Jump to content

Da li vaši psihijatri znaju za Forum?

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#41 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,070 posts

Posted 03 January 2018 - 22:48

View PostIimitless, on 03 January 2018 - 12:34 , said:

ahahahhaha

Da odemo zagrljene i kažemo da smo od sad par? :o :o :o

(Moj smisao za humor...idiotluci, samo tako :lol: :lol: :lol: )

#42 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 239 posts

Posted 02 March 2018 - 00:26

Mislim da moj nema pojma. Ali kuži da sam dobro upućen u lijekove :D  Hm, na neki način to i je dobro ....došlo je takvo vrijeme da moraš sam sebi biti doktor. :rolleyes:

#43 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 02 March 2018 - 11:54

Znaju i ne odobravaju.

#44 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,371 posts

Posted 02 March 2018 - 12:26

Vidiš to to, s druge stane moj baš potiče.

Onako nije da mu ja govorim u detalje koje gluposti pišem, jel... :D

Njemu je ipak bitna komunikacija. Više puta me je i pitao i poticao da se družim ma po bilo kakvim forumima. Bitno da se družim ;)  Ok, možda zato što me pozna, zna da jesam (ovako malo sjeban, hahaha) "bolan" ali ipak zna da nisam "umobolan", lol. Respektira moje obrazovanje, respektira moju stručnu spremu, zna da ne padam pod kakve utjecaje pa možda zato...

Zašto svi ovi (gore pobrojani psihijatri) imaju nešto protiv foruma, ne znam, možda je to i njihova procjena pacjenta/situacije.

No eto, moj je za "razmjenu ideja" :)

#45 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 27 May 2018 - 08:54

Psihijatrica kod koje sam isao zna, a rekao sam i psihologu kod koga idem sada.

#46 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 27 May 2018 - 15:54

Rekao mi je doktor da nije dobro da posjecujem takve forume, jer tu ima mnogo osoba koji su samoproglaseni strucnjaci i mogu me dovesti u zabunu. Jbg, ja ne ocekujem ni od koga da mi daje dijagnozu niti da me analizira, ovo mi je samo jedna od djelimicnih zamjena za drustveni zivot koji ne postoji. Ako je odgovor jednostavan, napisacu ga. Preskacem mracne teme, jer tu ne mogu nikome pomoci, a sebi mogu izazvati depresiju. Zao mi je sto nisam u nekom od vecih gradova, pa da mogu da se upoznajem sa forumasima.

#47 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 30 May 2018 - 00:24

Koji su retardi Ti psihijatri. Ovdje na forumu bas svi uvijek naglasuju kako oni nisu strucnjaci i da svatko treba ici psihijatru. tj. Ne bas svi. Ank ja ti savjetujem da ne ides psihijatrima jer su oni proglaseni strucnjaci koji te mogu dovesti u zabunu 😛 . Proglaseni strucnjaci su uvijek opasniji od samoproglasenih

#48 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 30 May 2018 - 00:26

I kladim se u Sta god hoces da taj tvoj retardirani Doktor nikad u zivotu nije Bio na ovakvom forumu.

#49 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 30 May 2018 - 02:05

View PostNevidljiva sjena, on 30 May 2018 - 00:26 , said:

I kladim se u Sta god hoces da taj tvoj retardirani Doktor nikad u zivotu nije Bio na ovakvom forumu.
Pazi, ja sam iskusan pa znam da procijenim koliko je "koristan" taj tvoj savjet. A nekome ko je psihicki obolio, a ranije se nije sretao s tim, nema razumjevanje i podrsku, uvijek cu preporuciti trucnu pomoc. Sta drugo? Za nekoga ko i sam kaze da nema problema, previse dozvoljavas sebi da sudis o psihijatrima. Ja sam sasvim ok sa mojim psihijatrom i to sto mi je skrenuo paznju na "razne strucnjake" je rekao za moje dobro.

#50 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,070 posts

Posted 30 May 2018 - 04:21

Ank sa svojom dijagnozom ne može da izbegava psihijatre. Nije to distimija, ili umerena anksioznost.

#51 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 30 May 2018 - 08:49

View PostHyperdrive, on 30 May 2018 - 04:21 , said:

Ank sa svojom dijagnozom ne može da izbegava psihijatre. Nije to distimija, ili umerena anksioznost.
Brate hajper Znam da ne moze. Ali to ne mijenja cinjenicu da je njegov psihijatar glup i da sigurno nije nikada Bio na ovakvim forumima.   Znam da cesto pretjerujem Sa mojom mrznjom prema psihijatrima Ali Jako Mi smeta to kada se ljudi prema njima ponasaju kao da su oni sveznajuci bogovi. Ne kazem da Ank to radi Ali ima puno ljudi koji tako pricaju o svojim psihijatrima. Znas ono : "Meni je moj psihijatar zabranio to i to."

#52 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 30 May 2018 - 08:52

I ne znam da sam ikada u zivotu rekao da ja nemam problema . Otkud vam to? Ali ok... Obican smrtnik poput mene ne smije naravno reci nista protiv svetih psihijatara.

#53 Mia

Mia

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 15 August 2018 - 10:02

Psihijatar je meni je zabranila da bilo šta čitam na internetu, kao oblik terapije ali eto otkud zna, mislim da je ipak odluka na pacijentu, svako je poseban i na svakoga terapija deluje drugačuje ali kako se osećamo, šta radimo pored terapije, razmena iskustava može ponekad biti podsticajna

#54 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 15 August 2018 - 12:14

View PostMia, on 15 August 2018 - 10:02 , said:

Psihijatar je meni je zabranila da bilo šta čitam na internetu, kao oblik terapije ali eto otkud zna, mislim da je ipak odluka na pacijentu, svako je poseban i na svakoga terapija deluje drugačuje ali kako se osećamo, šta radimo pored terapije, razmena iskustava može ponekad biti podsticajna
Ja sam svome doktoru rekao koliko vremena provodim na internetu, da mi je to kompenzacija za drustveni zivot koga nemam, jedini nacin da objavljujem svoju poeziju, a i da popricam sa ljudima koji boluju od slicnih bolesti. Pa i kad sam na klinici, komuniciram sa bolesnim ljudima, s kim bi drugo. Ovaj put je rekao da je to ok, samo da ne pokusam da na svoju ruku radim bilo sta sto se tice terapije i da se klonim mracnih tema koje mi mogu izazvati negativne misli.

#55 Mia

Mia

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 15 August 2018 - 14:07

View PostAnk, on 15 August 2018 - 12:14 , said:

Ja sam svome doktoru rekao koliko vremena provodim na internetu, da mi je to kompenzacija za drustveni zivot koga nemam, jedini nacin da objavljujem svoju poeziju, a i da popricam sa ljudima koji boluju od slicnih bolesti. Pa i kad sam na klinici, komuniciram sa bolesnim ljudima, s kim bi drugo. Ovaj put je rekao da je to ok, samo da ne pokusam da na svoju ruku radim bilo sta sto se tice terapije i da se klonim mracnih tema koje mi mogu izazvati negativne misli.
Terapija nikad na svoju ruku, niti saveti drugima u vezi terapije. Ja sam malo dosadna sa pitanjima psihijatru u vezi terapije šta sme, šta ne sme, ali jjedino doktor/psihijatar može i treba da utvrdi terapiju.

#56 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 15 August 2018 - 16:27

View PostMia, on 15 August 2018 - 14:07 , said:

Terapija nikad na svoju ruku, niti saveti drugima u vezi terapije. Ja sam malo dosadna sa pitanjima psihijatru u vezi terapije šta sme, šta ne sme, ali jjedino doktor/psihijatar može i treba da utvrdi terapiju.
Naravno, ja sam jedno kratko vrijeme isao na sastanke Alkoholiks Anonimus, gdje su me savjetovali da prekinem sa terapijom, da je i to droga, da ce mi mjesec dana biti kriza, pa da ce mi posle toga biti bolje. Naravno, vec poslije treceg dana je bilo nepodnosljivo, bez trunke sna i sa psihozom i depresijom. Treci dan sam uzeo jedan leponeks i spavao 12 sati. Od tad vise nisam dirao terapiju, nisam vise pokusavao da prekidam ili mijenjam terapiju, a kad sam na kontroli ispricao doktoru, bio je kivan na njih, a meni je rekao da ako planiram da prekidam terapiju, sve za sta smo se trudili bice izgubljeno i mogu ugroziti i sam zivot. Od tada, nijedan mg terapije nisam uzeo manje ili vise, i to je bio pocetak moje stabilizacije, taj doktor mi je mnogo pomogao i vjerujem samo njemu.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users