Jump to content

Agorafobija kako je izleciti?

agorafobija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
127 replies to this topic

#1 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 28 August 2010 - 13:47

Cao.Owde sam nowa na forumu.Imam agorafobiju wec 6 god.Ne znam kako se izboriti sa njom.Nisam bila kod psihijatra.Pokusawala sam sama da je resim ali mi nije uspelo.Ponekad je zaista tesko.Osecam se danima depresiwno i nemocno bez ikakwog resenja.Kao da tonem swe dublje i dublje.Mada uwek imam neku nadu da ce biti bolje.Ako ima slicnih osoba neka se jawe i napisu swoja iskustwa sa agorafobijom.

#2 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 30 August 2010 - 12:47

signs038.gif

#3 Rei1

Rei1

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 298 posts

Posted 30 August 2010 - 14:27

Imam je i ja..Zna i sama kako sve to izgleda,stoga ne treba nikakvo pojanjenje..Kako se trudim?..Tako to izadjem van i ose?am prejak pritisak-neizdrljiv,ali kako nastavljam da hodam sve je blae i blae..jednostavno znam da mi se nita ne moe desiti a strah postoji bez obzira na moju svesnost o tome..uvek mi je lake kada je neko pored mene..tako da mogu dok hodam i ose?am strah da misli sa istog skrenem na neku pri?u..
Nikada nisam pila lekove pri izlasku van-svaki doivljaj bio je intezivno proivljen..Sada znam da nema ni magi?ne pilule,ni magi?ne osobe koja me moe izvu?i iz svega toga..ostajemo sebi..to moe biti apsolutno dobro ako se kao takvo prihvati...

#4 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,251 posts

Posted 30 August 2010 - 20:52

Imam je i ja, vec sto godina.

Jednom sam skoro uspela da se oslobodim pa se opet vratila sadangel.gif

Treba biti uporan i ici korak po korak, zavisi koliko je izrazena.

#5 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 31 August 2010 - 00:23

Libra pa i ja se osecam tako kada treba da izadjem.Osecam se uzasno bzw.da bih mogla u misju rupu da pobegnem.Pre sam i izlazila malo po malo ali sada nikako.Swe mislim kada izadjem da ce neko da mi se smeje i da me gleda kao cudakinju.Lekowe ne bih pila jer mislim da samo cowekowa wolja pomaze.Swaki dan mi je isti.Zadnji put sam izasla u martu sto je zabrinjavajuce.Ponekad mislim da se prepustim agorafobiji jer sam nawikla na nju wise nego na normalan ziwot.

#6 Rei1

Rei1

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 298 posts

Posted 31 August 2010 - 01:22

Kod mene je malo druga?ija situacija..Ja sebe nagovorim zbog drugih..da odem do nekog,jer ima osoba koje itekako zasluuju moju panju..tada znam da ne bi trebalo da svoju agorafobiju stavljam ispred njih..Nateram sebe i kada ose?am da mi i srce i mozak otkazuju u isti mah(guenje,ubrzano lupanje srca,vrtoglavice,ruke mi se nenormalno tresu u periodu dok se spremam da izadjem van...itd.)..I onda ?im zatvorim spoljna vrata,nabacim osmeh i koliko-toliko se uklapam u ve?inu..
Ne znam,u poslednjem periodu me odrava misao o prolaznosti..ma kako blesavo zvu?alo..Razmiljam koliko je sve prolazno i koliko ja svemu tome dajem maksimalnu panju..sutra me moda ve? ne?e biti a ja ve? danas sebe zatvaram u kavez od sobe..
Vidi, kod mene 'upali' i to kada znam da me van ?eka neka obaveza,neto to ne mogu da odloim..trenutno sam zacrtala neke ispite koje ne mogu vie da pomeram i sada mi je panja u tome..i znam da moram iza?i na njih..Obe?avam da ?u do?i do nekog, i moram da se pojavim..
Ne mogu vie da se povla?im kao pui? u ku?icu na svaki um sa strane..

Verujem da ti se niko ne?e podsmehivati..To je zato jer si izolovana i misli da ?e svako primetiti tvoje odsustvo i da ?e ti prigovarati ?im se pojavi..
Sigurna sam da ne?e..svako je u svom filmu..
Ima li neku organizaciju van? Nisi nam pisala o sebi pa i nisam shvatila..ali pokuaj da zacrta sebi neto,da stvori plan..da lagano pomakne sebe jednom,bi?e teko,drugi put-moda jo tee,ali ve? tre?eg pokuaja moda ni ne?e prepoznati sebe.
Znam kako je biti izolovan,sam,u sobi u tiini..u mraku..zato ti i kaem da vredi skupiti snagu,a imamo je..

#7 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 31 August 2010 - 01:25

nisam izasla od marta a neccu da pijem ljekove.. hmm ja bih i otrov popio samo da mi bude bolje..pitanje je sto vise skodi organizmu..ljekovi ili mucenje pod konstantnim stresom..
ako niste duboko zaglibili i brzo se javite doktoru mozete proci bezbolno i biti kao novi za 6 mjeseci.. dan danas zalim sto na vrijeme nisam otisao nego posle nekoliko gid kad je kap prelila casu.. hvala mom dr i hvala seroxatu sto su me vratili iz mrtvih.. hvala i meni sto sam odlucio da jednom za svagda stavim tacku..

#8 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 31 August 2010 - 14:22

Nenade mozda si u prawu.Sto je dosta dosta je.Dosadilo mi je swe jedno isto swaki dan.Naprawila sam sama od sebe bolesnika jbg niko mi nije kriw.Vecina owde zna da ne izlazim iz kuce i pitaju se ljudi da nisam bolesna.Problem je i sto ja razmisljam sta ce ko da kaze imam i nizak nivo samopouzdanja.Ponekad me i sitnica blokira da ne izadjem.Inace komunikacija mi nije losa toliko.Volim da se salim,smejem i tako to.Libra nemam nikakvih aktiwnosti sada niti uopste.Otkako sam zawrsila srednju skolu ja sam se takoreci potpuno zatworila.Izlazila bih tako dan 2 3 i nista wise.Sada me majka tera da nadjem posao pa me panika hwata zbog mog neizlazenja.Jer kad izadjem napolje osecam se kao neki bolesnik.Cak stawljam kacket na glawu da mi se faca ne widi.Dok nisam dosla na owaj forum mislila sam da se samo meni owo desawa ali mi je lakse da nisam sama.Atina citala sam neke twoje postowe i nadam se da ces uz pomoc decka ili sama resiti problem uzasne agorafobije.Kao sto Libra kaze ne postoji magicna pilula samo cowekowa wolja za ziwotom resawa swe.

#9 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 31 August 2010 - 15:39

Napisacu knjigu kako sam sebi sjebati ziwot laugh.gif

#10 Rei1

Rei1

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 298 posts

Posted 31 August 2010 - 18:50

Kraljice, moda je zaista posao jedan od eventualnih podstreka da izadje van..Zaposli se i zna da te neto van ?eka i da to mora da obavi..Tako da ti je to kao magnet da se nadje u spoljanjosti..Neto to te mora odvu?i od zatvorenosti..
Eh,sad..naravno da je najlake da ja tebi pri?am 'Nadji posao',kao i tvoja mama,ali apsolutno uzimam u obzir i svesnost o tome da tebe gui spoljanji svet..Hajde makar samo pokuaj..prati svoja ose?anja i ako se to stvarno sve vie zatee,nemoj protiv sebe..ali onda opet nakon nekog vremena pokuaj..
Nema od ?ega i od koga da se srami..upamti da je sve prolazno,ali hajde da ipak tu prolaznost nekako oblikujemo...
Jesi li kraljica ili nisi? smile.gif

#11 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 31 August 2010 - 19:05

Libra da lepo sto to kazes.Prwo moram da izadjem da se malo koliko toliko prilagodim waljda ce swe biti lakse.Mada teze mi je da izlazim sama wise wolim kada je neko u drustwu samnom tako mi je lakse.Na kraju krajewa sta me zanima sta ko misli o meni ja ne zawisim od tih ljudi.Cowek prwo treba da zawoli sebe bez obzira na mane i wrline koje ima.Pa niko nije sawrsen.Citala sam i da agorafobija nastaje usled niskog nivoa  samopouzdanja.Ako ne cenimo sebe onda ce nas drugi gaziti kako hoce.I uwek moze bolje samo kada se hoce.Narawno zato treba uloziti i trud.Uwek postoji izbor .Na nama je da odlucimo sta cemo dalje smile.gif

#12 Rei1

Rei1

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 298 posts

Posted 31 August 2010 - 21:28

Pazi, po?injem od sebe..Vie ni sama ne znam koliko sam svesno odlu?ila da krenem, da odem sama i proetam nekih 100-tinak metara..a onda izadjem i 'cap' ose?am preveliko ko?enje..kao da sam lancima vezana za sobu..
Ili pri?am sa nekim van i ose?am lagano umiranje..neverovatno,samo elim da zbriem unutra..kao preplaeni zec..
Pomoglo mi je da se u tim slu?ajevima uklju?i neki glasi? koji kae 'Hej,ali ta ti se realno moe desiti?' i onda se malo primirim jer se oslonim na racionalni um..
Ne moemo o?ekivati da ?e nam svi spolja govoriti kako smo lepi, divni, pametni...
Samo pokuavaj da ne stane nakon prvog neuspelog pokuaja, da ne odustaje od daljih pokuaja..jer svaki slede?i moda krije kona?nu slobodu..
Verujem u tebe..poveruj i ti sebi smile.gif

#13 Mazaaa

Mazaaa

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 490 posts

Posted 31 August 2010 - 22:12

QUOTE(Kraljica @ 31 Aug 2010, 08:05 PM)  
Libra da lepo sto to kazes.Prwo moram da izadjem da se malo koliko toliko prilagodim waljda ce swe biti lakse.Mada teze mi je da izlazim sama wise wolim kada je neko u drustwu samnom tako mi je lakse.Na kraju krajewa sta me zanima sta ko misli o meni ja ne zawisim od tih ljudi.Cowek prwo treba da zawoli sebe bez obzira na mane i wrline koje ima.Pa niko nije sawrsen.Citala sam i da agorafobija nastaje usled niskog nivoa samopouzdanja.Ako ne cenimo sebe onda ce nas drugi gaziti kako hoce.I uwek moze bolje samo kada se hoce.Narawno zato treba uloziti i trud.Uwek postoji izbor .Na nama je da odlucimo sta cemo dalje smile.gif

"Citala sam i da agorafobija nastaje usled niskog nivoa samopouzdanja.Ako ne cenimo sebe onda ce nas drugi gaziti kako hoce.I uwek moze bolje samo kada se hoce.Narawno zato treba uloziti i trud"
...SVAKA OVDJE NAPISANA RIJEC JE TOCNA,TREBA OVO NAPISATI NA ZIDU SOBE I SVAKI DAN CITATI DA SHVATIMO KOLIKO SU ISTINITE I MOCNE!!
...TREBA RADIT NA SAMOPOUZDANJU!!!!!!!!!!

#14 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 01 September 2010 - 16:29

Libra uprawo i ja to osecam kada treba da izadjem.Bas se nesto jutros mislim.Zasto ja ne izlazim?I nikako da nadjem odgowor.Mislim da treba raditi dosta na samopouzdanju.Jer bez njega smo realno nula.Jer ako ne cenimo sebe onda ce nas drugi jos manje ceniti.Nema mozak je cudo.Swe je stwar u glawi.Ewo na owom forumu dolazi gomila ljudi i swako ima neki swoj problem,muku i resawa je swako na swoj nacin.Dok cekamo da nam neko pomogne od toga nema nista.Samo mi sami mozemo da resimo swe sto nas muci.Ostaje nam samo nada,vera i ulozeni trud da bi se nesto promenilo.Kao sto kaze Maza i mnogo,mnogo samopouzdanja.

#15 Rei1

Rei1

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 298 posts

Posted 01 September 2010 - 18:47

Upravo tako. Recimo, ti ide kod psihologa u elji da te on oslobodi odredjenih blokada..Pritom,ti si sebi duboko ukorenila neke misli poput 'Ja ne vredim','Nema anse da mi se neto lepo desi'...itd. Ipak ti veruje da je magi?ni klju? u ne?ijim drugim rukama i sa tom verom odlazi..Ali kako da ti iko pridje i pomogne ako su tvoji stavovi neizmenjeni,ako ne radi na njima..?Ve? jo dublje 'osveava' ideju da nisi sposobna i da ne vredi..
Treba i?upati te korenove..treba njih eliminisati..

#16 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 01 September 2010 - 23:10

Libra swe je to lepo receno ali treba to i realizowati.Ali kako?Lekowi nam samo ublazawaju to osecanje.Swe uprawo sto si napisala opisuje werowatno swe agorafobicare.Werowatno treba samo uliti sebi weliku dozu samopouzdanja i reci ja to mogu i hocu.Najlakse je kada se cowek prepusti to znam po sebi a wreme prolazi problem ostaje.Samo trud i pozitiwne misli sta drugo da kazem smile.gif

TV reporteri intervjuisu Ciganku i posle intervjua reporterka kaze Ciganki:Drago mi je da smo se upoznali,ja sam Jela.A Ciganka ce na to:A ja crkla gladna! happy001.gif

#17 Mazaaa

Mazaaa

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 490 posts

Posted 07 September 2010 - 10:00

help,help, clapping.gif pere me neki glupi osjecaj neugodnosti jer moram van a ne znam zasto se javiooo??
..sta mi je samopouzdanje poljuljano??pitam se hmmm.gif ????
..ajj pa sta je ovo stvarno ne znam koji je klinac opet "dosala ta agora"??
..nema druge ja idem kad nece niko samnom sadangel.gif a Tonka spava ili .... batine.gif

#18 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 07 September 2010 - 15:14

Taj osecaj se jawlja kad cowek nije zadowoljan sobom,swojim izgledom ili ima manjak samopouzdanja sto mu isto dodje.Ja ih imam  cesto ali se trudim da ih izbegavam ne mislim jednostawno na to.Sada se trudim samo pozitiwno razmisljanje pa kao malo pomaze whistling.gif

#19 Mazaaa

Mazaaa

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 490 posts

Posted 07 September 2010 - 19:57

eee bila sam u centru u kupovini ali(imam velika muda)naravno bila je guzva i mene je toliko to na zivciralo da sam se gubila i "padala"u nesvijest ma grozno a tolike vrtoglavice da sam se zabijala u druga kolica i ljude...na kraaju sam sijela na pod blizu nekih polica jer toliko mi je pozlilo ..naravno niko se nije ni zausatavio ali nema veze nisam ni ocekivala..meni je trebalo da se priberem jer mi se previse vrtjelo i nije bilo vise smisla...poceli su napadi panike i gusenja ali ja se nisam dala ..pa mi je ruka i vrat utrnuo da  pomaknut ..ali nema veze ja se dizem i dovlacim se do boce vodom kao spas jer sve mi poznato ovo moje sranje ..cak vidim neke ljude kako me cudno gledaju jer hodam kao da sam mrtva pijana..dovlacim se do kase i naravno jos je gore a tek izlazak van i odlazak u autobus..sve je proslo ali mislim da ovaj put nije imalo veze sa samopouzdanjem!!!moram biti prosta i reci da su to jebeno SLABI ZIVCI zz_banghead.gif

#20 Kraljica

Kraljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 07 September 2010 - 21:24

mene nisu hwatale te wrste panike.samo nerwoza jebena i osecaj nelagodnosti.ne ocekuj da ti iko stane jer takwi su ljudi postali da ne jebe niko nikoga.mora se swe sam narawno.werowatno si zbog neceg pukla mozda zbog guzwe i tog naroda pa si tako reagowala.samo smireno sta drugo da ti kazem cool.gif