Jump to content

placete li?

suze plac zbacivanje prociscenje oslobodjenje samosazaljenje

• Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 03 July 2018 - 02:00

skenderbeg je na statusima postavio super pitanje?
da li je plac samosazaljenje ili oslobodjenje?

misllim da samosazaljenje prouzrokuje plac i da nakon njega dolazi oslobodjenje
a ono nam donosi nove perspektive
to implicira da se ta dva stanja ne desavaju istovremeno

mozete li da placete? jer ja sada ne mogu!*
pre sam mogao i jednom sam naricao nad svojom sudbinom i sudbinom crne afrike i celog covecanstva
iz samosazalljenja dakle
ali to bi dovodilo do ogromnog zbacivanja tereta
mozda sam tad bio i ovisnik o plakanju hmmm

*osim na odredjenim drogama

#2 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 03 July 2018 - 02:03

U poslednjih godinu dana samo dva puta. A isto sam zavisila od plakanja u prošlosti.

Ne znam da li je ijedna od tih krajnosti normalna. Ne znam da li smo normalni. Ništa ovde nije normalno. Ništa ovde više nikad neće biti normalno.

#3 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 03 July 2018 - 02:20

Ja samo znam da kada sam malo zaplakala juče da mi je vačjda od stresa počelo sve da se pomera. Cela soba.

Plačem jaaaaaako retko. A volela bih da to izbacim iz sebe.

Nije samosažaljenje, to je oslobađanje.

#4 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,995 posts

Posted 03 July 2018 - 02:44

Retko plačem, a nekad bih baš volela da mogu to nekako da isforsiram, jer stvarno bude lakše nekako posle..
Dakle ako moram da biram, mislim da plakanje donosi oslobođenje, ili rasterećenje, ali opet ne znam da li bih tako mislila ako bi to bila česta pojava, šta ga znam, možda bi mi bilo i opterećenje :unsure:
Inače se sasvim fino samosažaljevam i bez plakanja :rolleyes:

#5 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 03 July 2018 - 02:46

View PostHyperdrive, on 03 July 2018 - 02:03 , said:

U poslednjih godinu dana samo dva puta. A isto sam zavisila od plakanja u prošlosti.

Ne znam da li je ijedna od tih krajnosti normalna. Ne znam da li smo normalni. Ništa ovde nije normalno. Ništa ovde više nikad neće biti normalno.

hhaha like

#6 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 03 July 2018 - 03:40

Ja sam lak na suzama. Iskreno, čak i previše lako zaplačem. Mogu i namerno da plačem ako poželim. Inače je dovoljno da se jako uživim i da me ponesu emocije i mogu da zaplačem vrlo lako. Po prirodi sam emotivac.
Nije mi jasno kako neki uopšte ne (mogu da) plaču. Moj otac, nikada ga nisam video kako plače, osim u snu (sanjao sam kako plače, nije on plakao dok je spavao heh).
Po meni 'neplakanje' nije odraz muškosti.
Inače sam slab na ženske suze. Devojka je nekoliko puta zaplakala, i ja sam odmah za njom. Isto važi i za majku. Plakao sam i kada se setim pokojnog dede. I kada je baka umrla. Tada sam očekivao da vidim ćaleta kako plače, ali nisam uspeo ili je to sakrio ili što je verovatnije nije ni plakao jer se pomirio sa sudbinom.
Plakanje je sasvim normalna stvar. Mislim da bi svi trebalo da plačemo. Kad se isplačem osećam se bolje, pročišćenije.

#7 maza

maza

sasvim mala biba

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 646 posts

Posted 03 July 2018 - 03:52

Ja ne mogu da forsiram suze. Nekad osetim toliko tereta nakupljenog, pa bih da zaplačem da nekako "odradim" te nakupljene emocije, a ono neće i neće, kao da ću da implodiram.
Zaplačem se kad je nekom meni dragom teško, e tu mogu baš lako da zaplačem, držim ja ljude mnooooogo bliže srcu nego što im i pokazujem i ne mogu da podnesem ako im je ikako loše.

#8 Ina81

Ina81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 122 posts

Posted 03 July 2018 - 05:50

nekad mi je to bio svakodnevni ritual,a sada jako retko mogu zaplakati.Kao da su mi suze presusile,kao i mnoge emocije..uglavnom.
U vezi sa pitanjem, mislim da je plakanje i jedno i drugo,a nekada samo opet samo jedno..ne moze se generalizovati za sve ljude i situacije.

#9 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 442 posts

Posted 03 July 2018 - 05:58

Placem...jecam...smrcam...uzdisem i sve sto ide u tom paketu haha

#10 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,108 posts

Posted 03 July 2018 - 06:00

Plakanje je čisto samosažaljenje.
Kad to shvatiš, ne plačeš više.
To je oslobođenje.

#11 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 03 July 2018 - 07:20

Ali zašto bi bilo SAMOsažaljenje kada plačeš zbog drugoga? Ili sam promašio fudbal.

#12 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,108 posts

Posted 03 July 2018 - 07:23

Nikad ni ne plačemo zbog drugoga.

"Čovek se nikada ne žrtvuje za druge pa čak i kada mu se čini da to tako čini. Jer svako delo davanja od sebe je uvek za svoj duhovni rast i svoje pozitivno iskustvo."

#13 Ina81

Ina81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 122 posts

Posted 03 July 2018 - 09:22

weirdo,i to sto si citirao je samo necije misljenje..
Ja se ne slazem sa tobom.

#14 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,830 posts

Posted 03 July 2018 - 10:32

*
POPULAR

Plakanje je zdravo, kroz suze se izlučuje višak hormona stresa i izbacuju se toksini, a potiče i stvaranje kemikalija koje smanjuje bol. Šteta što se uvijek dovodi u kontekst sa slabošću i samosažaljevanjem, a to je samo još jedna obična funkcija tijela

#15 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 03 July 2018 - 10:37

ejejjee vratija se kruska

ja placem i kad osecam povezanost sa drugim

a zaplacem se malo i kad me nesto gane neka lepota ali ne znam da li se to racuna

#16 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,830 posts

Posted 03 July 2018 - 10:44

Ova istraživanja su bila za plakanje zbig nečeg lošeg, a i ja znam zaplakati zbog nečeg dobrog, zbog uzbuđenja, kad se raznježim zbog nečega :D ako ništa svake suze efikasno čiste oči haha

#17 C_C

C_C

Član

• Banned on request
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted 03 July 2018 - 11:22

View PostIna81, on 03 July 2018 - 09:22 , said:

weirdo,i to sto si citirao je samo necije misljenje..
Ja se ne slazem sa tobom.

View Postweirdo, on 03 July 2018 - 07:23 , said:

Nikad ni ne plačemo zbog drugoga.

"Čovek se nikada ne žrtvuje za druge pa čak i kada mu se čini da to tako čini. Jer svako delo davanja od sebe je uvek za svoj duhovni rast i svoje pozitivno iskustvo."

Lijepo,ali pogresno.Desava se i najvecim umovima.Kad je Dekrat reako "Mislim,dakle postojim" u ubjedjenju da je otkrio izvor zivota,u,sposobnosti razmisljanja,zapravo je otkrio izvor opozicije zivota,a to,je,ego,identifikovanje sa mislima.

E,sada o samoj temi.Naravno da placem:priroda je ljudskog bica.

#18 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,307 posts

Posted 03 July 2018 - 12:51

View Postkruška, on 03 July 2018 - 10:32 , said:

Plakanje je zdravo, kroz suze se izlučuje višak hormona stresa i izbacuju se toksini, a potiče i stvaranje kemikalija koje smanjuje bol. Šteta što se uvijek dovodi u kontekst sa slabošću i samosažaljevanjem, a to je samo još jedna obična funkcija tijela

Slazem se.
I ne mislim da je samozazaljevanje vec oslobadjanje.

Sto se mene tice - cesto placem..nekad i vise puta dnevno..Naravno kad mi je lose.
Znam da zaplacem i od radosti, da je bar toga vise nego ovog prvog.

#19 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 03 July 2018 - 14:08

Inače, moja majka ne da plače, nego urla, krši ruke, trese se, dobija grčeve. Kao ja nekad.

#20 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,079 posts

Posted 03 July 2018 - 14:20

Plakala sam ranije često. Sada kada sam u depresiji ili kad doživim jak stres. Plakala sam danas i možda ću još jer se brinem za mamino zdravlje.

Od jutros sam pod jakim stresom i mislim da je tada plakanje normalno. A I bez stresa je potpuno normalno, jer može da se plače i kada smo radosni zbog nekog lepog događaja.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users