Jump to content

- - - - -

Zvucne halucinacije, cujem svoje misli

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 11 November 2014 - 23:39

Dakle, povremeno mi se javlja da cujem veoma jasno i glasno svoje misli, znam duboko u sebi da su to moje misli, glasovi, staa god, ali je iz mene, dakle niko me ne nagovara da cinim stvari, ljudi cuju svoje misli pre nego sto ih izgoore, ali ja CUJEM JASNO I VEOMA GLASNO ONO O CEMU MISLIM stoga nekad da bih pomogla, boze moj, sebi pricam stalno, ne zaklapam,samo da ih ne bih cula\

U nedelju, ja na treningu, ucimo novu koreografiju i ja cujem sledece (dakle, pamtim koreografiju,ali CUJEM) : udar dole dva, levo, shimi, okret, zmija (termini sa trbusng plesa) i znam ne prica niko, ne prica instuktorka, niko iz ekipe.. znam da sam ja jer ja nekad pamtim to na drugi nacin davajuci pokretima neka imena.. i cujem to, glasnije od muzike. preznojavam se, posle casa idem na psihijatriju, bez knjizice, bleda kao krptina, daju mi insjekciju u debelo meso protiv zvucnih halucinacija kojih sam svesna da NIJE NIKO DRUGI nego JA,

ALI (cuveno ALI) problem moj je i solipsizam i njegova krajnost i opterecujuce teske milsi o nepostojanju svega pa ni nas samih jer ja sebe nikada necu videti u zivotu, ogledalo, fortogafije... ne,  ja vidim svoje ruke, trepavice ... zasto??
jel to onda moj glas? kao da neko ziv u meni, uzasno nje..

plasim .se..... :(

sutra idem kod psihica na razgovor... jako se jako plasim...

#2 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 12 November 2014 - 08:57

Molim  vas ljudi  ISKUSTVA? anyone?

ludim

#3 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 12 November 2014 - 09:00

Meni se desi da me probudi moj glas, i kada se to desi nisam siguran da li sam ja to u snu izgovorio ili je halucinacija.

#4 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 12 November 2014 - 09:52

Ja kad sam neispavana i uznemirena (dakle pre ispita, npr) 'cujem' sebe u glavi kako brzo 'izgovaram' misli. Bilo da citam za ispit, bilo neke misli o cemu god, neki tekst pesme koji mi uleteo u glavu.. kao da brzo recitujem, cujem jasno svoje misli. Kad me to iznervira, ako sam sama, pocnem zaista i naglas da citam. Ja sam mislila da je to normalno ali moguce da to mozda ni nije ovo o cemu pricas. Ali trazila si iskustva, mozda je korisno, ko zna :D

#5 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,619 posts

Posted 12 November 2014 - 09:53

Meni se dešavalo nešto slično.
Ja sam imao halucinaciju da Bog i Bogorodica žive u meni i kroz misli mi se obraćaju, telepatski. Ja sam se njima obraćao u mislima takođe... A onda sam imao i one klasične halucinacije, glasovi izvan mene, koji me nagovaraju da se ubijem i slično.
To je jako zastrašujuće, nadam se da će ti dati dobru terapiju.

#6 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 12 November 2014 - 11:51

View PostAnk, on 12 November 2014 - 09:00 , said:

Meni se desi da me probudi moj glas, i kada se to desi nisam siguran da li sam ja to u snu izgovorio ili je halucinacija.

ujbt i meni...

dodao tegretol.. ne znam sta mu je to

#7 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,208 posts

Posted 12 November 2014 - 15:45

View Postangela_delamorte, on 12 November 2014 - 11:51 , said:

ujbt i meni...

dodao tegretol.. ne znam sta mu je to

Tegretol ti je kao karbapin, maloo drugaciji... Inace psihostabilizator i BPDovci ih obicno piju..... Pila sam i nije strasan... Samo sam ja imala ipak neke nuspojave... Al te nuspojave su retke i zapadnu samo kod baksuza,tj. mene....
On te nikako nece pustiti da odes u minus fazu, sto je odlicno kod njega!

Inace ista iskustva i nemam sta da dodam....

#8 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 958 posts

Posted 12 November 2014 - 23:42

Zanimljivo,ja shizofrenicar a nikad mi se nesto slicno nije  desilo,depresivac koji nikad u životu nije pomislio na samoubojstvo,čak i kad sam u psihozi bio siguran da će me ubiti prije jutra ..Prestar sam za traženje odgovora više..

#9 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,332 posts

Posted 13 November 2014 - 08:04

Ja stalno razgovaram sa Bogom u glavi. Njegov tonalitet je u mojim mislima drugačiji od mog... misli čujem, mislim... šta ja znam .... kad vodim monologe u sebi jasno čujem svoju boju glasa. Za mene ništa od toga nije nenormalno, ali sa druge strane, to sam ipak ja :D

#10 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 November 2014 - 08:39

View Postjoed, on 12 November 2014 - 23:42 , said:

Zanimljivo,ja shizofrenicar a nikad mi se nesto slicno nije  desilo,depresivac koji nikad u životu nije pomislio na samoubojstvo,čak i kad sam u psihozi bio siguran da će me ubiti prije jutra ..Prestar sam za traženje odgovora više..

meni je ovo ohrabrujuce i za respect.
ja sam imala 7 pokusaja suicida.
drago mi je sto je ostalo na pokusaju

Kokice Cujes onako glasno , kao da je neko pored ili?

#11 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,332 posts

Posted 13 November 2014 - 09:41

View Postangela_delamorte, on 13 November 2014 - 08:39 , said:

Jasno, glasno, razgovjetno... ali iskreno mislim da svi "čujemo" svoje misli :)

#12 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,208 posts

Posted 14 November 2014 - 07:27

View Postangela_delamorte, on 13 November 2014 - 08:39 , said:

meni je ovo ohrabrujuce i za respect.
ja sam imala 7 pokusaja suicida.
drago mi je sto je ostalo na pokusaju

Ja 9... A znam da će ih biti još... Alo za sada samo pokušaji.. I to oni impulsivni...

A inače i dok pišem ili čujem čak čujem kao da mi neko sastrane čita... Al to mi nekako normalno? XD

#13 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 14 November 2014 - 08:56

I ja uvek kad kucam, cujem svoj glas. Onako daktilografski. Ne zvuci bas kao da sedi pored mene neko i diktira, nije toliko glasno.

#14 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,208 posts

Posted 14 November 2014 - 13:49

View Postempire-of-dirt, on 14 November 2014 - 08:56 , said:

I ja uvek kad kucam, cujem svoj glas. Onako daktilografski. Ne zvuci bas kao da sedi pored mene neko i diktira, nije toliko glasno.

Moj je nekada i u meni... Ali ja TAČNO osetim odakle dolazim. I onda zamišljam kao svetlosni zraci koji idu na sve strane...

#15 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 14 November 2014 - 19:18

ja mislim da angela ne prica o tome, vec o tome kako naglas cujes svoj glas kako ti prica, kao da je pored tebe, cujes ga jasno i glasno, kao kad bi ti neko usao u sobu i krenuo nesto da ti prica... valjda ???

mislim, logicno je da svi cujemo svoje misli dok nesto kucamo ili ne znam ni ja sta, cujemo ih, osecamo ih whatever

#16 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 15 November 2014 - 02:37

View Postpukla_ko_kokica, on 13 November 2014 - 09:41 , said:

Jasno, glasno, razgovjetno... ali iskreno mislim da svi "čujemo" svoje misli :)

ali ja ih cujem kao da je neko u sobi sa mnom..

View Postdzejvi, on 14 November 2014 - 19:18 , said:

ja mislim da angela ne prica o tome, vec o tome kako naglas cujes svoj glas kako ti prica, kao da je pored tebe, cujes ga jasno i glasno, kao kad bi ti neko usao u sobu i krenuo nesto da ti prica... valjda ???

mislim, logicno je da svi cujemo svoje misli dok nesto kucamo ili ne znam ni ja sta, cujemo ih, osecamo ih whatever

da, to. i uzasno je... potom gore sto znam da sam to ja...

inace, pijem par dana lekove i nisu losi mogu reci

meni se bukvalno desi da CUJEM kao da je neko tu..jezivo

#17 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,332 posts

Posted 15 November 2014 - 11:57

View Postangela_delamorte, on 15 November 2014 - 02:37 , said:

ali ja ih cujem kao da je neko u sobi sa mnom..
Angie ja da ti budem iskrena kada su konstrukcije i kreature mog mozga u pitanju malo šta više smatram jezivim ili čudnim ili nenormalnim. Mislim, shvaćam, nije problem u glasu koj čuješ, nego u osijećaju da je netko u sobi sa tobom i govori ti to što čuješ - misliš... Shvaćam, gadno je, ali... to je idalje samo tvoja luda glava. Isto shvaćam da je lako tuđim k... po koprivi lupat, ali znam da si se izborila i sa puno većim gadarijama od ove, pa ćeš i sa ovom. Jebeš analize - ne vjeruj čak ni svemu šta misliš, pa dolazilo iznutra, izvana, tatlane, ti si uvijek ta koja na kraju donosi odluku kako ćeš se ponašati.

#18 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 156 posts

Posted 17 November 2014 - 20:43

I mene je progonilo sto cujem svoje misli tj.sto pricam sam sa sobom u sebi, sve skupa trajalo je mjesec dana da se rijesim psihe koju sam imao da sve sto promislim da ce se i dogoditi u tim trenutcima znao sam na glas govoriti jedino a svako ponavljanje rijeci u sebi sam smatrao da me netko drugi cuje i da cu tako nastetiti nekome ako nesto krivo kazem u sebi tj promislim.znaci strogo sam sebi zabranio ikakvo razmisljanje i ponavljanje i razmisljanje u toj fazi dok me nije odjednom proslo, inace pijem rispolept i cymbaltu vec pola godine

#19 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 18 November 2014 - 00:20

fotka sklonjena sa pravom, isecena makazma ruka, izvinajam se,,,

View Postbobano, on 17 November 2014 - 20:43 , said:

I mene je progonilo sto cujem svoje misli tj.sto pricam sam sa sobom u sebi, sve skupa trajalo je mjesec dana da se rijesim psihe koju sam imao da sve sto promislim da ce se i dogoditi u tim trenutcima znao sam na glas govoriti jedino a svako ponavljanje rijeci u sebi sam smatrao da me netko drugi cuje i da cu tako nastetiti nekome ako nesto krivo kazem u sebi tj promislim.znaci strogo sam sebi zabranio ikakvo razmisljanje i ponavljanje i razmisljanje u toj fazi dok me nije odjednom proslo, inace pijem rispolept i cymbaltu vec pola godine

e isto to iamam i ja,,, isto, sAD bas krece u to

#20 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 20 November 2014 - 11:49

View PostAnk, on 12 November 2014 - 09:00 , said:

Ipak nije halucinacija, stvarno govorim u snu. Prespavao sam kod jedne cure i ujutru mi je rekla da sam buncao u snu. Nije joj cak bilo ni cudno, reklaje da je "slatko" i da se kikotala. Pomislih "eh, da znas ostatak price..."