Jump to content

Kad jako zaboli glava

glavobolje

• Please log in to reply
63 replies to this topic

#61 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

Carica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,899 posts

Posted 25 November 2018 - 21:28

Ponovo osećam blage glavobolje, možda je psihijatar trebao da poveća dozu lekića koju je pre najavio...Ali, ovo nije ništa spram onih strašnih glavobolja.

#62 Mia

Mia

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 20 December 2018 - 15:38

Imam godinama užasne glavobolje, migrene. Poslednja jaka glavobolja pre par nedelja je bila takva da nisam videla na jedno oko, povraćanje, mučnine itd. Nakon toga svakodnevne ali manje jačine. Uradila sam snimak vratnog dela kičme, dr koji je tumačio snimak neke tri dijagnoze napisao, jedino što sam razumela je da jedna od njih oko pršljenova c2-c3, sada čekam da zakažem kod neurologa. Za glavobolje mi jedino pomaže kafetin ali njega ne smem zbog terapije seroxatom i rivotrilom, brufen kod mene ne deluje, savetovan mi je paracetamol dve tablete 500, ali mi izaziva jake mučnine. Onda sam čula od apotekarke za magnezijum hlorid sa mentom i lavandom u obliku gela i rešila da probam, namažem vrat, slepoočnice i iza ušiju, prijatno hladi, za sada nemam glavobolja, nisam sigurna da li su prestale od gela, i da li može taj gel kroz kožu da deluje na ublažavanje bolova.

#63 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts

Posted 20 December 2018 - 19:44

Sve sto ti ne skodi, a pomaze je ok.
Probaj neki drugi analgetik - nalgezin. ketonal, diklofen, mozda pomogne.

#64 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

Carica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,899 posts

Posted 20 December 2018 - 20:17

View PostMia, on 20 December 2018 - 15:38 , said:

Onda sam čula od apotekarke za magnezijum hlorid sa mentom i lavandom u obliku gela i rešila da probam, namažem vrat, slepoočnice i iza ušiju, prijatno hladi, za sada nemam glavobolja, nisam sigurna da li su prestale od gela, i da li može taj gel kroz kožu da deluje na ublažavanje bolova.

Mia, gel može da pomogne. Svaka mast, krema, gel za ublažavanje bolova pomaže.

Javi šta ti je rekao neurolog.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users