Jump to content

Antoni de Melo

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,405 posts

Posted 12 April 2013 - 13:25

jefimija said:

Posted 07 April 2007 - 05:03

Preporucujem sve od njega za citanje.

Antoni de Melo je rodjen u Bombaju '31. Prvo je bio psihoterapeut i teolog, na kraju je postao duhovni ucitelj. Umro je '87. u Njujorku.
Celog zivota se trudio da otvori oci ljudima kako bi postali svesni sebe i vrednosti postojanja. Njegove knjige su putokaz ka budjenju duha i novom zivotu "da bismo najzad videli jasno, pogledom koji nije zamagljen strahom i zeljom i da hrabro zivimo sada i ovde, prozivljavajuci svaki novi trenutak svezinom deteta".

Kako ziveti punim zivotom i biti slobodan? Tako sto verujes u nemoguce, tako sto verujes u cuda, u ono sto i TI mozes da ucinis.

Duhovno traganje je kao putovanje u mestu. Odlazi se tamo gde se vec nalazimo i gde smo oduvek bili. To je put od neznanja do spoznaje, jer sve se svodi na to da prvi put vidimo ono sto smo oduvek gledali. Na kraju krajeva, duhovno prosvetljenje samo je u tome da postanemo ono sto stvarno jesmo.

Ali pre svega, procitajte "Budjenje" i "Put ljubavi". To je moja topla preporuka.

Zatim, mozete preci na "Novi dan" i "Damari I-II".  Ali samo polako, ne mora to sve odjednom. :D
Imam osecaj da sam jednu izostavila, pa ako se setim, dodacu.

#2 Dek

Dek

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts

Posted 02 May 2013 - 19:57

Ponovo sam poceo da citam 'Budjenje', stvarno retka knjiga na koju se vratim. Uticala mi je na jedan deo zivota i to pozitivno, gde sam do tada uvek bio skeptican na knjige i da knjige treba nesto mnogo vise da pruze da bi se nesto preokrenulo ali od tada jos vise postujem dobru knjigu. Samo sto ih je sada previse i covek vise ne zna sta da kupi, iznajmi, potrazi,... Jer ako naleti na 2,3 veoma lose a sa zvucnim natpisom i opisom pa se zatim pokaje lako moze da odustane od traganjem za nekom knjigom koja moze pozitivno da utice na na coveka.