Jump to content

* * * * * 2 votes

Kakvi ste kada vas povrede?

emocije

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,143 posts

Posted 23 October 2017 - 17:48

Koliko vremena vam je potrebno da se "oporavite" i "vratite u ravnotežu" nakon što se desi da vas neko povredi?

I da li postoji neka određena situacija koja vam je ostala u sećanju,a za koju možete da kažete da simbolizuje vaša osećanja i vaše reakcije onda kada do takvog nečega dođe?

Let's talk!!!

#2 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,662 posts

Posted 23 October 2017 - 18:03

ne oporavljam se :D
čak i kad mislim da sam nešto ili nekoga prebolila shvatim da me vrlo brzo izbaci iz takta, pogotovo shvaćam sve više koliko mi događaji iz prošlosti zagorčavaju život, koliko sam formirala određeno mišljenje o ljudima zbog događaja iz prošlosti, koliko sam nesposobna da uspostavljam i održavam kontakte s ljudima da je pravo čudo ako mi se nekim odnos potraje godinu dana. Osjećam se oštećeno u svakom pogledu i tako da stvarno ne oporavljam se, samo razvijam komplekse, sumnje i nepovjerenje

#3 UpAndDown

UpAndDown

disillusionedNoMore

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 23 October 2017 - 18:07

Jako dobra tema.

Kad me neko bas bas povredi, uglavnom mi je prvi impuls da se sklonim, da se povucem u sebe, da se zatvorim.. ne samo za tu osobu, nego kao da me taj osecaj ranjivosti cini otvorenom za sve ostale vrste napada. Treba mi vremena da to u sebi posle "prezvacem", da probam da razumem zasto se osecam kako se osecam, zbog cega je ta osoba uspela da me povredi. Razmisljam o namerama, o motivima. To mi je, u stvari, najvaznije.
Kad to razlucim u glavi, onda mi je lakse i da se odredim u odnosu na celu situaciju. Da odlucim kako cu se u buducnosti postaviti prema konkretnoj osobi, ako i kad se budemo srele..kao i kako cu reagovati sledeci put kad se nadjem u slicnoj situaciji.

Nekad sam bila impulsivna, umela sam da se branim, da vracam "verbalne udarce", umela sam da budem tako dobra u tome (iako to mrzim da radim i to nisam ja) da sam se uplasila. Umem da povredim, ako hocu.. a necu, ne zelim.. i zato sad i kad me napadaju, uglavnom cutim i spustim ruke, da tako kazem. Pustim da me nokautiraju i onda se samo okrenem i izadjem iz ringa.

I to je to. Vise se sa tom osobom necu ni cuti, ni videti. Zaboravljam da je postojala. Brisem to ruzno poglavlje. Ovo su, naravno, ekstremni slucajevi. Tu se sad mogu vratiti na onaj deo o namerama. Ovo cinim samo u slucaju da shvatim da osoba zeli da me povredi, da ide sa tom namerom, da je to osnovni motiv. Tu mi ljudi mogu pasti i na sitnicama..

Kad toga nema, puna sam razumevanja i zelje da se sto pre sve izgladi. Lako cu preci i preko krupnijih stvari, mozda i preko neke lazi.. svasta umem da oprostim.

Cudno je to. Vodi me neki unutrasnji osecaj, neka intuicija, samo moj interni eticki kodeks koga se sama pridrzavam i ocekujem od drugih da postuju tih par, meni bitnih, principa. O svemu ostalom mozemo da pregovaramo.

Ne bih sad iznosila neke primere, ne bih se prisecala.. Ima par takvih uspomena, koje su, negde, i dalje bolne. Uglavnom se to svodi na neku situaciju u kojoj sam se osetila izdanom. Lojalnost mi mnogo znaci. Mozda sve.

#4 M.Kurtz

M.Kurtz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted 23 October 2017 - 18:10

imam osjecaj kao da se nikad ne vratim u "ravnotetu", sto god to znacilo....postoje trenutci koji ti obiljeze zivot, mozda oni trenuci kad shvatis sto si zapravo ti, a ponekad, kaqd shvatis i ono sto nisi.....kako god, te situacije su vjecne za svakog od nas. pitas o situacijama koje su nam se urezale u pamcenje? Kao, za mene bit tuzan znaci bit kao u toj i toj situaciji. ili za mene bit sretan znaci bit u toj i toj situaciji...poprilicno je subjektivno. Incae, kad me netko povrijedi, prije bih se cesto povukao u sebe i razmislim jednom, pa dvaput, jesam li cim izazvao takvu reakciju. Ugl, razmislim o sebi. To je vjerovatno posljedica toga sto se "ja" i "ljudi" ne trpimo medusobno, pa se covjek zaupita jel u meni problem ili u njima....dosta pijem u zadnje vrijeme.

#5 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,017 posts

Posted 23 October 2017 - 18:58

Iskreno ne sjećam se kad me je netko zadnji put povrijedio! Postoje svakodnevne diskusije i rasprave s ljudima ali pa nije to da me je netko povrijedio zato što je iznio svoje mišljenje, ili sam ja dementan? Možda?

#6 Riot

Riot

Let's find road to Hell

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,291 posts

Posted 23 October 2017 - 19:18

Zavisi koliko mi je  stalo do te osobe, koliki je bio stepen vezivanja, poverenja, očekivanja od tog odnosa...znači, zavisi ko povredi.
Uglavnom, ako ode u neki extrem,  budem na početku tužna, razočarana i na kraju besna....onda mi bude i drago što sam se rešila ''pogrešnih'' ljudi (ovde karikiram pogrešnih, više je u fazonu pogrešni za mene lično) i osetim se nekako slobodno posle toga, kao da sam skinula teret sa leđa.

#7 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,662 posts

Posted 23 October 2017 - 19:29

View PostRiot, on 23 October 2017 - 19:18 , said:

Zavisi koliko mi je  stalo do te osobe, koliki je bio stepen vezivanja, poverenja, očekivanja od tog odnosa...znači, zavisi ko povredi.

i kod mene ovo

#8 Hyperdrive

Hyperdrive

Maledetta primavera!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,213 posts

Posted 23 October 2017 - 19:37

Mene sve i svašta može da povredi, čak i ako neko malo povisi glas, odbije da uradi nešto za mene, ne javi mi se odmah, nego kasnije...tako da sumnjam u svoju sposobnost da procenim da li sam povređena ili ne. Ali kad me nešto baš, ali BAŠ izbaci iz takta...gotovo sigurno ću toj osobi sasuti sve u lice...

...i pobeći. :ph34r2:

#9 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,662 posts

Posted 23 October 2017 - 19:42

View PostFoggy, on 23 October 2017 - 19:37 , said:

tako da sumnjam u svoju sposobnost da procenim da li sam povređena ili ne.

povrijeđena si ako se loše osjećaš zbog nečijeg postupka nema veze ima li opravdanog razloga za to

#10 Hyperdrive

Hyperdrive

Maledetta primavera!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,213 posts

Posted 23 October 2017 - 19:50

Kad bih sad npr. krenula da opisujem ko me je sve ovde "uznemirio" zbog trivijalnih stvari, sumnjam da bi pola toga ukapirala. :P Jednostavno TEŠKA patologija. Juče je neko samo odbio da mi da nešto, ja...plakala "jer me ne voli". :blink:  #bpdproblems

#11 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,662 posts

Posted 23 October 2017 - 20:22

poznato mi to :D

#12 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 23 October 2017 - 21:04

raspadnem se u paramparčad

znate onu priču kako japanci cene stvari koje su na neki način okrnjene i slomljene
oni će zlatom optočiti te polomljene delove i tako ih ponovo spojiti
uopšte ne misle da je potrebno sakriti oštećeno već vide to kao vrednu istoriju predmeta

"volim i voljen sam" je to moje japansko zlato koje me sastavi
kad se setim da sam pun ljubavi i da vodim život pun ljubavi počinjem da ponovo rastem
ali treba se setiti...

#13 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,008 posts

Posted 23 October 2017 - 21:23

Davno je to bilo kada sam zadnji put bila povrijeđena. Ali kažem, kada me neko baš povrijedi, sa tom osobom više ništa ne želim imati. Jer kada je to učinila jednom, vrlo lako da će to učiniti i drugi put. Ne bih sada da navodim primjere, ali to mi se dešavalo u životu.

#14 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,097 posts

Posted 23 October 2017 - 21:59

ako mi osoba nešto znači, gledam da izjednačim.

a ako ne:

Posted Image

#15 Wanderer

Wanderer

Član

• Members
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 23 October 2017 - 22:18

Samo me je jedna osoba u životu zaista, zaista povredila. Posle toga, kada sam uvideo sve svoje slabosti, promenio sam se iz korena, tj promenio nije prava reč, jer ostao sam ono što sam i bio, samo možda nadogradio neke ultra defanzivne osobine, i našao sebe u potpunosti. Sada mislim da ne može niko da me povredi, zato što od tada, kada se sve to desilo, i kada sam pregurao to kako sam znao i umeo, više nikad nisam celog sebe davao za nešto, ni u vezi, ni u prijateljstvu, i vrlo verovatno nikad i neću. To je ono, školski primer što se kaže, verujem da su mnogi išli istim putem kao i ja.

Nisam se nikada svetio ili tako nešto, jer to mi je totalno nisko, samo sam se povukao i otišao od svega. Moram još jednu stvar reći, najgore je bilo je gledati tu osobu, dakle osobu koju sam bezuslovno voleo ( mada to voleo, bez laži, može da se kaže i kao prezent ), kako se ponižava i degradira svoju ličnost, samo da bi meni zadala bol. Sada ne znam ni gde je, ni ko je, ni dokle je došla u svom životu, nisam je video, ni čuo ništa o njoj preko dve godine. Iskreno, nadam se da je nikad više neću ni videti.
Za sve što sam postigao posle, valjda sam njoj zahvalan, šta znam, verovatno bih propao drugačije, taj bol me je izgradio na neki način, i najiskrenije, ali zaista, voleo bih da je zadovoljna svojim životom, gde god da je, sa kim god, voleo bih da se snašla, i napravila sebi, barem neku površnu sreću, jer niko nije zapravo srećan.
Toliko.

#16 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 posts

Posted 27 October 2017 - 21:22

Kod mene vazi samo jedno... povredi me,ali nemoj psihicki... ne dozvoljavam da mi se neko igra psihom, ako uocim da mi se neko igra psihom budem jako ljut, i jace od toga...

#17 Worth

Worth

zen štetočina

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 517 posts

Posted 28 October 2017 - 10:10

Emocionalno povredjen nisam bio godinama. To je zato sto nemam nikakva ocekivanja.
Mislim da je poslednji put bilo 2014 god. Davno bese.
Svedete sebe na vasu pravu velicinu, i nemate problema sa povredjivanjem.

Also tagged with emocije

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users