Jump to content

Sertralin (ZOLOFT, HALEA, LUXETA, SETALOFT, ASENTRA)

• Please log in to reply
873 replies to this topic

#861 Faultier

Faultier

Član

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 27 December 2018 - 17:35

200 mg... i već više od mesec dana... nema poboljšanja... :(

#862 merion

merion

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 629 posts

Posted 19 January 2019 - 22:51

Meni se cini da dzabe pijem ovo.Ne treba se dzabe trovati.

#863 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,298 posts

Posted 19 January 2019 - 23:20

Molim te Merion nemoj prekidati na svoju ruku, jednom si to već uradila pa nije dobro ispalo, doduše taj zoloft nije ni meni prijao, izgleda ima dosta sporo delovanje, ja sam pokušavala s njim oko dva i po meseca i bilo mi je sve lošije, na kraju vratila sam se na seroxat.
Jel ti na kraju nisi ni došla do tvoje doktorke, kako beše?

#864 merion

merion

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 629 posts

Posted 20 January 2019 - 00:27

Ja ga pijem dugo s prekidom dok sam bila u bolnici kad sam pila taitu,pa posle ponovo zoloft.I evo pijem ga 3meseca,i nista,ja sam uglavnom drvo.Nisam,nije bila tu,a necu ni ici da je trazim bar u skorije vreme.Svega mi je dosta.

#865 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,442 posts

Posted 21 January 2019 - 16:29

Uvek ti kažem isto - ne prekidaj. I kad ona nije tu, traži da te neko drugi primi.

#866 Entering The Unknown

Entering The Unknown

playa hater

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 442 posts

Posted 21 January 2019 - 20:00

Malo off topic, ima li ikakve razlike ako se npr umesto 2x30mg pije 1x60? Mislim verovatno glupo pitanje al zanima me.

#867 merion

merion

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 629 posts

Posted 21 January 2019 - 20:32

Cega Mad?Verovatno mislis na taitu,naravno da je to isto.Bitno ti je koliko mg pijes.

#868 Entering The Unknown

Entering The Unknown

playa hater

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 442 posts

Posted 21 January 2019 - 21:54

Bas na nju, ali je nestasica, pa sam nasao samo od 60. I mislio sam da je tako, ali za svaki slucaj, nikad dosta glupih pitanja :)

#869 celofan

celofan

Telling it like it is since forever

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 22 January 2019 - 03:32

Isto je Red,pij bez brige...

Merion,ako ti je problem umor veliki,ja sam isti problem imao sa eliceom,pa sam poceo da pijem taitu koja je razlicit dosta lek od elicee i zolofta,ima i tu dosta aktivirajucu i energicnu komponentu,pa mozes razmisliti opet da probas i zamenis zoloft taitom,naravno ako ti je i ranije prijala?naravno,sve u dogovoru sa doktorom...koje ga bi inace trebalo redovno da posecujes,ja bi ga licno jurio da me "pregleda" ako mi je tesko u tom trenutku,naravno ovo je samo moj savet i ukoliko se osecas drugacije to je ok

#870 janica

janica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 294 posts

Posted 17 March 2019 - 23:25

Ljudi moze mala pomoc?! Pijem Zoloft vec 3 meseca(100mg).Sada mi se javila ucestala stolica,koja sve vise lici na dijareju,a pocinje i mucnina.Jeste osecali ovo i koliko dugo traje?

#871 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,104 posts

Posted 18 March 2019 - 00:14

Janice, ja sam davno, davno pila Zoloft, to mi je bio prvi antidepresiv. Imala sam iste probleme koje ti imaš i trajalo je neko vreme..ne sećam se tačno koliko, ali skoro 15 dana..i onda sam išla kod psih pre zakazane kontrole ( zbog tih tegoba ) i ukinula je Zoloft.

Posle toga mi niko više nije prepisivao taj lek.

#872 Faultier

Faultier

Član

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 20 March 2019 - 16:34

Danas imam kontrolu kod psihijatra... Mislim da je i previše dugo trajao ovaj pokušaj lečenja Sertalinom. I pored nekih "pozitivnih" strana... ipak očigledno nema poboljšanja OCD-a... :(  Treba mi pomoć oko jednog stručnog termina... negde sam pročitao... mislim da je neko napisao ne znam gde.... u okviru negativnih simptoma šizofrenije... mislim da izraz počinje na a :D... nemogućnost da se bilo šta preduzme... satima mogu tako da zurim u tv a da ne gledam u njega... teško mi je da se pokrenem... uh ne umem ni da objasnim... a još manje da nađem kroz pretragu .... ako neko ima ideju.. ako ne... ok :(

#873 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,298 posts

Posted 20 March 2019 - 23:35

Faultier verovatno misliš na avoliciju -nesposobnost započinjanja i sprovođenja ponašanja vođenog ciljem? Takozvano ''nemam volje ni za šta'' :mellow2:

Imaš na više tema, ja sam se setila ove:
http://www.depresija...70&hl=avolicija

#874 Faultier

Faultier

Član

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 29 April 2019 - 08:39

Pijem već mesec dana i Remirtu sa Zoloftom, ali noćno znojenje je neizdrživo. Mislim da je počelo i pre nego što mi je dodat drugi AD. Najgore što je ova kombinacija prodelovala u smislu smanjenja opsesija, depresivnosti... mislio sam da nekako mogu da se nosim sa ovim side effectom.... ali nakon mesec dana mučenja odustajem.... :(

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users