Jump to content

Za sve one koji se boje...da će biti prekasno ;)

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,009 posts

Posted 25 June 2015 - 18:21

http://www.sensaklub...ski-dobar-zivot

#2 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 25 June 2015 - 18:47

Pitam se kako bi ovaj tekst izgledao kada se u jednačinu ubace mentalni poremećaji :D

#3 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,009 posts

Posted 25 June 2015 - 18:55

misliš kao "premlad/a si za mentalni poremećaj" ili "već si trebao/la dobiti mentalni poremećaj" ? :D

#4 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 25 June 2015 - 19:07

Upravo taj fazon.
Na kraju krajeva ipak smo mi sami sebi usadili mentalne poremećaje :D /sarc

Ali se ipak slažem na kraju da nikada nije prekasno, to stoji...

#5 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,009 posts

Posted 25 June 2015 - 19:41

al,sam se i nasmijala sad OPET od tvojih dosjetki :D
pa,neznam u kom smislu da smo sami sebi usadili.... neznam,o tome bi se dalo razmišljati...

#6 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 429 posts

Posted 25 June 2015 - 20:20

View Postlittle miss of sadness, on 25 June 2015 - 18:21 , said:

Odličan tekst! Hvala puno što si ga proslijedila! :)

#7 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,009 posts

Posted 25 June 2015 - 20:23

drago mi je ako je nekoga dotaklo barem malo,mene jest :flower:

#8 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 25 June 2015 - 20:42

Ako eliminišemo one poremećaje koji su nasledni, moje stanovište je da sam sam sebi usadio šablone razmišljanja,
tj. nisam mogao da se otmem utiscima (osećanjima, emocijama) tada, da budem pronicljiviji i pametniji što se tiče tog preteranog razmišljanja.

Najčešće je to bilo tipa "mogao sam ovo drugačije", iz čega proizilazi "zašto nisam drugačije?".
Tu sam već otvorio Pandorinu kutiju, gde opet u početku nisam bio svestan toga da navodim mozak na pogrešan način razmišljanja.
Dok jednog dana mozgu nije dopizdelo i poslao mi prvi panični napad i rekao "evo ti klipane sada još više sranja ako si tako želeo".

I na kraju kako god okreneš, mozak pobeđuje, i sa mozgom nema zajebancije prevelike, samo kompromisi dolaze u obzir.

I da uokvirim ovo u temu, taj kompromis sa mozgom, kad god došao, dobrodošao, nikad nije kasno.
I još, da ne bude prevelike zabune, mozak smatram medijumom kroz koji prolaze razne misli, nepoznatog porekla (najviše okruženje i društveni stereotipi), a naše je da li ćemo i kako koje procesuirati.

Dodao bih još samo da sam za to da razum ide pre emocija. Sa emocijama je kockanje, može da ispadne super dobro a može i super loše.
I kod vas pripadnica lepšeg pola, čuo sam da vam je intuicija toliko istančana da retko kada grešite kada idete na nju.
To bi bilo to.

#9 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,009 posts

Posted 25 June 2015 - 21:02

a,ja se pitam...zašto me nitko nije tome naučio? :(

i to pretjerano razmišljanje... što ako nisi ti kriv za njega uopće,što ako je ono sklop svega i svačega na što ti nisi mogao utjecati pa je bilo neizbježno i desilo se-takav si,razmišljaš puno,dokaz da imaš mozak i da ga koristiš..? :P

View Postlightning, on 25 June 2015 - 20:42 , said:

Dodao bih još samo da sam za to da razum ide pre emocija.

uvijek!

View Postlightning, on 25 June 2015 - 20:42 , said:

I kod vas pripadnica lepšeg pola, čuo sam da vam je intuicija toliko istančana da retko kada grešite kada idete na nju.

moja intuicija je nešto najbolje što posjedujem,a to što je ja rjeđe znam osluškivati...eh...to je moj problem.
no,nisam čula da ona ima veze sa spolom :)

#10 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 25 June 2015 - 21:14

lele znas koliko me je istripovao naslov... neki horor sam ocekivala hahahha

#11 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 25 June 2015 - 21:20

View Postlittle miss of sadness, on 25 June 2015 - 21:02 , said:

a,ja se pitam...zašto me nitko nije tome naučio? :(

Možda i da te je neko naučio, ti bi izabrala isti put, jer si mislila da je to jedini, iako je u stvari to bila jedna velika raskrsnica sa mnogo puteva.
I ja se pitam, tj. ne pitam se više, dobro, ponekad, prošlost ostaje iza, živim u sadašnjosti za bolje sutra.

i to pretjerano razmišljanje... što ako nisi ti kriv za njega uopće,što ako je ono sklop svega i svačega na što ti nisi mogao utjecati pa je bilo neizbježno i desilo se-takav si,razmišljaš puno,dokaz da imaš mozak i da ga koristiš..? :P

Pojma nemam pravo da ti kažem. Sada kada sagledam iz ovog ugla, uvek je bilo izbora, samo, jedan je izbor pokrivao um 99%, ovih 1% je bilo na nivou statističke greške, tako da sam odbacivao, ali eto i taj 1% se pokazao ispravnim.
Mada, idem i dublje u to, pa kažem da uopšte nemam slobodu izbora, ili ako je imam, uvek biram pogrešno. Interesantan je to fenomen, kod mene i dalje neshvaćen.
Ebeš ga, idem dalje i kažem da mi je filter za misli modifikovan od strane nepoznatih entiteta.. evo.. ovde stajem :D

moja intuicija je nešto najbolje što posjedujem,a to što je ja rjeđe znam osluškivati...eh...to je moj problem.
no,nisam čula da ona ima veze sa spolom :)

Uvek "nanjušite" kada nešto mutimo. :D