Jump to content

prisilne misli jel ocd ili nesto drugo

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 27 November 2014 - 08:07

e nesto ja oduvek mislim kao prilicno mali sam imao opsesivne i knplusivne radnje koje su varirale od blagih do tezih oblika ali nikada skorz ne nestajale, sad ih imam izrazeno bas,i nemislim vise da je to okp/ocd,tj imam ogroman problem sa prisilnim radnjama prvo sto bih mogao reci je to da svaku rec pisem pa brisem sto mi oduzima i vreme i zivce,pogledi u odredjena mesta onda izbegavanje ali strogo izbegavanje odredjenih predmeta i opsta panika ako ih slucajno i pogledam,na zivce mi ide jer ih tih predmeta sve vise ima, sve vise crnih stvari me izludjuje ja mojima ne znam kako da objasnim, pa kazem da je fobija u pitanju ali nije to..., kad biram casu biram je jedno deset minuta,previs emi vremena sve to oduzima a zivce lomi, ljudi me pogresno shvataju jer misle da namerno radim neke stvari,ili ko zna sta misle kad vide da stalno u tripu tika gledam na odredjeno mesto pomeram se i slazem stvari,morao sam negde ovo izbaciti,valjda ce biti bolje posle ovoga....pozz narode

#2 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 27 November 2014 - 13:37

Hhhh mene kada vide na kiosku sve im se smrači. :D
Ima tu jedna kod koje stalno kupujem i kada mi kaže nema tih cigareta sledi 100 godina biranja nekih drugih... Da bi na kraju samo otišla... I ne samo cigarete.. Čips, čokolada... Neodlučna sam...

Što se tiče prislinih misli sramota me da ih i izgovorim....  Opsesivne radnje nemam više...(Osim ako neko zapali cigaretu onda moram i ja)

Al inače kada imam prisilne misli imam običaj ili da raširim nozdrve ili nešto uradim sa očima, ruke prekrstim.. I krenem tako da se migoljim po stolici... Ako je hodanje ne gledam u tu osobu...
Sreća nikada nisu prešle na radnju.. I vrv ni neće... Imam od jedno 15te godine to... Nije patološki, kažu.... :D

#3 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 27 November 2014 - 17:01

View PostVeronika, on 27 November 2014 - 13:37 , said:

Hhhh mene kada vide na kiosku sve im se smrači. :D
Ima tu jedna kod koje stalno kupujem i kada mi kaže nema tih cigareta sledi 100 godina biranja nekih drugih... Da bi na kraju samo otišla... I ne samo cigarete.. Čips, čokolada... Neodlučna sam...

Što se tiče prislinih misli sramota me da ih i izgovorim....  Opsesivne radnje nemam više...(Osim ako neko zapali cigaretu onda moram i ja)

Al inače kada imam prisilne misli imam običaj ili da raširim nozdrve ili nešto uradim sa očima, ruke prekrstim.. I krenem tako da se migoljim po stolici... Ako je hodanje ne gledam u tu osobu...
Sreća nikada nisu prešle na radnju.. I vrv ni neće... Imam od jedno 15te godine to... Nije patološki, kažu.... :D
  to je neodlucnost :D nije bas prisilna radnja,one se razlikuju :D a to drugo moze biti, i te misli imam i ja cuti bre xD