Jump to content

Problem sa rivotrilom

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 12 October 2018 - 22:15

Zanima me da li je neko od vas imao glavobolje i napetost od rivotrila..?ja prvu cetvrtinu kad sam popila osecala sam tup bol blazu glavobolju i u pocetku mi se ucinilo da je mozda trip ali.sam se kasnije uverila da mi def rivotril ne odgovara,pila sam ga sa flunisanom posle 2 nedelje htela sam da se ubijem koliko mi je bilo lose,flunisan me je iscupao pre medjutim samoinicijativno predjem na velahibin koji mi je pre pomagao i rivotril zamenim sa lorazepamom...posle par dana sam se osecala bolje...i dalje nisam stabilna poremetila sam bioritam i psihu jer 40 dana zbog bebe nisam spavala...imala sam groznicu od.nespavanja bila sam na ivici da zavrsim u ludnici sa plus jos jednim starijim detetom...tako da svi moji problemi su poceli zbog fizicke iscrpljenosti i stresa..vratio mi se strah od ludila...svaki svoj pokret analiziram i uporedjujem sa ludacima to su vise opsesivne misli...ne znam vise dokle cu izdrzati ocajna sam...bila sam kod psihijatra al terapiju koju mi je prepisao nije mi godila a on je stalno potencirao da je nastavim al verujte mi da sam nastavila posle 3 nedelje jos koji dan verovatno bih se ubila...uzas...da li neko moze da mi predlozi dobrog psihijatra u Novom Sadu

#2 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 12 October 2018 - 22:24

Inace zbog nespavanja pila sam lexilijum od 6mg na kraju skontam da sam postala ovisna...nisam povecavala dozu...sad lorazepam kad popijem od 2.5mg nista ne osecam...al ga opet popijem...zakacila sam nesanicu zbog lekova i stresa...remeron mi je radio mesec dana posle cao zdravo...sanval od 10mg.probala sinoc nista...zavrsice u kanti...ostaje mi samo lorazepam u kombinaciji sa melatoninom i uspavljivanje od.3 sata kao.i budjenje.posle kraceg vremena...pored toga pijem.persen plus magnezijum al sve je to slabo...sta mi vi predlazete...ocigledno ni konjske doze ne mogu da me obore:) pre kad se setim cetvetina lorazepama je znala da me osamuti a sad imam.osecaj da mi.ne bi ni cela tabla pomogla iako nisam.dizala.dozu iz straha...helllp

#3 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,304 posts

Posted 12 October 2018 - 22:47

Svi ovi nabrojani lekovi ne mogu da se piju kao bombonice. Stvaraju zavisnost ako se uzimaju i ukidaju na svoju ruku.

Moj savet je da ideš kod lekara opšte prakse i tražiš uput za nekog dobrog psihijatra. Državni psihijatri su dobri koliko i privatni ( pričam iz iskustva).

PS. Nisam 100 posto sigurna ali mislim da ne mogu da se mešaju psihijatrijski lekovi sa Melatoninom, čini mi se da mi je to rekla jedna apotekarka.

#4 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 13 October 2018 - 11:56

Ako si procitala moj post videla si da je terapija prepisana od strane psihijatra a a ja nijednog momenta nisam dizala doze jer se plasim...tako da bas u suprotnom ne pijem ih kao bombonice...bilo je ovde ljudi koji su pili melatonin sa rivotrilom...ja sam sinoc popila lorazepam 1mg sa 0.5g melatonina i spavala kao beba...bila sam iznenadjena da je to delovalo na mene...

#5 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 13 October 2018 - 12:04

Zanima me da li je neko imao nuspojave od rivotrila poput mene ili sam ja izrod?:) inace bila sam bez lekova 3 god unazad i tad sam se najbolje osecala dok me nije pukla postporodjajna depresija i nespavanje

#6 derailed

derailed

Član

• Members
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 15 October 2018 - 11:00

Meni je rivotril prijao (i prija jos uvek), jedine nus pojave koje sam imala od lekova bile su od antidepresiva. E to su bile nocne more, ne znam da li sam gore prosla sa Tritikom, Seroxatom ili Zoloftom, ali totalani haos u glavi, struje, derealizacije, ja kao zombi i ... crne misli po ceo dan.

Inace i ja pijem vec punih godinu dana ako ne i jace melatonin uvece (nekad i 3 mg) sa rivotrilom, meni prija i ne smeta, a lepo me uspava (nista drugo za spavanje nije delovalo na mene, konjske doze Nipama, Belbiena, nista, budna do jutra). Melatonin me doveo u red sto se tice sna.

#7 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 21 October 2018 - 23:36

Ti si izgleda kao i ja...po pitanju konjskih doza...ja popijem sanval od.10mg nista...lorazepam od 2.5 nista bromazepam tek od 6 osetim...moram da napomenem da imam 100kg i 185cm :) mozda i to ima neke veze ne znam...al cim vidim da me te doze ne uspavljuju ne pokusavam da ih dizem jer nema svrhe samo cu se navuci...melatonin sam probala nekad me uspava nekad ne...nesto razmislja flormidal da uzmem na kratko da probam...imam problem sa nesanicom...tesko uspavljivanje i isprekidan san pa se iznerviram pa me jos spici panicni...sto se tice ad ja sam na flunisanu plus velahibin kombinacija i godi mi...popravljam se al ide sporo...jos nesanicu da resim...

#8 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 21 October 2018 - 23:38

Nesto sam citala u vezi melatonina da se ne preporucuje duze uzimanje da ne bi poremetio prirodni mehanizam lucenja ovog hormona da bas nije bezazleno...

#9 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,451 posts

Posted 22 October 2018 - 06:28

ja donela iz srbije nekoliko bocica Rivotrila i nocas drmnula 3 komada. bilo je neophodno. smirih se malo... pa nek crknem skidajuci se ali nekad stvarno nemoze da se prezivi...

#10 Mad for red

Mad for red

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 22 October 2018 - 06:48

Ja se nisam nesto navukao, ako bas znam da moram rano ustati uzmem 3/4 max pre spavanja, uglavnom 1/2 ili 1/4 da bih sto pre zaspao, ujutro uzmem samo 1/4 ili eventualno, ali pitanje je da li sam ikada, 1/2 ako sam bas nesto napet i to je to, manje doze su skroz ok uzimati, ovo da uzmem 3 komada mislim da bi me onesvestilo.

#11 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 22 October 2018 - 10:54

Hahahahahahahaha ruzoo nasmeja me sad....pa ti si sou...da ga pijem stalno kao stabilizator jok ne prija u malim dozama mal nisam odlepila od napetosti cudo al je tako...dr rekao redovno da pijem po 3x1/2 da bi se stabilizovala plus flunisan koji mi je pre odgovarao medjutim 2 nedelje ta kombinacija i bila sam spremna za Lazu...i kad sam zamenula rivotril sa lorazepamom odma mi je bbilo lakse...al na primer rivotril da popijem 1 od 2mg uvece ne smeta il u vecim dozama kontam ponekad al te cetvrtine i ta uloga stabilizatora koju ne osetim fala lepo napravi mi haos...mada vece doze od 2mg nisam ni probavala...verovatno bi mi i dva bilo malo:)

#12 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 22 October 2018 - 10:58

Sad rokam bensedin kao tik tak bombonu da sam popila...hocu da se skinem sa lorazepama od 3x1/2 evo me vec 9 dan ok sam ionako ne osetim ni jedan ni drugi pa ko veli daj ovaj sto ima duze trajanje kad se vec trujem...mislim moram jer ne smem naglo...uzelela sam se da me neki lek malo opusti al kako sam razvila toleranciju na bromazepam od 6mg tako sam valjda na sve....i sve to dok ne proradi ad evo vec 2 mesec...posle 2 nedelje mi se razvila tolerancija iako nisam.zloupotrebljavala lekove...meni izgleda trebaju konjske doze jbt

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users