Jump to content

zavisnost od interneta

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#41 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 29 December 2016 - 10:22

Isolated, ne znaš kako je živeti sa shizofrenijom. Bolje ne tipkaj u prazno nego let it go...

#42 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,491 posts

Posted 29 December 2016 - 12:48

Čuj, sve što sam napisao napisao sam samo sa najboljim namjerama, pa i ne žalim, tužno mi je samo što ti to percepiraš kao atak na sebe. Šiza, u najbližoj familiji majka i ujak, svakodnevno sam proživljavao dok su bili živi, ali ok, istina je da ne možeš baš nikada 100% razumjeti nešto dok nisi osjetio iako ta činjenica ne radi od nekoga nekompetentnu osobu za nekakav savjet. Ipak su ginekolozi mahom muškarci - zanimljiv kuriozitet. No po čemu je šiza ovdje preduvjet za bilo kakav kredibilitet i ono najčvršči stav u negativi na forumu? Meni je moj PTSP+socijalna fobija+panični+svakodnevne otvorene rane i niti jedan dan bez gubitka barem pola deci krvi, mjenjanje posteljine nekoliko puta dnevno i nošenje samo neke najlaganije obleke čak i kada je najhladnije (jer ti svaka deblja doslovno oguli kožu) + izbezumljeni pogledi prolaznika upućeni mom licu, gdje god krenuo, kada si zbrojim i oduzmem mislim da ti ne znaš kako je meni živjeti. Samo eto, ostanem popišan u pokušaju da nekoga malo udobrovoljim, uvjerim nekako da nije sve crno, stari ne dao ti bog ovog ispod, a to je samo djelić, ostalo niti ne želim stavljati jer je doslovno neukusno i za povračanje, ali živim brate i ne kukam previše .... Ono sam i bio napisao, do prepiranja mi nije, postoje mjesta za takve stvari, nije ovo mjesto da si zagorčavamo ionako sjebane živote, tako da te savršeno mirne duše puštam na miru i ne mislim uputiti niti p od nekog daljnjeg popovanja, ali da ti i dalje želim svako dobro, to ti želim svakako jer ti mene nisi nikako povrijedio niti mi ijednu neugodnu riječ uputio, dapače. Stoga stari drži se, što drugo da kažem ...
[sharedmedia=core:attachments:13940]

[sharedmedia=core:attachments:13892]

#43 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 29 December 2016 - 12:59

View Postisolatedpawn, on 29 December 2016 - 12:48 , said:

Čuj, sve što sam napisao napisao sam samo sa najboljim namjerama, pa i ne žalim, tužno mi je samo što ti to percepiraš kao atak na sebe. Šiza, u najbližoj familiji majka i ujak, svakodnevno sam proživljavao dok su bili živi, ali ok, istina je da ne možeš baš nikada 100% razumjeti nešto dok nisi osjetio iako ta činjenica ne radi od nekoga nekompetentnu osobu za nekakav savjet. Ipak su ginekolozi mahom muškarci - zanimljiv kuriozitet. No po čemu je šiza ovdje preduvjet za bilo kakav kredibilitet i ono najčvršči stav u negativi na forumu? Meni je moj PTSP+socijalna fobija+panični+svakodnevne otvorene rane i niti jedan dan bez gubitka barem pola deci krvi, mjenjanje posteljine nekoliko puta dnevno i nošenje samo neke najlaganije obleke čak i kada je najhladnije (jer ti svaka deblja doslovno oguli kožu) + izbezumljeni pogledi prolaznika upućeni mom licu, gdje god krenuo, kada si zbrojim i oduzmem mislim da ti ne znaš kako je meni živjeti. Samo eto, ostanem popišan u pokušaju da nekoga malo udobrovoljim, uvjerim nekako da nije sve crno, stari ne dao ti bog ovog ispod, a to je samo djelić, ostalo niti ne želim stavljati jer je doslovno neukusno i za povračanje, ali živim brate i ne kukam previše .... Ono sam i bio napisao, do prepiranja mi nije, postoje mjesta za takve stvari, nije ovo mjesto da si zagorčavamo ionako sjebane živote, tako da te savršeno mirne duše puštam na miru i ne mislim uputiti niti p od nekog daljnjeg popovanja, ali da ti i dalje želim svako dobro, to ti želim svakako jer ti mene nisi nikako povrijedio niti mi ijednu neugodnu riječ uputio, dapače. Stoga stari drži se, što drugo da kažem ...

Jako, jako mi je žao zbog tvoje kožne bolesti.... :( Ne znam kako ti je, a ne znaš ni ti kako je meni. Ne treba se nikome rugati i podsmejavati i olako shvatati. Ja ti želim da budeš dobro, znam da ti isto to želiš i meni. Hvala ti na tome. Ali meni bez lekova nema pomoći...

#44 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,491 posts

Posted 29 December 2016 - 14:25

View PostApoptosis, on 29 December 2016 - 12:59 , said:

Jako, jako mi je žao zbog tvoje kožne bolesti.... :( Ne znam kako ti je, a ne znaš ni ti kako je meni. Ne treba se nikome rugati i podsmejavati i olako shvatati. Ja ti želim da budeš dobro, znam da ti isto to želiš i meni. Hvala ti na tome. Ali meni bez lekova nema pomoći...

da je bar kožna bolest, bolesti se nekako i liječe .... ovo je drugo, pisao sam o tome kako sam  se polio nitro razređivačem i zapalio, eto ponavljam još jednom, imao i unutrašnje opekline, u komi mjesec dana, na aparatima za disanje, kanila u dušniku, 2% procjena doktora tada, da ću preživjeti, ali eto me .... ne ide kada se nama sprdne, jebat ga .... preko 10 operacija iza mene a još pa barem 5 ako koliko toliko želim normalno funkcionirati. To je sada koža koja više nije elastična, ustvari to više i nije koža nego baš ožiljkasto tkivo, koje se stalno steže i svaki dan moram vježbati ako ne želim ostati nepokretan, a onda ta "nazovi koža" puca prilikom vježbanja, boli u 3PM ali znam da moram i nema mi druge, šuti-trpi .... pa sinoća sam napisao da sam oko 7 na kraju komada brufena od 640mg popio da bi koliko toliko mogao držati jezik za zubima da ne počnem vrištati. Odjeća mi poguli kožu kao što se vidi na prvoj slici, ujutro ispod mene plahta kao da je netko sačmaricom upucan u krevetu a PTSP je od tog gorenja .... zašto ne spavam i zašto uopće izbjegavam spavanje to samo ja znam, jer mi snovi nisu baš najlijepša stvar u životu od tada .... opet i to sam pisao neki dan, tako sam zaspao jedno veče ovog proljeća i probudio se u takvoj histeriji da sam otrčao po nož - prvi koji mi je pao pod ruku i pokušao se zaklati, opet malo ležanja na kirurgiji i opet malo ležanja na psihijatriji. Pisao sam i da znam da neću umrijeti prirodnom smrću jer će mi prije ili kasnije suicid poći za rukom, toga sam svjestan i od toga ne bježim. E sada ovo nije najavljivanje toga ovdje na forumu niti poticaj bilo kome da uzalud radi invalida od sebe kao što je meni uspjelo, ali meni će trenutak već doći, samo imam ovaj put jedan jako lijepi strojček na AK počinje naziv a i 7.62 mu je neka klasika pa jedan redenik ovakvih mališana čuvam. Pištolj su mi već oduzeli ali zanimljivo iako je ova igračkica malo veča, to ipak nisu našli :)

Posted Image

cijev u usta, ha ono o postotcima znam da je 100% da će ispucati 3 ovakva, to je 100% e sad koliko postotaka će onda doktori zbrajati, zaboli me .... no to u svoje vrijeme ..... do tada nastojim iz sveg ovog pakla ipak neke dobrote izvuči, zato sam i tebi sve ono pisao ...... opet ponavljam sve u dobroj namjeri, niti sam želio kritizirati, niti omalovažavati, samo jednostavno je život borba sam po sebi, ako odustaneš od borbe a onda i ne preostaje nego staviti cijev u usta, pa kud puklo .... ovo što si rekao za ljekove, pa nigdje nisam ni napisao da ti možeš bez ljekova, jer ipak je šiza ozboljna bolest, samo pogledaj da nije sve tako crno-bijelo jer ako idemo gradirati ludilo ne po dijagnozama nego po postupcima, ma tko može a da nije totalno prolupao politi se i zapaliti, pa ona spaljivanja "vještica" se ubrajaju u najbrutalnije načine smaknuća i zgražaju ljude već stoljećima ..... mogao sam se elegantno overdosati pa kako bude, e a ja sam izabrao nešto drugo, a brate da je ugodno gledati sam sebe u plamenu i nije baš a i boli pomalo :P Ne poželio nikome .... vjerujem da mi je ipak metak suđen a valjda i boli manje. No, nebitno sada .... ako si barem trunku uvidio da ti nikakvo zlo nisam želio meni je to bitnije ..... ok, možda i jesam malo oštro nastupio al neću više pametovati ..... nadam se da nisi za neko preveliko zlo uzeo sve to a i eto ti ga pa i opet idem ponoviti, mislim da je ovaj forum mjesto gdje bi trebali gledati kako pomoći jedan drugom, a ne mjesto prepirki, pa eto .... kako god bilo vidio sam da si napisao da si nešto trunku bolje pa neka do kraja dana bude i bolje još za trunku .... ja svoje robijam i psihički i tjelesno, ali sam sam si sve priuštio pa mi je pametnije biti kuš .... Api budi ti dobro, sve ostalo je nebitno ....

#45 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 29 December 2016 - 16:38

Užasno isolated, nisam znao tvoju priču. Budi mi dobro, neka te Blažena Djevica Marija i Svi Sveti čuvaju. A ja... Možda budem dobro kad dobijem novi antidepresiv.

#46 Norid

Norid

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 05 February 2017 - 15:14

View Postkruška, on 29 November 2016 - 22:15 , said:

nisam, provodim puno vremena na internetu ali samo zato što nemam šta bolje raditi, tj.nešto zanimljivije. Da neko potraži pomoć od psihijatra ili psihologa zbog ovisnosti o internetu mislim da dobio samo podsmjeh

Isti sam slučaj, ali imam određene hobije koji nisu vezani za internet pogotovo ljeti.

#47 Kosta73

Kosta73

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 219 posts

Posted 16 February 2017 - 15:54

Možda nisam zavistan od 'Neta ali od računara definitivno jesam. Pre dva dana sam hteo nešto instalirati i pokarabasio sam OS. Ovo kucam sa mobitela. Otkako je u servisu u stanu je nekako pusto. On mi je bio i televizor i novine i telefon i muzički stib i pojačalo za gitaru... Štaviše, još čuvam CPU sa starog.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users