Jump to content

- - - - -

Bipolarom obojen svet f31.7

bipolar f31.7

• Please log in to reply
46 replies to this topic

Poll: Bipolarom obojen svet f31.7 (14 member(s) have cast votes)

Da li se stidite svoje f31 dijagnoze?

1. Da (5 votes [35.71%])

Percentage of vote: 35.71%

2. Ne (9 votes [64.29%])

Percentage of vote: 64.29%

Vote Guests cannot vote

#21 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 19 August 2013 - 22:51

ne znam ni ja.. bilo mi je muka od njega, malo miligrama je imao i nisam spavala, sad spavam uz eftil + belbien

#22 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 19 August 2013 - 23:37

joed, on 19 August 2013 - 20:39 , said:

Nesanica je gadna stvar jer nema puno lijekova  za nju,tu mislim na hipnotike koji kod nas imamo samo sanval i dormicum i nista drugo.Anksiolitici koji se prepisuju za nesanicu su vec druga prica i izazivaji navikavanje dok sanval tj.zolpidem ne izaziva.Pio sam ga 10 godina.Dosao do doze od pet tableta prije spavanja da uopce djeluje i onda rekao stop i naglo prestao.i nikakva kriza nije nastala nakon prestanka.Drago mi je da sam se rjesio sanvala,sad sam na jednom lorsilanu prije spavanja za kojeg znam da izaziva ovisnost,iskreno da nisam takav kavopija tijekom dana mislim da bi i bez njega mogao,mozda probam,pozdrav
Nemože izazvati zavisost ako ti to ne želiš. Ja sm pila rivotril oko 6 mj po tri puta devno,naglo restala i ništa se nije desilo...

#23 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 19 August 2013 - 23:43

Ja sam se uvek skidala sa rivotrila bez ikakvog problema, samo postepeno jer tako mora, ne sme naglo.

#24 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 25 January 2014 - 12:41

kalisi, on 19 August 2013 - 23:43 , said:

Ja sam se uvek skidala sa rivotrila bez ikakvog problema, samo postepeno jer tako mora, ne sme naglo.

Ja sam uvek naglo i nista se nije desilo... Osim sto bih smrsala ... :P

#25 Dr Sofija

Dr Sofija

Napredni član BNZ do 03.04.2015.

• Banned on request
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 23 February 2014 - 19:46

Pocelo depresijom, zavrsilo se ovom dijagnozom. Cesto mi smeta bolest, ali na kraju dana shvatim da bi mi zivot bio dosadan da sam "zdrava". :)

#26 AkiRodjenJednogPlavogDana

AkiRodjenJednogPlavogDana

Baby

• Banned
  • Pip
  • 11 posts

Posted 22 March 2014 - 20:54

vi bar imate plus fazu...

#27 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 22 March 2014 - 21:04

ufff plus faze tj manicne nisu uvek totalna ekstaza, tu su i razne prisilne misli,paranoja, kako moj dr kaze "sumanute ideje", histerija...

#28 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 23 March 2014 - 09:43

A najzanimljivija je ona *srećan sam al i dalje imam suicidalne ideje* xDDD

#29 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 23 March 2014 - 09:46

Histericno "srecan". To me je drzalo jedno vreme stalno

#30 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 28 March 2014 - 10:45

kaze mi muz da sam juce pricala nesto nepovezano, znam da smo pricali i da sam samo odjednom cula kako mi kaze "sta pricas ti, molim?" i ja kao "sta?".. posle mi je rekao da sam spominjala neku sumu i da trazim nesto, ne znam sad ni ja sta... boze kako je moguce da se ne secam sta sam pricala????

#31 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 28 March 2014 - 22:21

Da li si bila pod uticajem belibena/zolpidema tada? To bi moglo vrlo lako objasniti taj problem.

#32 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 29 March 2014 - 09:31

Jaoo pa ja sam i ovde pisala o tome :)))

#33 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 06 August 2014 - 00:28

Ne stidim se (iako nemam tu dg jos uvek, jer dr smatra da nismo dovoljno dugo u kontaktu da mi mi dao tu dijagnozu, mada pijem lekove za to), cak sam i nekim ljudima rekla da imam to i objasnila sta je i rekla npr "jel se secas kako sam pre bila energicna, vesela..?, e pa posle toga sam upala u depresiju i zavrsila u bolnici", a bolnicu pomenem malom krugu ljudi koji znaju da sam bila u njoj)

#34 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 06 August 2014 - 01:02

Koliko tvoj lekar smatra da treba cekati dok ne bude izvesno da je u pitanju bipolar? Moja dr je isto smatrala da treba docekati neko vreme, a vidim da se u USA nekad mnogo brze dijagnostifikuje. No, takodje vidim i da nekil ljudi godinama lece drugu bolest a zapravo imaju bipolar.
I sta cini razliku ako vec pijes tu terapiju?

#35 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 06 August 2014 - 01:08

Nemam pojma ni koliko lekar smatra da treba cekati, a i ne znam sta cini razliku. Pijem tu terapiju i odgovara mi, znaci da je to to, ali eto, po nekom njegovom principu nismo dovoljno dugo u kontaktu i on smatra da je jako tesko to uspeti dijagnostifikovati.

#36 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 06 August 2014 - 13:23

Pa uvek ima mogucnost disordines thymici alles...dijagnoza nije vazna nego da se neutralisu simptomi koji nekoga muce i poboljsa funkcionalnost.

#37 ALEXIS98

ALEXIS98

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 09 August 2014 - 01:44

meni su dali bili dg f31 pa onda f31,7 i sa rispoleptop uopste nemam simptome
sada sam na 2 mg rispolepta i ok mi je donekle ali kad sam na 4 mg euforicna sam :D

#38 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 25 April 2015 - 21:12

Primal Pain, on 23 March 2013 - 15:26 , said:

Kako se vi borite sa f31.7? (afektivni bipolar u remisiji).

Ili inace sa manicnom depresijom? Kako na vas deluju stabilizatori raspolozenja?

Ja trenutno pijem Efftil, Sizap (Treana, Zalasta su drugi nazivi) i Solaban.

Duhovnoscu, fizickom aktivnoscu, psihoterapijom se trudite da odagnate simptome?

Rad je svuda preporucen kao glavna terapija. U Srbiji se forsira radna terapija na odeljenju psihijatrije.

Koja je granica izmedju potrebe da vas drugi sazaljevaju i zelje da se svetu predstavite kao zdravi?

Da li ste bili hospitalizovani zbog bilo koje f31 dijagnoze?

Zelela bih da pomocu ove teme pokazem da nismo sami. Da ovaj svet nije okrutno mesto za psihicki obolele. Ima nas jos.

Prvo mi je bila data dijagnoza f 31.7, ali sam imala još jednu psihotičnu epizodu, tako da mi je trenutna dijagnoza f 31. Obzirom da sam nakon prve hospitalizacije nakon prve epizode prestala da uzimam bilo kakve lekove, moram da priznam da trenutna terapija ok deluje na mene i osećam se bolje (eftil + olanzepam). Na neka pitanja koja si postavila dalje ne znam šta bih rekla, treba mi malo vremena da utvrdim. Bila sam hospitalizovana jednom u inostranstvu i jednom u Srbiji. Samo mi je cilj da više nikada ne budem hospitalizovana i da što pre nađem posao.

Nego nešto  drugo me muči, a to je granica između bipolarne psihoze i graničnog poremećaja ličnosti. Može li to neko da mi objasni?

#39 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 26 April 2015 - 00:21

Probaću ja, ali ovo je maksimalno laički i formulisano kao da idem u peti osnovne :rolleyes:
Bipolar nastaje iz nekih bioloških razloga na koje ne utičeš ti nužno i afektivna nestabilnost ne nastaje kao reakcija na okolinu. Ako si depresivna, nećeš se oraspoložiti jer ti se desilo nešto lepo, ili bar ne previše. Ako si manična, nećeš se "spustiti na zemlju" posle jednog umirujućeg razgovora. S druge strane, poremećaj ličnosti je hronična maldaptacija, nešto što ti je u karakteru više nego u biologiji (uh samu sebe bičujem za ovu rogobatnu formulaciju, ali dobro). Promene raspoloženja kod gpl nastaju kao reakcija na događaje iz okoline. Te reakcije jesu često prenaglašene, ali ključno je da je postojao neki jasno uočljiv okidač, dok se kod depr/maničnih epizoda ne dešava to.
Takođe, depresivne i manične epizode traju mnogo duže. Kod gpl se može u toku jednog dana više puta obići ciklus od ponora do raja.
Protiv bipolarnog poremećaja se može efikasno boriti lekovima, dok je kod pl mnogo bitnija psihoterapija, jer treba da se menja karakter, a ne biologija.

#40 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 26 April 2015 - 07:36

empire-of-dirt, on 26 April 2015 - 00:21 , said:

Probaću ja, ali ovo je maksimalno laički i formulisano kao da idem u peti osnovne :rolleyes:
Bipolar nastaje iz nekih bioloških razloga na koje ne utičeš ti nužno i afektivna nestabilnost ne nastaje kao reakcija na okolinu. Ako si depresivna, nećeš se oraspoložiti jer ti se desilo nešto lepo, ili bar ne previše. Ako si manična, nećeš se "spustiti na zemlju" posle jednog umirujućeg razgovora. S druge strane, poremećaj ličnosti je hronična maldaptacija, nešto što ti je u karakteru više nego u biologiji (uh samu sebe bičujem za ovu rogobatnu formulaciju, ali dobro). Promene raspoloženja kod gpl nastaju kao reakcija na događaje iz okoline. Te reakcije jesu često prenaglašene, ali ključno je da je postojao neki jasno uočljiv okidač, dok se kod depr/maničnih epizoda ne dešava to.
Takođe, depresivne i manične epizode traju mnogo duže. Kod gpl se može u toku jednog dana više puta obići ciklus od ponora do raja.
Protiv bipolarnog poremećaja se može efikasno boriti lekovima, dok je kod pl mnogo bitnija psihoterapija, jer treba da se menja karakter, a ne biologija.

ovo je fenomenalno objasnjeno, ovakva je i moja teorija

Also tagged with bipolar, f31.7

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users