Jump to content

Prazepam (DEMETRIN)

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 28 March 2008 - 21:10

View Postdemi, on 28 Mar 2008, 09:05 PM, said:

DEMETRIN je lijek iz grupe benzodiazepina i osnovna dejstva su mu ista kao i kod drugih benzodiazepina. On ublažava i odstranjuje stanje straha i napetosti, koja mogu da nastupe uslijed konfliktnih situacija. Povoljno utiče na psihički uslovljene organske poremećaje, kao i na psihičke popratne pojave različitih oboljenja (npr gastrointestinalnom traktu ili kardiovaskularnom sistemu). Demetrin doprinosi da se normalizuje poremećen ritam spavanja, poboljšava raspoloženje i radnu sposobnost.

Demetrin spada u grupu benzodiazepina sa dugim djelovanjem. Ima izrazito anksiolitičko dejstvo dok je hipnotičko i mirorelaksantno dejstvo znatno slabije izraženo. Zbog takvog svog profila pogodan je u terapiji anksioznosti ambulantnih pacijenata koji u toku liječenja i dalje obavljaju svoje uobičajene djelatnosti.

Vidiš, nije sedativ. Da je tako odmah bi zaspala kad ga uzmeš. Mene ne uspavljuje već me stvarno dovede u normalu da mogu razmišljati i stanje stabilnosti.

Ja ga uzimam po potrebi.
e ovo boldano nije napisano u moje uputstvo..
ono drugo je isto..
ma mozda je i greska ono da je blagi sedativ..
imam kontrolu u utorak ko psihijatra pa cu ga pitati..

#22 loki

loki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 posts

Posted 15 August 2010 - 17:24

Demetrin mi prija posle 4-5 dana.Tada me stvarno stabilizira.
I meni nije jasna razlika izmedzu sedativa i anksiolitika.
Ne znam kako da se skinem sa prokletog dijazepama.,koristim ga jer je najkvalitetniji miorelaksant pa mi pomaze oko napetos misica.Zna li neko na forumu neko sredstvo koji je bolji miorelaksant od dijazepama.
Dali mogu dijazepam da zamenim sa demetrinom?Ima li neko iskustva?

#23 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 15 August 2010 - 18:49

u beogradu svi tripuju da mogu bojle lekove da nadju a nemozes i da hoces to ti je sto ti je jos ce i depresivci da pocnu morfijum da piju
malo surov komentar ali primetio sam da dosta vas se raspituje za taj demetrin. smile.gif

#24 BPD_sa_chata

BPD_sa_chata

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 22 posts

Posted 15 August 2010 - 18:53

Demetrin je, iskreno jedno veliko govno sa velikim G.
Kad mi je bio prepisan i otišao da ga kupim, apotekarka kaže "SAMO 1/4 pred spavanje, jer je užasno jak"...
Ja popijem tako, ništa.
Sledeći dan celu tabletu, ništa.
Drugi dan 2 odjednom, ništa.
Tek kad sam popio 6 odjednom, blago me je ošamutio.
Mislim aj prošetaj Demetrine. Blag lek, i ne znam kome bi on pomogao i za šta?
Anksiolitik??? Više me umiri čaj od kamilice.

#25 loki

loki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 posts

Posted 15 August 2010 - 19:48

Kako vreme prolazi sve mi se vise cini da sam postao rezistentan na sve.
Valjda svi anksiolitici imaju slicnosti medzu sebe. cigar.gif

#26 onlyme

onlyme

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 344 posts

Posted 28 February 2016 - 22:57

Isti slucaj, Loki. Trenutno se osećam kao da ni antidepresiv (tritico) ni anksiolitik (demetrin) ne deluju dovoljno. Umorna sam od naoetosti i depresije, i čini mi se da mi treba nešto jače da konačno odahnem. A ne volim što pijem lekove i plaši me pijačavanje terapije.

Inače, meni je denetrin generalno OK, mada ima slabo sedativno dejstvo pa povremeno uzmem bromazepam,samo da se opustim k'o čovek i da me malo boli uvo za sve.

#27 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 29 February 2016 - 13:00

nisam nikad čuo da netko koristi trittico (trazodone) za išta drugo osim za spavanje :huh2:

#28 onlyme

onlyme

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 344 posts

Posted 14 July 2016 - 19:51

Pa tritico je antidepresiv, samo mi izgleda ili ne deluje ili slabo deluje, tako da sam dobila sulpirid uz njega (čitam ovde da pojačava dejstvo AD-a).

A za demetrin mi psihić juče rekao da je najblaži anksiolitik, pa mi prepisao rivotril da pijem uz njega, al' me ni jedan ni drugi ne opuštaju dovoljno pa dodajem bromazepam. Nema mi logike, lepo sam mu rekla da sam napeta i nervozna, posebno uveče, a on mi dodao samo rivotril i to pre podne. Ne pije mi to vodu jer uveče i dalje kriziram.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users