Jump to content

Prof. Dr. V. Jerotic

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 replies to this topic

#1 jefimija

jefimija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 posts

Posted 18 June 2008 - 19:56

Molim vas da ako imate na umu neke knjige od njega da mi preporucite...

Ko se seti nek pomene neke, nije na odmet ni malo prodiskutovati o njegovim delima, ko je stekao kakav utisak itd.

Fala. smile.gif

#2 Ina

Ina

Zvončica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 18 June 2008 - 21:07

nista nisam citala od njega ali sam ga slusala uzivo u palmoticevoj. mozda sam stvarno luda ali njegov govor i odgovori na pitanja koja smo mu postavljali samo me je unazadio.

#3 Divlji cvit

Divlji cvit

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 18 June 2008 - 21:09

Jefi....svaka cast za otvaranje ovog topica!!!!! smile.gif

Gosp. Jerotic je jedan nevjerovatan covjek....velike duhovne snage...moralne vrijednosti i cistote....
Sa njim i njegovim knjigama samo jos vise ulazis u svoje misli i dushu...

Za pocetak bi ti preporucila knjigu Postojanosti Vladete Jerotica....a, sa njim vodi razgovor Milos Jevtic koji je tu knjigu i napisao.... Veliki broj  pitanja i kvalitetnih odgovora!

...jos jednom ....svaka cast!

#4 jefimija

jefimija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 posts

Posted 18 June 2008 - 23:06

Maaa...  headscratch.gif hvala smile.gif

Pa zanima me psihologija nevezano za moje (bivse) probleme i maminu bolest (a i ostalih clanova porodice, izgleda rolleyes.gif)... imam toliko knjiga koje treba procitati, jest' da cu natakariti sebi jos tereta, ali nema veze!

I moram ovo da kazem: Mrzim popularnu psihologiju!!  ranting.gif  furious.gif

Iapk, da citiram Junga: "Zapamti, samo ranjeni lekar zaista leci." Jedno od tri osnovna Jungova pravila za analiticke psihologe.

#5 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 19 June 2008 - 02:18

Jefimija, tesko da ces pogresiti ako uzmes bilo koju njegovu knjigu. Ja obozavam citati pa sam tako i dosta raznih knjiga procitala ali retko se nailazi na takav kvalitet kao sto su knjige V. Jerotica.

Preporucila bih ti da pogledas sledeci link gde ces naci vise informacija o njegovim radovima:

http://www.rastko.org.yu/filosofija/jerotic/index_c.html

#6 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 19 June 2008 - 07:01

QUOTE(Draga @ 19 Jun 2008, 03:18 AM) View Post
retko se nailazi na takav kvalitet kao sto su knjige V. Jerotica.

Kakav kvalitet, Draga?

#7 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 19 June 2008 - 11:27

QUOTE(Mia @ 19 Jun 2008, 08:01 AM) View Post
Kakav kvalitet, Draga?

Covek koji ima ogromno znanje iz oblasti psihijatrije (on je zavrsio medicinu a kasnije specijalizirao neuropsihijatriju i bavio se psihoterapijom) a koji je uspeo da to svoje znanje ujedini kroz neki hriscanski pogled na probleme s kojima se susrecemo - za mene je to kvalitet.

Njegove knjige nisu napisane samo zato da bi se sto bolje prodale, u njegovim knjigama moze se pronaci i dosta podataka koji su bazirani na konkretnim cinjenicama i ne svode se samo na presipanje iz "supljeg u prazno" kao sto je recimo cest slucaj s raznim knjigama popularne psihologije i samo-pomoci.

Po mom misljenju, on je uspeo da pronadje neku zlatnu sredinu - ravnotezu izmedju hriscanskog i psihijatrijskog pristupa odredjenim psiholoskim problemima.

#8 jefimija

jefimija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 posts

Posted 19 June 2008 - 12:11

Hvala, Draga. Pogledacu.

#9 Tehanu

Tehanu

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 248 posts

Posted 19 June 2008 - 23:36

Divan je Jerotic. I u emisiji Agape je bilo zadovoljsto slusati ga. Posebno mi se dopada sto kada je religija u pitanju uopste nije dogmata. Medjutim, jednom me je u toj emisiji razocarao. Javili su se neki ljudi koji imaju bolesno dete. I on je na temu decije bolesti izmedju ostalog pomenuo nesto kao da treba misliti i na to da su mozda neki preci, za koje i ne znaju, ucinili nekakav  greh. Po meni je ovo jako surovo razmisljanje - uvoditi pitanje krivice za bolest deteta.

Dopadaju mi se njegove knjige. Ima nesto njegovih tekstova na forumu Tvorac Grada, biblioteka je pod naslovom Svastara.

Jefimija, ako volis psihologiju, a ne volis "popularnu", mogu da ti preporucim knjigu "Emocije" Zorana Milivojevica.

• Guests
  • 0 posts

Posted 03 October 2008 - 11:12

I ja se ovoga se?am i razo?aralo me je.

#11 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 03 October 2008 - 11:33

Citao sam njegove knjigde, ali zaista ne bih mogao preporuciti ni jednu! Citao sam ih kad sam bio OK, pa nisu ostavile nikakvu stetu na mene, ili se samo tako nadam.

QUOTE(Draga @ 19 Jun 2008, 12:27 PM) View Post
Po mom misljenju, on je uspeo da pronadje neku zlatnu sredinu - ravnotezu izmedju hriscanskog i psihijatrijskog pristupa odredjenim psiholoskim problemima.

Ne bih se slozio, Draga. Hriscanstva ima isto toliko vrsta koliko ima i Coca Cole. Te sa ledom, te sa limunom... a ovaj gospodin je uzeo jedno anahrono sholasticko hriscanstvo kakvo je bilo u vreme dok jos Vizantija nije odbacila sholastiku.

#12 balthazar

balthazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,177 posts

Posted 03 October 2008 - 11:55

Cenio sam ga, dok nije na jednoj tribini rekao da ?ovek koji zaista veruje u Boga, ne moe oboleti od psihijatrijskih bolesti.

Kakva glupost ? Da mi je neko drugi pri?ao, da nisam li?no ?uo, mislio bih da izmilja.

Od tada i ne pokuavam neto da pro?itam od njega.

#13 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 03 October 2008 - 15:13

QUOTE(balthazar @ 3 Oct 2008, 12:55 PM) View Post
Cenio sam ga, dok nije na jednoj tribini rekao da ?ovek koji zaista veruje u Boga, ne moe oboleti od psihijatrijskih bolesti.

Vidis kako se misljenja razlikuju. smile.gif Ja recimo prilicno delim to misljenje da covek koji zaista veruje u Boga, ne moze oboleti od psihijatrijskih bolesti. U stvari, ja mislim da je vera zapravo nas najbolji sistem samoodbrane i da je upravo to bila poenta reci Dr. Jerotica. Ali ona prava, duboka i iskrena vera. Nazalost, za sebe ne mogu reci da sam u tome uspela niti mi je cilj da propagiram religiju kao jedino izlecenje. Poenta je mislim zapravo samo u tome da verujemo, pa bio to Bog, ili nesto sasvim trece. Ali ta vera, ma o kakvoj se vrsti radilo, mora biti dovoljno jaka, cvrsta i iskrena - tek onda nas zaista moze 'odbraniti' od mnogih bolesti dushe, pa i tela.

Pogledajte samo - kad verujete u ljubav, kad verujete u prijatelje, u porodicu, u bolje sutra,u ono sta radite, u ono cemu se nadate, u same sebe - koliko se bolje osecate. A stvar je pojedinca u sta ce izabrati da veruje.

Inace, za postavljacicu topika, nedavno sam bas procitala od Dr. Jerotica "Covek i njegov identitet". Po mom misljenju, izuzetno dobra knjiga, pa ako imas priliku pokusaj da je pronadjes.

#14 Sunshine

Sunshine

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 963 posts

Posted 03 October 2008 - 18:37

QUOTE(Draga @ 18 Jun 2008, 05:18 PM) View Post
Jefimija, tesko da ces pogresiti ako uzmes bilo koju njegovu knjigu. Ja obozavam citati pa sam tako i dosta raznih knjiga procitala ali retko se nailazi na takav kvalitet kao sto su knjige V. Jerotica.

Preporucila bih ti da pogledas sledeci link gde ces naci vise informacija o njegovim radovima:

http://www.rastko.org.yu/filosofija/jerotic/index_c.html

Nikad cula za ovog covjeka ali zaista lijepo i mudro pise.
hvala za preporuku!

• Guests
  • 0 posts

Posted 04 October 2008 - 16:00

QUOTE(Draga @ 3 Oct 2008, 04:13 PM) View Post
Poenta je mislim zapravo samo u tome da verujemo, pa bio to Bog, ili nesto sasvim trece. Ali ta vera, ma o kakvoj se vrsti radilo, mora biti dovoljno jaka, cvrsta i iskrena - tek onda nas zaista moze 'odbraniti' od mnogih bolesti dushe, pa i tela.

Pogledajte samo - kad verujete u ljubav, kad verujete u prijatelje, u porodicu, u bolje sutra,u ono sta radite, u ono cemu se nadate, u same sebe - koliko se bolje osecate. A stvar je pojedinca u sta ce izabrati da veruje.

Ovo je na mestu, ali i dalje nije smeo da kae to to je Tehanu spomenula.  necu!.gif