Jump to content

Hipohondrija

hipohondrija

• Please log in to reply
2386 replies to this topic

#2381 Ceca1993

Ceca1993

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 12 posts

Posted 24 May 2018 - 12:55

Na zalost, znam sta je zaliti zbog smrti roditelja jer sam pre 6 godina sahranila oca. Od takodje iznenadne smrti. Nisam stigla ni sa tim gubitkom da se pomirim, a eto pre tri meseca sam sahranila i mamu. Nisam tacno ni sigurna kako uopste i stojim na nogama. Ovog puta je bol nekako veca, (ne umanjujem bol zbog gubitka tate, volim ih podjednako)ova tuga se nekako odrazila fizicki. Bolu me misici, ledja, imam tu knedlu u grlu koja mi najvise smeta, imam taj pritisak u grudima od koga ludim, glavobolje od kojih ne mogu da spavam. Odbijam da prihvatim da psiha moze sve to da uradi coveku? Moguce da tuga moze tako fizicki da me slomi?

#2382 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 24 May 2018 - 15:12

kako da ne.vrijeme će pokazati , ako i misliš da ti nema spasa bolja vremena će doći.meni je trebalo pola godine, ali fala kurtzu došlo je, a bio sam lost case.
evo bacio sma ima dva tjedna svu djogetinu i meni full dobro.i benzosi su mi nedvojbeno neke simptome navukli.drmao sma početno po 3 dnevno.

#2383 Jelenko

Jelenko

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 28 May 2018 - 08:01

@caecus

Pomaži onda :) Daj neke savete i tehnike. Ja sam krenuo i kod terapeuta, bahove kapi, sto čuda...

Koliko sam shvatio, tebi je prošlo samo od sebe? Kako uspevaš da iskontrolišeš misli
o bolestima (i strah koji se javlja)?

#2384 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 28 May 2018 - 09:16

pa neću trčat pred rudo i kazat da sam full oporavljen, ali se dobro osjećam i bez puno simptoma koji su me mučili.ostao mi samo BFS, ali ne trzaju mišići ko u stanju teške anksioznosti....meni je čak pulsiralo i u uhu.
promjenio sam posao, izašao iz duge veze koja više nije imala smisla ni razumjevanja...i najvažnije prihvatio sam smrt...imao sam veliki strah od smrti posebno u naj godinama...vratio mi se odmah i san i sve  se nekako posložilo i prestao istraživat viže o neurološkim poremečajima i bolestima...lijekove sam bacio negdje 10.05 i par dana me odvikavanje od benzosa samo mučilo s očiglednim nuspojavama, nakon toga preporod.
puno sreće svima!
-jednostavno danas svaki čovjek neš ima nešto ga muči, ja imam taj BFS..drugi imaju mnogo gore stvari, pa žive.jbg-a.samo mi krivo šta su mi mnogi isprali mozak s onim lyme govnima, ali došao k sebi.po tima i michael j.fox ima lyme.ti boga..jaooo..jebeno bolesnici od kojih nit pola nema to.

čitao nedavno o ryan reynoldsu kako se bori protiv anksioznosti od djetinjstva ranog.isto je sumnjao u neki neurološki poremečaj i godinama obilazio brdo specijalista i svi mu rekli kronična anksioznost.i bogati plaču!

#2385 Jelenko

Jelenko

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 28 May 2018 - 09:55

@caecus

Bravo care, baš mi je drago. :)  Tako sam i ja počeo normalno da spavam zadnjih par meseci.

Sad pročitah o Reynoldsu, a meni su ljudi iz iskustva savetovali
meditaciju i jogu kao top stvar za hipohondriju i anksioznost.
Zna deadpool šta valja. :D

caecus, on 28 May 2018 - 09:16 , said:

imao sam veliki strah od smrti posebno u naj godinama...

Upravo je to moj najveći problem za koji se nadam da će proći.

#2386 Jelenko

Jelenko

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 05 June 2018 - 08:48

Da li je neko imao iskustva sa REBTom ili KBTom i sa tehnikama suzbijanja "crnjak" misli?

Meni je terapeut provalio da je problem nastao u procesu sazrevanja, a svesno sam citao o bolestinama i iz tog razloga sam se naplasio. Tako da je anksioznost otisla u tom smeru. :)

#2387 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 05 June 2018 - 13:33

Jelenko, on 05 June 2018 - 08:48 , said:

Da li je neko imao iskustva sa REBTom ili KBTom i sa tehnikama suzbijanja "crnjak" misli?

Meni je terapeut provalio da je problem nastao u procesu sazrevanja, a svesno sam citao o bolestinama i iz tog razloga sam se naplasio. Tako da je anksioznost otisla u tom smeru. :)

tako se i ja sjebo.jbg-a.

Also tagged with hipohondrija

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users