Jump to content

* * * * * 1 votes

Vasa iskustva sa psihozom

psihoza sizofrenija sizoafektivni

• Please log in to reply
698 replies to this topic

#681 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 05 May 2018 - 16:05

Divno Api :) Ti i jesi baš monaški tip.

#682 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,103 posts

Posted 18 May 2018 - 17:40

Evo da se Api prijavi malo i pojavi nakon a while... :)

Od 9. aprila ne pijem nijedan : antipsihotik, antidepresiv niti antiparkinsonik, suplement...

Ovako...

12. maja, sad u prošlu subotu, bio sam na Liturgiji u hramu u mom gradu.

Dobio sam Grand Mal epi napad.

Završio u urgentnom, i na RTG snimanju.

Nije bilo lomova.

Tada th 400 mg Lamictala i 12 mg Rivotrila...

Odmah u utorak 15. maja odemo tata i ja u Novi Sad u privatnu kliniku za neurologiju i psihijatriju - Neuropraxis.

Prof. dr Vesna Ivetić neuropsihijatar - epileptolog mi je snimila EEG, savršeni su svi snimci, do sada 3 puta sniman.

Ono što je nju šokiralo jeste da je uočila "U budnom stanju, uočeni talasi, karakteristični za beta medikamentoznu aktivnost, zastrmljenje talasa parijetalno - ocipitijelno, sa naglašenim benzodiazepinskim vretenima."

Profesorka mi je objasnila da sam dobio epi napad jer sam predoziran antiepilepticima.

Objasnila mi je da Lamotrigin u dozama preko 300 mg, još udružen sa preko 6 mg Klonazepama (Rivotrila) dovodi do PADA praga tolerancije na epileptogena pražnjenja, znači zapravo da deluju antikonvulzivno, u tim velikim, masivnim dozama deluju PROkonvulzivno.

Zaključak - teški toksicitet moždanih natrijumskih i hloridskih jonskih kanala, disrupcija normalne elektrokortikalne provodljivosti.

Pod hitno me je stavila na režim detoxa.

Uvela mi je 3 mg Melatonina pred spavanje, sa 4 tbl Lamictala, sad pijem 1 tbl ujutru 2 nedelje, potom, 1 + 0 + 1/2 dve nedelje, i nadalje 1 + 0 + 1 = 200 mg Lamictala.

To je sve sa neurološke strane.

Za Rivotril reduktazu me je poslala kod doktorke iz iste klinike.

dr med sci doc. Aleksandra Dickov, specijalista psihijatrije i sudske psihijatrije.

Žena je car.

Ima možda oko 45 godina.

Kad je videla šta sam sve ovih skoro 10 godina unazad pio, bila je preneražena.

Odmah mi je rekla : "Miloše, ja ne znam zašto su ti ovo davali, ali ti nisi pacijent za mene, ni za kolege psihoterapeute, psihologe, ni za koga. Tebi se u očima, gestikulaciji, govoru, pokretima tela uopšteno, vidi jedino brilijantan um, jaka inteligencija i psihičko ZDRAVLJE!"

Onda me je pitala da joj ispričam celu istoriju bolesti, sve tegobe od početka do poslednjih dana koje sam imao.

Rekla je da je sama epilepsija nastala kao posttraumatica, ali i da su psihijatrijske tegobe NORMALNE prvih do tri meseca nakon traumatske povrede glave, i tretiraju se sa vrlo malim dozama antidepresiva kao što je 25 mg Sertralina, 5 + 0 + 5 mg Diazepama i obavezno Karbamazepin, odnosno Karbapin, Tegretol, Galepsin, kako se već gde zove...

Karbamazepin je najbolja profilaksa kod potencijalne epileptogeneze, i podstiče neurotrofni faktor, odnosno sprečava demijelinizaciju aksona, neurona, i donekle obnavlja parenhim cerebruma, velikog mozga.

I tako su me sjebali sa strane epilepsije, mada je sada to, Slava Bogu u redu.

Profesorka Ivetić mi je ukinula dg G40.

Dr Dickov mi je ukinula dg F20.0 ; F33.3 ; F31.7 ; F22 ; F29 ; F33.2 ; F33 ; S06 ; S06.2 S06.6; G20 i sve ostale kršine od dijagnoza koje sam imao.

U njenom izveštaju je napisala, da zahteva da se iz dosijea pri ministarstvu zdravlja RS obrišu sve gore pomenute dg.

Ona mi je Rivotril sa 6 tbl dnevno spustila na 3 tbl dnevno, i to uzimam bez problema.

Zakazala mi je kontrolu u septembru, da mi da shemu kako da ukinem Rivotril u potpunosti, bez problema. :)

Složila se da treba da pijem Melatonin pred spavanje.

Lamictal prema preporuci Prof. dr Ivetić

Kod Profesorke oko 15. juna trebam snimiti  EEG nakon deprivacije sna, neprospavane noći, samo da vidi kako deluju talasi u stanju zamora mozga.

E sad, ono najinteresantnije...

Dr Dickova kaže, da kad dođe do aksonalnih shearing lezija koje sam ja stekao pri saobraćajnoj nesreći, dolazi do disrupcije normalne neurotransmisije, odnosno, i na aksonalnim i dendritskim portovima, receptori bivaju deformisani, pa se neurotransmiteri (serotonin, dopamin, noradrenalin, adrenalin, GABA, glutamat, adenozin...) ne mogu normalno ponašati u sinapsama i ispoljavati neurotransmiterske efekte za koje su predviđeni.

Kad se krene sa trpanjem lekova, odnosno povećavanjem doza lekova, a posebno, najgori scenario, polimedikacija, lekovi postaju toksini koji se akumuliraju u sinaptičkim šupljinama, i doslovno blokiraju sve neurotransmisije.

To dovodi do pojave sve moguće psihopatofenomenologije.

Shizomimetični efekti su posebno "čuveni" kod takve intoksikacije, kao i suicidalnost.

Dr Dickov kaže da je zaista istinsko Božije čudo kako sam uopšte živ, ono biološki, ili bar kako nisam u stanju moždane smrti, zbog tolikog trovanja.

Kad sam joj rekao da od 9. aprila ništa ne pijem, a nemam tegoba, ona kaže da ni ne moram to da joj govorim, kaže čak da joj mogu biti asistent koliko sam upućen u psihofarmakologiju. :D

Uglavnom, vratila mi se volja za životom, manje sam opsednut religijom, družim se sa starim društvom, upoznajem neke nove ljude, danas sam popio čašu crnog vina, juče u Sabornom hramu bila Slava, pa sam se i slikao sa dragim ljudima, jeli, pili, pričali, smejali se, molili se, šetali...

Našao sam nekoga...

Zove se na M.

Iz mog je grada, medicinski radnik, stariji nešto od mene.

Jako interesantan, dupla Škorpija, tajanstven, dobar, nežan...

Upoznali smo se in vivo u sredu, 16. maja.

Strašno se lepo ljubi...

Nikad nisam doživeo nešto lepše.

Seksualno sam i dalje odsečen.

Ne želim analni sex, ni sa jedne strane.

Ne želim ni da me on oralno zadovoljava.

Nemam potrebu ni da masturbiram...

Ali je strašno privlačan i tako se strastveno ljubi i grli da je to neopisivo.

Nisam mogao ni sanjati da ću nešto takvo doživeti.

Kajao sam se i oklevao...

Međutim, ono što je on rekao me je ganulo, kaže : "Ako ću zbog poljubaca, zagrljaja, goreti u Paklu, šta sad... Ne mogu protiv sebe. Pokušao sam, pa je došlo do toga da sam pokušao da se ubijem..."

I onda sam i ja prelomio, i pristao da se upoznamo.

Danas smo opet bili zajedno.

Onda smo šetali gradom, pili vino, kafu, zezali se, vozali se, družili se...

Nećemo se videti bar do ponedeljka.

Moram tako, praviti pauze, da ga ne bih zavoleo, jer se zaljubio već jesam.

Da se nisam zaljubio, ne bih ga ni zagrlio a kamoli poljubio.

Problem je što je on bisex, i ima ženu, decu i unučad, iako mu je tek 40 godina.

Ne volim bisexualce, jer sam onda uvek u poziciji ljubavnika.

I moram da se krijem kao zadnja džora.

Nevermind...

Želim na jesen da se zaposlim, bilo gde.

Ako Bog da do jeseni se selimo u našu novu kuću, prvu NAŠU kuću.

Mnogo želim, i Gospoda molim da posle 15. juna otputujemo mama i ja, ili ja sam do Hrvatske, do Like, Istre i Primorja, Dalmacije...

Gospić, Rijeka, Zadar i sela...

Grobovi mojih predaka...

Sva moja rodbina sa mamine strane...

A najviše čeznem da upoznam mog brata od rođenog strica i sestru, oni su u Zadru, kao i stric i strina.

Nikad ih nisam upoznao.

A preko Facebooka smo se jako zbližili, posebno brat i ja.

On je '89. godište.

Voleo bih i da ostanem živeti u CRO, a ako bih ostao, prešao bih u RimoKatoličku veru, i uzeo bih brata da mi bude kum.

Eto, to je od Apija novosti.

Budite mi zdravi i Blagoslovljeni.

#683 ĐeneĐene

ĐeneĐene

ovoliko!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,297 posts

Posted 18 May 2018 - 17:48

zelim ti potpuni oporavak od svega ziveo!

#684 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,877 posts

Posted 18 May 2018 - 18:08

Sve ove novosti su zaista predivne,Apoptosis :happy: Neka ti se na emotivnom i poslovnom planu desi što više ovako lepih stvari,jer to je nešto što ti svakako zaslužuješ :glasses:

#685 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,103 posts

Posted 18 May 2018 - 18:20

Hvala dragi moji ljudi.

Svu sreću ovog sveta vam svima želim!!

#686 Hyperdrive

Hyperdrive

BITCH BOŽIJA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,527 posts

Posted 18 May 2018 - 18:24

Api, ako možeš...TUŽI PROKLETE KRETENE! Uništili su ti život, ni krivom ni dužnom!

Odgovaram kasnije opširnije, uglavnom...JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!

#687 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 381 posts

Posted 18 May 2018 - 18:38

Da ozdravis aBd skroz... Zelim ti svu srecu.

#688 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 381 posts

Posted 18 May 2018 - 19:08

Api prije saobracajne nesrece nisi imao nikakve psihicke smetnje, bio si zdrav covjek je li?

#689 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,103 posts

Posted 18 May 2018 - 19:16

View PostSa1x87, on 18 May 2018 - 19:08 , said:

Api prije saobracajne nesrece nisi imao nikakve psihicke smetnje, bio si zdrav covjek je li?

Žrtva porodičnog nasilja.

Žrtva seksualnog zlostavljanja.

Traume iz rata...

Ali ništa posebno bitno.

Problemi osnovni su bili moja hiperemotivnost.

Jako sam želeo nekog uz sebe, devojku, kasnije momka...

Ali Bože moj, život je bio predamnom.

E onda 2008. mi se mama teško razbolela, i ja sam tad pao u distimiju. Međutim uz 20 mg Seroxata i 5 mg Bensedina koje sam počeo piti u novembru 2011.

Sve je bilo super.

U februaru i novembru 2012. me siluju dvojica, odnosno primoraju me na sex, pod lažima da će biti nešto drugo, i tu se distimija nastavi, ali isto, stojički pređem preko toga...

Diplomiram ekonomiju i management...

I onda me skrlja auto u decembru 2012. i sve dovraga.

@Hyperdrive, ma daj, neka ih Bog kazni...

Nemam ja volje bacati kamenje na njih.

Ovaj što me je držao u bolnici je pre neku godinu u 50. godini života umro od infarkta srca...

Prva doktorica suspendovana a bila načelnica.

A ovaj privatnik, ima teških zdravstvenih problema.

Ja slavim Gospoda i Svete što sam izbavljen muke...

A Oni neka se pobrinu za one.

#690 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,568 posts

Posted 18 May 2018 - 20:34

Ja baš nisam pisala o ovome ali zbog moje epilepsije su također kislili da kman šizofreniju, čak je k pisalo... U kartonu i dalje piše... Tek nžsadašnja doktorka je saznala da zbig epilepsije ja kmam duševne probleme....
Tako da je užas to što nazovu stručnjaci rade ba takvim pozicijama...

#691 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,767 posts

Posted 18 May 2018 - 20:40

Api, bravo, srećna sam da ti je krenula na bolje, i nadam se da će se tako nastaviti, ti si pobedio :happy:

#692 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,103 posts

Posted 18 May 2018 - 20:51

Hvala pogrešna. :*

@Cyanide, u WHO (World Health Organisation) je opšte poznato i prihvaćeno mišljenje o postojanju sindroma epileptične ličnosti.

Vrlo liči na mix raznih poremećaja ličnosti, psihotičnih paroksimalnih ispada, depresivno - maničnih ponašanja itd...

Naprimer, mene je dr Dickov pitala u koju stranu glave me je udario auto, u desnu je, imam i ožiljak tu, temporalni režanj, slepoočni...

Kaže da to obično za posledicu ima ili maniju ili psihotičnost. :)

Sve ima svoje zašto i svoje zato.

I ŠTETA JE TEŠKA što zamire zvanje NEUROPSIHIJATAR, jer su neurologija i psihijatrija ne samo povezane, slične, nego čine celinu.

#693 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 580 posts

Posted 19 May 2018 - 00:36

Api, drago mi je zbog tebe. :) Želim ti mnogo sreće i da uvek budeš ok.

#694 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,568 posts

Posted 19 May 2018 - 02:45

View PostApoptosis, on 18 May 2018 - 20:51 , said:

Hvala pogrešna. :*

@Cyanide, u WHO (World Health Organisation) je opšte poznato i prihvaćeno mišljenje o postojanju sindroma epileptične ličnosti.

Vrlo liči na mix raznih poremećaja ličnosti, psihotičnih paroksimalnih ispada, depresivno - maničnih ponašanja itd...

Naprimer, mene je dr Dickov pitala u koju stranu glave me je udario auto, u desnu je, imam i ožiljak tu, temporalni režanj, slepoočni...

Kaže da to obično za posledicu ima ili maniju ili psihotičnost. :)/>

Sve ima svoje zašto i svoje zato.

I ŠTETA JE TEŠKA što zamire zvanje NEUROPSIHIJATAR, jer su neurologija i psihijatrija ne samo povezane, slične, nego čine celinu.
Ja sam se zakuxala u kamion kao mala. Imala sam ožiljak ko Hari Poter jako dugo. Isto imam propblem sa temporalnim šta god... Kad odem sad na dnimak videće neurolog da sam se kljukala lirikama, č8vek je mnogo pametan, idnisni nije glup... Al mene valjda zbog patnje baš briga....
I ja sam imala grand mal napade. Dva puta... Al čini mi se da je menj epilepsija urođena.. jer sam prvi napad imala sa svega četiri godine...

#695 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,103 posts

Posted 19 May 2018 - 09:06

Hvala svima dragi moji...

Upravo sam ostvio mog čoveka.

Eto bili smo zajedno svega 4 dana, tragedija...

Ne mogu nikoga deliti.

Takav sam, dajem bubreg prolazniku besplatno, za transplataciju, bez dinara...

Ali da delim nekoga koga volim, i to sa ženom i decom, njegovom, i da se moramo smucati po što kakvim mestima, nisam ja iz te priče.

Posesivan sam, ljubomoran, ili si moj, ili mi ne trebaš.

A morao sam prekinuti, jer mi se fatalno dopao, i počeo sam da se zaljubljujem.

Sanjao sam Svetu Petku, prvi put u životu, tačnije da pijem sa više izvora Svete vode, koju je Ona Blagoslovila, i da celivam Njene otkrivene mošti...

Znao sam da je vreme da preobrnem i hitno uradim nešto.

Ipak je Sveta Paraskeva zaštitnica čistote, devstvenosti, nežnosti, ženstvenosti, dostojanstva, umerenosti...

Eto, a little hint, an update...

A ti @ Cyanice, molim te, nemoj se rokati Lyricama...

Mnogo ti je bolji Neurontin, ALI PO PREPORUCI NEUROLOGA, ne psihijatra, NEUROLOGA.

On je gabapentin, analog GABAe u našem mozgu.

Čuvajte mi se...

#696 Ank

Ank

MOSSAD

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 438 posts

Posted 19 May 2018 - 14:15

Ja imam F25 i stabilan sam otkad sam primijenio doktora. Doktor je nacelnik psihijatrije, opusten lik koji tacno zna sta da pita i da sve sto mu je potrebno da zna provuce kroz opusten razgovor. Prije njega sam imao dvije doktorke, jednu u starom gradu gdje sam zivio do prije 6 godina, drugu u novom. Najprije sam bio na monoterapiji sa leponeksom, a kad sam presao u drugi grad kod druge postepeno mi je pocela da dodaje ljekove. Uglavnom zbog toga sto mi je bilo nestabilno stanje. A stanje je bilo takvo jer sam krijuci od porodice pio. Otkad ne pijem, nekih godinu i po, a pod velikim uticajem ovog doktora novog, kod koga sad idem na kontrole, mnogo sam stabilniji. Jedina kriza je bila oko novogodisnjih praznika, neki to pripisuju onoj praznicnoj krizi, ali ja ne mislim da se radi o tome. Jednostavno je naislo i proslo. Potrudio sam se da ne odem na kliniku, jer je klinika stara, zapustena, prljava, a veci dio pacijenata lose utice na mene. Mada sam npr. upoznao dva momka iz jako finih familija s kojima sam ostao u kontaktu. A ima idiota koji samo tupe neku pricu smornu po cio dan, da bi kao bili dobri s tobom kad se budu grebali za cigare, a to je svako malo. Nego, da ne idem u oftopic.
Sadasnja terapija mi je Leponex, Xanax, Seroxat, Eftil, Mendelex i Calixta. Osjecam se dobro, s tim sto se plasim ponavljanja krize jer sam vec odavno u dobrom stanju. Valjda nece, daj Boze.

#697 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,568 posts

Posted Yesterday, 11:12

Čula sam glas kako hitno moramo  ljude od terorista a ja sam navodno bila taJni agent. Brzinom svetla ustajem iz kreveta i krećem da skočim kroz prozor pošto sam čula navodno dve agentice kako pričaju....
Odjddnim ne znM kakp shvatam da je trip.. ali vi ne znate kolicko mi je falilo da skočim..

#698 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,103 posts

Posted Yesterday, 14:53

View PostCyanide, on 21 May 2018 - 11:12 , said:

Čula sam glas kako hitno moramo  ljude od terorista a ja sam navodno bila taJni agent. Brzinom svetla ustajem iz kreveta i krećem da skočim kroz prozor pošto sam čula navodno dve agentice kako pričaju....
Odjddnim ne znM kakp shvatam da je trip.. ali vi ne znate kolicko mi je falilo da skočim..

Very, javi mi se na FB ili ovde na PP, šta piješ i šta imaš od dg.
Da rešimo mi to.

#699 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,568 posts

Posted Yesterday, 16:20

Poslala na fejs.

Also tagged with psihoza, sizofrenija, sizoafektivni

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users