kome i same epilepsije. Ovo je "takozvani" suplement, isto litijum ustvari, koji moze da se kupi bez recepta. Retko moze da se nađe u Beogradu, ja sam naručila iz Niša. U obliku kapsula je (mada u inostranstvu ima i u obliku tableta, ali to treba da se naručuje iz Amerike; ja naručih iz Niša uvoz sa Novog Zelanda), i uobičajeno se prodaje u pakovanjima (bočicama) od 5mg (100 kapsula). Doziranje je od 1-5mg za kognitivno odrzavanje, 10-20mg za maniju (pomaze i za depresivne epizode). Ja probah 5mg i umroh (od nuspojava sutradan), zato što predugo pijem glupe AP pro forme pa mi je imunitet slab, ali moram priznati da mi je skoro momentalno poboljšao raspolozenje i koncentraciju (čitala sam satima posle njega kao kreten). Dejstvo se aktivira 15 minuta od uzimanja kapsule (koliko god to meni zvučalo nadrealno; bila sam veoma skeptična). Mislim da ću morati da smanjim dozu da bih ga bolje ispitala, ali samo sam htela da vidim da li je još neko čuo za njega. U svakom slučaju, poznat je po tome što ima manje nuspojava od litijum karbonata, mada nije dovoljno dugo proučavan od strane naučnika. Svačiji organizam je drugačiji (moj nije kredibilan posle svega što sam prezivela), ali neki ljudi se kunu u njega.

#2 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 14 February 2018 - 17:36

Ah... Preporucivali su mi. Ali neka hvala. Skepticna sam kada lek pocinje sa "litijum"...
Meni carbonat niti je popravljao raspolozenje, naprotiv bila sam u konstantnoj depresiji. Niti je popravljao koncemtraciju kako kazu niti ista dobro nije donosio.
Mada sam mislila da mi on gasi halucinacije. Al izgleda da ne. Za to je zaduzena moja ljubav "lyrica".
A to je otklonilo 90% mojih problema. Mada ostale su promene raspolozenja(ali ne toliko nagle i ne tako burne) i postraumatski. Jbg to je valjda na meni da resim.
E sad znaju neke hipomanijice da dodju pa neka depresijica.
Al nije to za ovu temu. :D

#3 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 14 February 2018 - 17:46

Ne znam, u mom slučaju vredelo je probati, pogotovo jer poboljšava fokus, a primetila sam i pozitivnu promenu u raspoloženju. Samo da nađidam to nekako da nemam nikakve nuspojave. Većina ljudi ne bi imala ni ovo što ja imam (od nuspojava, tj.), ali ja imam dodatne neurološke probleme tako da se ne može porediti.

#4 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 16 February 2018 - 07:03

Ne znam. Ja imam i epilepsiju. Majka je pukla od nekog straha kada je potvrdjena dijagnoza i od neurologa.

Vidi, ne mora da znaci, meni je litijum prvih mesec dana poboljsavao i koncentraciju i raspolozenje a onda je toloko jako delovao da me je oterao u depresiju.
Mada svakako MNOGOOOO je lakse kontrolisati pobasanje na litijumu. Orotatu ili karbonatu, svejedno.

Al u svakom slucaju nadam se da ce tebi pomoci.
Koji si tip bipolarca? I manicni ili depresivni tip?

#5 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 16 February 2018 - 07:27

Meni je epilepsija rezultat sopstvene gluposti i pokušaja suicida. Don't ask. Žao mi je što čujem da je i ti imaš. Što se te priče tiče, Lamictal je najbolji lek za mene. Ako ti ga ponude, probaj. Ostali antiepileptici imaju previše nuspojava.

Ja sam prevalentno depresivna sa uskocima manije na svakih par godina. Ako tada nisam na lekovima, može da pređe u nešto mnogo gore. Pošto su me lečili mnogo kompetentni doktori, lečene su mi samo posledice manije, bez osvrtaja na druge simptome. Upravo sam u procesu menjanja doktora i sopstvenih životnih navika kako bih ublažila svoju bolest. Najgora kletva je loš doktor. :rolleyes:

#6 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 16 February 2018 - 07:35

Onda vam je kod obeju došla na isti način. :(

View PostIllusory, on 16 February 2018 - 07:27 , said:

Najgora kletva je loš doktor. :rolleyes:

Slažem se.

#7 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 17 February 2018 - 07:13

Meni je kako kazu od narkotika.
Ali naoad sam imala i kao dete i drugi(da znam) je dosao kad nisam koristila narkotike.
Nije od pokusaja suicida kod mene.

Pila sam lamiktal. Nista nije pomagao. Ama bas nista.

#8 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 17 February 2018 - 07:21

Čudno, meni je jedino Lamictal pomogao, od ostalih gluposti sam imala tremore, opadanje kose i bla, bla (a EEG je bio užas). Pretpostavljam da je origin napada u pitanju, meni je veoma kompleksna simptomatologija. Svaki antiepileptik ima različitu primarnu funkciju. U svakom slučaju, nadam se da ćeš naći (ili si našla) savršen lek za sebe. :)
Ja se inače zezam sa ovim LO, smanjih dozu i sada ga mnogo bolje podnosim. Sama sam sebi pokusni kunić, hahah.

#9 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 17 February 2018 - 07:27

Lirika je meni idealna. Idealna!

#10 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 17 February 2018 - 07:29

Drago mi je. :happy: Kada već moramo da se tutkamo nečim, nek nam odgovara.

#11 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 17 February 2018 - 07:33

Vala bas. A liriku ja a lamiktal ti cemo morati do kraja zivota. A ostale ljekice noup. Dobra vest u losoj. XD

Also tagged with litijum, orotat

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users