Jump to content

Teal Swan

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#1 Tovar

Tovar

MAGARE

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 974 posts

Posted 26 March 2017 - 14:44

Sinoć sam naišao na YT na ovu djevojku i njene videe. Mnogo je tih duhovnih učitelja, self-help instruktora na youtubeu, pa razumijem da su mnogi unaprijed skeptični.
Ali snažno preporučujem da se pogledaju jedan-dva njena videa. Karizmatična je, zna šta priča, mislim da može mnogima barem malo pomoći, a odmoći sigurno neće.

https://www.youtube....NCyIwCPTq1hYzWQ

#2 Rihela27

Rihela27

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 18 June 2017 - 03:30

Ciao Tovar,
I ja sam je "otkrila" prije par dana.
Oduševljena sam, al i malo oprezna.(resistance makes persistance, kako ona kaže,haha)
Zanima me dal su ti njeni savjeti/metode pomogli, dal si radio na tome i u ovom vremenu postigao napredak?
Hvala i lp.

#3 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 18 June 2017 - 08:15

Kupila sam njenu knjigu pre neki dan.

#4 Tovar

Tovar

MAGARE

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 974 posts

Posted 18 June 2017 - 11:19

View PostRihela27, on 18 June 2017 - 03:30 , said:

Ciao Tovar,
I ja sam je "otkrila" prije par dana.
Oduševljena sam, al i malo oprezna.(resistance makes persistance, kako ona kaže,haha)
Zanima me dal su ti njeni savjeti/metode pomogli, dal si radio na tome i u ovom vremenu postigao napredak?
Hvala i lp.

Ćao
Uskoro nakon svog posta sam prestao pratiti ju, jer sam imao nekih drugih obaveza. A i očito se ne mogu držati nečeg duže vrijeme. Tako da ti ne mogu reći ima li napretka. Ali svakako da je od svoh tih life coacha na yt na mene ostavila najbolji utisak.

#5 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 18 June 2017 - 13:06

Preporucujem svima ali svima. Na bolju stvar  nisi mogao da naletis. Jedna od stvari koje ona kaze je da sve psihicke bolesti nastaju od negativnog fokusa. Tu se slazem sa njom. Onog trenutka kada krenete da se fokusirate na negativno nastaje problem. Ovaj forum je dobar za neke stvari, za osecaj bliskosti, Ali ono sto mu fali je okretanje na pozitivu i pronalazenje resenja. Ono sto mu fali je razmena iskustva od terapeuta. Borba zajednicka I pracenje napretka onog drugog clana. Price o tome kako se prevazilaze situacije na terapiji I kako se ide prema gore. Zato mnogi pobegnu odavde. Jer na forumu Vladan depresija, sto je I logicno. Ali opet trebalo bi mnogo vise mnogo vise da se prica o radu na problemima. Eto. Zato vam sluzi Teal. Pratite je I necete pogresiti.

#6 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 18 June 2017 - 13:12

Za pocetak Ja bih promenila naziv foruma u Pobedimo depresiju, ili nesto tako. Ovaj forum je dobar za pronalazenje, identifikaciju, uljuljkivanje, povezanost. I to je super. Medjutim nedovoljno. Fali mu mnogo vise pozitivnih clanova koji ce promeniti atmosferu foruma I okreni to je iz mracne I uljuljkane u svetlu I zivu. A verujte mi, moguce je.

#7 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 18 June 2017 - 13:24

Jer od kukanja nema apsolutno nista. Mozemo kukati do prekosutra I zaliti se na stanje I koje smo zapali I onda cemo tonuti jos dublje. A mozemo hrabro ustati, napraviti prvi korak, iz meni ti svoje misli I imati zivot kakav smo mislili da je nemoguc, koji nismo moglo da zamislimo ni u najludjem snu. Od vas zavisi. Od vase snage I hrabrosti. Od vase snage da se uhvatite za pozitivno I krenete napred. Od vase snage da oprastate sebi, drugima, zivotu. Od vaseg strpljenja da prihvatite vase prve nespretne korake. Koji se mogu pretvoriti u gladijatorske Samo Ako imate dovoljno strpljenja za sebe. I dovoljno vere. Vas zivot moze postati najlepsa bajka. Samo je pitanje da li je zelite. Svakom je sreca na dohvat ruke. Al jbg. Nekima su drazi problemi I tereti. Mislite o tome. Vi birate za Sta cete se vezati I kakav ce vas zivot biti. Nema izgovora.

#8 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,033 posts

Posted 18 June 2017 - 13:58

View Postkalisi, on 18 June 2017 - 13:12 , said:

Za pocetak Ja bih promenila naziv foruma u Pobedimo depresiju, ili nesto tako. Ovaj forum je dobar za pronalazenje, identifikaciju, uljuljkivanje, povezanost. I to je super. Medjutim nedovoljno. Fali mu mnogo vise pozitivnih clanova koji ce promeniti atmosferu foruma I okreni to je iz mracne I uljuljkane u svetlu I zivu. A verujte mi, moguce je.

Ja lično ne verujem u "nametanje" bilo kakve atmosfere na Forumu...Jednostavno,svi mi koji smo ovde-smo mi neki univerzum za sebe,i svaki od tih univerzuma nosi neku svoju atmosferu i svoju specifičnu energiju. Zajedničkim preklapanjem tih energija dobija se sveukupna atmosfera koja karakteriše Forum kao celinu. Prema tome,nekad je ta sveukupna forumska atmosfera u većoj meri pozitivna,nekad,opet-u daleko manjoj meri...Sve zavisi od datog trenutka (kao i od naših pojedinačnih energija koje se u tom trenutku ovde preklapaju).

Što se tiče toga da fali pozitivnih članova-pa znaš kako,takvih stvari (dobre energije i pozitive) nikad nije na odmet,ako me razumeš...Ali jednostavno-takvi smo kakvi smo,svako sa nekim svojim specifičnim problemima i sa nekom svojom vlastitom pričom. Naravno da bi bilo prelepo kad bismo svi odjednom mogli da se preokrenemo na "pozitivnu stranu",ali ne može se čovek promeniti samo zato "da bi postao pozitivan",već mora da ima neki pravi,realno utemeljen razlog za takvo nešto. Neki razlog koji će za njega da ima pravu,značajnu,realnu vrednost...

#9 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 18 June 2017 - 14:15

Tacno, al bas zato se nista ne pomera jer na forumu nema aktivnog rada. Moje misljenje. Ne kazem da je tacno. Dugo sam clan ovog foruma I pomogao mi je dosta. Nasla sam ljude sa istim problemima, razumevanje, toplu rec. Al otisla Sam sa njega kada sam shvatila da stagniram I da sve sto radim je da  pricam o problemu. To je bila tadasnja moja atmosfera Ali I atmosfera ljudi sa foruma tada. Mesto da  menjam svoje stanje. Ne zavisi sreca coveka od spoljasnjih okolnosti vec od njegove odluke da ucini sebe srecnim. Pojma nemam, to vam je moje misljenje.

#10 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,033 posts

Posted 18 June 2017 - 14:19

View Postkalisi, on 18 June 2017 - 14:15 , said:

Dugo sam clan ovog foruma I pomogao mi je dosta. Nasla sam ljude sa istim problemima, razumevanje, toplu rec...

Pa šta je to,ako ne "aktivni rad" Foruma? Ovaj Forum ti je dosta pomogao do jednog trenutka,do jedne prelomne tačke u tvom životu...I to je predivno. Pa zar nije? -I kako onda nema "aktivnog rada?" Nadam se da me razumeš...Mi smo taj aktivni rad,mi i naše priče,čitava ta naša podela iskustava...

Nadam se da me razumeš i da se ne ljutiš što ovako pišem...Razumem ja tebe,ali se samo trudim da sagledavam stvari realno.

#11 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 18 June 2017 - 15:00

U smisla da shvatim da nisam jedina na ovom svetu sa ovim problemima mi je pomogao. I u smislu da nisam usamljena sa tim. U smislu pomeranja iz tog stanja- ne.

#12 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 18 June 2017 - 15:05

View Postkalisi, on 18 June 2017 - 14:15 , said:

Ne zavisi sreca coveka od spoljasnjih okolnosti vec od njegove odluke da ucini sebe srecnim. Pojma nemam, to vam je moje misljenje.

ovisi sreća o spoljašnjim okolnostima, misliš da neko ko je izložen zlostavljanju i nasilju može biti sretan tijekom toga? Neko ko brine za svoju egzistenciju i neko ko je u ratnoj zoni je sretan? Neko ko je usamljen? Slažem se da spoljašnje okolnosti ne moraju učiniti čovjeka sretnim, ali svakako sreća ovisi o njima, čitava svrha postojanja emocija je interakcija s okolinom

#13 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 18 June 2017 - 16:18

To o izlozenosti nasilju I ratu je posebna prica. Ali cak I tada covek bira Kako ce se sa tim nositi I kako ce I da li ce pobeci od toga ili ce uzivati u ulozi zrtve. Taj koji je usamljen niko ga do sebe samog ne sprecava da promeni to. Ako cega da se kockice poklope I neko my dodje sam u zivot, srecno mu sa tim. To je pasivan nacin zivota I pravljenje zrtve od sebe. U jednom trenutku mora se prestati sazaljevati i preduzeti korake. Osim Ako ne cekas cudo koje nece doci. Mislim, sama sam u delu svog zivota pravila zrtvu od sebe, zato sam I zaglavila u depresiju. Al zato sam I pozvana da pricam o tome jer znam kad stvari pocinju da se menjaju, onda kad prestanes da trazis izgovore I opravdanja zasto nesto ne mozes. Ako cekas da se nesto promeni cekat ces doveka.

Samo cu reci: "Vruca voda istovremeno omeksa krompir I stvrdne jaje. Nije do okolnosti do coveka je". Moze neko ko je preziveo rat da ceo zivot trpi posledice toga I da ceo zivot ima traume toga. Ili moze jednostavno da se sakupi I krene dalje. Neizigravajuci zrtvu I trazeci opravdanje. A to je ekstreman primer. Ni 10 posto ljudi ovde nije sa tako ozbiljnim traumama. Ne kazem da treba odmah da ustane al bgmi ne treba ni ceo zivot da se vadi da nesto ne moze jer je bio zrtva rata. Mislim moze Kako hoce, na njemu je, al od te odluke mu zavisi kvalitet zivota. Pa kako god hoce.

#14 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,033 posts

Posted 18 June 2017 - 16:32

Sve se to umnogome razlikuje od individue do individue...Nekoga je glumljenje žrtve gurnulo u crnilo depresije (kao što Kalisi navodi primer),dok su nekoga,opet,u depresiju gurnule neke sasvim druge stvari...Svaka depresija ima neku svoju pozadinu,i sve to zaivisi od individualne priče samog depresivnog pojedinca.

#15 Tovar

Tovar

MAGARE

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 974 posts

Posted 18 June 2017 - 16:59

Niti sam za ovu krajnost u kojoj se za sve okrivljavaju vanjski faktori, niti mislim da je realna ova verzija u kojoj je baš sve na nama. Okidači za depresiju su različiti, a životne prepreke različite težine. Dodamo li na to i da se ličnosti u mnogočemu razliklikuju, osobito kad je psihološki profil u pitanju, nemoguće je da je za sve primjenjiv ovaj proaktivni pristup. Nekoga život "satare", izgubi najmilije, zdravlje ga ne služi, okruženje nije produktivno, emocionalno je izranjavan i takvu osobu ne mogu kriviti ako zauzme defetistički stav. Imamo s druge strane primjere ljudi koji previše kukaju, pasivni su, inertni, negativni, iako im životne okolnosti nisu baš toliko loše (npr. ja).

#16 Dina

Dina

Član

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 19 June 2017 - 00:37

A ja bas volim to sto je ovde svako prihvacen takav kakav jeste, ima se razumevanja za tudju patnju i niko ne vrsi pritisak ni na koga da se trgne i nekom magijom ozdravi (pritisak kakav se ni u ludilu ne bi vrsio na osobu sa fizickom bolescu). Cast izuzecima :blink:

#17 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 19 June 2017 - 09:45

View PostDina, on 19 June 2017 - 00:37 , said:

A ja bas volim to sto je ovde svako prihvacen takav kakav jeste, ima se razumevanja za tudju patnju i niko ne vrsi pritisak ni na koga da se trgne i nekom magijom ozdravi (pritisak kakav se ni u ludilu ne bi vrsio na osobu sa fizickom bolescu). Cast izuzecima :blink:

nažalost ima toga i ovdje, ali opet ima divnih ljudi tu

#18 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 19 June 2017 - 11:06

Ma možda ja lupetam. Nije da nemam običaj :). Zaboravite :)

#19 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,985 posts

Posted 19 June 2017 - 13:31

View PostDina, on 19 June 2017 - 00:37 , said:

ja sam na primer imao zbog anhedonije i drugih negativnih simptoma psihoze probleme sa higijenom i ne bi se kupao po desetak dana
i onda bi upadao u krize jer sam takav nikakav
a onda mi je matilda objasnila da je moguće boriti se protiv negativne simptomatologije tako što ćeš stvari da radiš po automatizmu
mehanički odradiš ono što moraš
imaš zadatak i onda ga maltene ne razmišljajući uradiš jer nema drugih opcija

i pomoglo mi je to tako da radim
sad nemam više problema sa higijenom (ali su mi u tome pomogli i ljudi oko mene)

hoću da kažem da za razliku od fizičkih bolesti mentalnim možeš da doakaš na kreativne načine
pritisak okoline takođe daje rezultate ako ga pravilno shvatimo i od srca prihvatimo

protiv mentalnih bolesti možemo sami da se borimo (protiv fizičkih ne možemo)
ili nikada ama baš nikada neće proći never ever

#20 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 19 June 2017 - 14:26

kako se ne možeš protiv fizički bolesti boriti sam? Osoba koja ima dijabetes se bori promjenom prehrane, osoba koja ima bolesti krvožilnog sustava isto se bori promjenom prehrane, kod mnogih fizičkih bolesti promjena prehrane, kretanje i sl. može dosta pomoći, a to možeš samo sam učiniti, niko drugi ne može u mjesto tebe.
Dok kod depresije možeš sve na silu činiti i to ti uopće ne mora mora pomoći, šta je bitno na kraju ako se loše osjećaš i kad sve odradiš? Ne znam za druge ali meni nije ništa bitnije od toga da se ja dobro osjećam, a da se silim nešto raditi to mi ne pomaže