Jump to content

postoji li gospodsko drogiranje?

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,006 posts

Posted 29 June 2017 - 07:58

GraničniHisterDistimić, on 29 June 2017 - 06:48 , said:

gospođo zeleno oko  šta bi ste rekli za buprenorfin ? jeli to legalna droga ili je lek .Vidim da neki kažu da je bup najbolji antidepresiv

pretpostavljam da mislis da sam to ja rekla. nisam. iako se na zapadu (ne znam konkretno gdje, to mi je dr rekao) daje kao ad, u malim dozama.
rekla sam da je meni buprenorfin zamijenio dosta lijekova. ali, ja sam svaki ad morala mijenjati nakon manje od pola godine, i tako godinama. to je posljednje rjesenje, kad si vec sve probao i ne ide. ali definitivno ne najbolje, to je ipak opijat, iako ne djeluje kao neke droge. nikad od buprenorfina nisam bila high, on se daje da bi se izbjegla kriza pri skidanju s heptanona, ne da bi bio nadrogiran. zato i jeste legalan. pa dobivam ga na recept.
tj. moguce je biti high od bupa, ali samo ako si ga pucas u venu, mozda smrkanjem, ali to nisam radila. normalnom konzumacijom, otapanjem ispod jezika, slabije jer jednostavno je tesko pocuclati dozu od koje bi bio drogiran. ili bi ti za to trebalo sat-dva (ja pola, 4mg, drzim oko pola sata dok se ne otopi), a nijednom ovisniku to nije zabavno, oni hoce odmah i sad.

takodjer, kad se skidas s bupa, imas krizu 2 dana, s heptanona mora ici jako polako, bar onaj kraj kad ides na nulu, ne znam za krizu samu koliko traje doduse. no, kad se skidas s xanaxa imas krizu bar tjedan dana. puno je adiktivniji od vecine ilegalnih droga, i fizicki i psihicki, ali fizicka ovisnost je jaca nego ona o heroinu npr. samo je kod heroina problem psihicka ovisnost.
nikad me nije privlacilo to da izgledam ko polumrtvi les. ali valjda ti bude lijepo na tome i tome se vracaju ti ovisnici stalno, to ne bih znala stvarno.

#22 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 29 June 2017 - 07:59

meni marihuana nije pomogla kod anksioznosti.
što kaže green_eye uglavnom mi stvara paranoju.
ne vidim to kao neku opciju za liječenje anksioznosti i depresije.

#23 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 29 June 2017 - 08:02

GraničniHisterDistimić, on 29 June 2017 - 06:48 , said:

gospođo zeleno oko  šta bi ste rekli za buprenorfin ? jeli to legalna droga ili je lek .Vidim da neki kažu da je bup najbolji antidepresiv

subutex se u Americi koristi za liječenje treatment resistant depression. također i ketamin, kojeg mnogi hvale koji su ga probali i kažu da djeluje istovremeno i bolje od bilo kojeg AD-a..

#24 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 29 June 2017 - 08:22

da budem sasvim jasan jer jutros sam nešto konfuzan valjda je AD počeo da mi radi .
Marihuana je Zlo a ono što sam mislio da bi radilo zbog pozitivnih efekata thc je ulje koje nisam probao a niti neću vjerovatno zbog skupoće i ilegalnosti.

Ja sam čuo reči hvale za  domaću marihuanu koje kod nas u Srbiji nema , ilegalna je za sadnju ali su ljudi ranije imali reči hvale za nju , npr u vreme ratišta su je sadili i pušili i kažu da danas nemaju potrebe za njom niti imaju kakvih negativnih efekata  i neki stariji kažu da se marihuana pušila 2 puta godišnje kao ritual a ne kao danas gdje nam uvaljuju kućnu proizvodnju zvanu skank koja je jača 20 puta od obične marihuane i ima različito dejstvo , tj uglavnom stondira izaziva panične i paranoju.

Nadam se da sam konačno uspio biti jasan , hvala na odgovorima

#25 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts

Posted 29 June 2017 - 16:22

GraničniHisterDistimić, on 29 June 2017 - 06:51 , said:

kod mene u novinama nije pisalo da je pušila marihuanu . Ne podržavam pušenje iste da se razumijemo . Pravi od ljude zeombije nakon uzimanja , na mene je dobro djelovala u 20 % slučajeva a i ko zna šta smo pušili mi ovde po gradovima , taj neki skank domaće uzgajan , 20 puta jači od obične marihuane

Za ovu zenu sam citao na BBC, kazu pusila marihuanu, deca je naljutila ona ih zakljucala u kola s namerom da ih nauci pameti, nastavila da pusi i zaspala. Ma poenta je da znam ljude koji koriste marihuanu rekreativno, ali nijedno od njih nije sazrelo kako treba, svi su u nekom decijem fazonu bez obzira na godine. Nebitna su drustvena merila uspeha, ali valjda je to nacin pismatranja zivota gde se zavaravaju da je sve ok, a oko njih se sve raspada. Bar je takvo moje licno iskustvo.
Opet znam coveka koji povremeno uzima kokain i uspesan je u svom poslu ludilo, posao mu je da nocu ne spava i pravi drustvo musterijama. Ima tikove i faze, ali niko ne moze da mu ospori uspeh koji ima u poslu, a ni privatno nije losa situacija. Postoje i bogatasi, javne licnosti koji lekari drogiraju, mix lekova i anesteziolog daje, mozda je to gospodska droga.
Otac mi prica sa cudjenjem da je konoplja pre rasla svuda kod njega u selu. Marihuana je prakticno bila korov biljka na ovim nasim prostorima pre 50-60 godina, ljudi su je koristili za svasta, ali nisam cuo da je nekom palo na pamet da je pusi. Da li nisu znali ili ih to jednostavno nije privlacilo, ne znam.
Protiv ulja nemam nista protiv i to ce ubrzo da se legalizuje.

Droga u svakom obliku je za mene losa, ne bih to delio na lake i teske, suvise njih sam video koji su sa lakih presli na zuto ili belo i iskopnili vrlo brzo. Hajde sto oni odu, nego pre nego sto odu unesrece jos 10 njih, ni krivih ni duznih.

#26 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 29 June 2017 - 18:05

postoji razlika između odgovorne osobe koja konzumira drogu povremeno i običnog narkomana.

isto kao što postoji razlika između odgovorne osobe koja pije povremeno  i običnog alkoholičara.

ne postaju svi koji probaju kokain narkomani, niti svi koji probaju alkohol alkoholičari. sve je stvar samokontrole.

#27 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 29 June 2017 - 19:58

Ja sam koristio speed jedno vrijeme i prestao.
Koristio vikendima i češće u jednom periodu.
Mogao sam ga uzimati i povremeno i često, ali nikad nisam osjetio da ne mogu brz njega.
Ni sam se ne sjećam kako sam potpuno prestao.
Uglavnom alkohol je puno gori što se mene tiče ako bas trebam podrediti ovo dvoje.

#28 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 29 June 2017 - 20:21

alkohol je gori od svega, a legalan je i svima dostupan

#29 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 29 June 2017 - 20:35

Probao sam sve osim heroina, i svaka je droga drugačija, ali potpuno si u pravu da je alkohol gori od svega.
Znam iz vlastitog iskustva.

#30 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,417 posts

Posted 29 June 2017 - 21:15

zeus20, on 29 June 2017 - 18:05 , said:

postoji razlika između odgovorne osobe koja konzumira drogu povremeno i običnog narkomana.

isto kao što postoji razlika između odgovorne osobe koja pije povremeno  i običnog alkoholičara.

ne postaju svi koji probaju kokain narkomani, niti svi koji probaju alkohol alkoholičari. sve je stvar samokontrole.

ja ne verujem u ovo
mislim da je koliko god alkohol bio razoran da je kokain teža droga
brže se navlačiš brže stičeš toleranciju brže stiže propast bukvalno
jer se samokontrola lakše gubi nego kod alkohola

#31 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,345 posts

Posted 29 June 2017 - 22:31

Ma sto dalje od bilo kakve droge, nema ništa zalosnije nego videti narkomana, to uništeno za ceo život.

#32 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 30 June 2017 - 07:44

meni nije lijepo vidjeti ni alkoholičara. a mnogo češće ih viđam nego narkomane

i jedno i drugo su podjednako štetni.
kokainom uništavaš sebe, a alkoholom uništavaš sebe i cijelu svoju obitelj i okolinu. od svih droga koje sam probao (marihuana, nikotin, tramadol, ritalin, kodein, benzosi) jedino mi je alkohol stvorio ovisnost. i bilo mi ga je najteže ostaviti.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users