Jump to content

- - - - -

Bipolarni poremećaj - vaša priča

bipolar movie film bipolar disorder documentary f31

• Please log in to reply
312 replies to this topic

#261 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 04 February 2018 - 15:41

Mmmm...račići!

Mmmm...kobaja od divlje svinje!

Mmmm...gaće!

#262 Milica008

Milica008

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 12 March 2018 - 20:23

Ja sam imala dugo dijagnozu Bipolarnog afektivnog poremecaja, ali sam u poslednjih par meseci uspela da izmanipulisem psihijatra da je skine i da ostavi samo depresiju i emotivnu nestabilnost, posto znam kako ljudi reaguju kada to saznaju.U prevodu - kud koji mili moji.Bila sam u Lazi, odande su me prakticno isterali posle tri nedelje je nacelnica zakljucala da sam visoko inteligenti manipulator i da ih zezam, da ne pijem lekove jer mi je krvna slika tako pokazivala, a ja sam ih pila.Nisam kriva za svoj metabolizam.Nakon toga sam presla u Palmoticevu (ne da lezim, naravno) i eto suma sumarum - nemam sa kim da pricam, barem ne istinu, a i kada pokusam, samo mi kazu da sam lenja, slaba, bezobrazna, arogantna i tu se svaka diskusija zavrsava.Nemam pojma zasto ovo pisem, valjda sam se nadala da ce mi biti lakse ako nekome kazem makar i strancima.

Hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies.

#263 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,989 posts

Posted 12 March 2018 - 20:45

ljudi će te prihvatiti i ako imaš ne znam kakvu dg na papiru

ali samo ako oni nisu izloženi našim ludilima i ako ih ne doživljavaju preteće
u tom slučaju ne reaguju loše kada to saznaju
barem iz mog iskustva

uostalom dg depresije i graničnog nisu ništa lakše od dg bipolarnog

ti što govore da si lenja slaba bezobrazna i arogantna te ne poznaju dovoljno i guess

#264 Milica008

Milica008

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 12 March 2018 - 20:51

To bi bila moja porodica. :)
E u tome i jeste caka.Kako ziveti sa nekim, a sakriti svaku krizu i napad.

#265 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 13 March 2018 - 12:35

kiki4, šta tačno piše na izveštaju? Nešto se ovde kosi, ali nisam 100% sigurna šta.

#266 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 13 March 2018 - 14:49

Jebe mene bipolarni u svim pravcoma. Iako pijemb stabilizator od prekjuce se ponovo ispoljava i to boga mi u bas jakim napadima.

#267 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 13 March 2018 - 14:52

Verujem ti...

#268 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 13 March 2018 - 14:54

View PostĐeneĐene, on 12 March 2018 - 20:45 , said:

uostalom dg depresije i graničnog nisu ništa lakše od dg bipolarnog

Tek sad videh ovo. Odgovor je "ne baš". Granični koji nije "raw", kod osobe koja je već radila na sebi, u kombinaciji sa blagom depresijom ili distimijom je sasvim bezopasan. No, sa težom depresijom...majko mila, kad se setim.

#269 Milica008

Milica008

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 14 March 2018 - 10:19

Mislis na najnovije dijagnoze ili one pre glumatanja kada sam bila iskrena?

#270 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 14 March 2018 - 11:33

Pa, sve. Takođe me zanima i ko te leči, pošto si u Palmi, kao i ja.

#271 DTQ

DTQ

Radar iz tame

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,245 posts

Posted 25 March 2018 - 05:24

Jel ima nekog bipolarca koji ne pije lekove?
Ako moze neka mi se javi, hvala.

#272 Stojke

Stojke

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 584 posts

Posted 25 March 2018 - 10:31

View PostDownTown_Queen, on 25 March 2018 - 05:24 , said:

Jel ima nekog bipolarca koji ne pije lekove?
Ako moze neka mi se javi, hvala.
Ja sam bipolarac, navodno. To ionako piše samo na papiru. Ne verujem u njihove laži.

#273 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 26 April 2018 - 22:56

Nađoh ovo:
https://www.bphope.c...disorder-mania/

#274 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,416 posts

Posted 26 April 2018 - 23:12

Ja se od 2006.godine lečim kod psihijatra. Ne znam tačno kada je tadašnja psih uvela Lamictal..da ne bih plaćala dodatak uz participaciju napisala je i šifru F 31.7.

Još tada mi je rekla da nemam bipolarni već da imam depresiju udruženu sa PTSP-om koji je po zakonu morao da preraste u drugi trajni poremećaj ličnosti jer su simptomi trajali duže od zakonskog vremena za tu Dg-koliko sam tada razumela psih.

E, sada pitanje: Juče sam bila kod jedne lekarke koja je menjala moju novu psih. U izveštaju je izbrisala SVE dijagnoze koje su godinama stajale-od 2006 i dalje..i ostavila je samo F 31.7.

Da li je logično da neko na osnovu 15tak minuta razgovora donese zaključak da je to jedina dijagnoza i da su ostale nepotrebne?

Znam da nemam bipolarni i ne razumem tu dr. Šta mislite o ovome?

#275 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 27 April 2018 - 00:04

Moja je to isto uradila i znaš kakve su bile posledice. Uostalom, pogledaj moje dezorijentisane postove na antipsihotiku, kad sam došla ovde da molim za pomoć:

View PostHyperdrive, on 22 May 2017 - 22:25 , said:

Ne znam u čemu je problem sa mnom, ali ne identifikujem se ama baš ni sa čim što je ovde napisano, niti mi se dešavalo.

View PostHyperdrive, on 23 May 2017 - 13:40 , said:

Hvala na komplimentu. :)

Danas sam vozila bicikl, iako me je majka molila da to ne činim. Išlo je sve kako treba, malo sam veselija...ali jednostavno, kad sednem za komp, postajem debilčina koja skoro više ništa ne ume.

Bila sam bez lekova 2012-decembra 2016, sa kratkim periodom na Elicei/Cipralexu koji me je nagojio (sad nisam baš čačkalica, ali sam normalna) i to je bilo to. Prva dijagnoza je, čak, bila negativistički poremećaj ličnosti, ali je ukinuta jer nisam zla, ne pravim spletke itd. Kad su je ukidali, izvinjavali su se. To je sve bilo u DZ "Palilula", divnoj ustanovi, i onda mi je doktorka otišla u Centar za poremećaje govora, da bude direktorka. Onda je neko vreme sve bilo u redu, zamena mi je dala fluoksetin kad sam se krajem decembra osećala depresivno, bilo mi je dobro na njemu dva meseca, ali anksioznost je i dalje bila tu...

...i neko me preko veze posla u Palmu, gde mi je lekarka dijagnostikovala BP na osnovu dveju reči koje sam izgovorila: "gore-dole". Istog trenutka mi je zabranila fluoksetin, što me je ubrzalo. Ceo mart sam bila kao Formula 1.

Simptome nisam imala dok nisam dobila lekove za BP. Bila sam samo malo ubrzana od fluoksetina i, par meseci pre toga, anksiozna na temu posla. Od kako pijem ova čuda i pokor iz mog potpisa, ne mogu da - da prostiš - kakim više od jednom u tri dana, povremeno mi se vrti, imala sam paranoju da će nas popisati zbog dva neplaćena infostana (da, samo dva) previše spavam, nestaje mi inspiracija. A doktorka samo "Dušo, mi cinculiramo, hospitalizacija bi ti pomogla."

I ja se u sred svega toga pitam da li je moja dijagnoza smislena. Nikad nisam oscilirala, samo sam imala periode jake anksioznosti, kada bih npr. pobegla od klijenta, uprskala posao i ispala lopov, a ustvari sam crkavala od straha od same ideje da mi neko kaže da ono što radim nije dobro, da su potrebne izmene itd. I ti periodi nisu trajali dugo. Ostalo vreme je bilo manje-više pozitivno, neutralno.

View PostHyperdrive, on 23 May 2017 - 13:55 , said:

Ja sam to rekla lekarki - za infostan - i ona mi je prepisala rivotril. Legnem da spavam, mozak odzvanja INFOSTAN, INFOSTAN, HAHAHAHA INFOSTAN.

Scherzi a parte...ova hiperseksualnost, riskantno ponašanje, zloupotreba narkotika i alkohola...nikakve veze sa mnom. Ja sam straight-edge i na aseksualnom spektrumu. Maniju nikad nisam imala.

No, prijaju mi ovi razgovori mnogo više nego oni sa LJZĐ. I to nešto znači...valjda. :)

#276 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,416 posts

Posted 27 April 2018 - 11:37

Vidim postove Hyp..Mene je ta dr iznervirala jer je laskanjem da sam pametna, fina, ok, u stvari želela da prestanem da idem tamo. A tu Dg je prepisala jer je bila uputna dijagnoza koju je lekarka opšte prakse stavila kao prvu. :huh2:

Nemam periode euforije. Dovoljno sati spavam. Nemam više duge depresivne epizode. Mene najviše muče flashback fenomeni i te vizualne halucinacije, zbog kolena..to je moj osnovni i trenutno glavni problem.

A ti simptomi nemaju ama baš nikakve veza sa bp.

#277 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 27 April 2018 - 16:11

S jedne strane, pretpostavljam da ga je dala zbog Lamictala...? I meni stoji da bi Lamictal bio besplatan, ali u Palmi piše F 60.3 i F 33.

#278 alexa66

alexa66

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 27 April 2018 - 21:59

secam se kad sam u nekoliko navrata bio kod psihijatra...bez nekog jasno odredjenog povoda...da je njegova najveca bojazan bila ta da su sami pacijenti neiskreni i da je to najveca prepreka "izlecenju" ili "poboljsanju" ...a i ja verujem da to jeste istina...ne samo kod psihijatra ili psihologa, vec generalno...

#279 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,416 posts

Posted 27 April 2018 - 22:25

View PostHyperdrive, on 27 April 2018 - 16:11 , said:

S jedne strane, pretpostavljam da ga je dala zbog Lamictala...? I meni stoji da bi Lamictal bio besplatan, ali u Palmi piše F 60.3 i F 33.

Da, zbog Lamictala. On je i stabilizator raspoloženja..a moja ex psihijatar mi je dala Lamictal i zbog cerebralne paralize..sećam se da je rekla da se kod cerebralaca nikada ne zna da li će i kada doći do epi napada.

I da ne bih plaćala punu cenu leka-mesečno četiri kutije, napisala je F31.7. ...

I tu nije kraj moje priče vezane za bipolarni poremećaj. Psihijatar kod koje sam bila pre mesec i više dana, iznenadila se što stoji Dg  F 31.7 jer je to remisija bipolarnog, pa je stavila F 31.5.

#280 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 27 April 2018 - 22:27

View Postalexa66, on 27 April 2018 - 21:59 , said:

secam se kad sam u nekoliko navrata bio kod psihijatra...bez nekog jasno odredjenog povoda...da je njegova najveca bojazan bila ta da su sami pacijenti neiskreni i da je to najveca prepreka "izlecenju" ili "poboljsanju" ...a i ja verujem da to jeste istina...ne samo kod psihijatra ili psihologa, vec generalno...

Ma, bitno je da sve najbolje znaš. ;)

Also tagged with bipolar, movie, film, bipolar disorder, documentary, f31

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users