Jump to content

samopostovanje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

• Guests
  • 0 posts

Posted 29 October 2016 - 10:07

razni tekstovi na engleskom o samopoštovanju, ljubavi prema sebi, kako promjeniti negativna uvjerenja o sebi i sl.
https://lonerwolf.com/self-esteem/

#2 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 429 posts

Posted 29 October 2016 - 10:39

Nešto što je prekopotrebno za promeniti da bi se čovek vadio iz ovoga blata.. Inače se samo ubijamo u pojam sve do tačke pucanja..

• Guests
  • 0 posts

Posted 29 October 2016 - 11:24

to je neophodno za sreću, meni su njihovi tekstovi dosta pomogli, nije samo pusta priča ima i praktičnih primjera i kako primjeniti sve to na sebi, a i test samopoštovanja, preporučujem svima kojima se da čitati

#4 doomaaciin

doomaaciin

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,094 posts

Posted 29 October 2016 - 11:55

Trebao bih malo izlistati ovo, nemam ni trunke samopostovanja,  nula bodova...Odma zivnuo forum sa kruskom....trebala bi ti neki blog otvoriti, msm da bi bila uspjesna bas :D.

• Guests
  • 0 posts

Posted 29 October 2016 - 13:33

hoću medalju za aktivnost haha :D
meni se samopoštovanje povećalo bar za 20% nakon ovih nekih tekstova i analiziranja, a nisam ih puno pročitala

#6 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 01 November 2016 - 08:09

Poštujem sebe mnogo, kao Božije biće i pokajnika.
Ranije sam sebi bio zadnji na svetu i ni za šta vredan.

#7 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 688 posts

Posted 01 November 2016 - 09:13

jel se to na 'leba maze?

#8 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 03 November 2016 - 14:00

I sa mlevenom paprikom posipa. :D

@topic:

Stvarno, ranije dok sam dozvoljavao da me gaze i isorišćavaju, loše mi je bilo.
Onda ova , bolest, donela mi je nešto dobro.
Kad sam saznao da imam šizofreniju, dobro sam se isplakao,  ali i odlučio da se pobunim na sve i svakoga ko to zasluži.
Toliko govnastu ličnost imam da sam dobio "moć" samoodbrane tek kad sam shvatio da sam poremećen.

#9 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,262 posts

Posted 03 November 2016 - 14:58

View PostApoptosis, on 03 November 2016 - 14:00 , said:

I sa mlevenom paprikom posipa. :D

@topic:

Stvarno, ranije dok sam dozvoljavao da me gaze i isorišćavaju, loše mi je bilo.
Onda ova , bolest, donela mi je nešto dobro.
Kad sam saznao da imam šizofreniju, dobro sam se isplakao,  ali i odlučio da se pobunim na sve i svakoga ko to zasluži.
Toliko govnastu ličnost imam da sam dobio "moć" samoodbrane tek kad sam shvatio da sam poremećen.

Pišeš izuzetno razumne i mudre postove, prosto mi je teško da poverujem da imaš tako ozbiljne dijagnoze.
Dobro testiraš stvarnost, svega si svestan, pametno rezonuješ.

Inače, samopoštovanje mi je jako loše, uvek sebe krivim za sve, imam jako loše mišljenje o sebi.

#10 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 03 November 2016 - 15:02

View PostAruena, on 03 November 2016 - 14:58 , said:

Pišeš izuzetno razumne i mudre postove, prosto mi je teško da poverujem da imaš tako ozbiljne dijagnoze.
Dobro testiraš stvarnost, svega si svestan, pametno rezonuješ.

Inače, samopoštovanje mi je jako loše, uvek sebe krivim za sve, imam jako loše mišljenje o sebi.

HVALA TI. Imao sam jako visok IQ pre bolesti, i tokom bolesti je ostao iznad proseka. To me je spasilo.

#11 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 03 November 2016 - 16:10

View PostAruena, on 03 November 2016 - 14:58 , said:

Dobro testiraš stvarnost, svega si svestan,

+1

Naš Guardian angel!

#12 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 03 November 2016 - 16:41

View Postmatilda, on 03 November 2016 - 16:10 , said:

+1

Naš Guardian angel!

:wub:

#13 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 03 November 2016 - 21:28

View PostApoptosis, on 03 November 2016 - 15:02 , said:

HVALA TI. Imao sam jako visok IQ pre bolesti, i tokom bolesti je ostao iznad proseka. To me je spasilo.
Imaš ti visok IQ i sada ali je šteta što ga nemaš priliku koristiti. Besposlen mozak je đavolji poligon.

I za mene je ogromna šteta što znanje i iskustvo ne pretvaram u lovu jer živim u kraju gdje je to skoro nemoguće, ruke mi se tresu i nije mi lako s ljudima. Cijeli život sam učio, sticao nove vještine i znanja da bi na vrhuncu tog znanja i iskustva, kad je to trebalo debelo unovčiti, sve smrdala prokleta psihička bolest. Katastrofa :( Šteta ne samo za mene nego i za sve koji moje usluge trebaju.

#14 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 04 November 2016 - 07:47

Tačno tako Mačak. Uzalud mi pamet i inteligencija kad je gubim sedeći uz lap top svaki dan po 10h, umesto da je mogu unovčiti i uzeti uzde života u svoje ruke i upraviti život ka stvaranju, gradnji...

#15 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 04 November 2016 - 08:51

Možda bi i mogao, neki online poslić koji možeš raditi kad hoćeš i slično.

#16 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 04 November 2016 - 08:53

View PostMacak, on 04 November 2016 - 08:51 , said:

Možda bi i mogao, neki online poslić koji možeš raditi kad hoćeš i slično.

Možda, mada ja sam velika ljenština. Volim ovde čitati i pisati, slušati muziku na YT i to je sve što ja radim online... Mrzi me poslovati, iako sam završio Visoku školu za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo.

#17 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,262 posts

Posted 04 November 2016 - 11:27

Isto. imam dokaze da sam pametna, sposobna iznad proseka, dobar organizator, kreativna... Ali me ubi depresija, koju su uzrokovali neki stvarni i ozbiljni problemi koje ne mogu da rešim...
I tako sam bez radosti, bez volje, energije, a bez toga je sve ostalo uzalud.

#18 Riot

Riot

Let's find the road to Hell

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,296 posts

Posted 04 November 2016 - 13:59

Da li neko zna neke brze, učinkovite JEDNOSTAVNE METODE koje se rade svaki dan i koje pomažu pri povećanju samopouzdanja, samopoštovanja i razvijanja ljubavi prema sebi?Ne mogu više da samo čitam teoriju, filozofije bez ikakve prakse i stvarne primene.
Samopoštovanje mi je na nuli, na dnu, čim mi neko kaže nešto loše odmah reagujem previše osetljivo i vrtim tu jednu te istu ploču godinama....

#19 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 04 November 2016 - 14:12

View PostBurnInHell, on 04 November 2016 - 13:59 , said:

Da li neko zna neke brze, učinkovite JEDNOSTAVNE METODE koje se rade svaki dan i koje pomažu pri povećanju samopouzdanja, samopoštovanja i razvijanja ljubavi prema sebi?Ne mogu više da samo čitam teoriju, filozofije bez ikakve prakse i stvarne primene.
Samopoštovanje mi je na nuli, na dnu, čim mi neko kaže nešto loše odmah reagujem previše osetljivo i vrtim tu jednu te istu ploču godinama....

I mene to interesira jer mi stvarno fali samopouzdanja.

#20 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 04 November 2016 - 18:48

Evo kako ja to radim. Stalno govorim sebi da vredim koliko i drugi, da sam sposobna koliko i drugi, i pritom se trudim da se ne poredim ni sa boljim ni sa gorim od sebe, jer svako je osoba za sebe i nema iste karte sudbine. Imam inače veliku gordost, toliko da smatram da zaslužujem da budem tipa vladar sveta i iznad svih upravo zbog manjka samopoštovanja i samopouzdanja. Danas sa ponosom mogu da kažem da sam sve to skoro prevazišla. Moj IQ je jedva iznad proseka, ali to mi nije bitno. Verbalno sam vrlo jaka, vizuelno onako. Idealne osobine za budućeg advokata i životnog trenera. Drže me na površini ciljevi, ta dva cilja. I konstantna glad i žeđ za učenjem. Ja trošim na knjige za samopomoć onoliko koliko neko troši mesečno na cigarete. Ali sav taj razvoj je ništa, ako nemaš ljubavi u sebi i prema sebi.