Jump to content

- - - - -

Bipolarni poremećaj - vaša priča

bipolar movie film bipolar disorder documentary f31

• Please log in to reply
312 replies to this topic

#281 alexa66

alexa66

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 27 April 2018 - 22:45

nije ni najbolje, ni najgore...naprosto tako mislim...

#282 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 27 April 2018 - 22:51

@Alexa66, misliš da se ja foliram kod psihijatra i da u stvari lažem psih? Pitam jer si pisao odmah posle mog posta..pa se osetih prozvano..

Izvinjavam se na off-u ali ovo me baš zanima.

#283 alexa66

alexa66

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 27 April 2018 - 22:54

nisam mislio ni na koga sa ovog foruma...

#284 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 27 April 2018 - 23:02

Ali tako je nekako ispalo jer si se nadovezao na postove..i to u temi o bipolarnom poremećaju.

Ja ne bih imala problem da kažem-da, imam bipolarni, imam te i te simptome..i sl..Ali, valjda bi mi to neko rekao od lekara-davno je bila 2006.godina..od tada maltene imam stalno iste dijagnoze...2009 je dodat blag kognitivni poremećaj a ostale F dijagnoze su ostale iste-depresija, drugi trajni poremećaj ličnosti -ex PTSP..

A bipolarni u remisiji je stavljen zbog kupovine leka u apoteci, to sam već ponovila na ovoj temi.

Izvinjavam se što odoh u offtopic..stajem i neću više da pišem ovde..

#285 DTQ

DTQ

Radar iz tame

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,245 posts

Posted 27 April 2018 - 23:58

View PostHyperdrive, on 26 April 2018 - 22:56 , said:

Interesantno.
Zapazila sam da mi se ovo desava medjutim skepticna sam po ovom pitanju zato sto mislim da se ovo desava i drugima. Kako zracis tako sijas i ostale umotvorine.

#286 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 28 April 2018 - 02:01

Ja sam def prestala sa stabilizatorim, krišom. Sad sam samo na ADu. Unam, hnam ošadno. Nek jde sve do vraga ionako...

#287 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,033 posts

Posted 28 April 2018 - 16:02

A što? :huh2:

#288 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 28 April 2018 - 16:44

View Postarchaic_tiger, on 28 April 2018 - 16:02 , said:

A što? :huh2:/>

Ne pomaže.

#289 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 17 June 2018 - 14:22

Ponovo mi je lekarka kod koje sam odlučila da se lečim na VMA stavila ovu dijagnozu bipolarnog. Euforično sam se osećala ponekad na poslu kad dobijem povišicu zbog prekovremenog rada, ali to je bilo pre 10 i više godina.

Ne zloupotrebljavam lekove, alkohol. Nikada nisam probala nijednu vrstu droge. Nemam grandiozne misli o svojoj veličini. Retko gubim samopozdanje. Ne pričam ni brzo a ni sporo.

Ponekad imam probleme sa spavanjem, tj sa uspavljivanjem, ali onda spavam normalno, plus znam da noću ne mogu da spavam jer volim da dremnem popodne...pogotovo kada je kišno vreme ili ogromna vrućina.

I ne razumem..ako nemam većinu onih simptoma koje imaju ljudi sa bipolarnim poremećajem, zašto imam tu dijagnozu?

Plus..bezveze je da se sada opet vraćam u Lazu kod one dr sa kojom nisam uspostavila najbolju komunikaciju..na šta bi to vraćanje tamo ličilo? Nema smisla.

#290 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 470 posts

Posted 17 June 2018 - 16:23

U lazu ne bih ni u teskom ludilu,a zasto ne ides u palmoticevu,probaj tamo.

#291 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 17 June 2018 - 19:56

Merion, sačekaću još malo sa ovom dr. Kontrola mi je tek krajem septembra. Malo mi je glupo da šetam od klinike do klinike..ona zamena te moje dr je rekla da treba da se lečim u Domu zdravlja, jer imam blaže poremećaje i da sam inače sasvim ok..tako nekako je pričala i ubeđivala me da nastavim tj počnem lečenje u Domu zdravlja.

#292 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,368 posts

Posted 17 June 2018 - 21:34

Meni to što opisuješ ne liči na bipolarni. Sad, koliko bi obično trajale te euforije, i da li si mogla da pratiš svoje misli?

#293 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 17 June 2018 - 23:43

Naravno da sam mogla da pratim svoje misli..bila je to sreća kad dobijem više parica -kao 10 posto na platu ili posebnu novčanu nadoknadu kad radim pripremu izbora. I trajala bi ta euforija možda dan, dva..i možda bih je trebala nazvati srećom..ponosom jer sam tada bila uspešna i poštovana u firmi.

Od kada sam u penziji, sve mi je nekako mirno. Pala sam u tešku depresiju prošle godine u ovo vreme jer smo bili u frci sa parama..pre toga zbog smrti dečka 2012..i ovog januara zbog smrti najbolje drugarice.

I plačem ponekad kada osetim da mi jako, jako nedostaje drugarica..ali to ne bih nazvala depresijom već tugom koja je prirodna..14.07. će biti šest meseci kako je nema.

Ovih dana se osećam dobro. Na kontroli sam rekla da imam problem sa nesanicom..pitala me je da li imam plus i minus faze..rekla sam da imam ali da nisu sada tako česte promene raspoloženja.

I sve vreme sam insistirala na flashback fenomenima i mislima o budućoj povredi koje se jako plašim.

Neshvatljivo mi je da može da briše dijagnoze kao što su G80.2 koja je uvek bila prva, i onu dijagnozu - blage kognitivne smetnje -te dijagnoze su vezane i postavljene od strane neurologa i psihologa i vezane su jedna za drugu...i sve ostalo proističe iz njih.

Da nemam cerebralnu kolena bi bila ok, ne bih imala strahove, flashbackove, ne bih upadala u depresiju nekada zbog kolena..

Da nemam cerebralnu ne bih imala te blage kognitivne smetnje..

Ja sam zaista mislila i mislim to i dalje da sam na putu izlečenja od depresije jer te epizode su kratke, teške ali se uspešno borim sa njima.

Sa strahovima zbog povreda kolena ne mogu da se izborim sve dok ne operišem i drugo koleno..a možda ni tada neće nestati..jer to mi se dešava predugo-od 84 godine..

Nemam ništa protiv same dijagnoze, nisam uplašena. I ranije sam pila Trittico i mislim da sam dobro reagovala na njega..ne mogu da se setim jer sam ga pila pre deset godina.

Videću kad počnem sa novim dozama lekova i sa Tritticom kako ću reagovati.

#294 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 20 June 2018 - 04:17

To su normalne životne sinusoide. Normalno je da se čoveku menja raspoloženje. Nije normalno da zbog toga ne može da finkcioniše. Triput minjendat otkaz. Četvrti pit sam ja upala u ludilo neko i dala otkaz. Ali ahh lirika je tu za manije...

#295 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,368 posts

Posted 20 June 2018 - 07:30

Dakle, ti ipak imaš tu dijagnozu? Pošto je čas imaš, čas nemaš, čas imaš, čas nemaš, čas ne prihvataš tu, čas onu drugu...

#296 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 20 June 2018 - 10:34

View PostCicina gazdarica, on 17 June 2018 - 23:43 , said:

Naravno da sam mogla da pratim svoje misli..bila je to sreća kad dobijem više parica -kao 10 posto na platu ili posebnu novčanu nadoknadu kad radim pripremu izbora. I trajala bi ta euforija možda dan, dva..i možda bih je trebala nazvati srećom..ponosom jer sam tada bila uspešna i poštovana u firmi.

Od kada sam u penziji, sve mi je nekako mirno. Pala sam u tešku depresiju prošle godine u ovo vreme jer smo bili u frci sa parama..pre toga zbog smrti dečka 2012..i ovog januara zbog smrti najbolje drugarice.

I plačem ponekad kada osetim da mi jako, jako nedostaje drugarica..ali to ne bih nazvala depresijom već tugom koja je prirodna..14.07. će biti šest meseci kako je nema.

Ovih dana se osećam dobro. Na kontroli sam rekla da imam problem sa nesanicom..pitala me je da li imam plus i minus faze..rekla sam da imam ali da nisu sada tako česte promene raspoloženja.

I sve vreme sam insistirala na flashback fenomenima i mislima o budućoj povredi koje se jako plašim.

Neshvatljivo mi je da može da briše dijagnoze kao što su G80.2 koja je uvek bila prva, i onu dijagnozu - blage kognitivne smetnje -te dijagnoze su vezane i postavljene od strane neurologa i psihologa i vezane su jedna za drugu...i sve ostalo proističe iz njih.

Da nemam cerebralnu kolena bi bila ok, ne bih imala strahove, flashbackove, ne bih upadala u depresiju nekada zbog kolena..

Da nemam cerebralnu ne bih imala te blage kognitivne smetnje..

Ja sam zaista mislila i mislim to i dalje da sam na putu izlečenja od depresije jer te epizode su kratke, teške ali se uspešno borim sa njima.

Sa strahovima zbog povreda kolena ne mogu da se izborim sve dok ne operišem i drugo koleno..a možda ni tada neće nestati..jer to mi se dešava predugo-od 84 godine..

Nemam ništa protiv same dijagnoze, nisam uplašena. I ranije sam pila Trittico i mislim da sam dobro reagovala na njega..ne mogu da se setim jer sam ga pila pre deset godina.

Videću kad počnem sa novim dozama lekova i sa Tritticom kako ću reagovati.

Ja ovde ne vidim ni b od bipolara... Ako tvoja dr to vidi, onda definitivno niste na istoj strani knjige... Dijagnoza bipolara se ne daje olako cak i kad se iz aviona vidi da to pacijent ima. Ni tada lekar ne moze biti 100% siguran, pa da to napise.

#297 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 20 June 2018 - 13:12

Ne znam šta da radim. Glupo mi je da opet menjam lekara. U Lazu ne mogu da se vratim, pogotovo ne kod one dr koja je zamenila mog dr koji je otišao u penziju.

Ne znam kako može da utiče na mene još 25mg Lamictala popodne. Normalno reagujem na njega kada ga pijem ujutru i uveče.

Trittico..ne znam, možda će pomoći da brže zaspem. Flunisan od 20mg sam već ranije pila i bilo mi je ok.

Možda je dobra stvar što je ova lekarka često odsutna, pa ću možda upasti kod njene zamene u septembru. Prošli put je dr koja je bila na zameni rekla da sam u remisiji, to je i napisala, a ja sam joj objasnila zašto imam Dg F 31.7-zbog Lamictala, da ne bih plaćala punu cenu leka. I ta žena me je savetovala da nastavim lečenje u Domu zdravlja jer za "ozbiljne bolnice" nisam i nisam težak slučaj,

Greška je što tu ženu nisam poslušala, ali ako ova nastavi sa tom dijagnozom bipolarnog, uvek mogu da odem u DZ.

#298 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,368 posts

Posted 20 June 2018 - 14:18

Pa ako je dijagnoza uslužna, gde je problem? I meni stoji kod opšte prakse (ali ne i kod psihijatra), jer bih na Lamictal ispljunula oko 1400 mesečno. Isto tako mi stoji i F33, iako nisam depresivna, tj. kod mene je postovala samo ova jatrogenička depresivna epizoda.

#299 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 20 June 2018 - 14:33

Nije problem, ali zasto onda ova tema? Zar nije malo off?

A i ono za oci - ne znam da li sam procitala gluplji naslov/vest/informaciju vezanu za bipolaran poremecaj. Ima toliko psiholoskih simptoma koji se vide iz aviona, samo da vidis nekog ko je malo cudno, iskarikirano veseo i srecan, samo ima kez, i jos milion stvari... a dobro, sijaju oci, bar je meni tako bilo... szm

(pricam bezveze, pissy sam malo na ceo svet)

#300 Hyperdrive

Hyperdrive

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,368 posts

Posted 20 June 2018 - 17:25

Mislim da ne shvatam ništa.

No, to za oči, cakle se one i od ljubavi.

Ma, i ja pričam svašta.

O_O

Also tagged with bipolar, movie, film, bipolar disorder, documentary, f31

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users