Jump to content

trudnoća,agorafobija i napadi panike

trudnoća agorafobija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 novva34

novva34

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 15 January 2011 - 14:49

Veliki pozdrav svim korisnicima ovog foruma.registriranim i gostima..
Neznam dali uopće ima zainteresiranih za ovu temu..bilo bi bolje da nema..iako onda ostajem sama u ovom svom svijetu..
Volila bi da se javite ukoliko netko želi o ovome razgovarat..meni bi puuuuuno značilo!!!
Pozzzzzz Posted Image

#2 angel_of_tears

angel_of_tears

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 15 January 2011 - 16:24

lijep pozdrav, nisi sama, ja sam prosle godine bila trudna i imala agorafobiju nazalost imala sam spontani, tesko je to za izdrzati tako da znam kako ti je necu te uplasiti samo kazem kako je u mojoj situaciji to zavrsilo .... reci mi koliko cesto imas te napade panike? i kolika je tvoja agorafobija?

#3 mimi

mimi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 785 posts

Posted 15 January 2011 - 17:04

Tu sam...frika trudnica....cijela trudno?a sa stranom anksiozno?u napadima panike, agrofobijom,izgurala sa normabelom....to re?i uaaaaaas..

#4 novva34

novva34

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 15 January 2011 - 19:04

?ao Mimi...koliko dugo si trudna?
Ja sam evo tek 15 tjedana...uffffffff..neznam sama elim li da vrime prolazi bre ili sporije
Drago mi je da nisam samam u ovome,,iako mi je krivo zbog tebe da prolazi ta i ja..ali tu smo..i nadam se barem
pri?om ?emo jedna drugoj pomo?..
Odakle si?
Pozzz iz Splita!!

QUOTE(angel_of_tears @ 15 Jan 2011, 04:24 PM) View Post
lijep pozdrav, nisi sama, ja sam prosle godine bila trudna i imala agorafobiju nazalost imala sam spontani, tesko je to za izdrzati tako da znam kako ti je necu te uplasiti samo kazem kako je u mojoj situaciji to zavrsilo .... reci mi koliko cesto imas te napade panike? i kolika je tvoja agorafobija?

Ajme uasno mi je krivo zbog tvoje situacije,,nadam se da ?e sljede?i pokuaj bit puno uspjeniji od ovog..od srca ti to elim?
Dali su doktori povezali spontani sa agorafobijom i op?enito napadima panike??
Ja se agorafobijom borim ve? 10 godina..i imam sina od 14 godina,,sad sam neplanirano ostala trudna(a toga sam se bojala sve ove godine)..ali nije mi krivo,,ni najmanje..da se nije dogodila trudno?a,kukavica poput mene sogurno se svjesno na to nebi odlu?ila,,iako me ubijala pomisao da zbog strahova vie nikad ne osjetim kako je nosit ivot u sebi...
Uglavnom,,nemogu ostajat sama ku?i i uvjek je neko samnom..kretanja sam ograni?ila samo na ono ta elim..vozim auto,ali isto ne sama..i sad je moj najve?i problem kako oti?  SAMA u rodilite..??
Ne bojim se ni poroda,ni eventualnog carskog reza..samo tog boravka me?u nepoznatim ljudima,,SAMA...
Ina?e sam pila Seroxat ali sam ga prestala na svoju ruku pit prije 4 godin,,uz to sam nastavila pit Helexe..samo jedan dnevno od 0.25 mg.pod helexom sam i zatrdunila,ali kae gin. da to nema veze..
Prestala sam sa Helexima i prela na Normabel od 2 mg..s tim da ja zbog ebice popijem samo pola te tablete,,tako?er dr.smatra da to nije za bebeu niakakva opasnost,,da mi to ?ak ni ne djeluje ni meni,ali ako je meni psihi?ki lake,,neka pijem..
Raspisala sam se

#5 mimi

mimi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 785 posts

Posted 15 January 2011 - 19:07

QUOTE(novva34 @ 15 Jan 2011, 06:54 PM) View Post
?ao Mimi...koliko dugo si trudna?
Ja sam evo tek 15 tjedana...uffffffff..neznam sama elim li da vrime prolazi bre ili sporije
Drago mi je da nisam samam u ovome,,iako mi je krivo zbog tebe da prolazi ta i ja..ali tu smo..i nadam se barem
pri?om ?emo jedna drugoj pomo?..
Odakle si?
Pozzz iz Splita!!

Bila sam trudna,termin mi je bio sad 7.1. ali zbog komplikacija radi bakterijske infekcije rodila sam dva mjeseca prije termina,u Splitu i bila beba na neonatologiji...doli ku?i prije tri tjedna...evo ba u utorak idem u Split na kontrolu sa bebicom....
Uglavnom meni nisu u trudno?i proli napadi,agrofobija mi se pojavila po prvi puta u ivotu..?im bi izila na balkon po?ela bi panika i strah,borila sam se sa time tako da sam svaki dan vjebala biti vani na tarasi po pet minuta pa onda mali due i due...povra?anje uz to,nesvjestice,vrtoglavice,hodala sam kao da nemam ravnoteu,ma uas jedan....kako sam preivjela ni sama neznam....nisam pila vie od 2 do 4 mg normabela na dan iako su mi dali 15...nisam htjela zbog bebe...malena je sada super hvala bogu..ja sam od stresa i svega toga ponovno po?ela sa terapijom i iako po?inje da djeluje ja jo imam agrofobiju...dodue ne toliko jaku kao za vrijeme trudno?e ali imam jo kad moram izi? iz ku?e...uglavnom sam cijelu trudno?u provela doma.....osje?ala sam se kao bolesnik ne kao trudnica....ali sama spoznaja da u meni raste beba mi je davalo neku snagu pa sam uspjela nekako se izboriti mada nije bilo lako nikako...neznam kako je tebi,moda ti se smiri,mene su hormoni rasturili definitivno,a zanimljivo kako u prvoj trudno?i nisam imala nikakvih problema,sve nestalo,ali se zato vratilo nakon poroda...znam to prolazi i znam to?no kako ti je...dr se,ako nemoe popij normabel nekodi bebici al u dogovoru sa ljekarom,znam da nije utjeno ja sam izila kada bi mi to rekli ali zaista ?e sve to brzo pro?i.... flying kiss.gif

#6 novva34

novva34

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 15 January 2011 - 19:14

Mogu li te pitat koja je klica bila u pitanje,,??
Jer i ja sam nedavno popila 2 kutije Sumameda zbog klice..

#7 mimi

mimi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 785 posts

Posted 15 January 2011 - 19:20

QUOTE(novva34 @ 15 Jan 2011, 07:14 PM) View Post
Mogu li te pitat koja je klica bila u pitanje,,??
Jer i ja sam nedavno popila 2 kutije Sumameda zbog klice..

Proteus mirabilis....i ja pila na po?etku trudno?e zbog nje dvije kutije antibiotika pa se povukla ali se u sedmom mjesecu opet aktivirala i izazvala otvaranje...zato ako ima koju bakteriju OBAVEZNO kontroliraj ?esto mokra?u...ja sam kao peh na porodu skupila erihiju pa opet antibiotici ali je prola....
Uf sje?am se kako sam kroz trudno?u stalno guglala anksiozne trudnice,napadi panike u trudno?i  zaista naila na forume i ene koje su prole isto.....to mi je mnogo pomoglo dalo mi nadu da nisam jedina...

#8 novva34

novva34

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 15 January 2011 - 19:24

Meni je ona ureaplazma,,tako je bris pokaza..i o?ekujem kad odem na kontrolu 24.1. da ?e opet radit bris..da vidimo kako je sad..
Znam da ova izaziva raniji porod..i sve neto grubo..ali ne?u niti da se puno raspituje o tome,,popila sam kako mi je rekla ginek..i to je to..samo se nadam svemu najboljem..
Kakav ti je porod bija? Vjerovatno lagan i kratak jer je preuranjen...?

#9 mimi

mimi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 785 posts

Posted 15 January 2011 - 19:31

QUOTE(novva34 @ 15 Jan 2011, 07:24 PM) View Post
Meni je ona ureaplazma,,tako je bris pokaza..i o?ekujem kad odem na kontrolu 24.1. da ?e opet radit bris..da vidimo kako je sad..
Znam da ova izaziva raniji porod..i sve neto grubo..ali ne?u niti da se puno raspituje o tome,,popila sam kako mi je rekla ginek..i to je to..samo se nadam svemu najboljem..
Kakav ti je porod bija? Vjerovatno lagan i kratak jer je preuranjen...?

uglavnom ako ti ne nestane dat ?e da ti izvadi bakteriojogram pa da po njemu vidi koji antibiotik je za nju ...porod aaaaaaaaaaa bolaaaaaaaaaaaan uaaaaaas al zato ta su me drali na preparu koji me je zatvara al ?im su mi ga isklju?ili i probili vodenjak rodila san u pola ure mala izletila ko raketa hahahhaha....iako su trudovi bili jako bolni ja san ti se zezala sa doktorima i sestrama i smijali smo se cilo vrime,ma ludnica kad se sitim hahahahhaha...a na porodu su mi bili 3 doktora i 4 babice jer im je bila takva panika da ?e se rodit beba jako nerazvijena,ipak 2 mjeseca ranije,a kad ono moja zvjerka od kilo i esto nije trebala ni kisik i odmah se stala dre?at ko luda smile.gif.....znam da sam u bolnici doktorima i sestrama govorila da znaju da imam napade panike i anksioznost i da pijem normabel, i jedna mi je babica na to odgovorila e pa to onda? a ja joj kaem ma nita samo da znate ako po?nem pravit gluposti i histerizirat pa da mi opalite pljusku da znate od ?ega je smile.gif....

#10 novva34

novva34

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 15 January 2011 - 19:45

QUOTE(mimi @ 15 Jan 2011, 07:31 PM) View Post
uglavnom ako ti ne nestane dat ?e da ti izvadi bakteriojogram pa da po njemu vidi koji antibiotik je za nju ...porod aaaaaaaaaaa bolaaaaaaaaaaaan uaaaaaas al zato ta su me drali na preparu koji me je zatvara al ?im su mi ga isklju?ili i probili vodenjak rodila san u pola ure mala izletila ko raketa hahahhaha....iako su trudovi bili jako bolni ja san ti se zezala sa doktorima i sestrama i smijali smo se cilo vrime,ma ludnica kad se sitim hahahahhaha...a na porodu su mi bili 3 doktora i 4 babice jer im je bila takva panika da ?e se rodit beba jako nerazvijena,ipak 2 mjeseca ranije,a kad ono moja zvjerka od kilo i esto nije trebala ni kisik i odmah se stala dre?at ko luda smile.gif.....znam da sam u bolnici doktorima i sestrama govorila da znaju da imam napade panike i anksioznost i da pijem normabel, i jedna mi je babica na to odgovorila e pa to onda? a ja joj kaem ma nita samo da znate ako po?nem pravit gluposti i histerizirat pa da mi opalite pljusku da znate od ?ega je smile.gif....

Ma straan si.sad vidin na koga je i tvoja mrvica borac,na svoju mamu:-)

#11 Zana

Zana

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 131 posts

Posted 18 January 2011 - 17:55

Drage moje,

ja zbog straha i panike ostah bez djece. Od moje 25-te do 40-te me proganjao strah. Nisam se sa strahom usudjivala ostajati u drugom stanju. Sada kada sam dobro prosle su godine . Imala sam jednu trudnocu prije dvije godine i ona se zavrsila spontanim. Sve vrijeme sam imala strasnu napetost i bilo bi pravo cudo da je ta trudnoca uspjela.Inace mislim da je za moje neimanje djece najvise zasluzna moja majka koja se svaki dan trudila da  me ubjedi kako su djeca najvece zlo na svijetu i najveca nevolja koja moze zadesiti covjeka. To me drugo poganjalo i kada  sam se udala. Kada sam ostala u drugom stanju mozete misliti kakve su meni sve dileme prolazile kroz glavu. Tek kada sam izgubila tu bebicu postala sam svjesna sta sam izgubila .Ali eto druga ne dolazi .
Znaci ja sam pred klimaksom i sada mi zao sto nemam i ja neku malu svoju srecu. Izgurajte kako znate da vam poslije ne bi bilo zao kao meni sada.

Pozdrav !

#12 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 18 January 2011 - 20:32

QUOTE(Zana @ 18 Jan 2011, 05:55 PM) View Post
Drage moje,

ja zbog straha i panike ostah bez djece. Od moje 25-te do 40-te me proganjao strah. Nisam se sa strahom usudjivala ostajati u drugom stanju. Sada kada sam dobro prosle su godine . Imala sam jednu trudnocu prije dvije godine i ona se zavrsila spontanim. Sve vrijeme sam imala strasnu napetost i bilo bi pravo cudo da je ta trudnoca uspjela.Inace mislim da je za moje neimanje djece najvise zasluzna moja majka koja se svaki dan trudila da  me ubjedi kako su djeca najvece zlo na svijetu i najveca nevolja koja moze zadesiti covjeka. To me drugo poganjalo i kada  sam se udala. Kada sam ostala u drugom stanju mozete misliti kakve su meni sve dileme prolazile kroz glavu. Tek kada sam izgubila tu bebicu postala sam svjesna sta sam izgubila .Ali eto druga ne dolazi .
Znaci ja sam pred klimaksom i sada mi zao sto nemam i ja neku malu svoju srecu. Izgurajte kako znate da vam poslije ne bi bilo zao kao meni sada.

Pozdrav !

Draga Zana, mislim da za tebe jo uvijek nije kasno. Jer vidi da danas ene ra?aju prvo dijete sve kasnije i kasnije. Nemoj odustati. Mislim da u tebi ima puno snage i dobroga kojega bi mogla nekome dati. I mislim da to zasluuje. Drim fige da to ostvari.

#13 luna78

luna78

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 19 January 2011 - 01:25

QUOTE(novva34 @ 15 Jan 2011, 02:49 PM) View Post
Veliki pozdrav svim korisnicima ovog foruma.registriranim i gostima..
Neznam dali uop?e ima zainteresiranih za ovu temu..bilo bi bolje da nema..iako onda ostajem sama u ovom svom svijetu..
Volila bi da se javite ukoliko netko eli o ovome razgovarat..meni bi puuuuuno zna?ilo!!!
Pozzzzzz srculenca.gif

Ja sam rodila dve bebice jednu  za drugom,razlika 13 meseci...Panicne napad imam 10 godina,nisam smela izaci ni ispred kuce sama...a cudnog li cuda za vreme trudnoce nisam imala ni jedan jedini napad,osecala sam se tako sigurno,srecno,nisam ni razmisljala o napadima....u trudnoci raste nivo seratonina,koji je inace hormon srece pa to povezujem s tim....

#14 novva34

novva34

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 19 January 2011 - 11:12

Ufffff..trudno?a za sada gura..polako..sigurno..za par dana je kontrola..i iskreno,unato? svim mojim strahovima,iapk je onaj dali je sa bebom sve u redu,od pregleda do pregleda,najve?i od svih strahova..tako valjda nekako do?e samo od sebe,da sebi postane manje bitan..i usmjeri se tom malom bi?u u sebi..
Jo uvjek sam na pola normabela,,tek tako da ja imam osje?aj da sam neto uzela..da ne bude :zz_banghead: