Jump to content

Tabletomanija - iskustva

Tablete

• Please log in to reply
117 replies to this topic

#21 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,006 posts

Posted 25 January 2015 - 14:45

ja sam tabletoman po prirodi. ko dijete od 7-8 godina sam govorila mami da me boli glava da bi mi dala voltaren rapid. bio mi je fin onako slatkast, ko bonbon. s 11 godina sam dobila prvi put od psihijatra neke tablete koje su isto bile fine. onda s 14 sulpirid i tad je eskaliralo. trebao je ici na recept, ali nisam podnosila tadasnju dr i nagovorila sam mamu da mi kupuje bez recepta (a mogla je u jednoj ljekarni). naravno da ga nisam normalno pila nego po 10 komada uz alkohol. kad sam prestala to piti pocela sam kupovati dramine i kafetine jer se s njima isto mozes uslagirati. i muskatne orascice.
ugl onda, pocela sam izlaziti, frendica je imala starog s ptsp-om i mamu s bipolarnim, rastavljene. hrpa tableta u oba stana. kako smo se skuzile, stalno je uzimala od njih i skupa smo uzimale, ja uvijek duplo vise jer mi "normalna" doza nije djelovala, dok na druge je. dakle, seroxat, lamictal, tegretol, zyprexa, helex i sve s hrpom alkohola. prvo je pukao seroxat naravno jer nam je bio kao spid, onda sve ostalo...
sad kako zadnje 3 godine imam svoju terapiju, s vremenom sam skuzila kako koje tablete djeluju i pocela to zloupotrebljavati. vise puta sam zavrsila tako da 2 dana prespavam ili da tjedan dana uopce ne spavam.

a ovo sto pises za djevojku, jako je bitno imati podrsku.
bivsi me vidio kako uzimam po kutiju sanvala, praxitena i xanaxa nakon 1-2 litre vina. poslije me nije mogao probuditi, ali to ga nije natjeralo da ista poduzme...
sadasnji decko, kad sam se prvi put nagutala normabela (bili smo mozda tjedan-dva skupa) je ostao budan uz mene i pratio mi disanje cijelo vrijeme... a kad je skuzio da cesto s necim pretjeram mi je poceo sakrivati tablete.. ludjela sam zbog toga, ali sam shvatila da mi samo zeli dobro. jos uvijek mislim da to nije najbolji nacin, ali bar mi pokusava pomoci. i natjerala sam ga da mi sve vrati kad nekoliko dana nisam nista uzimala i postala nemoguca, jer sam bila zaboravila traziti ga svoju terapiju. vratio mi je, ali kod sebe imam samo lamictal, drugo ne trazim jer se ne zelim dovoditi u napast, a njega ne zloupotrebljavam, samo nekad uzmem duplu dozu bas kad mi treba...

#22 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,006 posts

Posted 27 January 2015 - 19:38

2 desetke i 20 il 30 petica normabela. spavala dosad. al nitko nije u stanju pitati zasto si to napravila. samo eto ti sad kad si tolko popila.
nisam kreten, znam da ne mogu umrijeti od toga. ali htjela sam nesto nesto da bude bolje da mi bude lakse...

#23 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 28 January 2015 - 02:56

Razumem te, ja sam se vise puta nagutala lekova kad uopste nisam zelela da umrem, samo nisam vise mogla da izdrzim, pa da na neko vreme nista ne osecam.

#24 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,006 posts

Posted 28 January 2015 - 15:23

da.. al vec mjesecima nisam to napravila, zapravo ni ne znam tocno zasto, i prije svega sam bila nekako polusvjesna i razocarana povrijedjena ljuta zivcana sama a ni to ne shvacam tocno

#25 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 28 January 2015 - 23:08

Jel ko rokao prije tramadole/trodone,i dalje mislim da je to jedna od najgorih tableta na koje se moze kod nas navuci da je zaista osjecaj predivan na njima al`su otrov zivi...sva sreca ne uvoze ove jace americke painkillere  tipa oxycodone,vicodine,

#26 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 29 January 2015 - 03:22

green, te nije malo strah pretjerati s takim dozama ?
umreti najvjerovatnije neces ali kolko sjebat mogu mozak ....

#27 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,006 posts

Posted 29 January 2015 - 14:30

View PostGo-Ahead, on 28 January 2015 - 23:08 , said:

Jel ko rokao prije tramadole/trodone,i dalje mislim da je to jedna od najgorih tableta na koje se moze kod nas navuci da je zaista osjecaj predivan na njima al`su otrov zivi...sva sreca ne uvoze ove jace americke painkillere  tipa oxycodone,vicodine,

u srednjoj skoli, prije nekih 6-7 godina, kad je ponestalo svih ovih gore navedenih. sad imam od bake zaldiar (tramadol 37,5 + paracetamol 325), pila sam po 2-4 komada, ali samo zato sto je to jedino sto mi pomaze protiv bolova u nozi, a glupi ortoped ne zeli operirati iako bi operacija bar malo pomogla (od 10. godine imam sjebane kosti u gleznju). sad otkad uzimam sub ne pijem zaldiare jer zbog naloxona ne smijem druge opijate, a i sub takodjer djeluje analgetski pa ni ne boli toliko cesto i toliko jako.
btw, frend je dosao do oxy-a tu u zg, al ga se boji uzeti na sve sto uzima pa ne znam jos kako je.

View PostExley, on 29 January 2015 - 03:22 , said:

green, te nije malo strah pretjerati s takim dozama ?
umreti najvjerovatnije neces ali kolko sjebat mogu mozak ....

naravno da se bojim, onda kad sam racionalna. vec sam si i sjebala mozak. da ne spominjem da je prije svih tableta bilo jos oko litra i po vina, a zaboravila sam dodati da su i xanaxi od 2 mg bili u mixu.
ali u tim trenucima ne mozes razmisljati. ne znas sta da napravis, ne vidis nista ispred sebe, to je zadnja nit za koju se pokusas uhvatiti da bar malo odmoris od ovog svijeta.

#28 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 01 February 2015 - 12:03

iako sam skinuta sa tog problema nekad mi dodje da pojee tabu rivotrila da bih se smirila

#29 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 09 March 2015 - 05:52

zanima me jel neko imao problema ovakve vrste? znaci kad se redovito predoziras...kao ovisnost od alkohola samo ovo su tablete...bilo koje tablete za bolove za pritisak za ova nasa stanja....

ja sam imao periode kad sam pio i lekove protiv bolova a nista me nije bolelo,samo sam pokusao umanjiti bol u mozgu lijekovima za glavu tragikomicno...

da naglasim da ja lijekove uglavnom sam pio da bi se osjecao bolje ako sam depresivan ili anksiozan...ne da se ubijem no da sebi olaksam na neko vrijeme...

ja i dan danas imam tu vrstu problema mada nije izrazena ...nepijem vise nist od ostalih lijekova ali ovi antidepresivi anksiotici antipsihotici etc na njima ako dobijem priliku (roditelji zbog moje ovisnosti o predoziranju kriju lijekove) tak da ako ja nadjem nema sansa da odolim da ne uzmem vecu dozu...

par puta sam samo uzeo jer sam zelio umreti....tad bi popio bas dosta svega i svacega...

no sad...znam da to moze biti jako opasno i stetno...ali jednostavno ovisnost je ovisnost...

trenutno imam krizu i uzeo bih antidepresiva vise,samo da ih imam...

#30 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 09 March 2015 - 12:33

Desavalo mi se, vise puta nego sto je smelo. Sanval, bromazepam i lorazepam, u nekom periodu sam ih rekreativno, a pod izgovorom problema sa spavanjem, uzimala. Pre oko dva meseca sam uzela 100mg sanvala i 25mg lorazepama, imala sam srece sto me nije niko odveo u hitnu jer bi me mozda smestili u bolnicu zbog pokusaja samoubistva. Ali nisam pokusala da se ubijem, samo da nista ne osecam i dugo spavam.
Moj savet (lakse reci nego uciniti): batalite ta sranja. Od lorazepama bezim u sirokom luku, bromazepam po potrebi, sanval i dalje nekad rekreativno uzmem (jednom u mesec-dva) ali cesce od toga, iskreno, sada se i plasim.

#31 Izolofalicna

Izolofalicna

Radar iz tame

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,001 posts

Posted 09 March 2015 - 15:15

Ja se tako predozirala i zavrsila jednom u bolnici na ispiranju (sreca spasila sam se tada psihijatrije)...a isto nisam htela da se ubijem,mada redovno imam takve misli.Mislim da su mi kao neka opsesija.Opsednutost besmislom i smrcu.
I evo sada nista ne konzumiram ali naidje mi da se sama napijem jer nemam tablete...kao da bude lakse,da zaboravim.Ono bude jos gore...
I imam stek diazepama kad mi je bas lose.
Daj mi nesto samo da se vrtim.
Samo sto eto sada znam za granicu.Ne popijem 20-30 tableta vec najvise 2-3. Opet nije za pohvalu.
A onda naidje period kada razmisljam sto sam to radila,da li sam normalna...zaboravim i na alkohol i na tablete i smatram to gluposcu...pa se vratim..
To mi dodje isto kao borba sa samopovredjivanjem.I sada bih se cela iseckala ali kazem sebi NE!TRPI,PROCICE. Tako i sa tabletama mada malo teze nekad.
Najbolje je preusmeriti misli uz neku muziku i trcanje makar u mestu.Nadjes neku zamenu kojom neces naskoditi sebi.
Evo nemam pojma da crtam ali uzmem saram nesto po papiru uz neku opustajucu muziku i smirim se.
Tesko je nauciti sebe da neke stvari nisu ispravne i napraviti barijeru,ali moras da se boris ako zelis da se izvuces iz toga i ne budes dozivotno slab na neke poroke.Kada naucis da kazes ''ne'' mnogo si postigao.
Kada steknes kontrolu nad sobom,pa hej,to je raj!
Teorija je predivna stvar,praksa ubija ali rezultat je fenomenalan osecaj ponosa.Samo ako znas da prepoznas svoj uspeh,a ne da ga smatras kao nesto normalno.
Sve dok covek sebe gleda kao pacijenta nece se pomaci.Zaboravis na dijagnozu,na lekove (mislim pijes ih ali ne razmisljas da li ce ti delovati ili ne),ponasas se kako ti odgovara a ne kako okolina zeli.Ne gledas sebe kao ludaka.Samo si jednostavno drugaciji malo.Posvetis sebi maksimalnu paznju i radis sve sto te ispunjava. Tada eto neces imati zelju za tabletama i glupostima.
Naidju periodi kada padnes i sve ti je ovo besmisleno....e tu ne znam.Kidas se,jauces i cekas da prodje.Mislis na vreme kada si bio ok jer opet ces biti ok,samo ti je naislo i procice kao i svaki put.Sve mora da prodje.

#32 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted 14 March 2015 - 19:03

Ja sam postala tabletoman :unsure:

#33 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 15 March 2015 - 02:17

Opet (nesuidalni) predozir Lorepamom, preskocila regularne lekove. Osecam se kao govno. I ne, nije privlacenje paznje, zna dr i dve najblizs osobe za koje zmam ds su razumdele...

#34 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted 15 March 2015 - 20:37

empire_of_dirt sta ti bude kad se predoziras? samo spavas ili imas i neke fizicke manifestacije? moras li u hitnu?

#35 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 16 March 2015 - 15:01

Pa kao "odgovorno" se predoziram, ja samo želim da "padnem u nesvest" (odnosno zaspim čim legnem na krevet i ostanem dugo dugo u tom stanju) jer nekad ne mogu više da izdržim nalet negativnih emocija. Mene to potpuno preplavi, smak sveta mi je u glavi, bukvalno se osećam kao da ne mogu da izdržim (ne znam ni šta to znači, ali težak osećaj neizdrži). Slaba sam, znam, ali stvarno ne mogu, trudim se, često se i oduprem, ali nekad jednostavno "moram". Kad kažem odgovorno, mislim na to da uzmem u dozama za koje znam da će me oboriti na dva dana, ali da znam da neće biti fatalno. Sigurno bi bilo bolje po mene da me neko odvede u hitnu i da mi se ispere želudac, ali ja tada to ne želim, jer želim da ne osećam ništa, ako me razumeš... a ne da me prođe.

Fizičke manifestacije- teška pospanost, teturanje, otežan govor.
Psihičke- osećaj olakšanja, odnosno odsustvo osećanja, zaboravljam stvari (i dok su mi lekovi u organizmu, i retroaktivno čak...) - to mi je baš loše

Iako je glupo, zahvalna sam jako svojim bližnjima što me nisu nikad odveli u hitnu (doduše za to uvek sazna max 2 osobe, ako iko; ja se potpuno povučem, nekad nikome ni ne kažem dok ne prođe tih par dana i dozovem se svesti, jer ne želim da to bude shvaćeno kao privlačenje pažnje - ja stvarno samo želim stand-by, odmor, olakšanje...)

Eto i taj jebeni lorazepam mi je slaba tačka, zato što uvek njega uzimam jer baš ovako deluje na mene, a u stvari ga prezirem posle zbog rupa u pamćenju. Ponekad samo vidim tu usranu plavu tabletu negde u sobi i muka mi je sebe same.
Ponašam se kontradiktorno, osećam se ambivalentno, slaba sam, pička, neodgovorna, detinjasta... :rolleyes: završila ozbiljan fakultet u roku, držim nekad predavanja i kažu da mi ide, ponekad zaradim nešto usput, pičke materine, a ovde svako malo pucam i gutam lekove kao da imam 16 godina i da sam u emo tripu.
Nekad sebi baš prebacujem ovakvo ponašanje, ali sam svesna da bolje ne mogu, i ne znam ni kako da rešim taj problem. Da mogu bolje, bilo bi bolje...

Kada bih stekla bolju regulaciju svojih emocija, ne bih radila ovo.

Nadam se da nisam smorila, pokušala sam da pojasnim...

#36 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted 16 March 2015 - 18:50

empire-of-dirt, nisi smorila, hvala na odgovoru. Ponekad imam te nalete negativnih emocija, bas tako kako si ti opisala. I ne mogu da izdrzim. Svasta mi pada na pamet i zato trazim neko resenje da se smirim. Pocela sam sa tim tabletama, bromazepam, bensedin... uzmem dve-tri od jedne vrste, dve-tri od druge i nista mi ne bude. Samo sam prvi put kad sam uzela bila osamucena i osetila olaksanje. Nisam nikome rekla za to, sramota me je, ali kad imam te nalete, uglavnom budem sama. Ne zelim da se ubijem, ni da trpim svakakve misli, nego samo da sebi olaksam.

#37 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 16 March 2015 - 19:13

Mislim da se razumemo, bas tako i ja isto... :(
Jel ides ti na neku terapiju ili nesto?
Bensedin je najmanje potentan benzodiazepin, a bromazepam isto nije mnogo jaci. Ne nagovaram te nikako da uzimas vece kolicine ili "jace" lekove, samo kazem da ti zato bude samo ta osamucenost. Najbolje bi bilo ako ikako mozes da se zadrzis na tim manjim dozama i legnes da odspavas, bar malo. Licemerna sam dok ovo pisem, jbg...

#38 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted 16 March 2015 - 20:39

Idem kod psihijatra i psihologa, mada ne pomaze bas :)

#39 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 16 March 2015 - 23:15

Bedak...
Da li se zna uzrok ("dijagnoza") tom osecaju neizdrzi koji te navodi na gutanje lekova? Da li si nekad eksplicitno o tome razgovarala s njima?

#40 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 09 April 2015 - 08:58

razmisljam da dignem rivotril u drugoj apoteci jer u ovoj jednoj privatnoj imaju moje izvestaje pa mi daju kad trazim, a uzela sam pre nedelju dana pa ne sme da mi da jer ide u kompjuter sve, a ima jedna druga gde daju kad vide nalaz

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users