Jump to content

Strah od napada i fizičkog obračuna

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 18 February 2017 - 08:47

U zadnje vrijeme me uzasno lupa paranoja od toga da će me netko napasti fizički.
Točnije, radi se o tome da u jednoj birtiji ispred moje kuće izlaze par likova iz kvarta i sa jednim od njih imam neku čudnu situaciju još praktički iz djetinjstva.
Naime, kada smo se igrali kao klinci sam razbio slučajno prozor u stanu od nekog njegovog i on je saznao tko je, te naravno htio se mlatit sa mnom...
No nikad nije došlo do fizičkog obračuna.
I sada(već unazad godinu dana) on visi u toj istoj birtiji i vidim da me poprijeko gleda i jednom je nešto kao dobacivao (ima psa pa je kao rekao: drz ga ili nešto u tome stilu) i smijao se, a ja sam to izignorirao i prošao dalje.
S obzirom da jednostavno ne postoji način da ga izbjegnem, jer se birtija nalazi tik pred ulazom, bojim se da me ne napadne i da ne krene fizički obračun.
I što više razmišljam o tome, više me misli opsjedaju, do te mjere da me tjera u paranoju.
Nisam čak niti svom psihijatru to ispričao koliko me "sram" tako nećeg.

Mozda me čak i nije toliko strah da on mene napadne, već kako ću ja reagirat s obzirom da već neko duze vrijeme treniram boks  i bojim se da jednostavno ne izgubim kontrolu.

Da li ima ko kakav savjet jer me počinje opsjedati to?

#2 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,711 posts

Posted 18 February 2017 - 08:55

teretana

#3 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 18 February 2017 - 08:59

pa kažem ti, treniram boks, imamo konstantne vježbe snage.

#4 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,711 posts

Posted 18 February 2017 - 09:21

a ti se plašiš da ti njega ne nalupaš aha... a onda možda treba da vežbaš neku samokontrolu... evo ne znam šta drugo pametno da ti kažem... relax...

#5 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,502 posts

Posted 18 February 2017 - 09:33

Potpuno te razumem, ja i dan-danas imam neki neodredjen strah od agresivnih ljudi i gledam da se sklonim radije nego da dodje do sukoba.
U sustini to su p***e, da se tako kulturno izrazim, i samo se kurce na nekog slabijeg, to treba da znas, cim naidju na "tvrdo" odmah se povuku.
Imaj poverenja u sebe, neces nista lose uraditi time da se odbranis, ako te napadne, u sta licno sumnjam... On je samo dzukac koji laje pored puta..

#6 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 18 February 2017 - 09:45

View Postweirdo, on 18 February 2017 - 09:21 , said:

a ti se plašiš da ti njega ne nalupaš aha... a onda možda treba da vežbaš neku samokontrolu... evo ne znam šta drugo pametno da ti kažem... relax...

ma zapravo ne plašim se toliko da ja njega  nalupam, jer uopće nisam agresivne naravi i izbjegavam fsukobe u širokom luku, već moje misli me vode k tome da će on na mene nasrnut sa svojim pajdašima i neću se biti u mogućnosti obraniti...
Pa čak i do te mjere da će zadirkivati moju curu i slično (jer živimo skupa i vidjeli su nas zajedno u par navrata i ona isto stalno prolazi kraj njih)
Mislim, svjestan sam da možda pretjerujem, ali konstantno mi se to počelo vrtit po glavi, a opet, bojim se i malo svoje reakcije da dođe do ikakvog sukoba.

#7 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 18 February 2017 - 09:52

View Postpogresna, on 18 February 2017 - 09:33 , said:

Potpuno te razumem, ja i dan-danas imam neki neodredjen strah od agresivnih ljudi i gledam da se sklonim radije nego da dodje do sukoba.
U sustini to su p***e, da se tako kulturno izrazim, i samo se kurce na nekog slabijeg, to treba da znas, cim naidju na "tvrdo" odmah se povuku.
Imaj poverenja u sebe, neces nista lose uraditi time da se odbranis, ako te napadne, u sta licno sumnjam... On je samo dzukac koji laje pored puta..

Hvala ti, istina je sve šta kažeš, hrabri su samo u čoporu.
Samo počeo sam primječivati da prečesto razmišljam o tome i da svaki put ako oni sjede tamo imam težinu u želucu jer uopće moram prolaziti kraj njih.
A mislim, tamo živim, neću se valda skrivati...
Ne znam uopće kako odvratiti misli od svoh tih opsesija i straha u glavi?

#8 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,711 posts

Posted 18 February 2017 - 10:00

ja te razumem, jer imao sam sličnu situaciju kao mlađi...
čoporčić isto, jednom prilikom dok sam šetao oni bili na biciklama i jedan od njih mi namerno prepreči put...
ja mu opalim šamarčinu.
msš da su mrdnuli?
ne.
posle su me čekali opet u čoporu kao da me biju, samo sam prošao pored njih, nisu se usudili.
proći će to msm vremenom.

#9 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 18 February 2017 - 10:06

View Postweirdo, on 18 February 2017 - 10:00 , said:

ja te razumem, jer imao sam sličnu situaciju kao mlađi...
čoporčić isto, jednom prilikom dok sam šetao oni bili na biciklama i jedan od njih mi namerno prepreči put...
ja mu opalim šamarčinu.
msš da su mrdnuli?
ne.
posle su me čekali opet u čoporu kao da me biju, samo sam prošao pored njih, nisu se usudili.
proći će to msm vremenom.

hrabro za šamarčinu moram priznat:)
vrlo vjerovatno i ovi ne bi imali muda
Ali čitajući šta se sve dešava u svijetu i tu kod nas na balkanu, mislim da živimo u iznimno agresivnom razdoblju.
Tučnjave, mučenja, snimanja na facebook-u, ubijanja, grozan period...
Ako si manje agresivan i da ne pričam uopće, dosta te potrese sve to i anksioznost i psiha te vrlo lako ponese u smjeru paranoja.

#10 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,502 posts

Posted 18 February 2017 - 10:21

View PostLoomis, on 18 February 2017 - 09:52 , said:

prečesto razmišljam o tome i da svaki put ako oni sjede tamo imam težinu u želucu jer uopće moram prolaziti kraj njih.
A mislim, tamo živim, neću se valda skrivati...
Ne znam uopće kako odvratiti misli od svoh tih opsesija i straha u glavi?

Da, znam taj osecaj u zelucu, jako dobro ga znam. Trudim se da ga prihvatim kao neku vrstu razumnog opreza na opasnost, koji mi neda da se opustim u trenutku opasnosti, sto je negde normalno valjda, tako ga malo drzim pod kontrolom.. Trudim se da direktno hladno pogledam u oci tog agresivnog a u glavi ponavljam misao "ne zelis da se kacis samnom, bolje se skloni" i da mu polako okrenem ledja... Zvuci smesno ali taj neverbalni govor moze da pomogne u momentu.

#11 ĐeneĐene

ĐeneĐene

butterfly wannabe

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,739 posts

Posted 18 February 2017 - 10:24

heh a ja razmišljam šta da uradim da me neko ne dira
vrv da poludim iskopam oči i grkljan nekome pa da me proglase ludim i ostave na miru

#12 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 18 February 2017 - 10:47

View PostLoomis, on 18 February 2017 - 10:06 , said:

Ali čitajući šta se sve dešava u svijetu i tu kod nas na balkanu, mislim da živimo u iznimno agresivnom razdoblju.
Tučnjave, mučenja, snimanja na facebook-u, ubijanja, grozan period...
Ako si manje agresivan i da ne pričam uopće, dosta te potrese sve to i anksioznost i psiha te vrlo lako ponese u smjeru paranoja.

e baš zbog ovog sam i ja postala prilično strašljiva osoba, svakakvih divljaka ima, kad navečer hodam sama prilično mi je strašno. Osjećala bi se sigurnije da znam neke borilačke vještine iako ni to nije garancija, ali opet bolje je nego biti potpuno nesposoban, a ne bi se brinula uopće šta će se desiti drugoj strani i da li ću izgubiti kontrolu

#13 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,434 posts

Posted 18 February 2017 - 12:59

View PostLoomis, on 18 February 2017 - 08:47 , said:

U zadnje vrijeme me uzasno lupa paranoja od toga da će me netko napasti fizički.
Točnije, radi se o tome da u jednoj birtiji ispred moje kuće izlaze par likova iz kvarta i sa jednim od njih imam neku čudnu situaciju još praktički iz djetinjstva.
Naime, kada smo se igrali kao klinci sam razbio slučajno prozor u stanu od nekog njegovog i on je saznao tko je, te naravno htio se mlatit sa mnom...
No nikad nije došlo do fizičkog obračuna.
I sada(već unazad godinu dana) on visi u toj istoj birtiji i vidim da me poprijeko gleda i jednom je nešto kao dobacivao (ima psa pa je kao rekao: drz ga ili nešto u tome stilu) i smijao se, a ja sam to izignorirao i prošao dalje.
S obzirom da jednostavno ne postoji način da ga izbjegnem, jer se birtija nalazi tik pred ulazom, bojim se da me ne napadne i da ne krene fizički obračun.
I što više razmišljam o tome, više me misli opsjedaju, do te mjere da me tjera u paranoju.
Nisam čak niti svom psihijatru to ispričao koliko me "sram" tako nećeg.

Mozda me čak i nije toliko strah da on mene napadne, već kako ću ja reagirat s obzirom da već neko duze vrijeme treniram boks  i bojim se da jednostavno ne izgubim kontrolu.

Da li ima ko kakav savjet jer me počinje opsjedati to?

Kao što većina ovde već može da pretpostavi,ja bih ti-naravno-kao najbolje rešenje za ovakvu situaciju rekla: "Naj*bi mu se majke samo tako! (ako već do toga mora da dođe)"...Ali kapiram da bi to bilo isuviše divljački i necivilizovano,te da to nije ono što ti zaista želiš.

E sad,ne znam da li će ovo možda biti glupav savet,ali...Postoji li neki način da taj tvoj bivši "drug" nekako sazna da ti treniraš boks,i da si pritom i veoma dobar u tome što treniraš? (Nema veze ni ako nisi previše dobar,ali bitno je da do njega nekako stigne informacija da jesi).

Tu informaciju bi mu mogao poslati na sledeći način (naravno,ovo je samo jedan predlog): Unajmi neku osobu (dakle-nekog dobrog prijatelja,na primer) da te "zaskoči" upravo u onom trenutku kad budeš prolazio pored te kafane...Znaš ono,neka odjednom iskoči ispred tebe,i onda neka počne da te (kao) vređa i provocira pred svima njima (dakle,dok svi oni to iz prikrajka posmatraju). I ti ga onda,dok svi oni to gledaju,(kao) namlati na "mrtvo ime". Ne mora to sad da bude neka spektakularna tuča,sa sve teškim udarcima i povredama (i pri svemu tome,naravno,pazi da ga zaista ne povrediš)...Ali je jedino bitno da ti u tom trenutku njima (kao slučajno) demonstriraš šta ti u stvari sve možeš i šta sve znaš...Dakle-neka bude krvavo,ali neka bude gluma.

Postoji-naravno-i daleko blaža varijanta ovog scenarija,a to je: Neka te u njihovom prisustvu tvoj "asistent" zaskoči,i neka počne da te verbalno provocira i proziva najstrašnije. U ovom (blažem) scenariju,dovoljno je da mu se samo približiš i da mu dobro i ozbiljno pripretiš (ali je bitno da pri tome deluješ kao da si potpuno van kontrole-dakle potpuno razjaren i besan,te da oni na osnovu toga vide kako to zaista izgleda kada se neko usudi da počne da te direktno provocira). U tim trenucima ne bi bilo loše da u svojoj glavi zamisliš da ispred tebe u stvari ne stoji ta osoba (koju si "angažovao" kao svog asistenta),već da pred tobom stoji-ni manje ni više nego-upravo taj tvoj bivši "drug". To će ti uliti dovoljnu količinu agresije koja će ti omogućiti da u tom trenutku deluješ u dovoljnoj meri isprovocirano,besno i razjareno. Štaviše,možeš par puta i da zamahneš rukom prema svom "asistentu",i na taj način mu "pripretiš",odnosno pokažeš kako si i te kako spreman na fizički obračun u kojem god trenutku da se to bude od tebe "tražilo".

Koliko god sve ovo možda delovalo smešno,činjenica je da ćeš svojim "neprijateljima" na ovaj način pomoći da steknu sliku ko si i šta si ti,odnosno-na šta si sve spreman ako već bude došlo do krajnje situacije...

#14 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 18 February 2017 - 14:19

View Postkruška, on 18 February 2017 - 10:47 , said:

e baš zbog ovog sam i ja postala prilično strašljiva osoba, svakakvih divljaka ima, kad navečer hodam sama prilično mi je strašno. Osjećala bi se sigurnije da znam neke borilačke vještine iako ni to nije garancija, ali opet bolje je nego biti potpuno nesposoban, a ne bi se brinula uopće šta će se desiti drugoj strani i da li ću izgubiti kontrolu

Pa baš živimo u groznim vremenima. Ljudskost i osjećaj za ljudski život su na nuli, samim time i doza agresije među ljudima je viša.

Ja sam upisao boks zato što volim taj sport i zato što mi se sviđaju treninzi. I moram priznat da koliko god čudno zvučalo me ujedno i smiruje (vjerovatno se ispucam na treningu)
Mogu reć da sam dosta naučio i da bi već znao pošteno udarit, ali jednostavno prezirem nasilje i stvarno ne želim da do toga dođe. Baš se grozim istoga.

Ako i razmišljaš upisat nešto od tih borilačkih sportova moja preporuka je boks ili možda kickboks (u grupi imam i termine kickboksa i dosta cura ide na to)

#15 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 18 February 2017 - 14:40

View Postarchaic_tiger, on 18 February 2017 - 12:59 , said:

Kao što većina ovde već može da pretpostavi,ja bih ti-naravno-kao najbolje rešenje za ovakvu situaciju rekla: "Naj*bi mu se majke samo tako! (ako već do toga mora da dođe)"...Ali kapiram da bi to bilo isuviše divljački i necivilizovano,te da to nije ono što ti zaista želiš.

E sad,ne znam da li će ovo možda biti glupav savet,ali...Postoji li neki način da taj tvoj bivši "drug" nekako sazna da ti treniraš boks,i da si pritom i veoma dobar u tome što treniraš? (Nema veze ni ako nisi previše dobar,ali bitno je da do njega nekako stigne informacija da jesi).

Tu informaciju bi mu mogao poslati na sledeći način (naravno,ovo je samo jedan predlog): Unajmi neku osobu (dakle-nekog dobrog prijatelja,na primer) da te "zaskoči" upravo u onom trenutku kad budeš prolazio pored te kafane...Znaš ono,neka odjednom iskoči ispred tebe,i onda neka počne da te (kao) vređa i provocira pred svima njima (dakle,dok svi oni to iz prikrajka posmatraju). I ti ga onda,dok svi oni to gledaju,(kao) namlati na "mrtvo ime". Ne mora to sad da bude neka spektakularna tuča,sa sve teškim udarcima i povredama (i pri svemu tome,naravno,pazi da ga zaista ne povrediš)...Ali je jedino bitno da ti u tom trenutku njima (kao slučajno) demonstriraš šta ti u stvari sve možeš i šta sve znaš...Dakle-neka bude krvavo,ali neka bude gluma.

Postoji-naravno-i daleko blaža varijanta ovog scenarija,a to je: Neka te u njihovom prisustvu tvoj "asistent" zaskoči,i neka počne da te verbalno provocira i proziva najstrašnije. U ovom (blažem) scenariju,dovoljno je da mu se samo približiš i da mu dobro i ozbiljno pripretiš (ali je bitno da pri tome deluješ kao da si potpuno van kontrole-dakle potpuno razjaren i besan,te da oni na osnovu toga vide kako to zaista izgleda kada se neko usudi da počne da te direktno provocira). U tim trenucima ne bi bilo loše da u svojoj glavi zamisliš da ispred tebe u stvari ne stoji ta osoba (koju si "angažovao" kao svog asistenta),već da pred tobom stoji-ni manje ni više nego-upravo taj tvoj bivši "drug". To će ti uliti dovoljnu količinu agresije koja će ti omogućiti da u tom trenutku deluješ u dovoljnoj meri isprovocirano,besno i razjareno. Štaviše,možeš par puta i da zamahneš rukom prema svom "asistentu",i na taj način mu "pripretiš",odnosno pokažeš kako si i te kako spreman na fizički obračun u kojem god trenutku da se to bude od tebe "tražilo".

Koliko god sve ovo možda delovalo smešno,činjenica je da ćeš svojim "neprijateljima" na ovaj način pomoći da steknu sliku ko si i šta si ti,odnosno-na šta si sve spreman ako već bude došlo do krajnje situacije...

Hvala na savjetima, ali ne znam kako bi baš to sve izveo?!
Pogotovo onaj dio sa krvi.

Mislim, shvaćam ja samu radnju i ok bi to bilo u nekim ekstremnijim uvjetima, no ja ne bi baš tako nešto pred njima izvodio.
O kakvim se kretenima radi možda bi ih samo potaknulo to.

Doduše, ovaj dio sa boksom da on sazna mi je pao na pamet.
S obzirom da jedan moj znanac zna visit sa njim tu i tamo.
Nismo se nikad pozdravili pred njim, ali viđam ih nekad zajedno.

#16 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 18 February 2017 - 15:48

View PostLoomis, on 18 February 2017 - 14:19 , said:

Pa baš živimo u groznim vremenima. Ljudskost i osjećaj za ljudski život su na nuli, samim time i doza agresije među ljudima je viša.

Ja sam upisao boks zato što volim taj sport i zato što mi se sviđaju treninzi. I moram priznat da koliko god čudno zvučalo me ujedno i smiruje (vjerovatno se ispucam na treningu)
Mogu reć da sam dosta naučio i da bi već znao pošteno udarit, ali jednostavno prezirem nasilje i stvarno ne želim da do toga dođe. Baš se grozim istoga.

Ako i razmišljaš upisat nešto od tih borilačkih sportova moja preporuka je boks ili možda kickboks (u grupi imam i termine kickboksa i dosta cura ide na to)

nije ni prije bilo bolje, samo što se sad sve prenosi preko medija pa svi znaju za sve, prije ljudi nisu bili toliko informirani o svemu lošem što se dešava u svakom dijelu svijeta.
meni to nije čudno (da te smiruje) mislim da učenje neke vještine dobro dođe i za psihu i za tijelo. I ja prezirem nasilje, ali podupirem samoobranu. Ja sad ne mogu ništa upisat, ali dok se preselim negdje to obvezno

nije loša ova ideja da nekako suptilno razglasiš da treniraš boks, jer ljudi koji napadaju gledaju da napadaju nekoga ko se ne zna braniti, traže laku žrtvu

#17 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,788 posts

Posted 18 February 2017 - 17:39

Pa ako te napadne i ako ga opališ po njuški, dobio je šta zaslužuje. Ne brini o tome.

Strah zna biti opasan jer imamo više snage i jači udarac.

Predlažem da sjedneš u birtiji kraj njega i platiš mu piće. Možda i nije tako loš čovjek, godine su prošle, zreliji ste.
Sprijateljite se. Ako cijepa drva pomozi mu.

#18 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,434 posts

Posted 18 February 2017 - 18:59

View PostLoomis, on 18 February 2017 - 14:40 , said:

Hvala na savjetima, ali ne znam kako bi baš to sve izveo?!
Pogotovo onaj dio sa krvi.

Ma,to sa krvlju je bila samo jedna metafora,nisam mislila da tu zaista bude pravog-pravcatog prolivanja krvi... :lol:

View PostLoomis, on 18 February 2017 - 14:40 , said:

Doduše, ovaj dio sa boksom da on sazna mi je pao na pamet.
S obzirom da jedan moj znanac zna visit sa njim tu i tamo.
Nismo se nikad pozdravili pred njim, ali viđam ih nekad zajedno.

E pa,eto ti jednog od mogućih rešenja. ;)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users