Jump to content

Moja prica ( stvarno ne znam u koju grupu da svrstam ovaj problem ).

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#41 Blank

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 07 August 2017 - 09:58

Wuzi203, Šalila sam se za Vice :D zato što je nedavno izbacio priču Ima li kokain potencijal da bude antidepresiv?

Drugo, ne znam gde si našao da ti kažem da ne veruješ u priče koje su ispričali ljudi na internetu i podelili svoje iskustvo, ja prva verujem, jer imam primer pored sebe (drugaricu je fino sredila mdmica, doduše slučajno :D - borila se sa depresijom), dok je meni recimo scat day bio strašan. Jedva sam preživela. To je jedan pozitivan primer koji znam, a sa druge strane znam nekoliko loših iskustava gde su droge (uglavnom esid) bile okidači za ogromne psihične probleme. E, to je ono što ti kažem - droge ne rade baš uvek kako si zamislio i isplanirao! To je ono što je nezgodno sa njima. A da su kulj - jesu :)

(scat day - coming down off drugs - the day after a powerful drug experience, akonekonezna)

#42 Wuzi203

Wuzi203

Baby

• Members
  • Pip
  • 14 posts

Posted 07 August 2017 - 17:51

Za Macak:

Drago mi je da napredujes sto se tice anksioznosti. :)
Moja se povlaci, bez ikakvih sredstava ili slicno.. nikad to i nije bila neka anksioznost da se ja sad tu nesto brinem ili slicno, vec se manifestovala kao cisti fizicki simptom u pojedinim situacijama.Dobro je da si nasao nekog sa bar malo duse i saosecajnosti, jer danas sve ide po principu evo ti gutaj, pa se vrati da vidimo kako napredujes.Ja verujem da ti benzodiazepami mogu da rese neke probleme, na primer moja mama pije rivotrile protiv panicnih napada, kaze da joj pomazu, sad videcemo.Ja razmisljam drugacije, pa ne znam sta da mi urade, ne bih bio neko ko je u fazonu da vice: "Jao, zapadna medicina je jedina prava medicina", jer jednostavno moj karakter i moje razumevanje je daleko ispred takvog jednog misljenja.Ali da, uvek sam sam za prirodni nacin, i verujem da se svaka anksioznost moze ukloniti pronalazenjem korena problema i raditi na tom problemu, ali ponekad se i koren problema ne moze potpuno shvatiti, i upravo to pricaju ljudi koji su se izlecili psihodelicima, da su uspeli dubokom introspekcijom i kopanju po licnosti resiti svoje probleme, i ono sto ih muci.

Za Kalisi:

Pa i ne radi se tu o nikakvoj zavisnosti, radi se o tome da trava ima neki efekat na ljude da ponekad izazove anksioznost. :)
Ona moze da se pojavi nakon prve konzumacije, pedesete, petstote, nakon 10, 15 godina.. to apsolutno nema nikakve veze sa duzinom koriscenja.Jos mi nije jasno da li je tu genetika upitanju, da li je mozda neki stresni dogadjaj upitanju ili pak nesto sto jos ne znamo o cemu je rec.A bio sam citao price tipa "Weed ruined my life" i zaista sam se pronasao u nekim pricama, ali i dalje mi nije jasno: "Kako?", sta je faktor u celoj toj prici? :)
A sto se tice tih psihodelika, kapiram da moze da izazove i neke negativne posledice, ajao, nista strano.Ali mene su zainteresovale one price, tipa kad uzmu kuci sami, pa udju u duboku introspekciju, ali opet, postoje neki kojima koliko god im objasnjavao, ne mogu da shvate da se tu ne radi o "drogiranju", vec o alatki koja ti pomaze da udjes duboko u sebe i sagledas neke stvari koje ne mozes u ovom normalnom stanju svesti.Sto se tice tih eksera i toga.. ne znam, sve je relativno i verovatno je da su nekom pomogli, nekom odmogli, ali mi je smesno koliko se ljudi loze bez mozga na to po rejvovima, a ne kapiraju da sve i svasta stavljaju u njih.Kalisi, pa mislim da ipak ne bih to mikrodoziranje, ja visem ciljam na to da jednom uzmem normalnu dozu, ali sam kuci, i da ne ponavljam opet iz kojih razloga. :)

Za Blank:

Verujem to za drugaricu, super sto je sredila svoj problem.. da li je to zbog naleta srece, pa je jednostavno provalila da depra nema smisla, ili jednostavno hemija u mozgu, ko ce ga znati. :) Ja uopste ne zamisljam, niti sam u ikakvoj fantaziji sto se tice toga, ja se vodim cinjenicama, a cinjenica i jeste to da postoje dve strane medalje, koje uopste ne negiram. :)

#43 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,669 posts

Posted 07 August 2017 - 18:08

Odakle ti toliko predrasuda o ovoj ili onoj medicini a nisi ni bio kod doktora?
Klasicna YouTube generacija.

Svijet je postao mala kugla sarena. Lijecnici putuju po svijetu na razmjene, seminare, obuke, posebno specijalisti.

Prije mozda 20 godina, ne znam da li je netko imao tretman koji sam prosao. Cak kad citam po forumu kakav odnos imaju neki ljudi sa psihijatrom, ni ja ne bi vise isao.

Dok se ne razbiju predrasude kao na primjer moje predrasude o meditaciji, nisam siguran da ista moze pomoci.

Ali da ima doktora sarlatana  kojima nije stalo, na zalost, istina je i to svud po svijetu :(

#44 Wuzi203

Wuzi203

Baby

• Members
  • Pip
  • 14 posts

Posted 07 August 2017 - 18:39

View PostMacak, on 07 August 2017 - 18:08 , said:

Odakle ti toliko predrasuda o ovoj ili onoj medicini a nisi ni bio kod doktora?
Klasicna YouTube generacija.

Svijet je postao mala kugla sarena. Lijecnici putuju po svijetu na razmjene, seminare, obuke, posebno specijalisti.

Prije mozda 20 godina, ne znam da li je netko imao tretman koji sam prosao. Cak kad citam po forumu kakav odnos imaju neki ljudi sa psihijatrom, ni ja ne bi vise isao.

Dok se ne razbiju predrasude kao na primjer moje predrasude o meditaciji, nisam siguran da ista moze pomoci.

Ali da ima doktora sarlatana  kojima nije stalo, na zalost, istina je i to svud po svijetu :(

Vise prema ovoj, nego prema onoj. :)
Ma salim se, sve sto ima potencijal da izleci coveka, ja to podrzavam i prihvatam, ali neke stvari ne mogu da podrzim i kraj price.
Sto se tice tih pojedinih ( kojih ima mnogo ) doktora, ne znam sta da kazem.. prvo, moraju biti razumni, drugo, moraju biti mnogo manje puni sebe.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users